Kas yra „Litecoin“?

„Litecoin“ (LTC) yra decentralizuota tarpusavio kriptovaliuta, išleista 2011 m. Spalio 7 d. Ir pradėta teikti 2011 m. Spalio 13 d..

„Sidabras iki Bitcoin aukso. Mažasis Bitcoin brolis, kuris nelabai išeina “.

Tai tik keli dalykai, kuriuos galite išgirsti, kai kripto entuziastai kalba apie „Litecoin“. Iš pirmo žvilgsnio „Litecoin“ nesulaukia daug pagarbos kaip 10 didžiausių rinkos kapitalizacijos kriptovaliutų. Tačiau, patekęs į piktžoles, „Litecoin“ pateikia itin naudingą ir įdomią originalaus „Bitcoin“ blokų grandinės taikymą. Nesvarbu, koks „Litecoin“ kiekis gaunamas, lengva nepastebėti, kas jis iš tikrųjų yra ir kokias funkcijas jis atlieka.

Šiame vadove apimsime tolesnius projekto skyrius. Pereikite prie konkretaus, jei norite patekti tiesiai į jį:

Žemasis „Litecoin“

Buvęs „Google“ darbuotojas Charlie Lee įkūrė „Litecoin“. Tai buvo viena pirmųjų „Bitcoin“ pagrindinio kliento šakių. Jis buvo pasiūlytas kaip kai kurių „Bitcoin“ kliūčių ir mastelio problemų sprendimas, visų pirma operacijų, kurias galima apdoroti per tam tikrą laiką, skaičius. „Litecoin“ pranašumas, susijęs su „Bitcoin“, yra tas, kad mokėjimo operacijų išlaidos yra labai mažos, ir ji gali palengvinti mokėjimus maždaug keturis kartus greičiau.

Sidabras iki Bitcoin aukso

Yra priežastis, kodėl „Litecoin“ gauna daug palyginimų su „Bitcoin“. Išskyrus keletą nedidelių skirtumų, „Litecoin“ atlieka tą patį tikslą kaip ir „Bitcoin“. Juk tai buvo viena pirmųjų „Bitcoin“ šakių.

Bitcoin vs litecoin

„Litecoin“ buvo viena pirmųjų „Bitcoin“ šakių.

„Litecoin“ palyginimas su „Bitcoin“ yra prasmingas ne tik patogumo požiūriu, bet ir leidžia mums susiskirstyti į tai, kuo jis skiriasi technologiniu lygiu. „Litecoin“ yra skirtas naudoti kaip „peer-to-peer“ kriptovaliuta. Jis iš tikrųjų sugeba atlikti tą patį darbą, kurį daro „Bitcoin“ greičiau ir pigiau.

Greitis

Operacijų patvirtinimo greitis vaidina didžiulį vaidmenį nustatant, kaip greitai valiuta įsisavinama. „Bitcoin“ patvirtinimai paprastai trunka apie dešimt minučių, o laikotarpiai siekia 2548 minutes. „Litecoin“ tinklas gali žymiai greičiau patvirtinti operacijas.

„Litecoin“ patikrinimo laikotarpis trunka fiksuotą 2,5 minučių. Už kiekvieną atskirą patvirtintą „Bitcoin“ bloką patvirtinami keturi vienodo dydžio „Litecoin“ blokai.

Kaina

Bet kokio nominalo LTC siuntimo kaina kainuoja apie 0,02 USD, kadangi Bitcoin šiuo metu svyruoja apie 0,35 USD. Šiuo metu visos išlaidos yra nereikšmingos, tačiau per didžiausią srautą, atrodo, kad Bitcoin operacijų išlaidos auga dramatiškai. Tai yra tiesioginis pranašumas atliekant nedideles operacijas, nes 10 USD vertės „Uber“ padalijimas su draugu nėra prasmės daugumai žmonių, jei jūs turite mokėti 5,00 USD. „Litecoin“ siūlo galimybę mokėti už kasdienes prekes be didelių mokesčių, kurie pradeda labai greitai prisidėti.

Kasyba

Vienas iš „Litecoin“ tikslų yra paskirstyti maišos galią tolygiau nei „Bitcoin“ tinkle. Tai apima kasybos baseinus, kasybos grupes ir daug mažesnį (ir mažiau decentralizuotą) kalnakasių pogrupį. „Litecoin“ siekia, kad maišymo galia būtų decentralizuota.

„Litecoin“ kasyba taip pat išlaiko santykinai mažus sandorių mokesčius dėl iš esmės didesnės bendros pasiūlos. Bitkoinų gali būti tik 21 milijonas, o litecoinų – iki 84 milijonų. Tai svarbu, nes dėl to kasyba tampa mažiau konkurencinga, o kuo konkurencingesnė kasyba, tuo didesni mokesčiai už sandorius.

Nors „Bitcoin“ sprendžia rimtų mastelio problemų dėl aukštų sandorių mokesčių, „Litecoin“ teoriškai sugeba išblokuoti bloką po bloko ir išlaikyti mažesnes sandorio išlaidas. Tiesa, ne tiek daug žmonių naudoja „Litecoin“, kiek yra „Bitcoin“, ir teoriškai gali susidurti su tomis pačiomis mastelio problemomis, jei ji turėtų panašų augimą ir naudojimą, tačiau to dar nėra..

„Litecoin“ taip pat naudoja Šifruoti maišos algoritmas, kuris naudoja daug mažiau apdorojimo galios nei Bitcoin SHA-256 maišos algoritmas. Didesnį dėmesį skiriant didelės spartos operatyviosios atminties naudojimui, „Litecoin“ paverčia vieną žaidėją (arba mažą didelių žaidėjų grupę) dominuojančią kasybos pasaulyje..

Apie „Litecoin“

Istorija

Svarbu atkreipti dėmesį į skirtumus, kaip atsirado tiek „Bitcoin“, tiek „Litecoin“. „Bitcoin“ įkūrėjo kilmė yra gana apgaubta paslapties. Satoshi Nakamoto („Bitcoin“ įkūrėjo pseudonimas) iš esmės yra susijęs su legenda ir mitu.

Kita vertus, „Litecoin“ įkūrėjas buvo viešai prieinamas ir aktyvus bendruomenėje. Tu gali rasti Charlie Lee „Linkedin“ arba „Twitter“, kaip @SatoshiLite. Dirbęs „Google“ ir įkūręs „Litecoin“, jis taip pat dirbo „Coinbase“, vienoje didžiausių kriptovaliutų biržų pasaulyje, inžinerijos srityje..

Lee, atrodo, yra prieinamos ir atviros prigimties, palyginti su paslaptingu slaptu Satoshi. Tai, kad Lee sugeba apšviesti situaciją (Lite), yra labai žmogiška. Be to, „Litecoin“ stovykloje jums bus sunku rasti rimtų pretenzijų ar didybės iliuzijų. Tai skirta tam, kad kriptovaliuta būtų prieinama ir tinkama naudoti visiems, ir ji puikiai tinka užimant antrinį vaidmenį Bitcoin.

Tai, kad „Litecoin“ gali turėti savo svorį, kai reikia teisėtos naudojimo atvejo, daug ką pasako, ypač kriptovaliutų pasaulyje, kuriame yra daugiau nei 700 daugiau nei abejotinais tikslais naudojamų „alt“ monetų. Galų gale ji turi didesnę nei 1,8 mlrd. USD rinkos ribą. Tai atsitinka ne tik dėl nebylios sėkmės.

Tačiau teisybės dėlei reikia pasakyti, kad vartotojai neperžengė „Litecoin“ ribų, nes tiesiog nėra tiek daug žmonių, kurie ja naudojasi. Kol kas „Litecoin“ daro tiksliai tai, ką buvo sukurta: siūlo pigias, greitas operacijas taip, kad „Bitcoin“ negalėtų.

Varzybos

Lyginant su „Bitcoin“, kurio rinkos viršutinė riba yra maždaug 33 kartus didesnė, „Litecoin“ kelia keletą privalumų. Kaip išvardyta aukščiau, ji gali vartotojams pasiūlyti mažesnius operacijų mokesčius, greitesnį operacijų apdorojimo laiką, labiau decentralizuotą kasybos tinklą, o jo įkūrėjas net išmeta retkarčiais tvingerį. Dėl šių pranašumų „Litecoin“ yra geresnė moneta daugumai mažų sandorių.

Lukas daugelį metų šmaikštavo „Litecoin“, tačiau tai yra nauja žemuma! Manau, kad jis tiesiog pavydi, kad pats nesukūrė „Litecoin“. &# 129315; https://t.co/LWw0wIzegd

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 2017 m. Spalio 29 d

Prekybos istorija

„Litecoin“ iš pradžių pradėjo rinkti dėmesį per sprogimą 2013 m. Lapkričio mėn., Kai pastebėjo beveik 15 kartų didesnę kainą. Tačiau šis kainų šuolis buvo trumpalaikis ir „Litecoin“ svyravo apie 4 USD už LTC diapazoną maždaug dvejus metus. Tik 2017 m. Gegužės mėn. Jis vėl pradėjo garuoti tuo metu, kai paprastai visos kriptovaliutos patyrė didžiulį augimą.

2017 m. Pabaigoje kaina viršijo maždaug 350 USD, ir atrodo, kad su diapazonu susijęs procesas vėl žaidžia. Jei istorija praeina, galime pastebėti, kad kainos mažėja metus ar dvejus, kol jaučiai sugrįš. Nuo tada „Litecoin“ svyravo apie 40 USD už LTC ženklą.

„Litecoin“ taip pat buvo gana novatoriškas, perimdamas naujas technologijas, tokias kaip „Segregated Witness“, ir atlikdamas pirmąjį „Lightning Network“ sandorį, per vieną sekundę iš Ciuricho (Šveicarija) į San Franciską, JAV, išsiuntė 0,00000001 LTC..

Prieštaringesnėje vietoje – Charlie Lee pranešė kad jis pardavė visas savo „Litecoin“ akcijas 2017 m. pabaigoje. Tuo metu kai kurie bendruomenės nariai suabejojo ​​jo įsipareigojimu projektui. Šis žingsnis buvo arba genialus, arba nebyli sėkmė prekybos požiūriu, turint omenyje, kad jis rinka buvo beveik tobulas. Protingi investuotojai gali norėti atkreipti dėmesį, jei jis kada nors nuspręs pirkti.

Kur nusipirkti „Litecoin“

Tiek didelių, tiek mažų biržos parduoda „Litecoin“, todėl jums neturėtų kilti problemų pasiimant kai kuriuos. Jis ypač populiarus Azijoje tokiose biržose kaip „OKEx“, „Bibox“ ir „Huobi“. Jei ieškote kažko šiek tiek arčiau namų, galite jų patraukti į „Bittrex“ ar „Coinbase“.

Kur laikyti „Litecoin“

Dėl platesnio LTC priėmimo yra nemažai būdų, kaip jį saugoti. Jei saugote didelę sumą, geriausia visada rinktis aparatinę piniginę, tokią kaip „Ledger Nano S“ ar „Trezor“. Jei planuojate reguliariai juo prekiauti ir (arba) naudoti kasdien, yra keletas patogesnių variantų. Galėtumėte eiti su oficiali darbastalio piniginė skirta „Windows“, „Mac“ ir „Linux“.

Jei esate kelyje, tikriausiai norėsite ko nors mobilesnio, pavyzdžiui, „Jaxx“ piniginės ar „LoafWallet“. Turėkite omenyje, kad daugelyje keityklų yra mobiliosios piniginės, nors jūs iš tikrųjų neturite savo privačių raktų.

Išvada

LTC yra tiesiog dar viena kriptovaliuta, kuri taip atsitinka, kad įrodytų savo naudojimo atvejį kaip pigų decentralizuotą „peer-to-peer“ mokėjimo metodą..

Niekada nebuvo verta eiti su galva su Bitcoin, tačiau jo technologiniai pranašumai kelia tam tikrą grėsmę. Nors teoriškai tai gali būti „geriau“ nei „Bitcoin“, „Bitcoin“ jau pasibaigė, nes tinklo poveikis yra greitas įlaipinimas į daug didesnę ir aktyvesnę vartotojų bazę.

„Bitcoin“ taip pat turi pranašumą, kad dabar jis yra artimas namų pavadinimas, o „Litecoin“ yra daug neaiškesnis (ypač kai reguliariai į erdvę įtraukiami nauji žetonai). Didžioji dauguma žmonių, įšokusių į kriptovaliutų pasaulį, pirmiausia pirks Bitcoin. Jei alkis nėra sotus, jie Gegužė taip pat paimkite „Litecoin“ ir „Ethereum“.

Priėmimas

Nors atrodo, kad tai labai gerai veikia tam, kam ji skirta, įdomu apsvarstyti situacijas, kai vartotojai gali patirti didžiulį priėmimą ir augimą. Nėra daug mėsos ant bet kokių lojalistų kramtomų kaulų, tačiau verta paminėti, kad tai gali būti tik laiko klausimas, kada daugiau žmonių pradės įtraukti „Litecoin“ į savo portfelius.

Jei ir tai yra didelis IF, „Bitcoin“ nesugebės išspręsti savo mastelio problemų, „Litecoin“ bus ten, kad bent jau pasiūlytų tą patį įrankį nemokėdamas didelių mokėjimų (o jei „Bitcoin“ pasieks savo mastelio problemų kulminaciją – ypač didelis ) mokesčiai.

Iki to laiko „Litecoin“ greičiausiai kabinsis dešimtyje didžiausių rinkos kapitalizacijos kriptovaliutų, darydamas tą patį, ką visada.

Redaktoriaus pastaba: Ryanas Smithas atnaujino šį straipsnį 2018 m. Gruodžio 19 d., Kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi resursai

Daugiau informacijos apie monetą, komandą ir projektą rasite šiuose kanaluose: