Kas yra Cardano?

Cardano yra a išmaniųjų sutarčių platforma, panašus į „Ethereum“, daugiausia dėmesio skiriant saugumui per sluoksniuotą architektūrą. Savaime aprašyta „trečiosios kartos blokinė grandinė“ yra pirmoji tokio pobūdžio, sukurta remiantis mokslo filosofija ir kuriama toliau recenzuojami akademiniai tyrimai.

„Cardano“ komanda kuria ją atsižvelgdama tiek į galutinį vartotoją, tiek į reguliavimo institucijas. Jie bando rasti vidurį, kuriame būtų suderintas reguliavimo poreikis su privatumo ir decentralizavimo principais, kurie yra „blockchain“ technologijos pagrindas..

Platforma taip pat unikaliai naudojasi Haskell, programavimo kalba, pasižyminti dideliu tolerancijos gedimams laipsniu. Atsižvelgiant į gana nežinomą „blockchain“ pagrindu veikiančių sistemų ateitį ir sudėtingumą, svarbu sukurti lankstumą projektuose. Beveik neįmanoma žinoti, kokia gali būti sistema per kelis mėnesius ar net metus, todėl svarbu turėti tvirtą kalbą, pvz., „Haskell“, leidžiančią padaryti tam tikrą klaidų ribą.

Skirtingai nuo kai kurių kitų šifravimo projektų, „Cardano“ komandos tikslas nėra pertvarkyti visą finansų sistemą. Jų tikslas yra naudoti „blockchain“ technologiją, kad bankų sistemos patektų į vietas, kuriose anksčiau jas įgyvendinti buvo per brangu – ypač besivystančiame pasaulyje.

Šiame „Cardano“ vadove aptarsime:

Kaip veikia „Cardano“?

Cardano yra kuriamas dviem sluoksniais, kurie atskiria sąskaitos verčių knyga nuo priežastis, kodėl vertės perkeliamos iš vienos paskyros į kitą. Šis atskyrimas leidžia pažangiosioms sutartims platformoje būti lankstesnėms. Tai taip pat suteikia verslui galimybę pritaikyti kiekvienos sutarties dizainą, privatumą ir vykdymą, kad labiau atitiktų jų konkrečius naudojimo atvejus.

„Cardano“ atsiskaitymo sluoksnis (CSL)

„Cardano Settlement Layer“ (CSL) veikia kaip balanso knyga ir yra pirmasis platformos sluoksnis. Sukurtas kaip „Bitcoin“ patobulinimas, šis sluoksnis veikia kaip kriptovaliuta, sukurta iš baltojo popieriaus „Ouroboros“: patikimai saugus „Blockchain“ protokolo protokolas pateikė Aggelos Kiayias.

CSL naudoja a kortelės įrodymo konsensuso algoritmas sugeneruoti naujus blokus ir patvirtinti operacijas. Tai apima:

  1. Du scenarijų kalbų rinkiniai
  1. Vienas nustatytas vertės perkėlimui
  2. Vienas rinkinys, skirtas sustiprinti apsaugą nuo perdangos
  • Sidechains susieti su kitomis knygomis
  • Keli parašų tipai, įskaitant kvantiniams atsparius parašus
  • Keli vartotojo išduoti ištekliai
  • Mastelis, kai sistemos galimybės padidėja prisijungus daugiau vartotojų
  • „Cardano Computation Layer“ (CCL)

    „Cardano“ Skaičiavimo sluoksnis (CCL) yra antrasis „Cardano“ platformos sluoksnis ir yra informacija apie tai, kodėl įvyksta sandoriai. Šiame sluoksnyje vykdomos išmaniosios „Cardano“ sutartys.

    Kadangi skaičiavimo sluoksnis yra atsietas nuo CSL, skirtingi CCL vartotojai, vertindami operacijas, gali sukurti skirtingas taisykles.

    Pavyzdžiui, galite sukurti leidimą turinčią knygą, kurioje nebūtų jokių operacijų, kuriose nėra AML / KYC duomenų – tai taps dar svarbiau, nes „blockchain“ reguliavimas toliau didėja.

    „Cardano“ komanda kuria naują programavimo kalbą, kurią naudos kuriant pažangias sutartis CCL – Plutas. CCL taip pat palaiko „Solidity“, „Ethereum“ išmaniųjų sutarčių kalbą, užtikrinančią žemo patikimumo programas platformoje.

    Norėdami padėti kūrėjams, „Cardano“ taip pat įtraukia „Plutus“ kodo nuorodų biblioteką, kurią galima naudoti „Dapps“. Be to, komanda kuria įrankių rinkinį, skirtą patikrinti kodą ir pagerinti kodo patikimumą.

    KMZ „Sidechains“

    „Cardano“ palaiko šoninės grandinės remiantis nauju Kiayiaso, Millerio ir Zindroso (KMZ) protokolu, kuriame dalyvavo darbo įrodymų įrodymai. KMZ šalutinės grandinės protokolas leidžia lėšoms saugiai pereiti iš CSL į bet kurią CCL ar bet kurią blokinę grandinę, kuri taip pat naudoja protokolą.

    Naudodamiesi šiuo protokolu, knygos, laikydamosi tam tikrų reguliavimo reikalavimų, gali sąveikauti su CSL, nesidalindamos duomenimis, kurie turi likti privatūs.

    „Daedalus“ piniginė

    Dedalas yra an atviro kodo piniginė sukūrė „Cardano“ komanda. Tai yra kelių valiutų piniginė kurioje galite laisvai keistis palaikomomis valiutomis. Piniginė pradeda plėsti palaikymą naudodama „Bitcoin“ ir „Ethereum Classic“.

    daedalo piniginė

    „Daedalus“ piniginės sąsaja

    Piniginėje taip pat yra programų parduotuvė, kurioje yra „Daedalus“ bendruomenės sukurtų programų. Šiuo metu galite atsisiųsti piniginę „Windows“ ir „MacOS“ Operacinės sistemos.

    ADA ir „Ouroboros“ akcijų paketas

    „Cardano“ komanda nustatė, kad jų bus daugiausia 45 mlrd ADA monetos, kurios kada nors bus sukurtos. Naujos monetos patenka į ekosistemą, o mazgai patvirtina operacijas naudodami unikalų sutarimo algoritmą, „Ouroboros“ akcijų paketas (PoS).

    Šiame protokole lizdo lyderiai sukuria naujus blokus blokų grandinėje ir patikrina operacijas. Lošimų lyderiu gali tapti kiekvienas, turintis „Cardano ADA“ monetą. Kai „Sekite Satoshi“ algoritmas parenka monetą, kurią jūs laikote, jūs tampate lizdo lyderiu ir paskelbiate naujus blokus tinkle.

    Jūsų mazgas automatiškai atlieka šį procesą, todėl jums nereikės jaudintis rankiniu būdu tikrinant kiekvieną operaciją.

    „Cardano“ mokesčiai

    mokesčiai perkelti ADA skiriasi ir yra nustatomi pagal šią lygtį:

    pervedimo mokestis = a + b * dydis.

    a = konstanta, šiuo metu lygi 0,1555381 ADA

    b = nuolatos šiuo metu lygus 0,000043946 ADA / baitas

    dydžio = operacijos dydis baitais

    Tai iš tikrųjų reiškia, kad minimalus mokamas operacijos mokestis yra 0,155381 ADA ir padidės 0,000043946 ADA, kiekvienam baitui padidinus operacijos dydį.

    Kiekvieno sandorio mokestis epocha yra renkami į grupę ir paskirstomi tarp atitinkamų lizdų lyderių. Epocha yra tiesiog laikotarpis, per kurį laiko tarpsnių lyderiai patvirtina sandorius. Kai baigiasi viena epocha, iškart prasideda kita.

    Iždas

    Išskyrus lošimo automatų lyderius, kiekvieno blokinio atlygio dalis taip pat skiriama iždui. Jei norite gauti finansavimą, kad prisidėtumėte prie „Cardano“ ekosistemos, turite kreiptis dėl dotacijos per iždą. Suinteresuotieji subjektai balsuoja, ar jūsų dotacija yra patvirtinta, ar ne, suteikdami jums finansavimą. Iždo tikslas yra sukurti save išlaikančią ekosistemą, kuri toliau auga dar ilgai po to, kai IOHK bus baigtas įgyvendinant projektą.

    „Cardano“ istorija

    „Cardano“ dalijasi daugeliu savo šaknų su „Ethereum“. Du projekto steigėjai Charlesas Hoskinsonas ir Jeremy Woodas buvo svarbūs ankstyvosioms „Ethereum“ dienoms 2013 m. Palikę „Ethereum“, jie 2015 m..

    Jei manęs kada nors klausia, kodėl egzistuoja kriptovaliutos, tada aš atsakau, nes tai egzistuoja ir mums reikia grįžti https://t.co/yxGiMLRDrW

    – Charlesas Hoskinsonas (@IOHK_Charles) 2018 m. Rugsėjo 18 d

    Iš tikrųjų trys organizacijos kartu kuria „Cardano“:

    1. Fondas
    2. Honkongo įvesties produkcija (IOHK)
    3. Emurgo

    „Cardano Foundation“ yra ne pelno siekianti organizacija, veikianti kaip projekto globėja. Jo tikslas yra palaikyti ir auginti „Cardano“ ekosistemą. IOHK yra „blockchain“ inžinerijos įmonė, orientuota į faktinio projekto kūrimą. „Emurgo“ yra „blockchain“ projektų inkubatorius, kuris teikia didelę finansavimo dalį.

    Per beveik dvejus metus trukusį ICO komanda surinko apie 63 mln. USD.

    Gairės

    Projektas nuolat tobulinamas planas, bet tai vykdoma pagal penkių fazių planą. Fazės yra šios:

    1. Baironas – Šiuo metu „Cardano“ yra šiuo metu. Į jį įeina pirminis tinklo kūrimas ir papildomos funkcijos, tokios kaip „Daedalus“ piniginė. Viskas, kas numatyta šiame etape, yra sukurta, o komanda tobulina procesą.
    2. Shelley – Šiame etape tinklas tampa visiškai decentralizuotas. Čia yra delegavimo ir akcijų paketo bandomieji tinklai.
    3. Goguenas – Komanda planuoja šį etapą. Šiame plano etape „Cardano“ turės virtualią mašiną, vadinamą IELE, panašią į „Ethereum Virtual Machine“ (EVM). Platforma taip pat turės universalią kalbų sistemą būsimoms „blockchain“ technologijoms.
    4. Basho – Šiame etape komanda planuoja pagerinti mastelį, saugumą ir našumą. Jie taip pat įgyvendins „Ouroboros Praos“ – originalaus „Ouroboros“ protokolo patobulinimą.
    5. Volteras – Paskutiniame etape „Cardano“ įgyvendins iždo modelį, užtikrindama savarankišką tinklo ekosistemą.

    Varzybos

    Kaip išmanioji sutarčių platforma, „Cardano“ konkuruoja su keliais panašiais kriptografijos projektais – ypač su „Ethereum“. Projektas taip pat konkuruoja su keliais naujesniais projektais, orientuotais į pažangių sutarčių kūrimą, pvz., EOS, Lisk, NEO ir NEM. Iš šių papildomų konkurentų „Cardano“ užima antrą vietą už EOS.

    Kaip minėta anksčiau, komanda bando atsiskirti, sutelkdama dėmesį į tai mastelio mastas atliekant recenzuojamus tyrimus ir labai saugi kodavimo praktika. Nors ši strategija lemia lėtesnį produkto kūrimą, ji labai sumažina kritinių klaidų ir demonstravimo klaidų riziką.

    Prekyba

    „Cardano“ turėjo ilgą ICO nuo 2015 m. Rugsėjo iki 2017 m. Sausio mėn., O ADA žetonas pradėjo prekiauti atviroje rinkoje 2017 m. Spalio mėn..

    ADA kaina išliko gana stabili iki 2017 m. Lapkričio pabaigos, kai per 3 dienas ji šoktelėjo nuo ~ 0,03 USD (0,00000345 BTC) iki ~ 0,14 USD (0,0000142 BTC). Tai padidėjimas daugiau nei 360%.

    ADA pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – 1,15 USD (~ 0,000077 BTC) 2018 m. Sausio mėnesio pradžioje, tačiau nuo to laiko likusią kriptovaliutų rinkos dalį jis pasiekė iki pat dugno. 2018 m. Balandžio mėn. Jis smarkiai išaugo, matyt, dėl padidėjusio biržų, įtraukiančių ADA, skaičiaus ir gairių paskelbimo.

    Deja, šie pranešimų tipai greičiausiai neturės įtakos judančios monetos kainai. Didžiausią teigiamą įtaką kainai nuo šiol turbūt turės partnerystės pranešimai, gairių pasiekimai ir didesnis tinklo naudojimas..

    Kur nusipirkti ADA

    Tu gali pirkti ADA keliose pagrindinėse mainų platformose. „Binance“ turi didžiausią ADA prekybos apimtį biržose ir siūlo monetą kaip prekybos porą su „Bitcoin“ ir „Ethereum“..

    Norėdami įsigyti ADA daugumoje platformų, pirmiausia turėsite įsigyti „Bitcoin“ arba „Ethereum“ kitoje platformoje ir perkelti. GDAX ir Dvyniai yra geras pasirinkimas norint pradėti šį procesą.

    Netrukus ADA taip pat bus galima įsigyti per bankomatų tinklą Japonijoje. Tačiau nėra bankomatų, tačiau laiko juosta nepateikta.

    Kur laikyti ADA

    Norėdami gauti atlygį už lažybą, greičiausiai turėsite laikyti ADA piniginėje, ne biržoje.

    Šiuo metu yra tik viena piniginė, kurioje galite laikyti savo ADA – oficiali „Daedalus“ piniginė. Šiuo metu piniginė yra prieinama tik „Mac“ ir „Windows“ (atsiprašau „Linux“ naudotojų), tačiau manoma, kad netrukus bus išleista mobilioji piniginė „Android“ ir „iOS“.

    Didžioji knyga dirba su a trečias vakarėlis įtraukti ADA palaikymą į savo produktus. Ji turėtų būti paruošta įgyvendinant „Shelley“ etapą.

    Išvada

    „Cardano“ yra ambicingas projektas, skirtas spręsti daugybę problemų kripto pramonėje. Per DAO įsilaužimą ir naujausią „Parity“ piniginės fiasko pamatę galimus „Ethereum“ saugumo trūkumus, malonu pastebėti, kad „Cardano“ daugiausia dėmesio skiria kodo tikrinimui ir ekspertų peržiūrėtoms saugumo priemonėms..

    Tačiau tai kainuoja. Taip akcentuodami saugumą, nesitikėkite greito produkto atnaujinimo. Vietoj to turėtumėte tai vertinti kaip ilgalaikį projektą, kuriame yra daug galimybių.

    Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį 2018 m. Spalio 10 d. Atnaujino Stevenas Buchko, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

    Papildomi „Cardano“ ištekliai

    Facebook

    „Twitter“

    Reddit

    „YouTube“

    Kalbėtis

    Gitubas