Kas yra „MaidSafeCoin“?

„MaidSafeCoin“ veikia kaip „Safecoin“, decentralizuoto tinklo decentralizuotos valiutos, žetonas. „Safecoin“ naudojama kaip SAFE tinklo, tinklo, sudaryto iš papildomos standžiojo disko vietos, apdorojimo galios ir duomenų vartotojų, valiuta..

Pagalvokite apie tai kaip apie dalijimosi ekonomiką, bet apie savo skaitmeninius išteklius. „MaidSafe“ yra įmonė, kurianti SAFE tinklą, kad išgelbėtų pasaulį nuo centralizuoto duomenų saugojimo pavojų. Pagal dabartinę paradigmą geriausias atvejis yra tai, kad korporacijos naudoja jūsų duomenis, kad geriau nukreiptų jus į savo reklamuotojus. Blogiausias atvejis yra tai, kad jie viešai skelbia jūsų asmeninius duomenis, nes „Yahoo“, „Equifax“, „Target“ ir daugelis kitų kompanijų tai jau padarė.

Ant milžinų pečių stovintis SAFE tinklas sujungia žymių istorijos decentralizuotų tinklų ypatybes. Įkvėptas „Napster“, „Freenet“, „BitTorrent“ ir „Bitcoin“, „MaidSafe“ teikia šias funkcijas:

  • Visiškai užšifruotas duomenų saugojimas ir dalijimasis failais
  • Galimybė anonimiškai naudotis tinklu
  • Atsparus cenzūrai ryšys
  • Duomenys be serverio
  • Keičiama kriptovaliuta be operacijų mokesčių

Iš pradžių „MaidSafe“ gali pasirodyti keistas vardas. Bet iš tikrųjų tai reiškia „Masinis interneto diskų rinkinys, saugi prieiga visiems“. Šiame vadove apžvelgsime:

Kaip veikia SAFE tinklas?

SAFE tinklas galiausiai nori „sukurti saugų, autonomišką, į duomenis orientuotą„ peer-to-peer “tinklą kaip alternatyvą dabartiniam į serverį orientuotam modeliui“. Yra du pagrindiniai tinklo vartotojai: klientai ir ūkininkai. Klientas naudojasi įvairiomis tinklo funkcijomis, tokiomis kaip naršymas, duomenų saugojimas ar pinigų pervedimas. Ūkininkai saugo ir prižiūri jūsų duomenis, kol jų prireiks, tada jie gali gauti atlygį už savo pastangas.

SAUGA tinklo yra „užšifruotas sluoksnis, esantis ant dabartinio interneto, leidžiantis autonomiškai saugoti duomenis ir prisijungti prie tinklo, pakeičiant tris“ OSI tinklo sluoksnius.

OSI sluoksniai

SAFE tinklas OSI modelyje pakeičia tris iš septynių tinklo sluoksnių.

Šifruoti duomenys

Pažvelkime į duomenų perkėlimą į SAFE tinklą. Įkeliant failą į tinklą, pvz., Nuotrauką, jis bus suskaidytas į dalis, maišomas ir užšifruojamas. Tada duomenys atsitiktinai paskirstomi visame tinkle. Taip pat sukuriamos nereikalingos duomenų kopijos, kad jei kas, saugantis jūsų failą, išjungtų kompiuterį, vis tiek turėtumėte prieigą prie savo duomenų. Nesijaudinkite, net turėdami duomenų dalis kitų žmonių kompiuteriuose, jie negalės jų perskaityti.

Tinklas automatiškai sukuria daugiau didelės paklausos duomenų kopijų, todėl populiaresnėms svetainėms būtų skiriama daugiau jų duomenų kopijų ir iš tikrųjų paspartėtų, o ne sulėtėtų esama sistema.

Maišos funkcija sugeba susieti bet kokį duomenų fragmentą su 256 bitų simbolių eilute (tai reiškia, kad dvejetainiu būdu tai gali būti pavaizduota 256 0 arba 1). Tinklas atliks XOR operaciją su maišos verte, kad atsitiktinai sukurtų unikalų atstumą iki bet kurio kito duomenų. Nemanykite, kad tai yra fizinis atstumas, o labiau matematinis atstumas tarp dviejų skaičių. „XOR“ tiesiog konvertuoja du maišus į dvejetainius ir lygina bitus. Jei bitai sutampa, išvestis yra 0. Jei bitai nesutampa, išvestis yra 1.

XOR pavyzdys

XOR pavyzdys

XOR atstumas tarp duomenų ir galimybė atsitiktinai priskirti duomenis tam tikrai vietai yra svarbus „Close Group Consensus“ – „MaidSafe“ naudojama naujovė vietoje „blockchain“.

Skardos ir ūkininkai

Aptarėme, kaip duomenys maišo, šifruojami ir paskirstomi visame tinkle. Bet jei „Maidsafe“ griežtai priešinasi centralizuotam saugojimui, kur tiksliai keliauja duomenys? Čia yra skliautai ateikite. Saugyklos programinė įranga sujungia jus su SAFE tinklu ir išsaugo paskirstytus duomenis jūsų kompiuteryje. Žmonės, valdantys saugyklos programinę įrangą, vadinami ūkininkai.

Norėdami tapti ūkininku, praneškite SAFE tinklui, kad norite prisijungti, ir jums bus išsiųsta išteklių įrodymo užklausa, kad patikrintumėte, ar turite pakankamai pralaidumo ir procesoriaus galios. Jei jus priims, XOR erdvėje jums bus priskirti arti vienas kito esantys duomenys, kuriuos galėsite laikyti savo saugykloje. Jūsų papildoma saugojimo vieta kietajame diske ir skaičiavimo galia yra naudojama tinklui valdyti.

Uždirbti seifus

Kai kas nors nori pasiekti SAFE tinklo duomenis, pvz., Svetainę ar failą, ūkininkai varžysis ieškodami atitinkamų duomenų ir pristatydami juos klientui. Jei esate pirmasis ūkininkas, pristatęs prekes, turėsite galimybę užsidirbti „Safecoin“. Kai užpildysite išteklių įrodymą, tinkle sugeneruosite atsitiktinio „Safecoin“ pavadinimą. Jei ta moneta jau kažkieno nuosavybė, jūs paprasčiausiai negausite jokio atlygio. Tačiau jei sugeneruojate monetos, neturinčios savininko, pavadinimą, tai jūsų.

Išteklių įrodymas

„MaidSafeCoin“ naudoja išteklių įrodymą.

Kadangi „Safecoins“ privalo įkelti duomenis į SAFE tinklą ir naudoti programas, „Maidsafe“ tikisi, kad monetos bus vertingos ir taip paskatins kalnakasius skirti papildomų išteklių tinklui. SAFE tinklas taip pat leidžia nemokamai ir greitai pasikeisti „Safecoins“ kaip valiuta.

Tapimas vyresniojo skliautu

Kaip ūkininkas, jūsų saugykla prasideda nuo 1 lygio ir prižiūri atsitiktinės grupės duomenis. Pereidami iš grupės į grupę, jūs vis padidinsite lygį, dar vadinamą mazgo amžiumi. Išteklių įrodymas taip pat išbando jus saugodamas atsitiktinius duomenis savo kompiuteryje. Jei negalėsite jų tinkamai laikyti, jūsų lygis bus sumažintas.

Mazgo amžius

Laikui bėgant jūsų mazgo amžius (saugyklos lygis) didėja.

Tinklas pradės pasitikėti senesniu saugykla. Galų gale pasieksite tam tikrą lygį ir pradėsite priimti sprendimus paskirtose grupėse.

Vyresnysis Vaultas

Kaip ir „Pokemon“, jūsų saugyklos būsena gali pasikeisti.

Skliautas virto Vyresnysis Vaultas! SAFE tinkle duomenys saugomi skirtingose ​​grupėse ir Vyresnysis skliautas gali balsuoti dėl to, ką grupės daro su duomenimis.

Uždaryti grupės sutarimą

Maišymas gali sukelti 2 256 skirtingų adresų galią. Šie adresai yra suskirstyti į skyrius ir juos valdo skirtingos saugyklų grupės. Patikimiausi grupės saugyklos – seniūnai – reikalingi norint susitarti dėl svarbių sprendimų, tokių kaip grupių suskaidymas, susijungimas su kitomis grupėmis ar „Safecoin“ operacijų tvarkymas. Tinklai visada dalijasi duomenimis su netoliese esančiomis saugyklomis XOR erdvėje, kad būtų galima atstatyti tinklą.

Pavyzdžiui, jei visi vienos grupės kompiuteriai būtų išjungti, šalia tos grupės esantys skliautai galėtų atkurti prarastą informaciją. Palyginus su „Bitcoin“, kur knyga perduodama visiems mazgams, SAFE tinklo saugyklose yra informacijos apie netoliese esančius saugyklas, tačiau vis mažiau informacijos, tuo toliau saugykla yra XOR erdvėje. Taip siekiama išvengti, kad saugykla turėtų didžiulę įtaką tinklui.

Saugumas

Jei blogas veikėjas nori užpulti duomenis SAFE tinkle, pirmiausia jiems teks spręsti, ar jų saugykla priskiriama atsitiktinei tinklo erdvei. Tada jie turi laukti, kol taps seniūnu, kol pereis iš grupės į grupę, pateikdami įrodymą apie savo išteklius. Kai užpuolikas taps vyresniuoju, jiems reikės įsitikinti, kad jie yra grupėje su kitais užpuolikais, nes reikia bendro sutarimo. Tačiau XOR operacijai priskyrus saugyklas atsitiktinėms duomenų grupėms, dar kartą paaiškėja, kad sunku koordinuoti bet kokią ataką.

Dvigubos išlaidos

Skirtingai nuo „Bitcoin“, kuris transliuoja viešą knygą, kiek kiekviena piniginė turi Bitcoin, „Safecoins“ yra tikri failai tinkle. Kiekviename „Safecoin“ faile yra informacija apie dabartinį jo savininką, bet ne visa monetos istorija. Norėdami pakeisti failo savininką, jums reikės daugumos saugyklų, tvarkančių tą „Safecoin“ failą, sutarimo.

Tarkime, vienu metu bandoma nusiųsti 1 „Safecoin“ 2 skirtingiems savininkams. Galbūt 3/4 skliautų gaus vieną nurodymą, o likusieji – kitokį. Saugyklose pavyks pasiekti sutarimą tik dėl vieno iš siūlomų sandorių.

„MaidSafeCoin“ istorija

Škotijos bendrovė „MaidSafe“ pradėjo kurti SAFE tinklą 2006 m. 2014 m. Balandžio 22 d. Išankstinė parduodama 10 proc. Visų „MaidSafeCoins“. Tuo metu už vieną BTC galėjai nusipirkti 17 000 „MaidSafeCoins“. Bendrovė leido 30 dienų pabandyti pasiekti savo aštuonių milijonų dolerių lėšų rinkimo tikslą, tačiau tikslą jie pasiekė vos per penkias valandas. Kai SAFE tinklas veiks visiškai, galėsite pakeisti „MaidSafeCoins“ į „Safecoins“..

„MaidSafeCoin“ komanda ir pažanga

Penkiolika procentų „Safecoins“ yra skirta kūrėjų komandai, kuriai vadovauja įkūrėjas Davidas Irvine’as. Šiuo metu komanda yra „Alpha 2“ etape planas.

„MaidSafeCoin“ būsimas planas

„MaidSafeCoin“ būsimas planas

Šiuo metu galite pasiekti naršyklę, kurti ir skelbti svetaines ir atsisiųsti šifruoto pašto pamoką. Tačiau prieš pradėdami naudoti „Safecoins“, turėsite palaukti, kol „MaidSafe“ išeis iš alfa stadijų.

SAUGI naršyklė

SAUGI naršyklė

Programinė įranga, sujungta su „Peruse“ naršykle, leidžia prisijungti prie „Vaults“, slepiant vartotojo IP adresą. Jei norite naršyti saugioje svetainėje arba atsisiųsti bet kurį viešai paskelbtą failą, tai nieko nekainuoja. Ateityje „Safecoin“ kainuos tik tuo atveju, jei norite saugoti duomenis tinkle. Komanda nenustatė SAFE tinklo paleidimo datos.

Varzybos

Yra keletas kitų duomenų saugojimo „blockchain“ kompanijų, tačiau nė viena jų nebuvo tokia ilga, kaip „MaidSafeCoin“. „Filecoin“ įgijo žinomumą padidinęs 257 milijonų dolerių ICO. Šiuo metu „Siacoin“ yra lyderė pagal rinkos viršutinę ribą. „MaidSafeCoin“ yra unikali tuo, kad SAFE tinklas iš tikrųjų nenaudoja „blockchain“. Taigi, kai produktas bus gyvas, tinklo valiuta „Safecoins“ nebeegzistuos „Bitcoin“ blokų grandinėje.

PASLAUGOS Tiekimas ir tvarumas

„Safecoin“ failai yra 32 bitų dydžio, taigi galimi 32 arba 4,3 mlrd. Galimų monetų. Jei turite „MaidSafeCoins“, galiausiai galėsite juos išsiųsti neišleistu adresu ir mainais gauti „Safecoins“.

„Safecoins“ atlygio ūkininkams tarifas priklauso nuo tinklo pasiūlos ir paklausos. Jei yra daug ūkininkų ir yra per daug laisvos vietos, tinklas apdovanos monetas mažesniu tarifu. Jei trūksta saugyklų, bus apdovanota daugiau monetų, kad paskatintų daugiau ūkininkauti. Šiuo projektu siekiama išvengti, kad didžiuliai centralizuoti ūkiai atidarytų ir nekontroliuos tinklo. Naudodami „Bitcoin“, išleisdami pinigus ASIC, padidinsite maišos galią ir padidinsite blokų naudą. Naudojant SAFE tinklą, padidinus tinklo saugyklą, grąža sumažėtų.

Ūkininkavimo greitis

Ūkininkavimo atlygis yra atvirkščiai susijęs su tinkle esančios saugyklos kiekiu.

Kai žmonės išleidžia „Safecoins“ savo duomenims įkelti, šie „Safecoins“ išteka ūkininkams per „Proof of Resource“ atlygį.

Kalbant apie tvarumą, „Maidsafe“ planuoja neribotą laiką išsaugoti visus duomenis dėl mažėjančių procesorių, pralaidumo ir saugojimo išlaidų.

Prekybos istorija

„MaidSafeCoin“ turėjo vieną iš drąsiausių bet kokio altkoino prekybos gyvenimą. Nors kaina 2014, 2015 ir 2016 metais išliko santykinai lygi JAV dolerių verte, BTC kaina smarkiai svyravo. BTC kaina nukrito tarp 0,00002 BTC ir 0,00018 BTC, o 2016 m. Kovo mėn. Pakilo į visų laikų rekordą – 0,000273. Panašu, kad nebuvo ekstremalaus kainų judėjimo katalizatoriaus. Kadangi rinka buvo jauna, o rinkos viršutinė riba buvo nedidelė (palyginus), tai galėjo būti keli dideli prekybininkai, įsigiję monetą.

„MAID“ kaina pasiekė visų laikų aukščiausią USD ribą – maždaug 1,17 USD, naujausios meškų rinkos aukštyje – 2018 m. Sausio mėnesio pradžioje. Nuo tada kaina nuolatos krito ir šiuo metu siekia apie 0,12 USD (~ 0,000031 BTC).

Kai „Maidsafe“ eina pagal planą ir išleidžia naujas SAFE tinklo funkcijas, tikimės, kad apskritai padidės „MaidSafeCoin“ vertė. Kai „Safecoins“ pradeda veikti SAFE tinkle, gali būti, kad taip pat padidės „MaidSafeCoin“ paklausa..

Kur nusipirkti MAID

Deja, jūsų galimybės pirkti MAID yra menkos. Didžiąją „MaidSafeCoin“ apimties dalį galite rasti „HitBTC“ ir „Poloniex“.

Kur laikyti MAID

Šiuo metu nėra specialios piniginės. Nerekomenduojama mainais palikti MAID ar bet kokių monetų. Tačiau galite naudoti žiniatinklio piniginę „Omniwallet“. Taip pat galima naudoti „offline“ piniginę „Omnicore“, tačiau reikia atsisiųsti visą „Bitcoin“ blokų grandinę.

Išvada

SAFE tinklas dar tik kuriasi. Tačiau akivaizdu, kad matysite galimą naudą, jei jiems pavyks atlikti savo misiją. Be abejo, būtų reikalaujama decentralizuoto duomenų saugojimo, anoniminio naršymo ir asmeninės informacijos tvarkymo. Nebeturėtume privačių duomenų, saugomų įmonių mašinose, arba vyriausybės, kurios šnipinėja visus ryšius. SAFE tinklas grąžina žmonėms interneto galią, mokėdamas už jį ne asmeniniais duomenimis, o naudodamas „Safecoin“.

Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį 1919 m. Sausio 19 d. Atnaujino Stevenas Buchko, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi resursai

„Twitter“

Reddit

Gitubas

Telegrama