„DigiByte“ yra kriptovaliuta daugiausia dėmesio skiriama saugumui, decentralizacijai ir greičiui. Įkurta 2014 m., Tai yra senesnės kriptovaliutos projektų dalis. Nepaisant jo amžiaus ir nuolatinės plėtros per pastaruosius ketverius metus, šis projektas vis dar yra gana nežinomas.

Šiame vadove mes apžvelgiame:

Kas yra „DigiByte“?

„DigiByte“ šalininkai teigia, kad tai yra miegantis kriptovaliutos milžinas. Pasak jo gerbėjų, tai yra pažangiausiose kriptografijos technologijose. Jame yra greitesnis, labiau keičiamo dydžio ir saugesnis nei kitų pagrindinių valiutų tinklas. Laikui bėgant, jie tvirtina, kad jos aukščiausios kokybės technologijos laimės prieš „Bitcoin“, „Litecoin“ ir kitas populiariausias skaitmeninių pinigų galimybes. Projekte yra tam skirta bendruomenė ir beveik 100 000 mazgų visame pasaulyje.

digibaito ypatybės

„DigiByte“ funkcijos

Kita vertus, per pastaruosius ketverius metus įvaikinimas vyko lėtai. Tai vis dar palyginti neaiški valiuta, palyginti su konkurentais. „DigiByte“ svetainė siūlo daugybę puikių rinkodaros kopijų ir madingų žodžių. Tačiau yra mažai techninės informacijos apie tai, kaip iš tikrųjų veikia tinklas. Sunku suvokti tikrus „DigiByte“ pasiekimus, palyginti su tuo, ką jie suplanavo ateityje.

Šiame straipsnyje mes pabandysime gilintis į platformą – jos istoriją, technologines specifikacijas ir pasiekimus. Galų gale turėsite priimti sprendimus dėl to, ar „DigiByte“ yra kitas didelis dalykas, ar daugiausia pūkas.

Istorija & Komanda

Jaredas Tate’as sukūrė „DigiByte“ 2013 m., O genezės bloką pradėjo 2014 m. Sausio mėn. Tuo metu tai buvo vienas iš nedaugelio viešųjų „blockchain“ projektų. Jis buvo paleistas be pirminio simbolinio pardavimo ir su maža fanfa.

jared tate digibyte

„DigiByte“ kūrėjas Jaredas Tate’as

Po paleidimo Tate visą laiką skyrė „DigiByte“ plėtrai. Nuo to laiko projektas buvo finansuojamas per aukas „DigiByte“ fondui. Taip pat pagrįstai galima manyti, kad Tate ir kiti projekte dalyvaujantys asmenys turi nemažą kiekį DGB (vietinės monetos) iš kasybos ir pradinių sandorių. Jų turtas padidėtų bet kuriuo metu, kai padidės DGB kaina.

Kalbant apie kitus komandoje dirbančius žmones, sunku sužinoti daug apie projektą palaikantį personalą. Svetainėje nėra informacijos apie komandą. Šiek tiek kasant „LinkedIn“ pasirodė a iš viso mažiau nei dešimt kūrėjų kurie teigia dirbantys projektą, įskaitant Tate’ą.

Prekybos istorija

Kaip ir visoms kriptovaliutoms, „DigiByte“ kaina pastaruoju metu buvo nepastovi. Iki 2017 m. Jos kaina išliko gana pastovi, tik šiek tiek augo. Tačiau 2017 ir 2018 m spygliai ir avarijos DGB.

2017 m. Birželio mėn. Įvyko šuolis, kai „DigiByte“ užsiminė apie gresiantis pranešimas „Twitter“ tinkle. Investuotojai, norintys užsidirbti pinigų iš skelbimo, greitai įsigijo „DigiByte“. Tai paskatino kainą. Tačiau pranešimas nebuvo pateiktas dar kelias dienas. Ji pristatė naują piniginę ir keletą papildomų funkcijų. Paskelbimo metu DGB kaina jau nukrito iki beveik iki išankstinio paskelbimo lygio.

„DigiByte“ kaina vėl padidėjo 2017 m. Gruodžio mėn. – 2018 m. Sausio mėn. John McAfee, populiarus investuotojas į kriptografiją, tviteryje parašė apie „DigiByte“ kaip įmonę, kurią verta stebėti. Gautas Gruodžio smaigalys į naujus metus. Tačiau galiausiai ji žlugo kartu su likusia kriptografijos rinka koreguojant 2018 m. Sausio mėn.

Didelių svyravimų 2018 m. Nebuvo, išskyrus trumpą šių metų trečiojo ketvirčio laikotarpį, kai kaina pakilo mėnesį ar du. Tai įvyko tuo pačiu metu, kai bendrovė paskelbė, kad „iOS“ ir „Android“ yra prieinamos piniginės, o tai gali tai paaiškinti. Taip pat šiuo metu „Apple App Store“ pradėjo leisti mokėti „Digibyte“.

Techninės specifikacijos

Kaip ir „Bitcoin“, „DigiByte“ yra UTXO pagrindu sukurta kriptovaliuta. Tai reiškia, kad nauji sandoriai atsiranda ne iš piniginės „balanso“. Kiekviena atskira moneta turi identifikatorių. Kai moneta patenka į jūsų piniginę, jūsų piniginė ją laiko „neišleista“. Nusiuntus tą monetą kitam, ji tampa išleista moneta. Tai užkerta kelią dvigubos išlaidų skaitmeninei valiutai problemai. Tai taip pat išsprendžia kitas su „blockchain“ susijusias saugumo problemas.

digibaitas vs bitkoinas

„DigiByte“ ir „Bitcoin“

Blokai, kasybos ir maišos algoritmai

„DigiByte“ savo genezės bloką pradėjo 2014 m. Sausio 10 d. Paleidimo metu jis naudojo vieną darbo algoritmo įrodymą. Tačiau netrukus po to, kai jis atliko kietą šakę, pristatė iš viso penkis darbo algoritmų įrodymus, įskaitant SHA256 („Bitcoin“ algoritmą) ir „Scrypt“ (naudojamus „Litecoin“ ir „Dogecoin“). Kasybos padalijimas tarp algoritmų skatina decentralizaciją ir padidina tinklo saugumą.

Naujas blokas kasamas maždaug kas 15–18 sekundžių. Kiekvienas iš penkių kasybos algoritmų kas 1,5 minučių kasa po vieną bloką. Kiekviename bloke operacijų dydžiai yra riboti. „DigiByte“ taip pat pirmoji įdiegė „Segregated Witness“ technologiją, padėdama išlaikyti mažą ir keičiamą jos blokų grandinę. Greitas blokinis laikas kartu su ketverių metų egzistavimu reiškia, kad šis projektas turi ilgiausią šiuo metu egzistuojančią blokų grandinę. Ilgesnis net nei „Bitcoin“.

Monetų tiekimas

digibaitų monetų tiekimas

„DigiByte“ monetų tiekimas

Galiausiai „DigiByte“ blokų grandinė per 21 metus išgaus 21 milijardą DGB. Šiuo metu apyvartoje yra daugiau nei 11 milijardų DGB.

Sluoksniuota infrastruktūra

digibaitų infrastruktūros sluoksniai

„DigiByte“ infrastruktūros sluoksniai

Programinės įrangos infrastruktūrą sudaro trys vienas ant kito veikiantys sluoksniai:

  1. Pagrindinės komunikacijos & Pasaulinis tinklas – Tai sujungia visus tinklo mazgus. Tai palaiko labai paprastą duomenų perdavimą tarp mazgų ir sukuria pagrindą kitiems sluoksniams.
  2. Viešoji knyga & Skaitmeninis turtas – Čia saugomi tinklo duomenys. Ji taip pat taiko saugumo priemones, kad būtų išvengta manipuliavimo duomenimis. Tai skatina ir valdo kalnakasius, saugančius platformą.
  3. Programos – Tai yra į vartotoją nukreipta „blockchain“ dalis. Tai apima sąsają, perkėlimus, API ir visas kitas kasdienes programas, sukurtas „DigiByte“ tinkle.

Greitesnis blokavimo laikas & Didesnis pralaidumas

Spartesnis „DigiByte“ blokavimo laikas reiškia, kad operacijos apdorojamos ir patvirtinamos daug greičiau jos tinkle. „DigiByte“ blokavimo laikas yra 15 sekundžių, tai yra maždaug 40 kartų greičiau nei „Bitcoin“. Žinoma, greitesnis blokavimo laikas susijęs su mastelio problemomis, nes kiekvienas tinklo mazgas turi išlaikyti visą blokų grandinės istoriją, kad patvirtintų naujas operacijas. „DigiByte“ blokinė grandinė jau yra ilgiausia pasaulyje.

Siekdama įveikti šiuos iššūkius, „DigiByte“ buvo pirmoji kriptovaliuta, įdiegusi atskirtą liudytoją („SegWit“). „SegWit“ atskiria operacijos patvirtinimus nuo operacijos informacijos bloke. Tai daro knygą kompaktiškesnę. Be to, „SegWit“ leidžia diegti naujoves, tokias kaip grandininiai sandoriai ir pavieniai patvirtinimo sandoriai. Šie variantai yra potencialūs „DigiByte“ „blockchain“ plėtros būdai.

„DigiByte“ taip pat riboja operacijų dydį ir apimtį. Yra mažai dokumentų, paaiškinančių, kaip tai veikia tiksliai, tačiau komanda teigia, kad tokie sandorių apribojimai daro jų blokų grandinę efektyvesnę. Be to, operacijų apimties ribojimas teoriškai apsaugo tinklo saugumą.

Greitas blokavimo laikas ir mažas operacijų dydis leidžia apytiksliai 280 operacijų per sekundę pralaidumą. Tai greitai, palyginti su dabartinėmis aštuoniomis „Bitcoin“ operacijomis per sekundę. Tačiau jis nublanksta, palyginti su tokiais mokėjimo procesoriais kaip „Visa“, kurie per sekundę gali atlikti 2000 operacijų. „DigiByte“ planuoja pasiekti 2000 „Visa“ nustatytų operacijų per sekundę ribą ir galbūt ją viršyti. Tačiau kol kas šie planai vis dar migloti, be aiškaus plano.

Saugiau

„DigiByte“ taip pat teigia esanti saugesnė nei kitos valiutos. Saugumas pirmiausia reiškia užtikrinti, kad visa platforma būtų kuo decentralizuota. Tai yra dalis priežasčių, kodėl projektų komanda smarkiai neišaugo. Didelę reklamos ir plėtros dalį jie paliko bendruomenei, tikru decentralizuotu būdu. Žinoma, problema yra koordinacija. Nors daugelis žmonių prisidėjo prie kodų bazės ir apsišaukė platforma, ji daugiausia buvo ad hoc, be daug aiškių „DigiByte“ fondo nurodymų..

Tačiau „DigiByte“ sėkmingai decentralizavo kasybą. Jie tai padarė daugiausia naudodamiesi geromis kasybos skatinimo priemonėmis ir naudodami penkis algoritmus. Šie kasybos algoritmai suskirstė kalnakasius ir kasybos galią į penkias lygias, mažesnes grupes. Tai išlaiko kasybą konkurencingai, tačiau visoms grupėms kas 1,5 minučių leidžia kasinėti bloką. „Blockchain“ turi daugiau nei 100 000 mazgų šešiuose žemynuose.

„DigiByte“ iš naujo subalansuoja apkrovą tarp penkių kasybos algoritmų, pakoreguodamas kiekvieno sudėtingumą, kad vienas algoritmas netaptų dominuojantis. Ši pusiausvyros balansavimo technologija vadinama „MultiShield“, ir ji yra viena iš „DigiByte“ techninė pažanga. Ankstyvasis „MultiShield“ prototipas „DigiShield“ įgyvendino reagavimo sunkumų reguliavimą, kad kalnakasiai, turintys daug apdorojimo galios, negalėtų manipuliuoti mažesnėmis blokinėmis grandinėmis. Asimetriniai „DigiShield“ sunkumai įgijo žinomumą ir buvo pritaikyti daugelyje kitų „blockchain“.

Vystymasis prieš kreivę

„DigiByte“ įsitvirtino kaip kripto kūrimo pažangiausių lyderių reputacija. Jos „DigiShield“ technologija buvo plačiai pripažinta kaip sunkumų reguliavimo sprendimas. Tai taip pat buvo pirmasis „blockchain“, įdiegęs „SegWit“. „MultiAlgo“ kasyba dar nepagauna. Tačiau tai dar viena sritis, kurią šis projektas pradėjo „blockchain“ pramonėje.

Kadangi „DigiByte“ yra ilgiausia egzistuojanti blokų grandinė, jie taip pat susidūrė su mastelio problemomis, su kuriomis dar nesusidūrė kitos grandinės. „DigiByte“ blokų grandinė yra daugiau nei 5 milijonai blokų. Tačiau buvimas pažangiausiame vystymosi krašte taip pat palieka vietos klaidoms. Kol vartotojų įsisavinimas nepasieks aukščiausių kriptovaliutų lygio, sunku pasakyti, ar „DigiByte“ technologija yra tvirta, kaip teigiama.

Ateityje „DigiByte“ planuoja remti pažangių sutarčių kūrimą, naudodama savo blokų grandinę. kūrėjų bendruomenė reikia patikimų, atviro kodo įrankių, kad būtų galima įdiegti „DigiByte“ programas ir paslaugas. „DigiByte.JS“ pateikia patikimą API „JavaScript“ programoms, kurios turi sąsają su platforma.

„DigiByte“ svetainėje taip pat teigiama, kad platforma palaikys AI ir IoT programas, sukurtas ant jos blokų grandinės.

Kaip ir 2018 m. Pabaigoje, daugelis šių atnaujinimų lieka ateityje. 2018 m. Pokyčiai daugiausia buvo sutelkti į didesnį įsisavinimą per daugiau mainų sąrašų, papildomų piniginių ir prekybininkų, kurie priims DGB monetas.

„Digibyte“ ateitis

„Traction“ yra „DigiByte“ žaidimo pavadinimas. Iki šiol per ketverių metų istoriją jis negauna daug. 100 000 mazgų yra tinkamas alternatyvios valiutos tinklo dydis. Tačiau tai yra gana sena valiuta, ir ji turėjo galimybių gauti didžiulę paramą tinkamais pranešimais ir viešaisiais ryšiais.

DigiByte šiuo metu vis labiau traukiasi žaidimų bendruomenė. Atšaka, vadinama „DigiByte Gaming“, siūlo žaidėjams DGB mainais už laiką, praleistą žaidžiant tam tikrus žaidimus.

Generalinis direktorius Tate’as pažadėjo sutelkti dėmesį į visuomenės informavimą ir „DigiByte“ fondą. Šiuo metu didžiausias projekto iššūkis yra didesnis priėmimas. „DigiByte“ likimas pakimba ant plauko. Tai galėtų pakilti kaip spartos, mastelio ir saugumo lyderis; ar tai gali merdėti išliekant santykiniam nežinomybei.

2018 m. Pabaigoje „Digibyte“ ir toliau pritraukia ištikimą sekėją.

Kur nusipirkti DGB

DGB galite įsigyti daugelyje pagrindinių biržų, įskaitant „Bittrex“, „Huobi“ ar „Poloniex“, bet ne „Binance“.

Jei norite jį išminuoti, įvairūs algoritmai palaiko ASIC ir GPU kasybą.

Kur laikyti DGB

Galite atsisiųsti bet kurios operacinės sistemos DGB karštosios piniginės iš „Digibyte“ interneto svetainės „Piniginės“ meniu. DGB monetas taip pat galite laikyti vienoje iš įprastų neprisijungus saugomų piniginių, tokių kaip „Trezor“ ar „Ledger Nano S“..

Varzybos

Kaip UTXO kriptovaliuta, DGB konkuruoja su daugeliu kitų kriptografijų, įskaitant visagalį „Bitcoin“ ir „Litecoin“. Atsižvelgiant į tai, kad „DigitByte“ yra vieni greičiausių ir pigiausių kriptografinių mokėjimų, „Dash“ taip pat yra konkurentas. Kitas panašaus reitingo projektas, kuriame taip pat naudojamas UTXO, yra „Dogecoin“.

Išvada

Su palaikančia bendruomene, patobulinta decentralizacija ir naudojimo atvejais, išskyrus grynus mokėjimus, „DigiByte“ turi daug ką nuveikti. Su užsitęsusia 2018 m. Meškų rinka ir keletu svarbių pokyčių ji vis dar stengiasi įgyti tikrą pagrindinį įsisavinimą. Tačiau meškų rinka gali būti geras dalykas – ji išvalys tuos žetonus be stipraus naudojimo atvejo ir užleis vietą projektams, turintiems tikrą potencialą. Jei „DigiByte“ ir toliau sutelks pastangas į vis didėjantį įsisavinimą, tuo pačiu dirbdama su savo didelių bilietų plėtra, pavyzdžiui, protingomis sutartimis, šio altcoin ateitis gali būti šviesi.

Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį 2018 m. Lapkričio 30 d. Atnaujino Sarah Rothrie, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi „DigiByte“ šaltiniai

Interneto svetainė

Dokumentacija

Telegrama

„Twitter“

Reddit

Gitubas