Laisvai samdomas darbas yra puikus atspirties taškas diskusijoms apie technologijų poveikį labai aktyvios ir verslios mikrokosmoso raidai didelėje profesionalioje darbo jėgoje..

Prieš dešimtmetį laisvai samdomas darbas buvo laikomas kažkokia netinkamų žaislų sala – žmonės, kuriems kitu atveju buvo uždrausta didesnė įmonės darbo jėga dėl profesinės kvalifikacijos, geografinės padėties ar diskriminacijos, pvz., Tatuiruočių rankovių, arba tų pamišusių, kurie nusprendė pradėti savo verslą. nuosavas verslas.

Šiandien pražydusi laisvai samdoma ekosistema išjudino tradicinį profesinį maršrutą.

Užuot dirbę vietiniame restorane ar bare, kolegijos studentai nusprendžia užsidirbti savo naujais profesiniais įgūdžiais programuodami ar rašydami interneto turinį už 20–45 USD per valandą. Nenuostabu, kad daugelis ankstyvų 20-ies metų šokinėja ant skaitmeninės klajoklių raketos ir keliauti po pasaulį bei uždirbti visų metų atlyginimą savo ritmu ir valandomis.

2017 m. Atliktas tyrimas Upworkas ir Laisvai samdomų darbuotojų sąjunga skaičiuojama, kad 57,3 mln. amerikiečių (maždaug 36 proc. JAV darbo jėgos) yra laisvai samdomi, o ekonomiką kasmet papildo 1,4 trln. USD, tai yra beveik 30 proc. šuolis nuo 2016 m..

Ekstrapoliuojant šį dabartinį augimo tempą, dauguma JAV iki 2027 m. Patenka į laisvai samdomų vertėjų spektrą.

Kvalifikuoti specialistai pradeda laisvai samdomą ekonomiką, kad sušvelnintų po gentrifikuoto San Francisko ir Niujorko nuomos smūgius, jei ne bent jau užsidirbti keletą papildomų dolerių po 65–150 USD + / val..

Internete išmanantys darbo ieškantys žmonės visame pasaulyje taip pat gali uždirbti daug didesnį atlyginimą, lyginant su savo darbo užmokesčiu. Paimkime šio rašytojo tėvynę Bulgariją, kur minimalus mėnesinis atlyginimas yra apie 290 USD (235,20 EUR). Paprastas internetinio turinio koncertas, kurio vidutinė vidutinė darbo valandos 8 valandų darbo diena yra apie 15 USD / val., Šiam darbuotojui nustatoma 12 kartų didesnė už minimalią algą – 3 600 USD per mėnesį (2900 EUR). Tai labai daug shkembe chorba ir „Kamenitza“ alus.

63% laisvai samdomų vertėjų teigė, kad laisvai samdomi darbuotojai pasirinko 18 proc., nuo 2014 m. iki 2017 m. Be to, 63 proc. laisvai samdomų darbuotojų pažymėjo, kad pirmenybę teikia diversifikuoto klientų portfelio, o ne vieno darbdavio saugumui..

Upwork infografika

Vaizdas iš „Upwork“

Laisvai samdomos ekonomikos augimas ir seisminis talentų pasikeitimas pagimdė tarpininkus, sugebančius absoliučiai nužudyti, siejant laisvai samdomus darbuotojus ir klientus..

Tarpininkai, tokie kaip „Upwork“, „Toptal“ ir „Fiverr“, veikia kaip talentų turgavietės, sąlyginio deponavimo agentai, norėdami išlaisvinti užmokestį, kai laisvai samdomi darbuotojai ir klientai tarpusavyje susitaria dėl darbo pabaigos, ir kaip tam tikra paieškos sistema, kad „Top Rated“ laisvai samdomi darbuotojai būtų viršuje. naujų darbo pasiūlymų pasiūlymų.

„Upwork“: „Blockchain“ pradedančiųjų tikslinė praktika

Norėdami pasinaudoti šia galimybe, pažvelkime į „Upwork“, vieną iš populiariausių pasaulyje laisvai samdomų darbuotojų platformų.

Upwork pagrindinis puslapis

„Upwork“ pagrindinis puslapis.

„Upwork“, kaip mes šiandien žinome, gimė 2015 m. Kaip „Elance“ (įkurta 1999 m.) Ir „Odesk“ (įkurta 2003 m.) Susijungimo prekės ženklas. Apskaičiuota daugiau 9 milijonai registruotų vartotojų (daug mažiau aktyvių) 180 šalių, kuriose kasmet mokama daugiau nei 1 milijardas dolerių už laisvai samdomų darbuotojų sąskaitas, „Upwork“ daugiausia laikoma laisvai samdomos ekonomikos pradininku.

„Upwork“ yra puiki tikslinė praktika pradedantiesiems „blockchain“, nes tai pavyko pasiekti tai, ko nesugebėjo padaryti keletas laisvai samdomų vertėjų platformų: sukurti patikimą platformą su šurmuliuojančia aktyvių ir patenkintų vartotojų ekosistema. Už kiekvieną „Upwork“ yra dešimtys baisių ir sukčiaujančių platformų, kurios ima didesnius mokesčius, nepasiūlydamos beveik tokios pat patirties kaip „Upwork“.

„Upwork“ veikia kaip tarpininkas ir sąlyginio deponavimo agentas, o laisvai samdomiems darbuotojams taikomas mokestis už kiekvieną sandorį (Nuo 20% iki 500 USD, 10% nuo 500 iki 10 000 USD, 5% 10 000 USD +, o klientams – 2,75% mokėjimo apdorojimo mokestis.) Apskaičiuotos pajamos iš „Upwork“ yra maždaug Per metus 68 826 417 USD, kurių didžiąją dalį sudaro šie mokesčiai.

Vienas vartotojas, kuris uždirba 65 000 USD per metus iš kelių „Upwork“ klientų, uždirba „Upwork“ nuo 3250 USD iki 13 000 USD kasmet, labai mažai prižiūrėdamas – ne per skurdus algoritmui.!

Nepriklausomai nuo tarpininkavimo ir klientų palaikymo reikalingo žmogaus išlaikymo, pokalbis vyksta per „Upwork“ palaikymo personalą, kuris greičiausiai yra nebrangių virtualių padėjėjų iš viso pasaulio tinklas..

Tūkstančiai etatinių laisvai samdomų darbuotojų su aktyviais klientų sąrašais ir nuolatiniais darbo srautais džiaugsmingai išreikš padėką „Upwork“ už tai, kad jie pradėjo savo kelionę. Platforma pateikia ambicingų kvalifikuotų talentų utopiją, norinčią visiškai pragyventi iš pragyvenimo šaltinių, nustatyti savo darbo valandas ir sutarties sąlygas bei dirbti visur, kur tik jie nori – nesvarbu, ar tai būtų Tailando paplūdimyje, ar kavinėje gatvėje nuo mamos. namas.

Deja, viskas, kas blizga, nėra auksas. Tūkstančiai laisvai samdomų vertėjų, kurie visą savo pragyvenimo svorį pakėlė į platformą, skundėsi, kad grindys iš apačios ištraukiamos iš jų dėl nesąžiningų sąskaitų įšaldymų, reputaciją griaunančių neigiamų atsiliepimų iš blogų obuolių klientų, taip pat žinoma blogai Pagalba klientams.

Net maloni „Upwork“ patirtis negarantuoja lojalumo. Laisvai samdomas darbas nėra be išlaidų. Nuomos mokestis, maistas, sveikatos draudimas, bendro darbo vietos, lėktuvo bilietai ir ydos, susijusios su iš esmės savęs atstumiančiu karjeros keliu.

Laisvai samdant vertybinius popierius taip pat kyla grėsmė, kad iškris vienas iš pagrindinių jūsų klientų, todėl jūs žiūrėsite į nuolatines fiksuotas išlaidas ir spragsite, kad kompensuotumėte skirtumą..

Tam tikru momentu laisvai samdomi darbuotojai turi priimti verslo sprendimą, ar verta to, kad tarp 10–20 proc. Atlyginimų atiteks tarpininkui. Šie 10–20 proc. Gali būti skirtumas tarp naujo automobilio, pradinės įmokos namuose ar sveikatos draudimo.

Dideli mokesčiai yra didžiulė priežastis, kodėl tokios laisvai samdomos platformos kaip „Upwork“ mato jų ištikimų vartotojų emigracija sudaryti sutartis ne vietoje, kai pasitikėjimas vargu ar yra ilgalaikių klientų, su kuriais jie susipažino ir iš kurių jie gali patikimai tikėtis, veiksnys.

Nereikalaujant „Upwork“ pasitikėjimo pagrindinės vertės pasiūlymo, laisvai samdomi darbuotojai gali perkelti visą savo verslą į „Gmail“ / „Skype“ ir „Paypal“ arba kriptografiją. Klientai taip pat neprieštarauja savo pasirinktam bendravimo būdams ir sutaupo 2,75% mokėjimo apdorojimo mokestį.

Tai, kas pritraukia milijonus laisvai samdomų vertėjų ir klientų į platformą, yra pasitikėjimo samprata ir jos įgyvendinimas – vertės pasiūlymas, kuriam egzistenciškai iškilo grėsmė „nepasitikinčios“ blokų grandinės.

Nors laisvai samdomos platformos jau yra užklupusios netikėtumu su savo vartotojų išlaikymo dilema, dešimtys „blockchain“ pagrindu veikiančių konkurentų, siūlančių pažangių sutarčių sprendimą, pasirodė ginklais..

Didžiulė trikdžių grėsmė kyla už bet kurio tarpininko pasaulyje po blokų grandinės, o didelis srautas ir lengvai gaunama laisvai samdoma ekonomika yra pribrendusi imtis.

CanYa

„Canya.io“ yra artimiausia būsima „Upwork“ platforma. Ši „blockchain“ valdoma paslaugų rinka savo 2017 m. Lapkričio mėn. ICO surinko daugiau nei 12 mln. AUD ir teigia, kad turi daugiau 7600 vartotojų ir 3400 paslaugų teikėjų.

„CanYa“ pagrindinis puslapis.

„CanYa“ pagrindinis puslapis.

„CanYa“ iš esmės siūlys tas pačias paslaugas kaip ir tradicinės laisvai samdomų vertėjų platformos, kurių mokesčiai bus nustatyti apie 1% ir vykdomi vietiniame naudingumo ženkle „CanYaCoin“. „CanYaCoin“ naudojamas valdyti operacijų tinklą, taip pat skatinti platformos augimą ir vartotojų elgseną.

„CanYa“ išskiria iš internetinių laisvai samdomų vertėjų platformų (išskyrus „blockchain“ ir decentralizuoto tinklo pranašumus), kad taip pat siekiama teikti paslaugas namuose, pavyzdžiui, samdyti santechniką.

Norėdami gauti daugiau informacijos, patikrinkite „CanYa“ svetainė ir Baltas popierius.

Steemit

Nors „Steemit“ nebūtinai yra laisvai samdomų vertėjų platforma, skirta užmegzti ryšį su klientais, ji peršoka klientų poreikį ir siūlo turinio gamintojams galimybę gauti pajamų iš jų turinio.

Tipiškas internetinio turinio laisvai samdomų vertėjų dalyvavimas yra toks:

Tradicinis turinio pajamų gavimo modelis apima turinio pritraukimą srautui, tikintis gauti pajamų iš reklamos ar filialų komisinių. Skaitmeninės rinkodaros išmanantys verslininkai, turintys supratimą, koks turinys veikia gerai, kaip jis turėtų būti parašytas, kaip jis turėtų būti optimizuotas paieškos sistemoms ir pan. Samdo laisvai samdomus darbuotojus, kad jie sukurtų turinį.

Laisvai samdomi darbuotojai gauna sutartį dėl „24 CBD Oil privalumų išgydyti pagirias“ ir pateikia straipsnį klientui patvirtinti. Jei jis bus patvirtintas, straipsnis bus paskelbtas tiesiogiai, o klientai panaudos savo įgūdžius, kad pritrauktų srautą į turinį (arba samdo ką nors galintį). Šimtai ar tūkstančiai susidomėjusių vartotojų perskaitė straipsnį. Svetainės savininkui mokama iš reklamavimo pajamų iš „AdWords“, komisinių už filialų nuorodas svetainėje ar kitų rūšių partnerystės pasiūlymų..

Steemito pagrindinis puslapis

Steemito pagrindinis puslapis

Steemit iš esmės pašalina tarpinio kliento poreikį ir leidžia laisvai samdomiems darbuotojams paskelbti savo turinį https://steemit.com/, kur vartotojai skaitys, komentuos ir naudosis turiniu.

Tada turinio kūrėjai apdovanojami „Steem“ proporcingai žmonių, skaitančių ir besimylančių su juo, skaičiumi, atsižvelgiant į konkretaus vartotojo „Steem Power Unit“ kiekį..

„Steemit“ platforma sukurta siekiant sukurti naujus „Steem“ vienetus, kad tinklas veiktų taip, kad niekada nereikėtų trečiųjų šalių reklamos ar filialų rinkodaros, kad šviesos būtų įjungtos..

Ethearnal

„Ethearnal“ yra „blockchain“ pagrindu sukurta laisvai samdomų vertėjų platforma, kurios pagrindinis dėmesys skiriamas reputacijos, kaip pagrindinio jos skirtojo, žymėjimui. Jis taip pat teikia tas pačias pinigų deponavimo ir moderavimo paslaugas.

„Ethearnal“ pagrindinis puslapis

„Ethearnal“ pagrindinis puslapis

Laisvai samdomų vertėjų reputacija apskaičiuojama pagal tai, kiek jie turi ERT. Tada laisvai samdomi darbuotojai „uždeda“ kliento nustatytą ERT sumą, kad galėtų sudaryti tam tikrą išmaniąją sutartį.

Darbdaviai privalo sudaryti ERT dalį samdyti laisvai samdomus darbuotojus, o moderatoriai – ERT, kad galėtų išspręsti ginčus.

Kiekvieną kartą, kai sutartis baigiama be arbitražo, „Ethearnal“ platforma naudoja sutarties $, kad pirktų ERT žetonus atviroje rinkoje, kad darbdavys ir laisvai samdomas vertėjas būtų apdovanotas 0,5%, leidžiant jiems gauti reputaciją gerinančius žetonus proporcingai sutarties vertei.

Norėdami sužinoti daugiau, peržiūrėkite Ethearnal svetainė ir Baltas popierius.

Kilmės protokolas:

„Origin Protocol“ siekia decentralizuoti visą dalijimosi ekonomiką, o jo kryžkelėje yra tokie kaip „Uber“, „Airbnb“, „Fiverr“ ir „Getaround“. Nors jos misijos apimtis yra platesnė nei į lazerį orientuoto laisvai samdomų vertėjų modelio, ji vaidina neabejotinai didesnį vaidmenį sąmoksle, siekiant pakenkti visai dalijimosi ekonomikai, kuri, kaip manoma, išaugs iki Iki 2025 m. – 335 mlrd. USD.

„Origin Protocol“ pagrindinis puslapis.

„Origin Protocol“ pagrindinis puslapis.

Naudodamiesi kilmės protokolu, įmonės ar asmenys gali atlikti savo veiksmus decentralizuotame žiniatinklyje. Pavyzdžiui, „CanYa“ kuria savo paslaugų rinką koncertų ekonomikai pagal kilmės protokolą.

Kilmės protokolas

Norėdami sužinoti daugiau, peržiūrėkite Kilmės protokolas svetainė ir Baltas popierius.

„OpenBazaar“:

„OpenBazaar“ yra didžiausia pasaulyje decentralizuota rinka, kurioje platformos mokesčiai netaikomi.

„OpenBazaar“ buvo sukurtas 2014 m. „Toronto“ hakatono „darknet“ prekyvietės idėja, todėl ji tapo visiškai bendraamžiu ir neturi centrinės kontroliuojančios organizacijos..

Pagrindinis „OpenBazaar“ puslapis.

„OpenBazaar“ pagrindinis puslapis.

Steigėjai įkūrė įmonę, vadinamą OB1 JAV dolerių rizikos kapitalo investicijų iš „Union Square Ventures“ ir Andreesseno Horowitzo. OB1 2016 m. Rudenį gavo antrą investicijų ratą už 3 mln. USD.

„OpenBazaar“ veikia kaip tam tikras pasaulinis „Craigslist“ sąrašas, kuris taip pat leidžia laisvai samdomiems darbuotojams susisiekti su naujais klientais.

Vartotojai gali atsiskaityti daugiau nei 50 kriptovaliutų, tokių kaip „Bitcoin“, „Ethereum“, „Litecoin“, „Zcash“ ir „Fash“, o pardavėjai – mokėjimus Bitcoin, „Bitcoin Cash“ ar „Zcash“..

Norėdami sužinoti daugiau, patikrinkite „OpenBazaar“ svetainėje.

Moneo:

„Moneo“ yra „blockchain“ pagrindu sukurta laisvai samdomų vertėjų platforma, kuri tikrina ir tikrina savo laisvai samdomus darbuotojus su pagrindiniu tikslu pateikti „blockchain“ masyvo ekspertus samdyti.

Moneo pagrindinis puslapis.

Pagrindinis „Moneo“ puslapis.

Norėdami sužinoti daugiau, peržiūrėkite Moneo svetainė ir Baltas popierius.

„Blockchain Out the Woodwork“

Netrukus po „blockchain“ potencialo supratimo populiarinimo atsirado beveik „blockchain“ platformomis pagrįstų platformų pakeitimas.

Kartotės, susijusios su „blockchain-based smart contract freelance platform“ koncepcija, masiškai pradėjo veikti vardais, kurie nebūtinai bando konkuruoti kūrybiškumo olimpinėse žaidynėse..

Blokininkas siūlo platinamą autonominę darbo rinką (DAJ), vykdomą „Ethereum“ blokų grandinėje. Ši platforma siekia būti visiškai savireguliuojanti minimaliais mokesčiais ir decentralizuota teismų sistema, kad būtų užtikrintas teisingas ginčų sprendimas ir sumažintas sukčiavimas..

Monetų kūrėjas daro tą patį ir vargu ar yra kas kita, kaip sumani sutarties platforma, sukurta su patogia naudoti patirtimi.

Kaip ir tradiciniame Silicio slėnio technologijų verslininkų pasaulyje, nesuskaičiuojama daugybė įmonių pradės ieškoti produktų rinkos, tinkančios pajamų gavimo nišai, tačiau šį kartą „blockchain“ yra konkurencinis pranašumas prieš senąją sargybą..

Paskutinės mintys – ar ateities „Blockchain“ pagrindu sukurtos laisvai samdomos platformos?

Teoriškai atrodo, kad nepatikima blokų grandinė turi raktus į laisvai samdomų darbuotojų emancipaciją arba bent jau gali paskatinti esminį dabartinio karaliaus išpirkos didelių mokesčių struktūros pertvarkymą, kurį nustato tarpininkai.

Tačiau raktinis žodis yra teoriškai.

Tokios platformos, kaip „Upwork“, išleido milijonus, kad supaprastintų visų šalių vartotojo sąsają ir naudotojų patirtį, taip pat švietė plačiąją visuomenę apie laisvai samdomų vertėjų ekonomikos naudojimą ir naudą.

Žinoma, paleidimas gali pakeisti valdančių platformų vartotojo sąsają / vartotojo sąsają, tačiau prekės ženklo iššūkis yra tikras.

Mažiausiai kabantys vaisiai naujoms platformoms yra vartotojai, turintys laiko, lankstumo ir kantrybės išbandyti naujas galimybes, o tai nebūtinai yra didelis demografinis rodiklis..

„Blockchain“ pradedantiesiems, be abejo, jų darbas yra iškirptas vartotojų įsigijimo srityje, ypač dabar Facebook ir „Google“ abu laikėsi griežtų pozicijų prieš kriptovaliutų reklamą. Ir net tada šie startuoliai turi pereiti kitą kliūtį kuriant dvipusę bendruomenę, kuri konkuruoja su skaitmeninių didmiesčių, tokių kaip „Upwork“, veikla..

Kita vertus, esamos laisvai samdomos platformos yra įklimpusios į savo problemas. Norint išspręsti didelių mokesčių, „blockchain“, problemą, reikia atsisakyti tarpininko pagrindinės vertės pasiūlymo ir atsisakyti jo pagrindinio pajamų šaltinio..

Jei tokia platforma, kaip „Upwork“, turėtų sukti blokų grandinę, kad sumažintų mokesčius, jie uždirbs savo beveik (manoma) 70 mln. USD metines pajamas. Tai gali padaryti jų susirinkimų atlyginimus 250+ darbuotojams sunkoka.

Taigi pasakojimai yra atskleisti save.

Ar maži, vikrūs ir tinkamai finansuojami „ICO blockchain“ pagrindu sukurti startuoliai galės sėkmingai įsitraukti į didžiulį kiekį laisvai samdomų vertėjų ir klientų bei sukurti savarankišką ekosistemą ar jie per anksti išsekins ir pasmerks save mažam ezoteriniam kriptovaliutų mėgėjų ratui?

Ar kenčiančios senosios apsaugos platformos galės sustabdyti jų nutekėjimą vertingiausių grynųjų karvių talentingi laisvai samdomi darbuotojai, ar jie taps dar vienu reliktų rinkiniu, kurį atgyvena siautėjanti technologinių naujovių banga?

Tik laikas parodys.

Tačiau vienas aiškumas pradėjo reikštis: auganti laisvai samdoma ekonomika turi dar vieną galimybę pasinaudoti pasirinktinumu, kai reikia užsidirbti patirties, įgūdžių ir darbo, taip pat susieti ambicingus talentus su potencialiai civilizaciją skatinančiais projektais..