Kas yra viacoinas?

Viacoinas yra senesnė kriptovaliuta (2014 m. Paleidimas) pagrįstas „Bitcoin“ protokolu su keliais esminiais skirtumais. Kaip ir dauguma kitų klasikinių kriptų, ji skirta saugiems tarpusavio sandoriams.

Šiame pradedančiųjų vadove paliečiame:

Kaip veikia viacoinas?

Viacoinas kai kuriuos įgyvendina unikalių savybių kurie suteikia jums gana greitą operacijų laiką ir sąveiką su populiaresnėmis blokų grandinėmis. Pažvelkime į kiekvieną iš jų atskirai.

„Scrypt“ sujungta kasyba (pagalbinis darbo įrodymas)

Viacoin kasyboje naudojamas „Scrypt“ kasybos algoritmas, kuris iš pradžių buvo populiarus monetų pasirinkimas dėl jo atsparumo ASIC. Tai sumažino ASIC efektyvumą dešimteriopai, palyginti su Bitcoin SHA-256 algoritmu, išlygindamas kasybos sąlygas. Tačiau dabar kelios įmonės gamina ASIC kalnakasius, kurie specializuojasi „Scrypt“ srityje. Taigi, algoritmo atsparumas ASIC nebėra.

Greta vos kelių monetų, „Viacoin“ įgyvendina sujungtą kasybą. Taip pat vadinamas pagalbiniu darbo įrodymu, sujungta kasyba yra procesas, kurio metu jūs galite išminuoti dvi monetas vienu metu. Pagal šią praktiką pagalbinė grandinė, šiuo atveju „Viacoin“, palaiko labiau įsitvirtinusios pirminės grandinės maišos galią. Dauguma kalnakasių „Litecoin“ nustato kaip „Viacoin“ tėvų grandinę.

Sujungta kasyba turi keletą privalumų. Kaip kalnakasiui, jums nereikia išleisti papildomos energijos abiejų grandinių išminavimui, tačiau vis tiek gaunate atlygį iš abiejų. Pagalbinės grandinės įgyja papildomą saugumą per savo tėvų grandinės maišos galią. Tėvų grandinės patiria nereikšmingą „blockchain“ išsipūtimą, kai jose yra maišų iš pagalbinių grandinių.

Tačiau šie pranašumai atneša daugiau darbo. Pagalbinėms grandinėms reikalingas plėtros darbas, kad būtų įgyvendinta sujungta kasyba, o kalnakasiai / kasybos baseinai ją papildė ir palaikė..

Beveik visi 23 176 392 VIA jau yra apyvartoje, todėl infliacijos lygis yra žymiai mažesnis nei kitų kriptovaliutų.

„SegWit“ ir „Lightning Network“

„Viacoin“ palaiko tiek atskirtą liudytoją („SegWit“), tiek „Žaibo tinklą“. Šios funkcijos padeda tinklui išplėsti, atitinkamai sumažinant operacijų dydžius ir atveriant ne grandinės mokėjimo kanalus.

Kitas šių įgyvendinimų pranašumas yra atominis apsikeitimas kitomis kriptovaliutomis. Naudodami kryžminius atomų apsikeitimo sandorius, galite tiesiogiai iškeisti „Viacoin“ į „Bitcoin“, „Litecoin“, „Decred“, „Vertcoin“ ir kitas panašias valiutas, nepasikliaudami centralizuotomis biržomis..

„Schnorr“ parašai

Kūrėjų komanda šiuo metu keičia „Viacoin“ parašo mechanizmą iš elipsės kreivės skaitmeninių parašų į „Schnorr“ parašai. Pagrindinė jungiklio nauda yra galimybė patikrinti parašų partiją vienu metu, o ne tai daryti atskirai. Šis pakeitimas gali sumažinti „blockchain“ pralaidumo naudojimą daugiau nei 25 procentais.

Viacoin savybės

Viacoin savybės

Viacoin praeitis, dabartis ir ateitis

„Viacoin“ buvo paleistas 2014 m., O šiuo metu jį sudaro septynios pagrindinės komandos nariai. Dauguma komandos narių pasirinko likti anonimu, dalindamiesi savo „GitHub“ paskyra, o kartais ir „Twitter“.

2018 m. „Viacoin“ gairėse yra daug patobulinimų, įskaitant:

  • „Trezor“ palaikymas (pilnas)
  • „General Bytes“ bankomatų palaikymas (baigtas)
  • Kelių parašų piniginės
  • Anoniminė Samourai piniginė
  • „Viacoin“ diegimas „Golang“ (baigtas), .NET (baigtas) ir „Java“
  • Schnorr parašai
  • Suderinamos su „Ethereum“ išmaniosios sutartys

Konkurentai

„Viacoin“ konkuruoja su beveik bet kuria kita į operacijas orientuota kriptovaliuta. Taigi, jūsų pirmasis instinktas gali būti matyti „Bitcoin“ ir „Litecoin“ kaip du konkurentus. Kadangi „Viacoin“ gali atominiu būdu apsikeisti šiomis monetomis, jos turėtų dirbti kartu. Idealiu atveju, jei viena blokų grandinė bus išsipūtusi, jūs tiesiog pakeistumėte kriptovaliuta, kuri yra mažiau perkrauta sandoriui. Po mainų jūs sukeisite atgal.

Kriptovaliutos, negalinčios atlikti atominio apsikeitimo su „Viacoin“, konkuruoja tiesiogiai. Pavyzdžiui, „Nano“ vietoje „blockchain“ naudoja „Directed Acyclic Graph“ (DAG). „Nano“ turi nemokamų, beveik momentinių operacijų pranašumą. Tačiau DAG technologija dažniausiai nėra išbandyta, palyginti su „blockchain“ technologija.

„Bitcoin Cash“ yra dar vienas konkurentas. Sunkią šaką į „Bitcoin Cash“ pirmiausia nulėmė bendruomenės padalijimas tarp didėjančių blokų dydžių arba „SegWit“ diegimas, kad būtų lengviau keisti mastelį. „Bitcoin Cash“ šalininkai pasirinko bloko dydžio sprendimą. Todėl „Bitcoin Cash“ negali atlikti atominių apsikeitimo sandorių su „Viacoin“ ir konkuruoja kaip sandorio valiuta.

Prekyba

Paleidimo metu VIA kaina nepastoviai šoktelėjo nuo maždaug 0,10 USD (~ 0,00016 BTC) iki maždaug 0,34 USD (~ 0,0006 BTC) mažiau nei per mėnesį. Tačiau praėjus vos metams, VIA galite gauti tik už 0,004 USD (~ 0,000018 BTC), tai yra beveik 99% JAV dolerio kainos kritimas. Ir jūs manėte, kad dabartinė meškų rinka yra bloga!

VIA beveik dvejus metus sėdėjo miegodama, kol prisitraukė prie likusios rinkos dėl pakilimų ir kritimų, kuriuos matėme 2017 m. Ir 2018 m. Pirmąjį pusmetį. Kaip mažos kapitalo moneta (<50 mln. USD rinkos viršutinė riba), VIA kainų judėjimas daugiausia seka Bitcoin judėjimą.

Bus įdomu sužinoti, kokį poveikį VIA verte turės „Žaibo tinklas“ ir „atominiai apsikeitimo sandoriai“. Padidėjus „Bitcoin“ priėmimui, galime pastebėti, kad „Viacoin“ tampa pagrįsta sandorių alternatyva, kai „Bitcoin“ ar „Litecoin“ tinklai tampa perpildyti. Tokiu atveju VIA kaina turėtų atitinkamai didėti.

Kur nusipirkti VIA

Nors techniškai vis tiek galite išgauti VIA, šiuo metu nauda yra tokia maža, kad tikriausiai nėra verta. Geros naujienos yra tai, kad turite daugybę mainų galimybių, kuriose galite nusipirkti ir VIA.

Binance, turinti beveik 40 procentų prekybos apimties, yra pati populiariausia platforma, kurioje galima įsigyti VIA. „Binance“ galite pakeisti BTC arba ETH į VIA.

„Bittrex“ yra dar viena rekomenduojama birža, kurioje galite prekiauti BTC į VIA.

Jei jus domina pirkti VIA su „fiat“ valiuta, galite pagalvoti Monetų kambarys. „Coinroom“ palaiko VIA pirkimus naudodama USD, EUR, GBP ir PLN. Vis dėlto būkite atsargūs, nes „Coinroom“ nėra toli gražu tokia reputacija kaip „Binance“ ar „Bittrex“.

Kur laikyti VIA

„Viacoin“ komanda sukūrė visą rinkinį piniginių, kuriuos galite pasirinkti savo VIA saugyklai. Pagrindinė piniginė yra „Windows“, „Mac“ ir „Linux“ operacinėse sistemose.

Mobiliosios piniginės labiau tinka jūsų stiliui? Copay yra „Android“. Jūs taip pat turite „Vialectrum“ piniginė jūsų žinioje.

Jei saugumas yra jūsų prioritetas, turite papildomų galimybių. Projektas turi popierinė piniginė galimybes. Arba galite laikyti „VIA“ naudodami „Ledger“ arba „Trezor“ aparatinės įrangos pinigines.

Išvada

„Viacoin“ yra p2p kriptovaliuta, papildanti labiau žinomus „Bitcoin“ ir „Litecoin“. Naudojant atominius apsikeitimo sandorius, visos trys monetos yra tiesiogiai keičiamos. Sujungus kasybą, jūs galite vienu metu išminuoti „Litecoin“ ir „Viacoin“.

Nors galbūt šiandien apie tai dar negirdėjote, „Viacoin“ gali tapti bendriniu pavadinimu, nes vis labiau įsisavinamas „Bitcoin“ ir dar labiau sujungiamos atominės keičiamosios grandinės.

Papildomi resursai

„Twitter“

Telegrama

Vidutinis

Reddit

„GitHub“