Kriptovaliutų baltosios knygos 101

Jei jus domina „blockchain“ erdvė, kaip investuotojas, verslininkas ar kūrėjas, vieno dalyko, kurio negalite išvengti, yra baltosios knygos. Kiekvieną savaitę pateikiama nauja „blockchain“ arba „cryptocurrency“ baltoji knyga, skelbianti naujas technologijas, kurios „sukels revoliuciją“ pramonėje. Be to, daugelis pagrindinių pramonės projektų, tokių kaip „Bitcoin“ ir „Ethereum“, prasidėjo nuo baltųjų dokumentų.

Todėl baltosios knygos tapo žinomos kaip esminė naujo „blockchain“ projekto ar kriptovaliutos kūrimo dalis. Investuotojai, verslininkai ir kūrėjai tikisi pamatyti dokumentą, kuriame bus paaiškinta, kokią problemą projektas išsprendžia ir kaip tai daro.

Taigi išmokti skaityti baltą knygą yra labai svarbi užduotis visiems, kurie įsitraukia į kriptografiją. Kaip žino dauguma pramonės investuotojų ir stebėtojų, erdvėje yra nemažai aferų. Be to, daugelis projektų skamba gerai, kalbant tinkamais žodžiais ir rinkodara, tačiau jų nepatvirtina jokie tolesni veiksmai ir jie greitai išsiplėtoja. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime, kaip rasti gerą baltą knygą su galiojančia idėja ir techniniais gabalais, kad iš tikrųjų įgyvendintumėte šią idėją.

Atsakomybės apribojimas

Žinau, kad kiekviename tinklaraščio straipsnyje sakoma: „Tai nėra patarimas investuoti“. Bet šis tikrai nėra patarimas investuoti. Tai yra pradedančiųjų vadovas, į kurį reikia atkreipti dėmesį į baltą knygą, jei jus domina projektas. Taip, suinteresuotas gali reikšti investavimą, tačiau tai taip pat gali reikšti indėlį į atvirojo kodo kodą, padėti rinkodarai ar dalyvavimą bendruomenėje. Tai taip pat gali reikšti tykojimą ir domėjimąsi iš tolo. Tai visiškai šaunu.

Aš nusprendžiau pridėti šį atsisakymą, kai gavau apgaulingą el. Laišką iš skaitytojo, sakydamas, kad mano baltųjų knygų 101 vadove nebuvo pakankamai informacijos apie rinkos strategiją ir idėjų gavimą. Vertinu atsiliepimus ir suprantu, kad originali straipsnio versija nepakankamai aiškiai parodė, kad baltojo knygos skaitymas nėra tik investuotojų sritis. Kiekvienas gali perskaityti bet kurio jį dominančio dokumentaciją. Ne kiekvienas projektas siekia uždirbti milijonus ir net ne kiekvienas projektas turi ICO! Yra daugybė puikių būdų įsitraukti į ne pelno siekiančius ar atvirojo kodo projektus, ir jie turi baltąsias knygas, kurias taip pat norėsite perskaityti..

Baltųjų knygų įvadas

Baltosios knygos yra dokumentai, kuriuose nagrinėjamas produkto ar paslaugos naudojimo atvejis. Nors dauguma „blockchain“ investuotojų galvoja apie kriptovaliutų baltąsias knygas, jie turi ilgą technologijų ir verslo istoriją.

Be to, jie neapsiriboja vien techniniais pritaikymais ir iš tikrųjų nėra taisyklių, kas yra baltoji knyga. Kiekvienas gali paskelbti. Galų gale jie tapo tiek pat susiję su rinkodara, kiek su problemos ir sprendimo paaiškinimu. Išmintingos kompanijos naudojasi baltosiomis knygomis, norėdamos įsitvirtinti kaip srities ekspertai, tikėdamiesi, kad pramonės konkurentai nurodys savo „tyrimus“. Tačiau baltosiose knygose nėra kolegų peržiūros ir apribojimų. Naudinga galvoti apie juos kaip apie „ataskaitas“ ar net apie „idėjų dokumentus“.

Sąvoka „baltoji knyga“ sukūrė aplink ją talpyklą, kuri rodo techninę patirtį. Bet tikiuosi, kad jau suprantate, kad taip nėra. Tai, kad jis vadinamas „baltuoju popieriumi“, dar nereiškia, kad jis yra ypatingas ar skiriasi nuo bet kurio kito rinkodaros dokumento. Todėl būtų protinga ne visada patikėti tuo, ką skaitote, ir nuolat abejoti bet kokiu susidurtu baltuoju dokumentu.

Tai nereiškia, kad visos baltosios knygos yra šiukšlės. Pavyzdžiui, originali Satoshi vizija, susijusi su „Bitcoin“ protokolu, buvo baltojo popieriaus forma. Kita puiki „blockchain“ platforma taip pat greičiausiai turės baltą knygą prieš savo veikiantį produktą. Tačiau būkite atsargūs. Apgaulingos monetos ir beprasmiški projektai taip pat gali turėti baltąsias knygas.

Norėdami nustatyti kriptovaliutų baltosios knygos teisėtumą, turėtumėte užduoti keletą pagrindinių klausimų:

1. Ką daro šis projektas?

Pirmasis klausimas turėtų būti gana paprastas, tačiau dažnai pastebėsite, kad baltosios knygos yra painios. Dažnai sunku iššifruoti žinomų žodžių, techninio žargono ir pagamintų pavadinimų derinį, kurį rasite tipiniame baltame kriptovaliutų dokumente..

Jei nesate tikri, ką daro projektas, yra dvi tikėtinos išvados. Arba projektas yra taip pažengęs, kad jums reikės daugiau žinių, kol jį suprasite, arba projektas iš tikrųjų nieko nedaro.

Bet kuriuo iš šių atvejų tikriausiai dar neturėtumėte investuoti į projektą. Nesvarbu, ką sako kiti žmonės arba ką skaitote „Twitter“, „Reddit“ ar forumuose, jei nesuprantate projekto, neinvestuokite į jį.

2. Kaip tai veikia?

Sužinojęs, kokiu projektu siekiama įgyvendinti, kitas klausimas yra „Kaip?“

baltasis bitkoinas

Geroje kriptovaliutų baltojoje knygoje turėtų būti paaiškinta, kaip veiks technologija, o geriausiose baltosiose knygose tai daroma su skirtingu sudėtingumo lygiu ir reikalingomis techninėmis žiniomis. Čia yra originalas Baltasis Bitcoin popierius tikrai šviečia. Tai yra viena iš skaitomiausių ir suprantamiausių „blockchain“ baltųjų knygų, kada nors parašytų. Jis taip pat nėra labai ilgas, priešingai nei daugelis šiuolaikinių baltųjų dokumentų. Jei niekada neskaitėte, tinkama vieta pradėti nuo „Bitcoin“ baltojo popieriaus. Tai suteiks jums gerą pagrindą, kaip atrodo puikus baltas kriptovaliutų popierius.

technologijos memas

Baltosios knygos pabaigoje, jei negalite išsakyti, kokią problemą išsprendžia projektas ir kaip tai daro, baltoji knyga atliko prastą darbą. Tiesą sakant, gerai suformuluotas baltas popierius yra gerai apgalvoto projekto ženklas. Kita vertus, yra ir priešingai.

3. Kodėl mums reikalingas šis projektas?

Galėčiau sukurti „blockchain“ projektą, kurio specializacija yra povandeninė priešgaisrinė apsauga, bet ar mums to tikrai reikėtų?

Akivaizdu, kad tai nėra rimtas projektas. Nepaisant to, tai iškelia įdomų dalyką. Labai svarbu, kad jūs išnagrinėtumėte projektą realaus pasaulio kontekste. Kas iš tikrųjų naudos šį produktą ir kodėl šis sprendimas yra geresnis už viską, ką jie šiuo metu turi? Jei baltojoje kriptovaliutų knygoje pateikiamas tvirtas atsakymas, kam reikalingas šis projektas ir kodėl jis reikalingas, tada jūs turite gerą idėją.

Tačiau prieš investuodami laiką ar pinigus į projektą, atlikite keletą tyrimų, kad sužinotumėte, ar kažkas kitas jau daro tą patį dalyką geriau. Yra šimtai „blockchain“ projektų, ir galbūt jau yra panašus projektas.

4. Kodėl tai reikia daryti „blockchain“?

Ne kiekvieną projektą reikia kurti ant „blockchain“. Ten aš tai pasakiau.

„blockchain“ plaušienos fantastika

Dabartinis mūsų internetas yra galingas įrankis, ir daugelis matomų „blockchain“ ICO turėtų būti tik žiniatinklio programos. Be to, daugelis paprastų įmonių bando pasinaudoti „blockchain“ tendencija, kad gautų prieigą prie kapitalo.

Tai sakant, nėra nieko blogo, jei lėšų rinkimo modeliui įkurti įmonę su ICO. Tačiau daugelis pradedančiųjų bando parduoti savo įmonę kaip naują „blockchain“ technologijos panaudojimą, kai tai iš tikrųjų yra tik įprastas verslas.

Geriausios baltosios knygos bus nuoširdžios, kodėl jų sprendimui reikia „blockchain“. Daugelis projektų laisvai pripažįsta, kad blokų grandinę naudos tik žetonų generavimui ir protingam sutarčių valdymui, ir tai yra visiškai gerai. Bet jei startuolis teigia turįs kokią nors naują idėją dėl „blockchain“ pagrindu sukurtų plovyklų ar pan., Saugokitės.

Eik su savo žarnynu

eik su savo žarna

Be abejo, jūs taip pat norėsite atlikti deramą komandos narių patikrinimą, žetonų paskirstymą ir kitą pagrindinę baltojoje knygoje pateiktą informaciją. Mes matėme pavyzdžių, kai įmonės plagijavo ar klastojo savo baltąsias knygas, todėl atlikite tam tikrus faktus ir pagrindinius tyrimus. Nevartokite šių dokumentų nominalia verte.

Galų gale, skaitant kriptovaliutų baltąjį dokumentą, reikia žinoti, ko ieškoti, ir tada pasitikėti savo žarnynu. Baltosios knygos pateikiamos iš bendrovių, kurios dar net nepradėjo veikti, todėl būtinai turi būti daug nežinomųjų. Jei nuspręsite investuoti į projektą, vadovaukitės patikima investavimo filosofija ir neinvestuokite daugiau, nei galite sau leisti prarasti. Net geriausias dokumentas nereiškia, kad projektas bus sėkmingas, tačiau blogas baltasis popierius gali atskleisti projektą, kuris pasmerktas žlugti.