Koks pirmas dalykas iškyla galvoje, kai išgirsite „be recepto“?

Daugeliui ši frazė sukurs lengvai prieinamų vaistų vaizdus. Tačiau nebiržinė prekyba egzistuoja gana ilgą laiką ir jos šaknys slypi iš pirmųjų parduotuvėse vykstančių prekių mainų. Konkrečiau kalbama apie lengvas priėjimas dalis nei kas kita.

Kriptografijos rinkos vystosi, ir dideli, ir maži žaidėjai ieško geriausių būdų įsitraukti. Mes giliai pasinersime į nebiržinius, nes tai susiję su kriptografija, ir sužinosime, kokias galimybes virtualios valiutos rinkos atveria naujos klasės investuotojams.

Bet prieš tai turbūt turėtume pašalinti keletą nepatogių apibrėžimų:

Saugumas (n): Vertybinis popierius yra bet kokia finansinė priemonė, turinti piniginę vertę ir kuria galima prekiauti ar parduoti rinkoje. Vertybiniai popieriai daugeliu atvejų yra naudojami kaip priemonė gauti pelną, tačiau taip pat gali būti naudojami dėl techninių priežasčių, pavyzdžiui, apsidraudimo.

Keitimasis (n): Daugiausia vertybinių popierių prekiaujama biržose. Birža yra rinka, prekiaujanti vertybiniais popieriais ir kitomis sudėtingomis finansinėmis priemonėmis. Jie centralizuotai suburia brokerius, prekiautojus ir investuotojus, kad standartizuotų šių priemonių pirkimą ir pardavimą. Reguliuodami jie taip pat stebi rinkas, kad išvengtų sukčiavimo.

OTC (n): Be recepto yra puikus būdas pasakyti „decentralizuotą prekybą“. Užsakymai nėra išvardyti viešųjų užsakymų knygoje. Klientai gali prekiauti kiekvienu per brokerį, niekam kitam nežinant apie jų sandorį.

OTC. Centralizuotos rinkos gyvuoja šimtus metų

Centralizuotos rinkos gyvuoja šimtus metų

Tradiciniame finansų pasaulyje įmonės, neturinčios tinkamos reputacijos ir (arba) reikalaujančios lėšų sumokėti mainų mokesčius, gali rinktis ne biržos kapitalą. Kripto kontekste dabar matome, kaip šis reiškinys vystosi, kai ICO bumas įsibėgėja.

Kitur labai dideli kriptografijos laikikliai (banginiai) norėtų vykdyti didelius sandorius, nesudomindama per daug dėmesio, todėl ieškotų specializuotų brokerių, kad tai įvyktų.

Didžiausios ne biržos rinkos

Gana sunku įvertinti, kurios rinkos ir tarpininkai yra didžiausi kriptosferoje, nes didelis verslas šioje srityje vykdomas privačiai. Vinny Lingham iš „Civic“ projekto keletą metų atgal išdėstė keletą savo minčių šia tema tinklaraščio įraše ir „Twitter“:

Nepastebėtas faktas: Bitcoin nebiržinė rinka yra didesnė už biržos rinką. Biržos nustato kainą, tačiau didelių sandorių ten nevyksta.

– Vinny Lingham (@VinnyLingham) 2016 m. Birželio 26 d

Pagrindinis jo patirties išsiskyrimas buvo tas, kad turtingieji nenaudoja biržų savo Bitcoin pirkimui. Kadangi šie banginiai prekiauja tokiais dideliais kiekiais, užsakymai užvaldys biržas ir dramatiškai pakels kainą. Todėl mainų apimtis neatitinka tikrovės pasiūla ir poreikis už Bitcoin.

Kai kurie šioje srityje gerai žinomi ir gerbiami ne biržos tarpininkai yra:

  • „BitStocks“
  • „CircleTrade“
  • Kumberlandas
  • itBit
  • „JumpTrading“
  • IBC grupė
  • Prekyba „Genesis“

Deja, šie brokeriai užsiima tik didelę grynąją vertę turinčiais prekybininkais. Nepaisant to, mes pateiksime keletą vadinamųjų „mažų žuvų“ alternatyvų kitame skyriuje.

Kaip pradėti

Yra keletas būdų, kaip pradėti prekiauti mėgstama kriptovaliuta be recepto:

ICO Investavimas

Madingiausias ne biržos instrumentas, į sceną atkeliavęs pastaraisiais metais. Daugeliu atvejų ICO modelis leidžia investuotojams paremti savo mėgstamus projektus ir gauti žetonus tiesiogiai be griežtos valdžios priežiūros. Įmonės per kelias dienas surinko milžinišką kapitalo sumą ir suteikė galimybę įgyvendinti projekto tikslus. Štai keletas patarimų, kaip rasti geriausius ICO, į kuriuos investuoti.

„AirSwap“

„AirSwap“ projektas yra novatoriškas būdas keistis kriptovaliutų žetonais per globalų decentralizuotą tinklą. „AirSwap“ nėra kriptovaliutos keitykla ir joje nėra nurodomi žetonai ar žetonų kainos. Vietoj to, tinklo vartotojai suteikia prieigos raktus prekybai, o sistema automatiškai suderina pirkėjus ir pardavėjus pagal jų reikalavimus:

OTC - „AirSwap“ prekybos procesas

„AirSwap“ prekybos procesas

Norėdami visiškai pašalinti tarpininką, jų komanda įdiegė įdomias kriptovaliutų technologijas, vadinamas atominiais apsikeitimo sandoriais. Prekyba gali būti vykdoma per „MetaMask“ arba tiesiogiai iš labai saugios „Ledger Nano S“ arba „Trezor“ aparatinės piniginės. Peržiūrėkite mūsų knygos vadovą, jei jums reikia pagalbos dėl sąrankos.

„AirSwap“ pateiks tik rekomendacijas dėl prekybos kainų. Tikriausiai yra gera idėja atkreipti dėmesį į kriptovaliutos biržoje, tokioje kaip „Binance“, nurodytas kainas, kad prekiaudami gautumėte kamuoliuką. Be to, jie šiuo metu teikia prekybą tik „Ethereum“ žetonais, tačiau, tikėtina, kad platformai vystantis, bus pridėti kiti „blockchain“ žetonai.

„LocalBitcoins“

Įsikūręs iš Helsinkio Suomijos, bitkoinų paleidimas „LocalBitcoins“ leidžia prekiauti be recepto „Bitcoin“ ir „altcoin“ mainais į vietinę valiutą. Mokėjimo būdai ir valiutų kursai yra nurodyti svetainėje. Kaip matote iš apačios, kainos skiriasi dėl skirtingų pasiūlos ir paklausos jėgų.

OTC - „LocalBitcoin“ pardavėjai su įvairiais pasiūlymais

„LocalBitcoin“ pardavėjai su įvairiais pasiūlymais

Palyginkite tai su biržomis, kuriose nurodoma naujausia prekybos kaina ir galite pajusti, ką turėtumėte mokėti už savo kriptovaliutą. Be to, „LocalBitcoins“ teikia sąlyginio deponavimo paslaugą, kad galėtumėte ramiai prekiauti.

Vartotojas vartotojui

Niekas netrukdo jums pirkti ir parduoti kriptovaliutą tiesiogiai kaimynui. Daugelis žmonių šitaip nesupranta ir nenaudoja šifravimo, nes tai nėra būtina iš karto. Tačiau tokiose vietose kaip Venesuela ir Zimbabvė, keičiantis kriptovaliuta, be recepto yra naudojamasi mažosioms ekonomikoms išlaikyti, nes vyriausybė sunaikino savo ekonomiką hiperinfliacija popierine valiuta..

Kaip užsidirbti pinigų ne biržoje

Arbitražas

Arbitražas yra produkto ar paslaugos pirkimo / pardavimo procesas vienoje vietoje, o vėliau pardavimas / pirkimas kitoje vietoje už geresnę kainą, siekiant užsitikrinti pelną. Daugeliu atvejų tai įvyksta praktiškai, tačiau neretai atvežtiniai prekiautojai prekyboje nešiojasi dideles pinigų sumas į kitas šalis, kad padengtų šiuos skirtumus.

Pirmasis jūsų įplaukimo uostas būtų stebėti mainų srautus, kad gautumėte supratimą apie kainų mainus. Tada galite pasiimti kriptografiją pigiai biržoje arba vienu iš anksčiau paminėtų būdų. Pardavimas per „AirSwap“ ar „LocalBitcoins“ už geresnę kainą tikriausiai būtų jūsų paskutinis žingsnis. Kriptovaliutų arbitražas yra gana pažengęs ir tokiose nepastoviose rinkose, kaip kriptografija, tikrai reikia žinoti, ką darote.

Rizika už ir prieš

Visiškai atvira turgavietė

Griežčiausia šio žodžio prasme OTC reiškia, kad galite prekiauti visiškai atviroje rinkoje. Tiesą sakant, jūs galėtumėte parduoti x Ethereum kiekį už y Bitcoin kiekį ir nebūti arti dabartinės kainos (ETHBTC), rastos bet kurioje didelėje biržoje.

OTC - Frenzied duobės prekybininkai centralizuotoje biržoje.

Frenzied duobės prekybininkai centralizuotoje biržoje. Sutikimas su Loren Friedman

Tai gali būti geras arba blogas dalykas, atsižvelgiant į jūsų požiūrį. Visiškai atvira rinka leidžia laisvai judėti tarp šalių, tarpininkams nesikišant į procesą.

Tačiau trūkumai yra didesnis sukčiavimo laipsnis ir kainų neatitikimas. Daug lengviau nusiplėšti.

Reglamentas & Teisiniai rūpesčiai

Akivaizdu, kad prekyba bet kuria finansine priemone atkreips valdžios dėmesį. Kur bus pelnas, didysis brolis stebės. Kadangi prekyba ne biržoje suteikia galimybę išvengti oficialių įrašų, svarbu žinoti riziką, susijusią su šiuo keliu.

Šių dienų reguliavimas yra palankus turtingiesiems (žmonėms ir korporacijoms), nes tik turtingi gali sau leisti dalyvauti kai kuriose biržose. Be to, daugeliu atvejų tik investuotojai, turintys didelę grynąją vertę (vadinamieji „akredituoti“), gali investuoti į kitas įmones / projektus. Kriptovaliuta yra paprastų žmonių judėjimas, skirtas išlyginti žaidimo sąlygas.

Mes turime tam tikrą aklavietę visame tame. Viena vertus, reguliavimo institucijos yra šališkos ir rūpinasi turtingaisiais, kita vertus, ne biržos prekybininkai prekiauja sandoriais neapgalvotai, negalvodami apie saugų investavimą. Reikia rasti sveiką vidurį.

Likvidumas

Likvidumas reiškia, kaip lengvai galite nusipirkti ar parduoti savo kriptovaliutą. Bitcoinas laikomas likvidžiausia kriptovaliuta pasaulyje dėl didelės paklausos ir dėl to didelio prekybos. Pažvelkite į „Bitcoin“ rinkos kapitalizaciją mūsų kripto sekimo priemonėje. Kaip matote, kapitalo srautai į Bitcoin gerokai aplenkė bet kurią kitą kriptovaliutą.

Jums nebus sunku pirkti ar parduoti Bitcoin, tačiau dabartiniame ICO bume beveik neabejotinai kils problemų prekiaujant mažo likvidumo altcoinais. „Ethereum“ turi greitą kriptovaliutos kūrimą, todėl niekada nebuvo taip lengva sukurti tai, kas linksmai vadinama „šitkoinu“. Įsigyti kai kuriuos paprastai nėra problema. Tačiau jų atsikratyti gali būti tikras košmaras. Pirkti nelikvidias kriptovaliutas be recepto yra rizikinga.

Saugumas

Pagrindinis internetinių mainų privalumas yra anonimiškumas ir greita prekyba. Turėti ne mažiau kaip porą tūkstančių dolerių grynaisiais pinigais, kad apsikeistų kriptografija, tikriausiai nėra protingiausia idėja. Žmonės vis tiek žinojo, kad tai daro. Naudokitės sveiku protu, jei planuojate prekiauti fizinėmis prekėmis ir (arba) valiuta.

Uždaromas varpas

Žmonės vedė derybas nuo pat žmonijos aušros. Bandymas gauti geriausią kainą už produktą ar paslaugą galbūt yra tik žmogaus žvėries prigimtis. Be recepto gali reikšti decentralizuotą tarptautinę rinką arba tiesiog sudaryti sandorį su savo kaimynu.

Kripto kontekste, jei tai dar nebuvo kažkokia laukinių vakarų patirtis, atsiranda ne biržos paslaugų, kurios suteikia neišbandytų galimybių versliems verslininkams / moterims, brokeriams, prekybininkams, investuotojams ir svajotojams. Dulkėtuose naujosios sienos skaitmeniniuose miestuose galima rasti nuostabių sandorių, o kiti sandoriai prastėja. Kur jūs lizdas?