Ankstyvajame „Bitcoin“ kūrimo etape dauguma kriptovaliutų entuziastų buvo linkę manyti, kad originali skaitmeninė valiuta jiems suteikė visišką anonimiškumą ir jie galėjo pirkti su tokio tipo „naujais pinigais“, neatskleisdami savo tapatybės. „Bitcoin“ privatumo lygis dažnai buvo lyginamas su Šveicarijos banko klientų. Tačiau tai buvo toli gražu ne tas atvejis.

Ar Bitcoin yra anonimas? „Bitcoin“ operacijos įrašomos į knygą ir viešai transliuojamos visiems, turintiems prieigą prie „blockchain“. Tai reiškia, kad jūsų pinigų pervedimai yra neatsparūs, o įsilaužėliams ar vyriausybinėms struktūroms jūsų piniginės adresas gali būti toks pat akivaizdus kaip šlapių pėdsakų pėdsakas, vedantis į vonios kambarį. Prisiminkime garsųjį Šilko kelio juodosios rinkos kūrėją Rossą Ulbrichtą?

Valdžia sekė jo sandorius ir sugebėjo jį atpažinti ir pagauti, kai jis sėdėjo su savo kompiuteriu vienoje iš San Francisko bibliotekų. Taigi, jūsų finansinė veikla iš tikrųjų yra atvira knyga, o „Bitcoin“ turėtų būti laikoma daugiau pseudonimu nei anonimu.

Štai kodėl kripto rinkoje pastebėta, kad į privatumą orientuoti protokolai įgauna pagreitį kartu su įvairiais monetų maišymo įrankiais ir paslaugomis be viešųjų įrašų, susiejančių sandorius su piniginėmis. Paprasčiau tariant, privatumo monetos buvo sukurtos padengti takelius po operacijos kriptovaliutomis, todėl jų naudojimas tapo labai populiarus tarp anonimiškumo linkusių kriptografinių geekų..

Tačiau atrodo, kad naujausios žinios apie galimus „Bitcoin“ atnaujinimus, siekiant pagerinti jo privatumą, kelia grėsmę šios skaitmeninio turto klasės ateičiai ir netgi gali kai kurias iš jų pašalinti „Monero“, „Dash“ ir „ZCash“ iš savo portfelio. Norėdami įvertinti tokio scenarijaus išsipildymo galimybę, turime pažvelgti į tai, kur dabar yra privatumo monetos.

Bendras kriptovaliutos jaudulys pandemijos metu

Statistiniai „ICO Analytics“ duomenys rodo, kad žinomos privatumo monetos, kurių lyderis buvo DASH (žr. „Dash“ ir „Bitcoin“), sausio 31 d. Pralenkė „Bitcoin“, nes privatumas tapo didesniu rūpestiu pramonėje, greičiausiai atsakant į Liaudies banką. Kinijos pareiškimą dėl jų centralizuotos skaitmeninės juanių iniciatyvos. Tai buvo pirmas kartas per 18 mėnesių, kai privatumo monetos pralenkė Bitcoin kainų prieaugį, daugiausia dėl to, kad joms nebuvo pateikti perspektyvūs vertės pasiūlymai ir dėl aukšto reguliavimo patikrinimo..

Šaltinis: „ICO Analytics“

Puikios nuotaikos vis kaupė jėgas po Fed pirmininko Jerome’o Powello liudijimo, kuriame jis pažymėta kad privatumas yra būtinas sandoriams su skaitmeninėmis valiutomis ir visuotiniam kriptografijos priėmimui: „Didžioji knyga, kurioje jūs žinote visų mokėjimus, nėra ypač patraukli JAV kontekste“. Fed vadovo pozicijos svarbą pabrėžė vienas garsiausių kripto įtakotojų Anthony Pompliano, kuris savo ruožtu sukėlė ažiotažą bendruomenėje ir paskatino privatumo monetų sandorius..

Šaltinis: „CoinMarketCap“

Kilus krizei COVID-19, privatumas taip pat tapo nauju kovos lauku kovos lauku. Monero, ZCashas ir Dashas buvo liudininkai padidėjo prekyba, tuo tarpu pastarajam pavyko pasiekti naujas aukštumas ir lenkti Bitcoin daugiau nei 60%, palyginti su metų pradžia. Be to, „Dash“ buvo tarp turto, kuris greitai atsigavo po „juodojo ketvirtadienio“ rinkos žlugimo kovo mėnesį. Įdomu tai, kad šios monetos paklausą didžiąja dalimi sukėlė venesueliečiai, kai kurie iš jų ją naudoja kasdieniams apsipirkimams.

Nepaisant tokio įspūdingo laimėjimo, iki 2020 m. Antrojo ketvirčio pradžios tik viena privatumo moneta aplenkė Bitcoin. Aptariama moneta yra „Monero“ (žr. „Monero“ ir „Bitcoin“ vadovas), kuri patobulėjo jo našumas maždaug 5%. Kai kurie ekspertai mano, kad šį staigų pakilimą lėmė keli teigiami pokyčiai, kurie buvo padaryti siekiant pagerinti operacijų vykdymą ir tai, kaip „Monero“ dirba su privatumo tinklais „Tor“ ir „I2P“. Be to, kriptovaliuta sulaukė didelio dėmesio iš žinomų kripto industrijos veidų, tokių kaip „Coinbase“ generalinis direktorius Brianas Armstrongas, kuris išreikštas savo viltį pamatyti privatumo monetas tarp pagrindinių 2020 m. tendencijų ir prieštaringai vertinamą antivirusinės programinės įrangos kūrėją Johną McAfee, kuris pavadintas Monero kaip jo pasirinkta kriptovaliuta privatumo atžvilgiu. Atrodė, kad daugelis prekybininkų, besidalijančių šia nuomone, nedelsdami plūsta į seniai veikiančias biržas, kurios taip pat veikia pagal anonimiškumo idealus, todėl „HitBTC“ XMR / USDT prekybos pora tampa likvidžiausia rinkoje..

Šaltinis: „Coin360“

Esant tokiai didelei likvidumo maržai, nebūtų klaida sakyti, kad biržoje yra viena palankiausių sąlygų prekybai privatumo monetomis sąžiningomis kainomis, kartu su daugiau nei 500 kitų aktyvų.

„Bitcoin“ neteisėtumo problemos ir „nelabai privatus“ diskursas

Ne visi stebina privatumą. Privatumo monetų sumenkintojai pabrėžia savo dalyvavimą neteisėtuose sandoriuose, vykstančiuose tamsiose rinkose, ir tvirtina, kad tai nusveria visus privatumo gynėjų argumentus. Daugumoje tamsioje žiniatinklyje esančių turgaviečių sutinkamas neatsekamas privatumas, tokiu būdu padidinant kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu reikalavimus. Japonijos ir Pietų Korėjos reguliuotojai yra vieni iš tų, kurie labai kovoja prieš anonimines monetas ir netgi vykdo vietos biržas, kad jas pašalintų.

Pavyzdžiui, „Korbit“ birža 2018 m. Gegužės mėn. Pašalino penkias privatumo monetas, remdamasi Pietų Korėjos vyriausybės monetomis uždrausti dėl anoniminių kriptovaliutos sandorių. Vėliau Tokijuje įsikūrusi „CoinCheck“ nustojo palaikyti kelias privatumo monetas, įskaitant „Monero“, „Dash“ ir „ZCash“, kai iš biržos buvo pavogta pusė milijono dolerių, nepaisant to, kad nė viena iš kriptovaliutų nebuvo naudojama nusikaltimui įvykdyti.

Tiesą sakant, „Rand Corporation“ gegužės mėnesio ataskaita atskleidė, kad dauguma neteisėtų sandorių (59%) „darknet“ naudoja „Bitcoin“, o privatumo monetos, kurios, kaip manoma, yra „nusikaltėlių valiutos“, yra kur kas mažiau pastebimos..

Šaltinis: RAND DWO

Ir dar įdomiau yra neseniai paskelbimas iš „Chainalysis“ išsamiai aprašydamas savo palaikymą „Dash“ ir „ZCash“. Tai reiškia, kad dabar galima lengvai sekti beveik visus sandorius, atliktus su šiais dviem turtais, kurie gali būti anonimiški ir neatsekami. Panašu, kad šis staigus JAV kripto analizės bendrovės žingsnis palengvins teisėsaugos agentūrų užduotį ir praktiškai nenaudos į privatumą orientuotų monetų.

„Chainalysis“ teigė, kad anoniminės monetos suteikia dalį padidinto privatumo, tačiau nieko panašaus į visišką anonimiškumą. Bendrovė nustatė, kad tik apie 1% „ZCash“ tinkle atliktų operacijų gali pasigirti maksimaliu privatumu, net atsižvelgiant į patobulintą šifravimą. Kalbant apie „Dash“, ši norma nukrenta žemiau 0,7%, o tai techniniu požiūriu priskiria monetos privatumo aspektus tame pačiame lygyje, kaip ir „Bitcoin“..

Pažymėtina, kad beveik dviem mėnesiais anksčiau mokslininkai iš Carnegie Mellon universiteto sugeneruotas panašių rezultatų per bandomąjį „ZCash“ ir „Monero“ atsekamumą. Skaičiai nuvilia: 99,9% ZEC operacijų ir 30% XMR operacijų galima lengvai atsekti.

Atsižvelgiant į tai, didėjantis „Bitcoin“ privatumas kelia egzistencinę grėsmę anoniminėms kriptovaliutoms, kurios galų gale matys mažiau augimo ir bendruomenės palaikymo, nes pirmoji kriptovaliuta vis dar turi daug daugiau išteklių ir daug daugiau susidomėjimo nei bet kuris altcoinas.

Konkurencijos „Bitcoin vs privatumo monetos“ perspektyvos

Žinoma, technologijos, naudingos „Bitcoin“ privatumui ir efektyvumui, pvz., „Taproot“ protokolas ir „Schnorr“ parašai, leidžiančios kooperatyvams užsidaryti panašiems į įprastus sandorius ir likti visiškai paslėpti žmonėms iš išorės, gali atimti kai kuriuos pranašumus iš anoniminių kriptovaliutų. „Bitcoin Core“ kūrėjas Ryanas Havaras siūlo kad platesnė BTC vartotojų bazė galės paversti ją privačia nei konkurentai, orientuoti į privatumą: „Paprasčiau tariant, yra daug daugiau„ Bitcoin “vartotojų ir naudojimo atvejų. Taigi, jei jūs galite „pasislėpti“ Bitcoin vartotojų minioje, tai daug didesnė minia, nei sako ZCash “.

Privatumo monetų padėtį kenkia represijos prieš jas, kurios įgauna pagreitį skirtingose ​​pasaulio vietose. 2020 m. Kovo mėn. Prancūzijos nacionalinės asamblėjos finansų komiteto vadovas Ericas Woerthas, tvirtino, „Taip pat būtų buvę tikslinga siūlyti draudimą platinti ir prekiauti kriptografiniu turtu, kad būtų užtikrintas visiškas anonimiškumas, užkertant kelią jų identifikavimui.“

Tačiau tai nereiškia, kad „Monero“, „ZCash“, „Dash“ ir kitos panašios monetos ilgainiui išnyks nežinomybėje, nes šifravimo rinka nėra nulinės sumos žaidimas, kuriame tik vienas turtas gali išlaikyti populiarumą. Šio tipo kriptografija vis dar yra paklausa, turint vertingiausią privatumo monetą pagal rinkos viršutinę ribą – XMR, brangstanti kaina nuo metų pradžios maždaug 86%. BTC privatumo atnaujinimai vis dar laukia ir, nors žiuri vis dar nėra, privatumo turtas gali pasinaudoti dabartiniu Bitcoin anonimiškumo ir pakeičiamumo trūkumu ir paspartinti jų bandymus įgyti daugiau teritorijos.

Diskusijos dėl „Bitcoin“ privatumo klausimais ir toliau vyks, todėl būtinai stebėkite atnaujinimus tinkle ir būsimus anonimiškumo testus..