Viena iš pagrindinių Bitcoin kritikos yra ta, kad kasyba sunaudoja tokį didžiulį energijos kiekį, ji turi turėti neigiamą poveikį aplinkai. Nors Bitcoin ir šifravimo kasyba nebūtinai yra patys blogiausi kaltininkai energijos vartojimo prasme, klimato pokyčių problemos yra realios. Žmonės daro nepakankamai, kad išsaugotų mūsų naikinamą planetą. Tačiau anglies dvideginio kreditai ir kompensavimas gali pasiūlyti sprendimą. Anglies dioksido atsargų ženklinimas galėtų būti būdas padaryti šią praktiką labiau integruotą ir veiksmingesnę.

Klimato kaita ir šiltnamio efektą sukeliančios dujos

Nepaisant aukšto lygio neigėjų kurie nebus įvardyti, mokslo bendruomenėje klimato kaita yra visuotinai priimta.

Žemės atmosfera sukelia natūralų šiltnamio efektą. Kai saulės energija patenka į planetos paviršių, ji vėl spinduliuoja atgal. Atmosferoje esančios dujos sulaiko dalį šio karščio, o likusios vėliau išbėga. Normaliomis aplinkybėmis šis efektas palaiko planetą įprastoje temperatūroje, kuri palaiko gyvybę Žemėje.

Deginant anglies pagrindu iškastinį kurą, į atmosferą išsiskiria šiltnamio efektą sukeliančios dujos, įskaitant anglies dioksidą ir metaną. Šiltnamio efektą sukeliančių dujų padidėjimas reiškia, kad iš atmosferos gali išeiti mažiau šilumos, todėl planeta sušyla. Dėl padidėjusios gamybos ir pramonės, taip pat dėl ​​žymiai didesnio pasaulio gyventojų skaičiaus, dabar deginame 1300 kartų daugiau iškastinio kuro nei prieš 200 metų.

Anglies dioksidas kompensuoja iškastinio kuro sąnaudas

Visuotinis atšilimas turi įvairius destruktyvius padarinius. Tirpstantys poliariniai ledo dangteliai sukelia jūros lygio kilimą. Savo ruožtu tai kelia grėsmę pakrančių buveinėms ir net vidaus teritorijoms potvynių ir audros bangų pavojais. Be to, dabar gresia visos rūšys, tokios kaip baltasis lokys. Visuotinis atšilimas taip pat lemia karštesnę vasarą ir padaugėjo miškų gaisrų.

Kas yra anglies kreditai ir anglies įskaitymas?

Anglies dioksido kreditas ir anglies kompensavimas yra dvi atskiros iniciatyvos, kuriomis bandoma reguliuoti ir sumažinti anglies kiekį atmosferoje.

Anglies kreditai

Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija pripažino, kad nustačius faktinę iškastinio kuro kainą, labiau tikėtume, kad pamatysime jos vertę. Todėl Kioto protokole buvo įvesta anglies kreditai.

Anglies dioksido kreditas yra licencija šaliai ar organizacijai išleisti tam tikrą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Pagal Kioto protokolo sąlygas kiekviena šalis gauna fiksuotą anglies kreditų skaičių. Bet kuri įmonė ar organizacija, išnaudojanti ar viršijanti nurodytą kainą, gali pirkti papildomus anglies kreditus iš atviros rinkos.

Anglies kompensavimas

Anglies dioksido kompensavimas reiškia veiklą, mažinančią šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Tai yra būdas užsidirbti anglies kreditų. Todėl anglies dioksido kompensavimas apima atsinaujinančios energijos projektus, tokius kaip vėjas ar saulės energija, metano dujų deginimas ar pramoninių teršalų naikinimas..

Anglies dioksido kiekio kompensavimo pastangos gali būti tos pačios Kioto protokolo reguliuojamos rinkos dalis kaip ir anglies kreditai, arba jos gali būti savanoriškos. Kad būtų galima dalyvauti reguliuojamoje rinkoje, užskaitos projektas turi būti vykdomas Kioto protokolo valstybėje narėje ir turi būti vyriausybės sankcionuotas..

Savanoriška rinka leidžia asmenims ar įmonėms įsigyti anglies dioksido kompensavimą savo veiklai. Pavyzdžiui, „Emirates“, „Qantas“ ir „Delta“ kartu su daugeliu kitų oro linijų keleiviams siūlo anglies dioksido kompensavimo iniciatyvas.

Nepaisant vis didesnio vyriausybių pripažinimo, kad klimato kaita yra problema, ne visos šalys laikosi Kioto protokolo sąlygų. Panašiai mums reikia kur kas didesnio savanoriško dalyvavimo atskirose programose, jei norime turėti kokį nors poveikį dabartiniam išmetamųjų teršalų lygiui.

Įveskite „Blockchain“

„Blockchain“ dabar gali įgalinti tokenizuoti turtą, įskaitant realaus pasaulio fizinį turtą. Nemažai „blockchain“ projektų kuria naujoviškus sprendimus, skirtus anglies dvideginio kompensavimui ir anglies kreditams susieti.

„Veridium“

„Veridium“ atneša anglies kreditus į „blockchain“. Bendrovė bendradarbiauja su IBM ir naudoja „Stellar“ blokų grandinę, kad simbolizuotų anglies kreditus, kuriais prekiaujama tarptautinėse rinkose. Tokį ženklą remia anglies turtas, kurį trečiosios šalys patikrina kaip atitinkantį tarptautinius standartus.

Be to, „Veridium“ protokolas suteikia funkciją, kuri gali padidinti jos patrauklumą įmonėms. Jis apskaičiuoja anglies kreditų skaičių, kurį įmonei reikia nusipirkti arba sugeneruoti, kad būtų užtikrinta pakankamai anglies įskaitymo jos pėdsakui. Šis skaičiavimas yra viena iš kliūčių įmonėms, kurios imasi anglies kreditų, ir taip skatina priimti „Veridium“.

Nori

Nori veikia kiek kitaip. Tai „blockchain“ pagrindu sukurta anglies pašalinimo rinka. Tiekėjo pusėje „Nori“ pateikia metodiką ir patikrina, ar verslas atliko veiklą, pašalinančią anglies dioksidą iš atmosferos. Tada Nori išduoda tiekėjui autentiškumo sertifikatą.

Kiekvienas gali užsiregistruoti tapti pirkėju, o tai reiškia, kad perka sertifikatus iš tiekėjų. Faktiškai pirkėjas moka už anglies dioksido pašalinimą per tiekėją. Pirkėjai ir pardavėjai vykdo sandorius naudodami „Nori ERC20“ prieigos raktą.

Nori anglies kompensavimo pagrindinis puslapis

„Nori“ tinklalapis

Nori nauda yra sukurti tarpusavio ryšį siekiant kompensuoti anglies dioksido kiekį. Tai sumažina biurokratiją ir trintį, susijusią su savanorišku anglies kreditų pirkimu, taip padidinant įsitraukimą.

Poseidonas

Poseidonas siekiama sukurti pasaulinę anglies dioksido rinką, pradedant anglies kreditų integravimu į kasdienius mažmeninius pirkimus. Mažmenininkas integruos „Poseidon“ protokolą į savo pardavimo vietos technologiją. Kai vartotojas įsigyja pirkimą, mažmenininkas apie tai informuoja „Poseidon“, kuris apskaičiuoja pirkinio anglies pėdsaką. Tai savo ruožtu sudaro protingą sutartį, kurioje išleidžiama pakankamai „Poseidon OCEAN“ žetonų anglies dvideginio kompensavimui..

Poseidonas

„Poseidon“ taip pat pastatytas ant „Stellar“ blokų grandinės. Kadangi „Stellar“ sunaudoja mažiau energijos nei kitoje „blockchain dApp“ platformoje, bendrovė teigė, kad tai buvo natūralus pasirinkimas.

Išvada

Šie projektai tikrai parodo, kad „blockchain“ yra varomoji jėga pokyčiams pasaulyje. „Blockchain“ galų gale galėtų suteikti galimybę kasdieniams vartotojams integruoti anglies dioksido išmetimą į savo kasdienį gyvenimą.

Visų pirma, turime padaryti kur kas daugiau mažindami šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, nei darome šiandien. „Blockchain“ naudojimas anglies kompensavimui ir anglies kreditams yra tikras žingsnis teisinga linkme.