Kas yra bangavimas?
„Ripple“ yra privati įmonė, kurios tikslas yra sukurti ir įgalinti pasaulinį finansų įstaigų ir bankų tinklą. Tai daro naudodama „RippleNet blockchain“ programinę įrangą, kad sumažintų tarptautinių mokėjimų kainą. „Ripple“ pasaulinį tinklą, naudojančią šią programinę įrangą, vadina „vertingu internetu“.
Jei nesuprantate „Ripple“ (XRP), nesijaudinkite – daugeliui žmonių.
Terminas „Ripple“ dažnai vartojamas apibūdinant skaitmeninę valiutą XRP, atvirą mokėjimo tinklą, kuriuo pervedama ta valiuta, taip pat kontroliuojančią bendrovę už viso projekto..
„XRP“ knyga yra „Ripple“ sukurtas atviro kodo produktas. Jis buvo sukurtas siekiant išspręsti pagrindinį tarptautinių mokėjimų trinties tašką, išankstinį „nostro / vostro“ sąskaitų finansavimą. Bankai gali naudoti XRP likvidumui gauti realiuoju laiku. Mokėjimo paslaugų teikėjai taip pat gali ją naudoti siekdami išplėsti pasiekiamumą naujose rinkose, greičiau atsiskaityti už mokėjimus ir sumažinti išlaidas užsienio valiutai.
„Ripple“ iš esmės pasisako prieš finansinių tinklų, kuriuos sudaro bankai, kreditinės kortelės ir kitos institucijos, tokios kaip „PayPal“, vadinamus „sienų sodais“. Šios organizacijos paprastai riboja pinigų srautus mokesčiais, valiutos keitimo mokesčiais ir vėlavimais.
Šiame vadove apžvelgsime:
- „Ripple’s Opportunity“
- Kaip veikia bangavimas?
- „Ripple“ tiekimo struktūra
- Ar „Ripple“ yra centralizuotas?
- Kur pirkti ir laikyti XRP
- Ar turėtumėte investuoti į XRP?
- Paskutinės mintys
- Papildomi resursai
„Ripple’s Opportunity“
Gerai pagalvojus, pasaulinės mokėjimų pramonės padėtis keistai atsilieka.
Mes galime transliuoti ir atsisiųsti ištisas atlikėjų diskografijas į savo telefoną vidury miško. Vis dėlto norint išsiųsti kelis skaitmenis valiutos močiutei Japonijoje (jei neturite močiutės Japonijoje, pasitelkite fantaziją) reikia mokėti ir apdoroti laiką.
Lengvų pasaulinių mokėjimų technologija jau egzistuoja. Taigi kodėl pasaulinė mokėjimų pramonė taip atsiliko?
Na, nebūtų prielaida, kad finansų įstaigos, kartu uždirbdamos trilijonus dolerių mokėjimo mokesčių, nesirenka naujovių sistemai, kuri kiša pinigus į kišenes..
Finansų pramonė taip pat linkusi išlaikyti svarbią informaciją, apgaubtą sudėtingu finansiniu žargonu, užklupusį vidutinį žmogų. Tokie žodžiai kaip „užstato skolos įsipareigojimai“ ir „kiekybinis palengvinimas“ įtvirtino finansinę sritį ezoterinėje uždangoje.
Tačiau užuot pasirinkęs „sudeginkite ant žemės“ požiūrį, kurio laikėsi daugelis kriptovaliutos ideologų, „Ripple“ siekia dirbti su dabartiniu finansų pasauliu..
Kasmet peržengia maždaug 155 trilijonų dolerių ekvivalentą. Pavyzdžiui, tarkime, kad visi naudojasi „PayPal“, kuris už kiekvieną operaciją ima 2,9% mokestį. Tai reiškia, kad apie 4 495 000 000 USD (4,495 trln. USD) pasaulinių mokėjimų tenka tiesiai „Paypal“ (ar kitai institucijai). Norint įžeisti žalą, šios išmokos paprastai užtrunka kelias dienas.
Kaip veikia bangavimas?
Taigi, galimybė kažką panašaus į „Ripple“ pakratyti yra.
Esi skeptiškas. Mes tai suprantame. Yra dešimtys žvaigždėtų akių altokinų, sakančių: „Jei mums pavyktų patraukti tik X% šios sumos (įterpti nesuprantamai didelę, itin konkurencingą ir apskritai nepasiekiamą rinką), mes būtume dominuojantys pramonės žaidėjai“.
Iš pradžių „Ripple“ buvo išleista 2012 m. Tai yra tai, kad tai jau yra pajamas kurianti įmonė 100 finansinių institucijų savo „blockchain“ tinkle įskaitant „Standard Chartered Bank“, „Westpac“, „Banco Santander“ ir BBVA.
Trumpas „Ripple“ klientų sąrašas
„RippleNet“
Kad suprastumėte, kaip veikia „Ripple“, naudinga žinoti apie RTGS ir RTXP (netrukus suprasime šias susimaišiusias raides).
Kai siunčiate pinigus per „Bitcoin“, vertė atsiskaitoma realiuoju laiku (neskaičiuojant jokių „Bitcoin“ vėlavimų). Tai turime omenyje realaus laiko atsiskaitymo realiu laiku (AARL).
„Ripple“ naudoja šliuzus, kurie yra geriausiai apibūdinamas kaip kažkas panašaus į pasaulinę knygą, sudarytą iš privačių blokų. Vartai iš esmės yra skaitmeninis portalas, kurį vyriausybės, įmonės ir finansų įstaigos naudoja prisijungdamos prie tinklo. Šis mechanizmas vadinamas Ripple Transaction Protocol (RTXP), taip pat žinomas kaip „RippleNet“. Tai yra projekto pasididžiavimas ir džiaugsmas.
Kai prie „RippleNet“ prisijungs kita vyriausybė, įmonė ar finansų įstaiga, ji galės sandorį su kitais vartais atlikti daug greičiau ir dalimi išlaidų. „RippleNet“ taip pat leidžia gauti mokėjimus iš bet kokio „fiat“ (pvz., USD, EUR,) ar kriptovaliutos (pvz., BTC, ETH).
„Ripple“ iš esmės sukūrė bet kokio tipo subjektams, kurie reguliariai perkelia dideles pinigų sumas per sienas. Pavyzdžiui, tokios bendrovės kaip „Apple“ ir „Amazon“ jau išleidžia milijardus iš vienos valstybės į kitą.
Svarbu pažymėti, kad „RippleNet“ taip pat veikia kaip valiutos keitimas tarp visų rūšių „fiat“ pinigų. Tačiau tam, kad tai padarytų, ji turi sugebėti garantuoti likvidumą. Štai kur atsiranda XRP. XRP yra skaitmeninis turtas, užtikrinantis šaltinių likvidumą mokėjimo tiekėjams, rinkos formuotojams ir bankams.
Trys išskirtiniai produktai
Nors žmonės paprastai vadina „Ripple“ kaip vieną platformą, ją iš tikrųjų sudaro trys skirtingi produktai: „xCurrent“, „xVia“ ir „xRapid“.
„xCurrent“ yra pagrindinis platformos produktas. Kai išgirsite apie banką, bendradarbiaujantį su „Ripple“, labiau tikėtina, kad būtent tai jie ir naudoja. „xCurrent“ nereikia XRP.
„xVia“ yra naujausias projekto produktas. Tai mokėjimo sąsaja ir API rinkinys. Kaip ir „xCurrent“, „xVia“ nenaudoja XRP.
„xRapid“ yra vienintelis produktas, kuriame naudojamas XRP. Paprasčiau tariant, šis produktas yra likvidumo sprendimas.
Sandorių statistika
Nors tinklo infrastruktūra yra prasminga didelėms korporacijoms, vidutiniam vartotojui ji nelabai skolina. „RippleNet“ vidutiniam žmogui nesuteikia daug naudos. Taigi greičiausiai „Ripple“ netrukus pakeis tai, kaip jūs asmeniškai gaunate ir siunčiate pinigus, tačiau siekia perversmo, kaip pinigai juda visame pasaulyje didesniu mastu.
Ripple operacijų laikas yra žymiai trumpesnis nei konkurentų.
„Ripple“ parodė, kad tai gali apdoroti didžiulę operacijų sumą per sekundę, net lyginant su kriptovaliuta „Bitcoin“. BTC per sekundę atlieka apie 15 operacijų, kadangi XRP knyga gali apdoroti daugiau nei 1500 operacijų per sekundę.
„Ripple“ tiekimo struktūra
Pagrindinis elementas, kurį reikia žinoti apie „Ripple“ (XRP), yra didžiulis egzistuojančio XRP kiekis. Visas XRP jau sukurtas, iš viso tiekiant 100 mlrd. Šiuo metu apyvartoje yra daugiau nei 41 mlrd. „XRP“ žetonų, likusius turi „Ripple Labs“.
2017 m. Gegužės mėn. Pranešime „Ripple“ pareiškė apie savo planus išleisti 55 milijardus savo XRP sąlyginio deponavimo būdu siekiant užtikrinti viso XRP tiekimo tikrumą.
„Ripple“ yra tarsi centralizuota
Atsižvelgiant į tai, kad „Ripple Labs“ vienu metu laikė apie 80 milijardų „XRP“ žetonų, nėra toli pasakyti, kad „Ripple“ yra centralizuota arba bent jau labiau nei dauguma kitų kriptovaliutų.
Tačiau Bradas Garlinghouse’as („Ripple“ generalinis direktorius ir įkūrėjas) į tai žiūri kitaip.
Garlinghouse teigė „Ripple nėra centralizuota. Kad būtų aišku, jei „Ripple“ šiandien išnyktų, „XRP“ ir toliau veiktų. Man tai yra svarbiausias matas, ar kažkas yra decentralizuota “.
Po to jis nurodė kai kuriuos faktus, patvirtinančius, kad tinklas iš tikrųjų yra decentralizuotas.
Decentralizavimo strategija
2017 m. Gegužės mėn. „Ripple“ paskelbė savo decentralizavimo strategiją. Jie paskelbė apie planus paįvairinti „XRP“ knygos patvirtintuvus ir išplėtė juos iki 55 patvirtinimo mazgų 2017 m. Liepos mėn. mazgų, kol nėra vieno subjekto, valdančio daugumą patikimų mazgų XRP knygoje.
Šiuo metu „Ripple“ yra 26 unikalūs numatytieji tvirtinimo mazgai. „Ripple“ valdo tik septynis iš jų, o tai reiškia 73 proc yra kontroliuojami išorinių šalių. Šis postūmis link daugiau trečiųjų šalių patvirtinančių mazgų rodo, kad „Ripple“ komanda stengiasi, kad tinklas būtų labiau decentralizuotas.
Dėl to tikslesnis būdas apibūdinti, ar „Ripple“ yra centralizuotas, ar ne, yra tai, kad tai keistas abiejų derinys. Turite šią holdingo kompaniją, kuri turi daugiau nei pusę žetonų. Bet jie planuoja išleisti likusius, o tai greičiausiai teikia pirmenybę naujų partnerių įsigijimui ir įtraukimui į „RippleNet“. Vienu metu „Ripple“ valdė daugumą patvirtinančių mazgų, tačiau tai taip pat pasikeitė.
Būti centralizuotu nebūtinai yra blogas dalykas, tačiau jis atkalbinėja daugelį „decentralizuotų“ kriptovaliutų bendruomenės ideologų.
Varzybos
Pagrindinis „Ripple“ konkurentas yra „Stellar“. Tiesą sakant, „Stellar“ įkūrėjas Jedas McCalebas taip pat buvo „Ripple“ įkūrėjas, tačiau 2013 m. Paliko įmonę dėl nesutarimų su likusia vadovų komanda.
Abu projektai specializuojasi tarpvalstybinių mokėjimų srityje ir yra panašios architektūros. Tačiau „Žvaigždžių fondas“ yra ne pelno siekianti įmonė, o „Ripple“ yra pelno siekianti įmonė. Bendra kiekvieno projekto misija taip pat skiriasi. Nors „Ripple“ yra orientuota į pagalbą milžiniškoms bankų įstaigoms, „Stellar“ lygiuojasi į mažąjį vaikiną, bandydama bankininkystę išjungti.
Kur galite nusipirkti ir laikyti XRP?
„Ripple“ galite įsigyti daugelyje populiariausių kriptovaliutų biržų, tokių kaip „Bittrex“, „Kraken“ ir „Binance“. Taip pat galite bet kokias tarpininkavimo platformas, tokias kaip „Changelly“.
Jei norite laikyti „XRP“ ilgą laiką, rekomenduojame naudoti aparatinę piniginę, tokią kaip „Ledger Nano S“ arba palaikančią „XRP“..
Kietosios piniginės paprastai yra daug saugesnės, nes jos neprijungtos prie interneto ir yra saugesnės nei mainų ir kitos internetinės piniginės. Tačiau jie nėra idealūs tiems, kurie dažnai prekiauja.
Ar turėtumėte investuoti į XRP?
Na, tai visiškai priklauso nuo jūsų.
„XRP“ turi istoriją apie daugelį kainų pokyčių. Nuo 2013 m. Iki 2017 m. Pradžios XRP buvo gana neįdomus žetonas, kurį reikėjo žiūrėti. 2014 m. Pabaigoje įvyko vienas išskirtinis kainų šuolis, per vieną mėnesį jis šoktelėjo 500 proc. Kadangi apie šį žingsnį nebuvo jokių reikšmingų žinių, kai kurie bendruomenės nariai manė, kad tai buvo dirbtinis siurblys.
XRP pradėjo sparčiai augti 2017 m. Kovo mėn., Atrodo, po a pranešimas spaudai kad prie „Ripple“ prisijungė dar dešimt finansinių institucijų, įskaitant BBVA. Tik 2017 m. / 2018 m. Pradžioje bulių rinka XRP pasiekė aukščiausią visų laikų USD ir BTC kainą. 2018 m. Sausio pradžioje moneta siekė daugiau nei 3,80 USD (~ 0,000263 BTC).
Dabar galite patraukti šiek tiek XRP už mažiau nei 0,33 USD (~ 0,0000899 BTC).
Į ką reikia atsižvelgti
„Ripple“ sėkmė galiausiai priklauso nuo „RippleNet“ partnerių skaičiaus (kuris pastaruosius metus nuolat augo), nuo to, kiek žmonių naudoja „Ripple“ produktus ir kaip efektyvus yra „XRP“..
Atrodo, kad „Ripple“ gerai sekasi tose srityse, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į didžiulį XRP pasiūlą rinkoje (iš viso 100 mlrd.). Tarsi tai nebūtų sunku nuryti investuotojams, „Ripple“ šiuo metu turi apie 59 mlrd. XRP (~ 59% visos pasiūlos). Tai reiškia, kad jie gali techniškai įleisti į rinką didžiulius savo XRP kiekius, kad galėtų kontroliuoti kainą ir išlaikyti ją žemą.
Tačiau, be investicijų metrikos, svarbu iš tikrųjų suprasti „Ripple“ (XRP) poziciją.
- Ar atpažįstate galimybę, kad „Ripple“ gali turėti ar ne?
- Ar manote, kad „Ripple“ komanda gali jį ištraukti?
- Ką „Ripple“ komanda daro kiekvieną ketvirtį, kad pasiektų savo tikslus?
Taip pat galite rasti daugiau įžvalgų tiesiogiai iš „Ripple“ įkūrėjo ir generalinio direktoriaus Brado Garlinghouse’o „Quora“ sesijoje. Jis kalba apie viską, pradedant nuo to, ar turėtumėte investuoti į XRP, ir kaip „Ripple“ galėtų pakeisti finansus.
Paskutinės mintys
Taigi, nesvarbu, ar pasirinksite investuoti į „Ripple“ (XRP), ar ne, verta žiūrėti, kaip padidėja „blockchain“ priėmimas. „Ripple“ yra vienas iš nedaugelio teisėtų perspektyvių senosios apsaugos finansinės sistemos konkurentų, ir tai gali vaidinti svarbų vaidmenį pinigų judėjime aplink planetą.
Kalbant apie praktiškas XRP prieigos raktų naudojimo paprastam žmogui galimybes, jų nėra daug. Tačiau kai žiūrite „Ripple“ (XRP) per pasaulinės mokėjimų industrijos objektą, tai yra tradicinis aukštųjų technologijų „David“ ir įsitvirtinęs „Goliath“.
Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį Stevenas Buchko atnaujino 19.1.19, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.