Menas, tai yra Changin ’

„Blockchain“ technologija aukščiausio lygio meno pasaulyje pasipylė tikrumu ir autentiškumu. Tačiau tai pradėjo daryti įtaką ir meno kūrimo procesui. „Blockchain“ puoselėja naujus žanrus ir atveria duris pretenduojantiems menininkams pagal klasikinę decentralizuotą madą.

Šiame straipsnyje mes ištirsime penkis skirtingus būdus, kaip „blockchain“ technologija daro įtaką meno kūrybai ir kodėl tai yra geras dalykas kūrėjams visur.

„Blockchain“ technologija įgalina daugiau skaitmeninio meno

Naudodamiesi „blockchain“ simbolizuotu turtu, skaitmeniniai menininkai dabar turi būdą suteikti savo meno kūriniams trūkumo. Istoriškai skaitmeninį meną buvo gana lengva plagijuoti savo naudai. Kadangi kopijos dažnai užplūsta rinką, menininkams kyla sunkumų parduoti savo kūrinius už kainą, atspindinčią tikrąją jų vertę.

Pataisymas yra paprastas: pažymėkite kiekvieną kūrinį autentiškumo sertifikatu. Kaip atlikėjas, jūs tiesiog nustatote, kiek pakartojimų norite egzistuoti, ir sukurkite atitinkamą žetonų kiekį. Parduodant meną, jūs perduodate žetoną kaip įrodymą. Nors kažkas vis tiek galėtų nukopijuoti jūsų meno kūrinį, be autentiškumo ženklo jis praranda savo vertę.

Tokie projektai, kaip „Anime Coin“, leidžia įkelti vaizdus tiesiai į platformos blokų grandinę ir nustatyti turimą kiekį. Be to, jūs galite parduoti savo meno kūrinius tiesiogiai decentralizuotoje ANIM biržoje, vengdami brangių tarpininkų..

„Blockchain“ technologija pagaliau suteikia skaitmeniniams menininkams galimybę parduoti savo meno kūrinius taip pat efektyviai, kaip ir fizinėje erdvėje. Šis pajamų didėjimas turėtų sukelti skaitmeninius kūrinius kuriančių menininkų skaičiaus bumą.

Kolekcionieriai yra kieti (vėl)

Prisimenate „Beanie Babies“ populiarumą 90-aisiais? Kaip apie „Pokemon“ korteles? Jaučiate nostalgiją? Nors šie kolekcionuojami daiktai krito kelyje, „blockchain“ technologija vėl atgaivino susidomėjimą retais kolekcionuojamais daiktais.

kriptokitty

Visų pirma, „CryptoKitties“ pasirodė kriptovaliutų scenoje 2017 m. Pabaigoje ir greitai įgijo pakankamai traukos, kad sukeltų rimtų spūsčių „Ethereum“ tinkle. Šie skaitmeniniai gyvūnai egzistuoja „blockchain“ tinkle ir juos galima nusipirkti, parduoti ar net auginti. Panašiai kaip 90-ųjų kolekcionuojamieji daiktai, kiekvienas „CryptoKitty“ turi tam tikrą supratimo laipsnį, kuris sukuria piniginę vertę (nėra jokio žodžio).

Šie kolekciniai daiktai taip pat nėra skirti tik smulkiems investuotojams. Brangiausia „CryptoKitty“ buvo parduota už daugiau nei 100 tūkst. USD, o „Rare Pepe“ kortelės, kitos „blockchain“ pagrindu sukurtų kolekcionuojamų daiktų formos, nuolat atneša tūkstančių dolerių kainų etiketes..

„Blockchain“ technologija neryškina linijas tarp meno žanrų

Keletas menininkų naudoja „blockchain“ technologiją, kad sujungtų iš pažiūros nesusijusias meno sritis. Jie sujungia skaitmeninę ir fizinę erdves anksčiau neįsivaizduojamais būdais. Plantoidai ir IAMA moneta yra du šio reiškinio pavyzdžiai.

Plantoidai yra robotinės instaliacijos, skirtos atrodyti kaip gėlės. Autonominis meno kūrinys išgyvena iš Bitcoin aukų ir saugo savo “DNR” Ethereum tinkle kaip protingą sutartį. Kai „Plantoid“ aukos pasiekia tam tikrą ribą, kūrėjams siūloma pagaminti kitą „Plantoid“ pagal jo genetinę liniją. Pasiūlymą laimėjęs atlikėjas turi laikytis DNR taisyklių, kad gautų mokėjimą už Bitcoin.

IAMA moneta yra vienas įdomiausių meno projektų erdvėje. „IAMA Moneta“, kurią sukūrė visame pasaulyje žinomas menininkas Kevinas Aboschas, susideda iš 100 fizinio meno kūrinių, pažymėtų „Ethereum“ blokų grandinėje. Tvist: Aboschas panaudojo savo kraują antspauduodamas kiekvieną meno kūrinį atitinkamos išmaniosios sutarties adresu.

iama kraujo ethereum sutartis

Meno kūryba tampa vis labiau bendradarbiaujanti

Laikantis atviro „blockchain“ technologijos pobūdžio, meno gamyba taip pat tampa labiau decentralizuota. „Blockchain“ leidžia menininkams lengviau bendradarbiauti įgyvendinant vieną projektą. Jie niekada neturi būti toje pačioje patalpoje ar netgi vienas kitą žinoti.

Skarabėjų eksperimentas kuria vieną meno kūrinį, naudodamas tūkstantį menininkų darbų visame pasaulyje. Eksperimentas tai pasiekia dirbtinio intelekto (AI) vaizdų apdorojimo būdu. Jei prisidedate prie projekto, gausite „Scarab“ žetoną. Šie žetonai yra parduodami sandorio šalies blokų grandinėje ir suteikia jums balsavimo teises į tai, kokie pateikimai yra įtraukti į diegimą.

Menininkai mėgėjai uždirba savo meno kūrinius naudodami „Blockchain“

Iki šiol menininkui mėgėjui buvo beveik neįmanoma užsidirbti pinigų iš ankstyvojo savo darbo. Nepaprastai dideli mokesčiai ir rinkos neefektyvumas reiškė, kad menininkai savo darbams turėjo nustatyti aukštas kainų etiketes, ko pradedantieji negali sėkmingai padaryti. Atsiradus decentralizuotoms turgavietėms, to nebėra.

Naudodamiesi decentralizuota meno galerija, mėgėjai menininkai gali išvardyti savo meną už priimtiną kainą, nesijaudindami, kad mokesčiai praryja didžiąją dalį savo pelno..

Nors „Curio Cards“ yra specifinė meno forma, tai yra puikus šios naujos tendencijos pavyzdys. „Curio Cards“ yra skaitmeninės kortelės ir GIF, kuriuos perkate tiesiogiai iš „Ethereum“. Šimtas procentų pardavimų platformoje tenka menininkui – nėra tarpininko, kuris imtų mokestį.

Be to, „Slothicorn“ menininkams mėgėjams moka pagrindines kriptovaliutų pajamas, kad padėtų jiems pradėti. Tiesiog pateikite savo kūrinį Slothicorn Steemit sąskaitą ir už savo pastangas gausite nedidelį kiekį šifravimo.

Atsižvelgdami į nuleistas kliūtis patekti į meno pasaulį, turėtume pamatyti naujokų, norinčių išgarsėti, skubėjimą..

Paskutinės mintys

„Blockchain“ technologijos dėka kurti ir uždirbti meną dar niekada nebuvo taip paprasta. Tai naujų žanrų kūrimas, skaitmeninio meno pasaulio atvėrimas ir naujokams reikalingos paramos suteikimas tik pradedant.

Atsižvelgiant į kūrybiškumą meno pramonėje, bus įdomu pamatyti, kaip jis toliau vystosi ir įtraukia blokų grandinę į būsimus darbus.