Kas yra kvadranto protokolas?

„Quadrant“ protokolas palengvina į duomenis orientuotų produktų ir paslaugų kūrimą ir platinimą. Paprasčiau tariant turgavietė kad duomenų šaltiniai galėtų efektyviau parduoti informaciją duomenų vartotojams. Komandos komanda mano, kad mes esame duomenų valdomos ateities viršūnėje ir norime išspręsti daugelį problemų, kurias jie jau mato kylančias pramonėje.

Problemos

Dėl didelių duomenų apie mašininį mokymą rinkimo išlaidų mažesnės įmonės negali konkuruoti su begemotais (pvz., „Google“) dirbtinio intelekto (AI) ir didžiųjų duomenų srityje..

Net ir turint galimybę pirkti duomenis, įmonėms sunku patvirtinti gautų duomenų tikrumą. Duomenų tiekėjai, motyvuoti lengvo pelno, paprastai parduoda duomenis iš neetiškų šaltinių ar net sugalvoja statistiką, kad galėtų parduoti..

Be to, daugelis duomenų srautų šiandien remiasi centralizuotomis sistemomis, kurios gali sugesti. Bet koks vieno duomenų tiekimo sutrikimas gali būti žalingas daugybei kompanijų, kurios nuo jos priklauso kasdienei veiklai. Sutrikimai gali kilti dėl visko, pradedant elektros energijos tiekimo nutraukimu ir baigiant bankrotu. Šios sistemos nėra tvirtos.

Galiausiai, nors duomenų ekonomika yra palyginti jauna, jau galite pastebėti, kad nesąžiningai paskirstomos pajamos. Duomenų šaltiniai, dar vadinami „Atomic Data Producers“ (ADP), dažniausiai gauna trumpą lazdos galą, kai pardavėjai perpakuoja ir perparduoda savo duomenis, kad surinktų didžiąją dalį pajamų. Vienkartinis pardavimas duomenų šaltiniui gali reikšti kelis pardavėjo, kuriam jie parduoda, sandorius.

Visi šie klausimai sukelia netvarų įvaikinimo ciklą, panašų į „Gartner Hype“ ciklas (žr. žemiau). „Quadrant“ protokolo tikslas yra atsisakyti klientų „Produktyvumo plokščiakalnyje“.

„Hype“ duomenų ciklas

„Hype“ duomenų ciklas

Kaip veikia kvadranto protokolas?

Kvadranto protokolas susideda iš keturių rūšių subjektai (Įspėjimas: stipri kosmoso tema):

  • Daigynai iš tikrųjų yra ADP, kurie teikia duomenis. Protokole neapdoroti duomenys nurodomi kaip žvaigždės, kurios sujungiamos ir sudaromos žvaigždynai.
  • Pionieriai yra duomenų tiekėjai, kurie naudoja „Quadrant“ išmaniąsias sutartis, kad padarytų žvaigždynus iš žvaigždžių.
  • Elonas paimkite tuos žvaigždynus ir prijunkite juos duomenų produktams ir paslaugoms gaminti.
  • Globėjai yra „Quandrant“ protokolo masternodai. Jie antspauduoja, patvirtina ir patikrina duomenis „Constellations“.

Dabar panagrinėkime, kaip kiekvienas iš šių objektų atitinka kai kuriuos pagrindinius „Quadrant“ protokolo bruožus.

Pagrindiniai kvadrantų grotuvai

Pagrindiniai kvadrantų grotuvai

Duomenų tikrumo ir tikrumo įrodymas

Panašiai kaip „blockchain“, tobulinantis meno kilmę, „Quadrant“ protokolas leidžia atsekti bet kokį duomenų gabalą iki jo šaltinio.

Štai kaip tai veikia: Pionieriai maišo savo žvaigždynų duomenis ir išstumia šių duomenų DNR antspaudą į kvadrantą. Tada galutinis vartotojas sukaupia gautą informaciją, kad patikrintų, ar ji atitinka „Pioneer“ pateiktą informaciją. Jei jis sutampa, vartotojas turi duomenų autentiškumo įrodymą.

Šis pradinis mechanizmas išsprendžia klaidingų duomenų klausimą, kurį mes aptarėme anksčiau.

Kvadranto DNR štampavimo procesas

Kvadranto DNR štampavimo procesas

Skirtingų duomenų šaltinių žvaigždynai

Žvaigždynai yra „Quadrant“ protokolo duona ir sviestas. Suteikdami lengvą prieigą prie duomenų rinkinio, šie klasteriai suteikia galimybę mažosioms įmonėms konkuruoti su dideliais žaidėjais.

Privalumai yra du. Pirma, duomenys tampa labiau prieinami, nes konkurencija tarp duomenų šaltinių mažina kainas. Antra, keli panašūs duomenų šaltiniai padaro kanalus patikimesnius. Jei dėl kokių nors priežasčių duomenų šaltinis neveikia, jo vietą gali užimti kitas su prastova.

Sąžiningas atlyginimas ir skatinamasis pasidalijimas

„Quadrant“ protokolas pagerina dabartinę pajamų pasiskirstymą duomenų pramonėje, automatizuodamas mokėjimus per visą duomenų perdavimo liniją. Kai „Elon“ perka „Constellation“ iš „Pioneer“, išmaniosios sutartys nurodo tinkamą mokėjimo sumą darželio duomenų teikėjams. Šie teikėjai gauna mokėjimą QUAD žetonų forma.

„Quadrant“ ekosistemoje automatiniai mokėjimai užtikrina, kad duomenų šaltiniai būtų kompensuojami teisingiau, nei būtų kitaip.

„QUAD“ ir „eQUAD“ žetonai

Kvadranto protokolas techniškai turi du žetonus. Tačiau „eQUAD“ žetonai yra tik ERC20 vietos rezervavimo ženklas, kol komanda paleidžia savo valdiklį. Po paleidimo visi eQUAD turėtojai turėtų konvertuoti savo žetonus į QUAD. Dėl šios priežasties daugiausia dėmesio skirsime tik QUAD.

QUAD yra valiuta, esanti kvadranto protokole. Aiškiausiai QUAD naudojamas atsiskaitymui tarp duomenis parduodančių ir juos perkančių šalių. Bet jis reikalingas ir kitoms protokolo funkcijoms.

Elonai, norėdami patekti į skirtingus duomenų rinkinius, turi uždėti QUAD. Globėjų mazgai gauna QUAD, kad patikrintų operacijas ir atnaujintų blokų grandinę. Pionierių atlygis yra QUAD.

Iš viso yra vienas milijardas QUAD. Iš šio tiekimo komanda pardavė keturiasdešimt procentų žetonų visuomenei per minios išpardavimą.

Kvadranto protokolo komanda & Progresas

Generalinis direktorius ir įkūrėjas Mike’as Davie’as pradėjo projektą 2017 m. Trečiąjį ketvirtį. Prieš dirbdamas prie „Quadrant“ protokolo, Davie įkūrė „DataStreamX“, internetinė realiuoju laiku esančių rinkų rinka. „DataStreamX“ yra pirmasis partneris, kuris naudoja „Quadrant“ protokolą.

Projektą taip pat palaiko keletas žymių patarėjų. Patarėjų taryboje yra Dorjee Sun (Santiment.net COO), Benedict Chan (BitGo CTO) ir Pavelas Bainsas (Bluzelle generalinis direktorius)..

Nuo 2017 m. Pradžios projektas išleido testnet ir pradėjo bandymus su kai kuriais pradiniais klientais. Šiais metais komanda planuoja paleisti „Mainnet“, o darželio mikrofonai ir paskirstyti „Guardian“ mazgai bus pateikti atitinkamai 2019 ir 2020 m..

Kvadranto protokolo planas

Kvadranto protokolo planas

Varzybos

Duomenų turgavietės yra perpildyta erdvė „blockchain“ projektams, tačiau turint prognozuojamą 200 mlrd. USD rinkos dydį iki 2020 m., Pyragas yra pakankamai didelis, kad galėtų pasidalinti.

Tai sakant, yra senesnių ir, be abejo, vertingesnių kriptovaliutų, kurios jau sprendžia duomenų problemas. IOTA turi aktyvią daiktų interneto jutiklių duomenų rinką. „Enigma“ šiuo metu taip pat kuria duomenų rinką.

Net „Amazon“ turi patentą duomenų perdavimo srautams platformai, pagrįstai prenumerata. Tačiau nė vienas iš šių projektų kol kas neįstūmė į rinką.

Paskutinės mintys

„Quadrant“ protokolas siekia suvienodinti sąlygas duomenų valdomoms įmonėms, suteikdamas tvarią rinką visoms susijusioms šalims. Naudodamiesi protokolu, duomenų šaltiniai (medelynai) gali gauti pajamų iš savo duomenų ilgai po pirminio pardavimo, duomenų tiekėjai (pradininkai) gauna patikimesnį duomenų srautą, o vartotojai („Elons“) gali pasitikėti gautų duomenų pagrįstumu..

Vis dėlto svarbiausia, kad protokolo skatinamoji struktūra leidžia mažesnėms įmonėms prieiti prie duomenų srautų, kurių anksčiau nebuvo. Šių srautų atvėrimas savo ruožtu turėtų padėti augti visai duomenų ekosistemai, nes vis daugiau bendrovių kuria produktus naudodamos gausybę turimų duomenų. Kuo didesnė duomenų ekosistema, tuo daugiau naudos visiems dalyviams – tiek pardavėjams, tiek pirkėjams, tiek galutiniams vartotojams.