Monero: A Tale of Five Forks

مونرو پنج ضرب جدید دریافت می کند

بهترین زمان ها بود ، بدترین زمان ها بود. این فصل استخراج Monero ASIC بود ، این فصل از سخت چنگال های مکرر برای جلوگیری از چنین استخراج بود. در تاریخ 6 آوریل ، سکه محبوب حریم شخصی Monero پنج بار… چنگال زد. MoneroC ، Monero 0 ، Monero Original ، Monero Classic و Monero-Classic (دوباره) همه نسخه 11 پروتکل Monero را اجرا می کنند ، در حالی که Monero خود به نسخه 12 منتقل شده است.

چیزی که چنگال فقط اتفاق افتاده است?

نمودار چنگال Monero

پروژه Monero برای به روزرسانی پروتکل خود با جدیدترین ویژگی ها به طور مداوم هر 6 ماه یک بار فورک می کرد و هر شاخه در طول تاریخ توسط انجمن پشتیبانی می شد. با این حال ، این چنگال با تغییر بحث برانگیز کد روبرو شد که جامعه Monero را از هم پاشیده است ، حتی اگر بیشتر توسعه دهندگان و جامعه کاربران در آن حضور داشتند. یعنی ، چنگال به دنبال تغییر الگوریتم استخراج CryptoNight اثبات کار Monero است.

این تغییر با هدف جلوگیری از استخراج Monero از کسی با استفاده از ASIC یا مدارهای مجتمع مخصوص برنامه ، رایانه هایی که فقط می توانند یک کار خاص را انجام دهند (مانند مال من Monero). الگوریتم CryptoNight در برابر حملات استخراج ASIC آسیب پذیر است و این ترس باعث شد تا توسعه دهندگان و بسیاری از اعضای جامعه از ایجاد تغییر عقب بمانند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ می شود که Bitmain ، Halong Mining و سایر شرکتهای سخت افزاری معدن اعلام کردند که ماینرهای CryptoNight ASIC را توسعه داده اند و به زودی فروش آنها آغاز می شود. تغییر اسکریپت استخراج تمام سخت افزارهای جدید را برای استخراج Monero بی فایده می کند ، مگر اینکه یکی از این چنگال ها بتواند جای خود را در بازار پیدا کند.

داستان این سکه های جدید چیست?

در حالی که تمام سکه های جدید مبتنی بر Monero ، در واقع همان سکه های یک شبکه هستند ، اما توسط پروژه های مربوطه آنها با نام ها و نشان های مختلفی شناسایی می شوند.

Monero 0 (XMZ)

مطابق با مجله بیت کوین, این تیم مونرو گروهی از “حداکثر اثبات کار” است که عملیات استخراج سرگرمی را انجام می دهند.

در Monero 0 سایت اینترنتی, این تیم می نویسد که آنها “تصمیم گرفته اند که استراتژی پروژه Monero برای کار سخت فورک ، دیگر یک استراتژی پایدار یا عاقلانه نیست. ما معتقدیم که Satoshi’s Proof of Work تنها سازوکار اجماع غیرمتمرکز است. “

Monero Original (XMO)

اطلاعات کمی در مورد پروژه Monero Original به جز a. در دسترس است مخزن github و یک بیانیه مطبوعاتی به چندین رسانه ارسال شده است.

در بیانیه مطبوعاتی “توسعه دهنده اصلی” اظهار داشت که “مونرو همیشه در مورد آزادی انتخاب ، در مورد تنوع و در مورد جامعه قوی پشت آن بوده است. ما این امکان را برای طرفداران Monero فراهم کرده ایم که از سکه نمادین پشتیبانی کرده و در زنجیره اصلی بمانند. “

در زمان فشار ، HitBTC از تجارت پشتیبانی می کند XMO / BTC ، XMO / USDT و XMO / ETH و در حدود 6 دلار معامله می شود.

قیمت اصلی مونرو

Monero Classic (XMC)

نماینده پروژه Monero Classic ، بنتو تان ، با مجله Bitcoin صحبت کرد و تیم را به عنوان گروهی از علاقه مندان Monero از سنگاپور توصیف کرد که معتقدند توسعه ASIC برای رشد ارز رمزنگاری شده سالم است..

آنها در وب سایت خود ، با بیان اینکه “پیام اصلی Monero classic این است که ما معتقدیم توسعه دهندگان با تغییر اثبات کار ، تمرکز بیشتری ایجاد می کنند و به عدم تمرکز آسیب می رسانند ، آنها موضوعاتی را که با قدرت آشکار توسعه دهندگان اصلی Monero دارند برجسته می کنند.

به نظر می رسد این مخالفت با تمرکز قدرت تصمیم گیری در تیم توسعه است ، زیرا تیم Monero Classic مشاهده کرد که “توسعه دهندگان Monero می گویند که آنها می توانند و هر زمان که قوانین اجماع مناسب باشد ، تغییر می دهند و به نظر می رسد جامعه به این شرط مشروط شده است. به دنبال خواسته های توسعه دهندگان. “

تان به مجله بیت کوین گفت که پروژه Monero Classic هیچ ارتباطی با هیچ یک از دیگر پروژه های چنگال ندارد و قصد همکاری ندارد.

Monero-Classic (XMC)

وب سایت Monero-Classic فاش می کند فردی که از این طریق می گذرد PZ (“مبلغ اولیه بیت کوین” و دبیرکل میزگرد Litecoin) پشت این پروژه است. او ادعا می کند که ترس روزافزون جامعه Monero از استخراج ASIC را مشاهده کرده و مانند سایر تیم Monero Classic فکر می کند که این بی اساس است.

PZ می نویسد: “در واقع ، ظهور ماشین معدن تخصصی برای یک ارز رمزنگاری شده [یک] پدیده عادی اقتصاد بازار است.” ما معتقدیم که برای هر نوع الگوریتم ارزشمند ، ظهور ماشین استخراج [sic] فقط یک مسئله است زمان.”

PZ پشتیبانی جامعه از چنگال مقاوم در برابر ASIC را تأیید می کند اما معتقد است که بسیاری از افراد در جامعه که مشارکت ASIC در استخراج Monero را می پذیرند و با پروتکل قدیمی باقی می مانند. او با یک پیام متحد و این اعتقاد که “به این دو فکر باید فرصت های برابر برای توسعه داده شود” پایان می یابد.

آنتپول, Bitmain’s استخر استخراج ، با پشتیبانی از این پروژه توئیت کرده است و نشان می دهد که Bitmain (که به وضوح می خواهد از یک Monero مجهز به ASIC بهره مند شود) در توسعه آن نقش داشته باشد.

Monero (XMR) چنگال زده است. اگر قبل از 6 آوریل XMR داشته اید ، می توانید بعد از 6 آوریل مقدار معادل Monero Classic (XMC) دریافت کنید. با پیوستن به چت گروهی رسمی آن در ، اطلاعات بیشتری کسب کنید https://t.co/gbyd3JydZQ (در داخل GFW کار نمی کند) pic.twitter.com/zvjrUVC2zi

– AntPool (AntPoolofficial) 6 آوریل 2018

این پروژه Monero Classic توسط صرافی های Exchange.io ، LoMoStar و CoinEx پشتیبانی می شود و در زمان چاپ حدود 25 دلار معامله می شود.

قیمت کلاسیک Monero

MoneroC (CXMR)

هیچ چیز در مورد MoneroC شناخته شده نیست. پروژه سایت اینترنتی به سادگی توجه داشته باشید که “اطلاعات بیشتر [به زودی] ارائه می شود.”

آنها واقعاً حساب توییتر که می گوید این پروژه قصد دارد برخی از تغییرات را در پروتکل پروژه اصلی Monero ایجاد کند ، اما به روشی که از تمرکز جلوگیری کند.

این تیم همچنین اشاره کرده است که ماموریت آنها همان MoneroV است (چنگال Monero دیگری که برای اواخر این ماه برنامه ریزی شده است) ، اما آنها از کد اصلی چنگ می زنند در حالی که MoneroV از کد 12 نسخه تازه به روز شده چنگ می زند.

من مونرو دارم … آیا این روی من تأثیر می گذارد?

چند مسئله وجود دارد که ممکن است سکه های تازه چنگال شده در مورد ذخیره Monero موجود شما ایجاد کنند. اول ، چنگال های جدید Monero از محافظت مجدد استفاده نمی کنند ، به این معنی که ارسال سکه بر روی یکی از زنجیرهای چنگال ممکن است باعث شود سکه های مربوط به زنجیره دیگر نیز خرج شود.

برای جلوگیری از این مسئله ، قبل از انتقال Monero واقعی خود ، هر یک از سکه های چنگال جدیدی که می خواهید نگه دارید باید از آدرس هایی که در آنها قرار دارد منتقل شود. با گذشت زمان ، با مخلوط شدن سکه های جدید و قدیمی و بی اعتبار شدن در بلاکچین های مخالف ، تهدید به انتشار موضوع کاهش می یابد.

تهدیدی که تا حدودی نگران کننده تر است این است که روند ادعا و جابجایی سکه های تازه چنگال ممکن است مالکیت شما بر سکه های مونرو را نشان دهد. این احتمال در مواجهه با ماموریت محرمانه پروژه Monero انجام می شود. اگر حریم خصوصی Monero شما برای شما مهم است ، پیشنهاد می شود که یک زنجیره را برای دنبال کردن انتخاب کنید و بقیه سکه های جایگزین را نادیده بگیرید. چه زنجیره ای را انتخاب کنید که بیشترین ارزش را داشته باشد و چه تصمیم خود را بر اساس چنگال کد مورد نظر خود بگیرید ، این بهترین راه برای حفظ حریم خصوصی است.

بنابراین … کار کرد?

چنگال قطعاً اثر می کند! از زمان انشعاب ، هش ریت Monero به طرز چشمگیری کاهش یافته است و به نظر می رسد جامعه Monero جشن می گیرد. اگرچه برای تولیدکنندگان ASIC ، ماجرا کمی متفاوت است.

نمودار Monero Hashrate

در حالی که Bitmain پشتیبانی خود را از پروژه Monero-Classic نشان داده است و به نظر می رسد که همچنان در حال برنامه ریزی برای فروش معدنچی جدید X3 CryptoNight است ، یک شرکت سخت افزاری کوچک ، بایکال ، فروش معدنچیان CryptoNight خود را با سرسام آوری آغاز کرده است. معامله 5 برای 1, واضح است که معتقد است Monero “واقعی” زنده خواهد ماند و امیدوار است که بتواند بخشی از سرمایه گذاری خود را در این فناوری انجام دهد.

حالا چه?

همانند بسیاری از چنگالهایی که در مورد پروژه های دیگری مانند Bitcoin و Litecoin مشاهده کرده ایم ، فقط زمان مشخص خواهد کرد که کدام تلاش ها زنده می مانند و کدام یک از آنها شعله ور می شوند. برای به روزرسانی در مورد چنگالهای مختلف Monero ، CoinCentral را تحت نظر داشته باشید!

نوش جان!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map