Amritas Kumaras, „Zilliqa“ prezidentas ir vyriausiasis mokslo pareigūnas

Amritas Kumaras Zilliqa

Amritas Kumaras

Panašu, kad pastaruoju metu po leidimo kyla problemų dėl decentralizuotų programų („dApp“) platformų. Daugeliui kyla problemų dėl mastelio keitimo, o kiti pastebėjo nemalonių klaidų dėl pažangių sutarčių pažeidžiamumų. „Zilliqa“ komanda siekia tai pakeisti. „Zilliqa“ kartu su savo programavimo kalba „Scilla“ įgyvendina „sharding“, kad būtų pateikta saugesnė, keičiamo mastelio „blockchain“.

Šią savaitę „CoinCentral“ vadovas Stevenas Buchko turėjo malonumą kalbėtis su „Zilliqa“ prezidentu ir vyriausiuoju mokslo pareigūnu Amritu Kumaru. Jie, be kitų temų, aptarė „blockchain“ privatumą, patarimus pramonei ir išmaniųjų sutarčių klausimus. Skaitykite toliau:

Aneseniai atliktas interviu, Minėjote, kad pradėjote kaip postdoc, tyrinėdamas „blockchain“ privatumą didinančias technologijas. Kokios jūsų mintys apie dabartinį šių technologijų ir jas įgyvendinančių privatumo monetų kraštovaizdį?

Privatumo išsaugojimas ir privatumui tinkamos technologijos neabejotinai pateko į „blockchain“.

Keli projektai, tokie kaip „Monero“, „ZCash“ ir „MimbleWimble“, yra geri pavyzdžiai, įgyvendinantys privatumo technologijas įvairiomis formomis. Jie gali padėti anonimizuoti operacijos siuntėją, paslėpti sandorio sumą ir kt.

Lygiagrečiai, mes taip pat matome, kaip daugybė įrankių yra kuriami būtent aplink „zkSNARKs“ – privatumo išsaugojimo technologiją, įrodančią tam tikrų slaptų duomenų žinias. Naudojant „zkSNARKs“ ir panašius kriptografinius primityvumus, privatumas pasiekiamas ne tik paprastais mokėjimais, bet ir protingų sutarčių sandoriais. Įdomu pastebėti, kad daugelis šių privatumo technologijų iš tikrųjų gali būti naudojamos kitiems tikslams, pavyzdžiui, mastelio keitimui.

„zkSNARKs“ yra priimami keliuose projektuose, kurie bus naudojami mastelio keitimui ir nebūtinai privatumui. Tai aiškiai parodo, kad daugelis pagrindinių privatumo monetų primityvių programų yra daug platesnės nei vien privatumas.

Kalbant apie protingą sutarčių kūrimą, kokias problemas matote tradicinėse programavimo kalbose, tokiose kaip „Javascript“, ir kodėl manote, kad net „Ethereum“ solidumas vis dar nesiekia?

Svarbu pripažinti, kad praėjus dešimčiai metų „blockchain“ pramonė vis dar yra geriausios praktikos nustatymo ir nustatymo procese – ar tai būtų geriausia infrastruktūra, kurią reikia naudoti konkrečiam naudojimo atvejui, ar šiuo atveju geriausia programavimo kalba, skirta projektuoti protingos sutartys. Beje, šiame besiformuojančiame etape dabartinė mūsų turima infrastruktūra yra tik nebaigta.

Senos programavimo kalbos, ypač „Javascript“, yra naudingos, nes jos laikomos „vartų“ kalba naujokams, norintiems įgyti kodavimo įgūdžių. Plačiai žinomas ir pritaikomas skirtingoms informatikos sritims, „Javascript“ žymiai sumažina kliūtis patekti į tos srities sritį, kuri laikoma labai sudėtinga. Daug dėmesio skiriant patogumui, „Javascript“ naudojimas kaip gimtoji programavimo kalba bet kurioje platformoje bus labai naudingas, nes projektas siekia sukurti savo bendruomenę, kai jie įsitraukia į naujus kūrėjus..

Panašiai tokia kalba kaip „Ethereum’s Solidity“ buvo vienodai suprojektuota atsižvelgiant į patogumą, todėl tai buvo populiariausia programavimo kalba, skirta protingam sutarčių projektavimui.

Tačiau istorija parodė, kad pati kalba nebuvo kuriama atsižvelgiant į saugumą. Su tokiais įvykiais kaip DAO ir „Parity“ įsilaužimai, kai neteisingai įvestas kodas prarado dideles pinigų sumas, galime pastebėti, kad reikia didesnio saugumo kalbos lygiu.

Atsižvelgiant į tai, kad kiekvieno erdvės projekto ilgalaikis tikslas yra įprastas priėmimas, reikia labiau pabrėžti saugios ir suprojektuotos infrastruktūros plėtrą. Siekiant sudaryti sąlygas pažangių sutarčių sudaromiems toli siekiantiems sprendimams, ar tai būtų finansinių paslaugų sektoriuje, ar sveikatos priežiūros srityje, kur atliekama didelė valiutos ar neskelbtinų duomenų apimtis, saugumasturiAteik pirmas.

„Zilliqa“ bandėme išspręsti šią problemą sukurdami savo išmaniąją sutarčių kalbą „Scilla“, kuri buvo sukurta atsižvelgiant į funkcinius programavimo kalbos principus. Tai darydami, kūrėjai galės panaudoti matematinius įrodymus, kad užtikrintų, jog jų sutartys yra tikrai teisingos.

Tai tik vienas požiūris, ir aš tikiu, kad jų bus daugybė kitų, nes daugiau projektų siekia sukurti kur kas labiau į saugumą orientuotų sprendimų. Nors mes negalime sumenkinti tokių kalbų kaip „Javascript“ ir „Solidity“ vertės ir to, kaip jos iš esmės suformavo pažangių sutarčių kūrimo trajektoriją, akivaizdu, kad mūsų, kaip pramonės, kelias tuo nesibaigia.

Siekdami nustatyti geriausią praktiką ateityje, kalbos dizaineriai galės pasinaudoti ankstesne patirtimi ir sukurti dar ką nors geresnio – kalbą, užtikrinančią geresnį saugumą, tuo pačiu leidžiant išraiškingumui ir lengvai valdomam.

Skaldymas yra „Zilliqa“ dizaino esmė. Mes žinome, kad didesnis pralaidumas yra reikšminga pridėtinė vertė, tačiau kokie yra keli galimi trūkumai?

zilliqa mastelis

„Zilliqa“ taiko smulkinimą, kad pagerintų mastelį. | Šaltinis: Zilliqa

Jei palyginsite suskaidytą architektūrą su neskaidyta architektūra (pvz., Dabartine forma „Ethereum“), tikrai sumažės decentralizacija, nes skaidytame tinkle tik dalis mazgų iš viso tinklo apdoroja nurodytą operaciją. Tačiau jei to mazgo pogrupio dydis yra pakankamai didelis, decentralizacijos lygis turėtų būti priimtinas. Pavyzdžiui, „Zilliqa“ reikalauja, kad šis skaičius būtų 600 mazgų.

Šiemet išleidote „Zilliqa“ mainnetą. Kurie „dApps“ jus labiausiai jaudina?

Nesustabdomi domenai yra projektas, vykdomas „Zilliqa“ tinkle, dėl kurio aš labai džiaugiuosi, ypač žiūrint iš vartotojo patirties. Jie kuria vardų registravimo paslaugą, kad ilgus šešioliktainius sąskaitų adresus pakeistų paprastais žmonėms skaitomais vardais. Šis projektas yra svarbus tam, kad ne „blockchain“ miniai būtų lengviau turėti „blockchain“ remiamą turtą ir perduoti jį aplink.

nesustabdomi domenai

Nesustabdomi domenai sukuria žmonėms skaitomus „Zilliqa“ piniginės adresus. | Šaltinis: Nesustabdomi domenai

Kurie „blockchain“ projektai, išskyrus „Zilliqa“, jus domina labiausiai?

Sparčiai besivystančioje erdvėje buvo įdomu stebėti visoje pramonėje vykdomus tyrimus ir plėtrą. Per pastaruosius kelerius metus atitinkamose „Bitcoin“ ir „Ethereum“ ekosistemose buvo padaryta daug įdomių pokyčių, susijusių su tokiomis sritimis kaip valdymas, mastelio keitimo ir sutarimo algoritmai. Tačiau konkrečiau, aš taip pat domėjausi keletu neseniai pradėtų projektų, kurie pereina prie labiau į privatumą orientuotų pasiūlymų, taip pat „layer-2“ (ne grandinės) sprendimų..

Įjungta „Twitter“, jūs pabrėžėte kritinių atsiliepimų svarbą. Kokius kritinius atsiliepimus turite „blockchain“ pramonei?

Būdamas širdies tyrinėtojas ir akademikas, manau, kad augimui palengvinti būtinas kritiškas, nors ir konstruktyvus grįžtamasis ryšys. Tikslas turėtų būti nuolatinis ir nuolatinis tobulėjimas.

Beje, atėjus į šią sparčiai besivystančią industriją, kurioje taip vertinamas verslumas, inovacijos ir techninė kompetencija, lengva pamiršti, kad mes ką tik pradėjome.

Aš asmeniškai norėčiau padėkoti už jūsų atsiliepimus. Aš tai labai vertinu, aš tikrai tai darau. Tai pasakius, aš nesutinku dėl kelių punktų. Asmeniškai man, kaip tyrėjui, rūpi tik kritinis grįžtamasis ryšys. Aš jau žinau, kas man sekasi. https://t.co/rcD9FsDLNJ

– Amritas Kumaras (@maqstik) 2019 m. Birželio 23 d

Nors sunku atskirti kriptovaliutų kainų spekuliacijas nuo reikšmingų technologinių pokyčių, vykstančių kosmose, žmonės tikrai turi atsiminti, kad kriptovaliutos yra daugiau nei kaina ir kad „blockchain“ yra daugiau nei tik projekto žetono vertė.

Iš prigimties nestabilioje erdvėje, kur kriptovaliutos vis dar traktuojamos kaip spekuliacinis turtas, daugeliui gali būti apmaudu, kad didelis užkulisiuose atliekamas darbas ne visada paverčiamas žetono kainų pokyčiais, ir aš suprantu, kad . Tačiau taip pat atsižvelgiama į tai, kad yra didesnių makroekonominių veiksnių, nesvarbu, ar tai būtų reguliavimo pokyčiai, ar net reguliavimo nuotaikos.

Tradicinių žaidėjų patekimas į kosmosą gali vienodai pakeisti kainas, kaip matėme „Facebook“ paleidus „Calibra“ ir pradėjus veikti „Svarstyklių“ asociacijai. Galų gale viskas susiveda į jausmus.

Be to, svarbu nepamiršti, kad trikdžiai yra abipusė gatvė. Galbūt mes keičiame tai, kaip tam tikrose pramonės šakose yra daroma, tačiau, bendradarbiaudami su tradiciniais šių vertikalių lyderiais, jie prideda teisėtumo ir prisideda prie platesnio požiūrio kaitos, vykstančios plačiu mastu. Bendradarbiaujant su senosiomis įmonėmis ar į biržos sąrašus įtrauktomis organizacijomis, tai reiškia, kad reikia labiau išmatuoto požiūrio į tai, kaip dalijamasi pranešimais ir platinamos naujienos..

Kas bus toliau Zilliqa?

Praėjusį mėnesį mes pranešėme apie savo pirmąjį įsiskverbimą į mokėjimų erdvę bendradarbiaudami su „Xfers“, „FinTech“ mokėjimų sprendimų teikėju. Kaip viena iš pirmaujančių mokėjimų platformų internetinėms įmonėms ir galutiniams vartotojams Singapūre ir Indonezijoje, taip pat pirmoji nevyriausybinė įmonė Singapūre, kurią Singapūro pinigų tarnyba akreditavo kaip plačiai priimtą saugomos vertės priemonę (WA SVF) , džiaugiamės galėdami juos paremti, kai jie tyrinėja paskirstytos knygos technologijos potencialą šiame kitame sandorių augimo etape.

Be to, šį mėnesį rengiame keletą įdomių pranešimų, todėl stebėkite šią erdvę!

Kalbant apie technologijas, turime ateinančius 8–12 mėnesių technologiškai sunkų planą, skirtą tobulinti jau sukurtą infrastruktūrą, pridedant jai naujų funkcijų. Mes taip pat labai intensyviai dirbsime su įrankių grandinėmis ir padarysime kuo paprastesnį „Zilliqa“ kūrimą.

Ačiū tau, Amritai, už tavo laiką ir įžvalgą!