Kam vis tiek reikalingas privatumas?

Vyriausybės, „Facebook“, galbūt net jūsų kaimynas – atsižvelgiant į šių dienų technologinę pažangą, bet kam yra gana lengva šnipinėti ir žvilgtelėti į jūsų privatų gyvenimą. Taigi privatumo monetų svarba.

Galbūt jūs galvojate: „Privatumas, viltis – aš nieko neslėpiau“. Taip gali būti, tačiau į savo finansinių operacijų anonimiškumą turėtumėte žiūrėti rimtai. Ar tikrai norite, kad kas nors galėtų stebėti jūsų pirkinius, pamatyti jūsų atlyginimą ar net žinoti visą jūsų grynąją vertę?

Net turint pseudo-anonimiškumą Bitcoin, palyginti paprasta susekti operacijas ir piniginės sumas. Šiame pagrindiniame privatumo monetų vadove apžvelgsime visus (gerai, daugiausia visus) pagrindinius projektus, kurie siekia apsaugoti jūsų privatumą.

Privatumo monetos

monero logotipas

Monero – Daugelis žmonių kriptografinėje bendruomenėje mano, kad Monero yra pagrindinė privatumo moneta. Iš pradžių šakutė iš „Bytecoin“ (žr. Toliau). Moneta naudojami slapti adresai ir „Ring Confidential Transactions“ (RingCT), kad jūsų operacijos ir piniginės būtų anonimiškos..

„Monero“ kūrėjų komanda nuolat prideda naujų funkcijų, tokių kaip „Tails“ OS integracija, kad liktų vienu žingsniu priekyje tų, kurie nori pasiekti jūsų informaciją. Projektas yra visiškai sutelktas į privatumą, net jei kartais tai reiškia, kad naudojimasis bus uždėtas ant nugaros.

brūkšnio logotipas

Brūkšnys – Nors „Dash“ anonimiškumas nėra toks išskirtinis, kaip kai kurios kitos šiame sąraše esančios monetos, tai suteikia nemažai privatumo. Monetoje yra „PrivateSend“ funkcija, leidžianti anonimiškai nusiųsti monetas gavėjams. „PrivateSend“ proceso metu „Dash“ masternodai kelis kartus sumaišo jūsų monetas su kitomis tinkle siunčiamomis monetomis. Šis procesas leidžia jūsų monetas atskirti nuo kitų „Dash“ monetų, kai jas išsiunčiate.

„Dash“ yra „Bitcoin“ šakutė, todėl „Dash“ taip pat galite rasti gerą kiekį išbandytų ir išbandytų „Bitcoin“ technologijų.

krašto logotipas

Riba – Ak, dabar liūdnai pagarsėjusi „Pornhub“ kriptovaliuta. „Verge“ turi prieštaringą istoriją, o „blockchain“ šalininkai yra susiskaldę dėl jos teisėtumo. Venkite ginčų, čia yra faktai.

„Verge“ operacijoms naudoja „IP“ anonimizatorių „Tor“, kad įsitikintų, jog jūsų ryšys su „blockchain“ yra anonimas. Taip pat galite pasirinkti siųsti savo operacijas per I2P, kitą IP adreso anonimizatorių.

„Verge“ pretenzija į šlovę yra jos Wraitho protokolas. Šis protokolas suteikia jums galimybę siųsti savo operacijas per viešuosius arba privačius blokinius tinklus. Operacijose, kurias siunčiate per privatų blokų grandinę, naudojami slapti adresai, panašūs į „Monero“, kartu su anksčiau minėta „Tor“ strategija.

zcash logotipas

Zcash – Galbūt girdėjote apie „Zcash“ iš „Radiolab“ tinklalaidės epizodo, „Ceremonija“. Ši privatumo moneta įgyvendina nulinių žinių glaustą neinteraktyvų žinių argumentą arba trumpai „zk-SNARK“. Paprasčiau tariant, „zk-SNARKs“ yra matematinis įrodymas, įrodantis, kad jūsų siunčiama operacijų informacija yra tiksli, neatskleidžiant, kokia ta informacija yra. Tai užtikrina, kad visi operacijų duomenys yra užšifruoti. Kaip ir „Dash“, privatumas yra tik „Zcash“ galimybė.

„Zcash“ komanda taip pat skaidriai kalbėjo apie monetos privatumą. Nors jie yra gana privatūs, jiems buvo aišku, kad jie nešifruoja kelių parašų duomenų ir neapsaugo IP adresų.

bytecoin logotipas

Bytecoin – Sukurti 2012 m., Kai kurie bendruomenės nariai mano, kad „Bytecoin“ yra originali privatumo moneta. Kaip jau buvo aptarta anksčiau, tai moneta, iš kurios išsišakojo Monero. „Bytecoin“ naudoja „CryptoNote“ protokolas – žiedinių parašų ir vienkartinių slaptų adresų mišinys.

Kiekvienoje „Bytecoin“ operacijoje naudojamas unikalus, vienkartinis viešasis raktas. Taip išvengiama adresų perdirbimo ir užtikrinama, kad negalėsite atsekti monetos per jos operacijų istoriją.

Nors „Bytecoin“ per daugelį metų išsišakojo daug kartų, pastaruoju metu atsinaujino pagrindinė kūrėjų komanda. Projektas buvo pakeistas ir pradėjo žymiai daugiau bendrauti su bendruomene.

privatus bitkoino logotipas

„Bitcoin Private“ – „Bitcoin Private“ yra „Bitcoin“ ir „Zclassic“ „šakių sujungimas“. Komanda sukūrė monetą siekdama to paties saugumo ir prekės ženklo žinomumo kaip „Bitcoin“, kartu pristatydama „Zclassic“ privatumo funkcionalumą. Jei esate „Bitcoin“ ar „Zclassic“ turėtojas, galbūt gavote „Bitcoin Private“ aerodromą 1: 1.

„Zclassic“ iš tikrųjų yra tik „Zcash“ šakutė, pašalinus steigėjo atlygį. Taigi, kaip „Zclassic“ šakutė, „Bitcoin Private“ turi tas pačias privatumo funkcijas kaip ir „Zcash“.

„hcash“ logotipas

„Hshare“ / „Hcash“ – Ši moneta pati savaime nėra privatumo moneta, tačiau ja siekiama įgalinti vertės perdavimą tarp „blockchain“, taip pat tarp „blockchain“ ir „blockless cryptocurrency“. Tai apima ir privatumo monetas, todėl į tinklą reikia įtraukti anonimiškumą.

„Hshare / Hcash“ platformoje yra du piniginės tipai: juoda ir balta. Baltos piniginės lieka viešos, o juodos – apsaugotos privatumu. Norėdami tai pasiekti, „Hshare“ naudoja „Zkash“ išpopuliarintą „zk-SNARKs“ strategiją.

„pivx“ logotipas

PIVX – „Dash“ šakutė, „PIVX“ („Private Instant Verified Transaction“) yra monetos įrodymas, daugiausia dėmesio skiriant kasdieniam naudojimui. Jis naudoja Zerocoin protokolas paslėpti su piniginėmis susietus adresus ir anonimines operacijas. Skirtingai nuo „Zcash“ ar jo pirmtako „Dash“, PIVX yra visiškai atsparus blokų grandinės analizei, o tai reiškia, kad siuntėjai ir imtuvai saugo savo privatumą.

Norėdami išsiųsti savo PIVX anonimiškai, pirmiausia turite konvertuoti juos į zPIV monetas. Iš ten atsiųskite savo zPIV monetas, o jūsų gavėjas gaus įprastas PIVX monetas. „Zerocoin“ protokolas leidžia sandorį patikrinti „blockchain“, tuo pačiu išsaugant tiek siuntėjo, tiek gavėjo privatumą.

zcoin logotipas

Zcoin – Mažiau žinoma privatumo moneta, Zcoin taip pat naudoja „Zerocoin“ protokolą, kad jūsų sandoriai būtų privatūs. Atliekant tipišką „Zcoin“ sandorį, jūs iš tikrųjų sudeginate (arba sunaikinate) šiek tiek „Zcoin“, kad gautumėte išleidžiamų „Zerocoins“. Šiame procese taikomas 0,01 Zcoin mokestis.

Kadangi jūs ką tik kaldinate „Zerocoins“, jie neturi jokių sandorių istorijos, kai juos išleidžiate. Naudojant nulio žinių įrodymus, taip pat nėra nieko, kas juos sieja su jumis, kaip kalykla. Kaip „Zercoin“ imtuvas žinote tik tai, kad pinigai buvo siunčiami į jūsų piniginę, o ne iš to, iš kurio jie buvo išsiųsti.

zencash logotipas

„ZenCash“ – „ZenCash“ yra ne tik privati ​​valiuta. Ji taip pat apima turinio platformą, pranešimus ir decentralizuotą autonominę organizaciją (DAO). Tęsiant kodinės linijos liniją, „ZenCash“ yra „Zclassic“ šakutė, kuri, kaip jūs tikriausiai jau žinote, yra „Zcash“ šakutė.

Kaip ir prieš tai buvusios monetos, taip pat galite pasirinkti privatumą savo operacijose naudodami „z“ adresus (anoniminius) ir „t“ adresus (slapyvardžius).

„ZenCash“ komanda taip pat planuoja įgyvendinti decentralizuotus mainus, bankininkystės paslaugas, tarpusavio draudimą ir valdymą kaip paslaugą (GaaS). Visos šios savybės apims tą patį privatumo jausmą, kaip ir likusiame projekte.

nav monetos logotipas

Nav moneta – Kaip ir daugelis kitų šiame sąraše, „Nav Coin“ apima anoniminę operacijų parinktį.

Privačios NAV operacijos vyksta „NavTech“ padalinyje. Užuot perdavę operaciją tiesiai gavėjui, jūs ją užšifruojate ir išsiunčiate porūšiui. Jūsų monetos patenka į telkinį, kuriame yra daugybė serverių ir šifravimo sluoksnių. Iš ten „NavTech“ iš baseino jūsų gavėjui siunčia kitokį monetų rinkinį.

Tai dar ne viskas …

Šiame straipsnyje tik pateikiamos į privatumą orientuotos monetos, esančios maždaug 100 geriausių monetų, reitinguotų pagal rinkos viršutinę ribą. Yra daugybė kitų mažesnių projektų, taip pat turint omenyje privatumą. Nutylėk, Sumokoinas („Monero“ šakutė) ir Aeonas (kita „Monero“ šakutė) yra keletas pavyzdžių.

Be to, kai kurie projektai išplečia privatumą iki platformos lygio. „Wanchain“ kuria privačias kelių grandinių išmaniąsias sutartis, o „Enigma“ įgalina privačias decentralizuotas programas („Dapps“).

Nuolat didėjant asmens privatumo pažeidimams, šie sąrašai ir toliau augs.