Kas yra EOS?

EOS yra a „blockchain“ platforma decentralizuotų programų („dapps“), panašių į „Ethereum“ funkciją, kūrimui. Tiesą sakant, rėmėjai tai pavadino „Ethereum“ žudiku. Tai palengvina „DAPP“ kūrimą teikiant operacinei sistemai panašų paslaugų ir funkcijų rinkinį, kuriuo „Dapps“ gali naudotis.

EOS idėja yra sujungti geriausias įvairių pažangių sutarčių technologijų savybes ir pažadus (pvz., „Bitcoin“ saugumas, „Ethereum“ skaičiavimo palaikymas). Paprasčiau tariant, EOS bendruomenė stengiasi kiekvienam vartotojui suteikti vieną paprastą naudoti, masiškai keičiamą „Dapp“ platformą.

Šiame pradedančiųjų vadove aptarsime:

Kaip veikia EOS?

„EOS“ vizija yra sukurti „blockchain dapp“ platformą, kuri galėtų saugiai ir sklandžiai išplėsti iki tūkstančių operacijų per sekundę, tuo pačiu suteikdama prieinamą patirtį programų kūrėjams, verslininkams ir vartotojams. Jie siekia pateikti pilną decentralizuotų programų operacinę sistemą, teikdami tokias paslaugas kaip vartotojo autentifikavimas, saugojimas debesyje ir serverio talpinimas.

Būkite autentiški (ated)

EOS tinklas yra parengta programų platforma, leidžianti prisijungti prie visapusiškos autentifikavimo sistemos. Vartotojo abonementai su skirtingais leidimų lygiais ir jų pačių saugiais vartotojo duomenimis yra tinklo bruožas. Taip pat galėsite bendrinti prieigą prie duomenų bazės tarp paskyrų ir saugoti vartotojo duomenis vietiniame kompiuteryje, esančiame už blokų grandinės ribų.

Taip pat sistemoje iškepamas pavogtų sąskaitų išieškojimas. Jūs galite naudoti įvairius būdus, kaip įrodyti savo tapatybę ir atkurti prieigą prie pažeistos paskyros.

Laikykite jį debesyje

Serverio priegloba ir debesies saugykla taip pat yra EOS sistemos dalis. Kaip programų kūrėjas, galite kurti ir diegti programas su priegloba, debesies saugykla ir atsisiuntimo pralaidumu, kurį suteikia sistema. Tai suteikia jums galimybę įgyvendinti savo idėjas be realaus saugojimo ir pralaidumo užtikrinimo reikalavimų.

Kaip kūrėjas, jūs taip pat turite prieigą prie saugojimo ir pralaidumo naudojimo analizės tiesiogiai iš EOS ir galite nustatyti konkrečių programų apribojimus. Jūs mokate už šias paslaugas, įmetę žetonus.

Padidinimas

Dažniausiai naudojami „blockchain“ (pagalvokite apie „Bitcoin“ ir „Ethereum“) sutarimą dėl valstybės, o tai reiškia, kad bet kuriuo metu visi tinklo kompiuteriai gali patikrinti dabartinę visos blokų grandinės būseną. Tai padės išvengti sukčiavimo ir patvirtinti sandorius. Tais atvejais „blockchain“ yra sistemos būsenos grafikas. Kai kiekvienas naujas blokas prisijungia prie blokų grandinės, tinklo mazgai paima kiekvieną operaciją iš bloko ir atnaujina kiekvieno su tomis operacijomis susieto adreso būseną..

Kita vertus, EOS įgyvendina sutarimą dėl įvykių. Naudojant sutarimą dėl įvykių, pagrindinis dėmesys skiriamas sandoriams (arba tiesiog pranešimams), o ne valstybei. Užuot patikrinę tinklo būseną bet kuriuo metu, mazgai patikrina įvykių, įvykusių iki šiol, seką, kad būtų galima stebėti tinklo būseną. Sistema užtrunka ilgiau, kol ji iš naujo patvirtinama operacijų istorija, tačiau ji gali paleisti daug didesnį operacijų našumą vykdant.

Paprasčiau tariant, tinklas gali išplėsti iki vieno milijono operacijų per sekundę iš vieno įrenginio vartų, o teoriškai begalinis mastelis galimas lygiagrečiai tarp kelių mašinų.

EOS logotipas kosmose

EOS yra decentralizuotų programų (DAPP) platforma.

Nemokamai naudojamas

Pagal numatytuosius nustatymus EOS platformoje sukurta programa nereikalauja mikrokortelių galutiniams vartotojams siųsti operacijas ir atlikti užduotis „blockchain“. Individualūs programų kūrėjai nustato, kaip vartotojai moka operacijų mokesčius. Taigi, įmonės gali laisvai kurti savo pajamų gavimo strategijas.

Funkcijos, o ne klaidos

EOS sistema pateikia valdymo modelį, pagrįstą blokų gamintojais, o ne balsavimu, kurios operacijos patvirtinamos, ar programa veikia tinkamai, ir atskirų programų šaltinio kodo, ir pačios sistemos pakeitimais. Bendruomenė gali aktyviai atnaujinti, pažeminti ir ištaisyti sistemos klaidas demokratiškai ir saugiai.

Kontroliuojant jokių problemų

Sistema sumažina delsą ir maksimaliai padidina našumą, struktūrizuodama kiekvieną bloką (gaminamą kas 0,5 sekundės) dar smulkiau į nuoseklųjį ciklai. Dviračiai apima siūlai kurie ciklų metu eina lygiagrečiai. Šis struktūrizavimas leidžia jums siųsti ir atsakyti į operacijas atskiruose blokuose ir tarp blokų, sumažinant teorinę atsako laiko ribą iki paprasčiausio žinučių perdavimo tinklo laiko.

Techninis dokumentas apibūdina daugybę smulkių bruožų ir detalių, kurias čia palikome trumpumo dėlei.

Gairės, komanda ir bendruomenė

EOS projektą sukūrė įmonė, pavadinta Blokuoti.vieną. Bendrovei vadovauja Danas Larimeris (tiek „Bitshares“, tiek „Steemit“ įkūrėjas) ir Brendanas Bloomeris. Abu jie teikia rimtos patirties kriptografiniame pasaulyje ir, be savo projektų, viešai aktyviai reklamavo visą technologiją..

„EOS Dawn 1.0“ buvo išleista 2017 m. Rugsėjo 14 d., „Dawn 2.0“ leidimas atvedė išteklių stebėjimą ir tarpblokinių ryšių palaikymą 2017 m. Gruodžio 4 d., O „Dawn 3.0“ leidimas (oficialus projekto paleidimas) įvyko 2018 m. Balandžio mėn..

„EOS“ bendruomenė yra gyvybinga ir pasaulinė, ją labai myli investuotojai ir bendraautoriai. Susitikimai yra paplitę, menas kuriamas, Telegramų grupė yra aktyvus, o svetainėje galima rasti daugiau bendruomenių Facebook, „Twitter“, ir Steemit.

EOS menas

Menas yra populiarus tarp bendruomenės.

Šiuo metu „EOS“ tinkle yra daugiau nei 100 „Dapps“. Deja, šiek tiek trūksta aktyvumo šiose programose. Aktyviausia programa „PRA CandyBox“ ką tik baigėsi 6000 kasdien aktyvių vartotojų. Tačiau šis skaičius yra žymiai didesnis nei populiariausias „Ethereum“ „IDAP“ decentralizuotas mainų tinklas, kuriame šiuo metu dirba šiek tiek daugiau nei 1 000 aktyvių kasdienių vartotojų..

Ginčas

Išskyrus galbūt „Ripple“ (XRP) ar „Bitcoin Cash“ (BCH), EOS yra bene labiausiai poliarizuojantis projektas kosmose. Oponentai teigia, kad projektas yra labai centralizuotas dėl to, kad jis įgyvendina deleguotojo akcijų paketo sutarimo mechanizmą, kuriame tik 21 blokų gamintojas tikrina sandorius. Be to, daugelis bendruomenės narių mano, kad visus metus trukusio projekto 4 milijardų dolerių ICO geriausiu atveju buvo aplaidus ir godus, o blogiausiu atveju – net apgaulingas..

EOS tinklas taip pat turėjo nemažai klaidų. Keletas kritinių pažeidžiamumų pasirodė iki pagrindinio platformos tinklo paleidimo, todėl daugybė žmonių, kasydami galvas, domėjosi, kaip jie galėtų nutikti su tokiu dideliu biudžetu. Net po paleidimo geranoriški įsilaužėliai ir toliau pranešė apie klaidą po klaidos.

EOS žetonas ir prekyba

„EOS“ žetonų pardavimas buvo vienetinis. Tai vyko ištisus metus, pradedant 2017 m. Birželio 26 d., Platinant 350 laikotarpių. Kiekvieno laikotarpio pabaigoje bendras tam laikotarpiui paskirtų žetonų skaičius buvo paskirstytas įmokų autoriams pagal jų įnešto ETH sumą, padalytą iš bendros įmokos sumos.

EOS žetonų platinimas

Projektas per metus trukusį ICO surinko 4 mlrd.

Per tą laiką dauguma pagrindinių mainų išvardijo EOS žetonus. Todėl rinka daugiausia nulėmė kainą. Tai atvėrė pardavimą visiems besidomintiems ir davė daug laiko stebėti komandos plėtrą ir pažangą prieš prisidedant. Rezultatas buvo vienas iš pelningiausių žetonų pardavimų iki šiol ir daug žetono augimo tuo tarpu.

Pats EOS žetonas funkcijos nevykdo. Tai naudinga tik tuo, kad platformoje programas kuriantys kūrėjai turi jas naudoti kurdami savo konkrečius programų žetonus. Kiekvienos programos priėmimas platformoje priklauso nuo balsavimo, kurį atlieka žetonų turėtojai.

Prekyba

Uždarius ICO, EOS kaina smarkiai krito nuo aukščiausios 4,85 USD (~ 0,00181 BTC) iki šiek tiek daugiau nei 0,50 USD (~ 0,000093 BTC). Nuo to laiko monetų kaina buvo kalneliuose ir pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – 21,46 USD (~ 0,00227 BTC), kol išsilygino dabartine kaina apie 5,40 USD (~ 0,000837 BTC)..

Keista, kad šio rekordo nepasitaikė per rinkos bulių bėgimą 2017 m. Pabaigoje. Tai įvyko 2018 m. Balandžio pabaigoje. Šis didelis vykdymas tiesiogiai sutapo su pagrindinio platformos tinklo paleidimu ir „eosDAC“ aerodromu Balandžio 15 d.

Pateikiant pagrindinį knygų pristatymą, įtakingiausias įvykis, darantis įtaką kainai, yra tiesiog didesnis „EOS Dapp“ naudojimas. Didelės partnerystės ir plataus masto įmonių naudojimas galėtų tai skatinti.

Kaip nusipirkti EOS

Paprasčiausias būdas įsigyti EOS yra įsigyti „Binance“ naudojant USDT, BTC arba ETH. Taip pat galite nusipirkti „Bitfinex“, „Huobi“ ar „OKEx“, nors procesas gali būti ne toks paprastas.

Jei šiuo metu turite tik USD (ar bet kurį kitą „fiat“), turite atlikti keletą papildomų veiksmų. Pirmiausia turite susikurti sąskaitą platformoje, palaikančioje „fiat“ ir „crypto“ mainus. „Dvyniai“, „GDAX“ ir „Coinbase“ yra populiariausios parinktys.

Sukūrę sąskaitą turėtumėte susieti savo banko sąskaitą ir nusiųsti USD į platformą. Iš ten nusipirkite „Bitcoin“.

Dabar, kai turite „Bitcoin“, siųskite jį iš savo pradinės biržos į „Binance“. Galiausiai, naudodamiesi „Binance“, iškeiskite savo „Bitcoin“ į EOS.

Kur laikyti EOS

Turėdami keletą EOS žetonų, galite rinktis iš kelių bendruomenės sukurtų piniginių.

„Greymass“ piniginė atrodo, kad tai yra didžioji bendruomenės mėgstamiausia. Jame yra viskas, ko reikia, kad galėtumėte saugoti savo žetonus ir balsuoti už „Block Producers“ lengvai naudojamu išdėstymu.

Simpleos yra dar vienas tvirtas variantas, kurį rekomenduoja bendruomenės nariai. Kaip rodo pavadinimas, piniginė aiškiai orientuota į paprastumą, kurį net pradedantieji žetonų turėtojai turėtų jaustis patogiai.

Jei labiau išmanote technologijas, visada galite naudoti „Command Line Interface“ (CLI) piniginė pridedamas prie „blockchain“. Ši piniginė yra atviro kodo ir teikiama tiesiai iš „Block.one“, todėl tai yra jūsų saugiausias statymas.

Išvada

„EOS“ yra prieštaringai vertinamas „dapp“ arenos projektas, turintis patikrintą komandą, aukštą viziją, tačiau iki šiol abejotiną vykdymą. Tačiau 4 milijardų dolerių biudžetas turėtų būti daugiau nei pakankamas, kad projektas įvykdytų viską, ką jis numatė. Ateinantys pora metų bus labai svarbūs, kad platforma galėtų įsitvirtinti „Dapp“ rinkoje.

Mylėk arba nekenti, vienas dalykas yra tikras: EOS greitai niekur nedings.

Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį 2018 m. Spalio 10 d. Atnaujino Stevenas Buchko, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi resursai

Interneto svetainė

Gitubas

„YouTube“

„Twitter“

Facebook

Vidutinis