Stablecoin yra kriptografinis rinkinys, turintis mechanizmą, kad kaina būtų stabili. Atsižvelgiant į nepastovų kriptografinių rinkinių, tokių kaip „Bitcoin“ ir „Ethereum“, pobūdį, „stablecoins“ siūlo daugybę skaitmeninio turto sandorio pranašumų, užtikrinant daug stabilumą.

„Tether“ šiuo metu yra labiausiai dominuojantis ir žinomiausias „stablecoin“. Tačiau iš tikrųjų yra trys skirtingi stabilių kriptografinių rinkinių tipai: centralizuoti IOU stablecoinai, kriptografiškai įkeisti stablecoinai ir neužtikrinti stablecoinai. Išskaidykime kiekvieną tipą.

Centralizuoti IOU „Stablecoins“

Centralizuoti IOU stablecoinai yra paprasčiausias stablecoin tipas. Paprasčiausia, centralizuoti IOU stablecinai yra grąžinami pinigais ar tauriaisiais metalais, tokiais kaip JAV doleris ar kitos suverenios valiutos. Centralizuoti IOU stulpeliai turi vertę, nes tai yra kito turto atvaizdas.

Dažna tokio tipo stablecoin kritika yra jo centralizuotas pobūdis, reikalaujantis išduodančios šalies pasitikėjimo ir gana intensyvaus reguliavimo. Kai jūs įnešite fiat į banko sąskaitą, susietą su stablecoin, tinklas kaldina naujas monetas. Ir atvirkščiai, kai jūs einate likviduoti stabilių monetų, tinklas degina tas monetas ir jūs gaunate užstatą.

„TrueUSD“

„TrueUSD“ (TUSD) yra vienas iš populiariausių centralizuotų IOU stablecoins. „TrustToken“, įmonė, besispecializuojanti tradiciniame turto ženklinime, kovo mėnesį pristatė „TrueUSD“.

„TrueUSD“ sistemoje kelios patikos įmonės savo banko sąskaitose laiko JAV dolerius. Ši sistema skiriasi nuo „Tether“, kai vienas banko partneris turi užstatą. Be to, „TrueUSD“ užtikrina skaidrumą, kiekvieną dieną skelbdamas savo banko sąskaitų turinį ir kas mėnesį tikrindamas save.

„TrustToken“ iki šiol surinko 21,7 mln. JAV dolerių, kurių didžiąją dalį sudarė 20 mln. Dolerių vertės pradinis monetų siūlymas (ICO), kuris baigėsi 2018 m. Birželį. ICO dalyviai buvo Andreessenas Horowitzas (švinas), DHVC, „BlockTower Capital“, 8 dešimtainis kapitalas, fondo kapitalas , „ZhenFund“ ir kt.

Dvynių doleris ir „Paxos“ standartinis žetonas

Dvynių doleris (GUSD), pradėjo Dvynių mainai, ir „Paxos“ standartinis žetonas (PAX), taip pat yra paplitę centralizuoti IOU stablecoins. Tiek „Gemini Dollar“, tiek „Paxos“ standartinis žetonas debiutavo rugsėjo pradžioje po Niujorko finansinių paslaugų departamento (NYDFS) patvirtinimo..

Kaip veikia Dvynių dolerisAbu stablecoinai yra ERC-20 žetonai, užtikrinami 1: 1 su JAV doleriais, laikomi JAV esančiuose ir FDIC apdraustuose bankuose..

„Dvyniai“ ir „Paxos“ gavo „BitLicenses“ atitinkamai 2015 m. Spalio mėn. Ir 2015 m. Gegužės mėn. Laikantis teisės aktų, bet kurį GUSD ar PAX stablecoiną, kurį naudojate neteisėtai veiklai, gali areštuoti teisėsaugos agentūra arba konfiskuoti.

„Digix Gold“

„Digix Gold“ (DGX) yra dar vienas centralizuotas IOU stablecoin projektas, turintis aukso užstatą, o ne pinigus. Kiekvienas DGX žetonas yra paremtas vienu gramu aukso.

„Digix“ naudoja turto patvirtinimo (PoA) sutarimo mechanizmą – procesą, kuris apima nuosavybės teisės patikrinimą „Ethereum“ blokų grandinėje. Auksą, kuris naudojamas kaip užstatas, bendrovė saugo saugotojo saugykloje „The Safe House“ Singapūre. Saugūs namai gali laikyti iki 30 tonų aukso, tačiau „Digix“ siekia dirbti su daugiau skliautų visame pasaulyje.

Kiti

„Arccy“, „Stabiliai“ ir „USD Coin“ yra papildomi centralizuoti IOU stablecoin projektai.

Kriptografiniai įkeitimo stabilizmai

Šifruoti įkeisti stablecoinai yra palaikomi skaitmeniniu turtu grandinėje. Šio tipo „stablecoin“ yra užtikrinamas su kitais kriptografiniais rinkiniais, tokiais kaip „Ethereum“ ar kitu žetonu.

Dai

„MakerDAO“ yra žinomas projektas, kuris naudoja šį modelį ir yra „Dai“ stablecoin kompanija. „MakerDAO“ naudoja dviejų monetų modelį: Makercoinas (MKR) ir Dai (DAI).

„Makercoin“ yra „Maker“ platformos valdymo ženklas. „Dai“ yra pagrindinis moneta, su kuria jūs užrakinate Eterį įkeitimo skolos pozicijoje arba CDP. Jūs užrakinate savo eterį CDP, sujungto eterio (PETH) pavidalu. Tada jums generuojamas „Dai“, o palūkanos skaičiuojamos už PETH laikui bėgant.

„MakerDAO“ neseniai paskelbė antraštes, kai Andreessenas Horowitzas, įsigijęs 6 proc. Viso MKR žetono atsargų, surengė riziką. „MakerDAO“ anksčiau iš dalyvių surinko 12 mln. USD, įskaitant „1confirmmation“, „Polychain“, „FBG Capital“, „Wyre Capital“, „Distributed Capital Partners“ ir kt..

Havven

„Havven“ yra dar vienas stabilus monetas, kuriame naudojamas kriptografiniu įkaitu užtikrintas mechanizmas. Kaip ir „MakerDAO“, „Havven“ taip pat turi dviejų monetų modelį: vardai (nUSD) ir havvenas (HAV).

Nominas turi kintančią atsargą, kad stabilizuotų kainą, o prieglaudos pasižymi stabiliu tiekimu, užtikrinančiu sistemos užstatą. Numatomi tinklo mokesčiai nustato prieglobsčio vertę. Jei turėsite nelaimės, galite gauti dividendų už lėšų pritraukimą pagal pažangią sutartį.

Nominų stabilumas priklauso nuo prieglobsčio vertės, o prieglobsčio garantas yra per didelis. Havvenas baigė 30 mln. USD ICO kovo mėnesį.

Kiti

„Augmint“ ir „Sweetbridge“ yra keli kiti projektai, sukūrę kriptografiškai įkeistus stablecoinus.

Neužtikrinti stabilūs indai

Išnagrinėję tiek tradicinius turtus užtikrinančius, tiek kriptografiniais įtaisais užtikrinamus stabilius daiktus, panagrinėkime drastiškai kitokio tipo nestabilius, neužtikrintus stablecoinus.

Kaip kažkas gali pasiekti stabilią kainą tuo pačiu metu, kai neužtikrinamas? Atsakymas yra senyvo amžiaus akcijos – koncepcija, kurią išrado Robertas Samsas 2014 m. Senjorų akcijos naudoti sumanią sutartį imituojant centrinį banką, kuriame pinigų politika turi tik vieną įsipareigojimą, išleisti valiutą, kurios vertė yra 1 USD. Kitaip tariant, tinklas išleidžia naujas monetas, jei stabilios monetos kaina yra per aukšta, ir degina monetas, jei kaina yra per maža.

Pagrindas

Pagrindas yra gerai žinomas projektas, kuriame pateikiamas neužtikrintas stablecoinas. „Basis“ ženklas stabilizuojamas valdant tiekimo grandinę.

Kai „Basis“ kaina nėra pusiausvyroje, išmanioji sutartis padidina arba sumažina pasiūlą, kad kaina sugrįžtų iki 1 USD. Sutartis sumažina tiekimą deginant monetas, jei „Basis“ kaina yra per maža. Priešingai, padidėja pasiūla, jei „Basis“ kaina yra per aukšta.

2018 m. Pradžioje ICO padidino 133 mln. USD. Turo dalyviai buvo „Digital Currency Group“, „Polychain“, „GV“, „MetaStable Capital“, „Ceyuan Ventures“, Stanas Druckenmilleris, „Naval Ravikant“ ir kt..

AnglisUSD

AnglisUSD, sukurtas „Carbon“, yra dar vienas stabilus monetas, įgyvendinantis neužtikrintą kainų stabilumo mechanizmą. Pradėdamas nuo „fiat“ įkeisto „stablecoin“, „CarbonUSD“ galiausiai pereis prie hibridinio „fiat“ algoritminio modelio, kai tik pasieks pakankamą mastą kaip „fiat“ palaikomas „stablecoin“..

Pasak „Carbon“ įkūrėjų ir generalinio direktoriaus Samo Trautweino, pagrindinė vizija yra tai, kad „Carbon“ turėtų būti krepšelis baltų sąrašų stablecoino, įskaitant pasitikėjimo sumažintą algoritminį „stablecoin“..

„Carbon“ šiuo metu naudoja „Ethereum“ blokų grandinę, tačiau komanda planuoja ją galiausiai perkelti į „Hedera Hashgraph“, kuriamą didelio našumo protokolą. „Carbon“ iki šiol surinko 2 milijonus dolerių. „Carbon“ investuotojai yra „First Mark“, „General Catalyst“, „Digital Currency Group“, „Plug and Play“ ir kt.

Kiti

„Kowala“ ir „Fragmentai“ yra keli kiti stablecoin projektai, įgyvendinantys senyvo amžiaus akcijas.

Paskutinės mintys

A ataskaita pavadinimu „Stablecoins valstija“, „Blockchain Luxembourg SA“ skaičiuoja, kad „Tether“ sudaro 98% visos paros prekyboje parduodamų apyvartų. Visi minėtieji šio straipsnio stablecinai siekia užfiksuoti tam tikrą dienos prekybos apimtį iš „Tether“.

Padidėjusi centralizuotų IOU stablecoino paklausa padidina tradicinio turto, pvz., „Fiat“, paklausą, o kriptografiškai įkeisti stablecoin’ai padidina tokių kriptografinių rinkinių, kaip „Ether“, paklausą. Kitaip tariant, centralizuoti IOU stablecoins stiprina paveldėtą finansinę sistemą, o kriptografiškai įkeisti stablecoins palaiko besiformuojančią kriptografinę erdvę.

Netrukus pamatysime, kaip vyksta kova tarp centralizuotų IOU stablecoino, kriptografiškai įkeistų stablecoino ir neužtikrintų stablecoins.