Toliau pateikiama Tiana Laurence, EVP, svečio žinutė „ABE Global“ & Autorius „Blockchain“ manekenams

Investicijų bendruomenėje žetonai laikomi stebuklingu likvidumo sprendimu?

Apsvarstykime tą mintį. ICO žetonai, užfiksuoti „blockchain“, atstovavo naujai sienai, kur programinė įranga iškirto nemalonius tarpininkus ir varžančias vyriausybes. Jūs galite turėti dalį ateities ir tapti turtingu be fizinio turto. Dėl atviros prieigos buvo lengva pagalvoti, kad žetonai buvo stebuklingas sprendimas pradedantiesiems ir rizikos kapitalo likvidumo problemoms spręsti..

Yra tik viena problema: jie nėra ir STO (reguliuojami žetonų pasiūlymai, dar vadinami saugos žetonų pasiūlymais) nėra.

Sukūrus žetoną „blockchain“, pasiekiama daug dalykų, visų pirma galimybė visiems įsigyti. Tačiau prieinamumas nereiškia rinkos paklausos. Kažkas dar turi jį įsigyti. Kuo daugiau žmonių užšoks ant to vagono ir pavers jūsų žetoną dinamiška preke, tuo jūsų rinka bus likvidesnė. Tačiau turtui, kuris tinka vadinamajam „mažas dangtelis“(300–2 mlrd. Diapazonas), beveik neįmanoma kada nors gauti pakankamai vertės. Tokiais atvejais gali būti daugybė kriptografinių rinkų sugadino vienas asmuo turint pakankamai prieinamų lėšų, nepaisant populiarumo. Vienas iš labiausiai žinomų atvejų kyla iš neseniai įvykusi didžiulė „Bitcoin“ katastrofa dėl didelio Europos kriptovaliutų biržos „Bitstamp“ pardavimo.

Gamintojai ir imėjai

Tikrai nereguliuojama rinka atveria duris maksimaliam lankstumui. Tuo pat metu tas būdingas lankstumas siejamas su rizika – kuo mažiau reglamentų, tuo didesnė rizika. Kita vertus, reguliuojamos rinkos išsprendė šį nepastovumo klausimą grupių, vadinamų rinkos formuotojais, dėka.

Rinkos formuotojai yra svarbūs palaikydami sveiką kapitalo rinkų ekosistemą. Jie sutinka visada pirkti ir parduoti atsargos ir gauti tam tikrą specialų požiūrį į riziką, kurią jie prisiima teikdami likvidumą. Pinigų kūrėjai taip pat uždirba pinigus pasiūlymo ir pasiūlymo skirtumas.

Atskirai nuo rinkos formuotojų yra rinkos dalyviai. Rinkos vartotojai reikalauja likvidumo ir betarpiškumo, kad užtikrintų pagrįstų kainų egzistavimą, kai tik jiems reikia pradėti prekybą ar uždaryti esamą poziciją. Jų egzistavimas yra kompromisas – teikdami šią paslaugą konkrečiai kriptografijos rinkai, jie atsisako pranašumo investuotojų rinkoje. Tai suteikia didesnį stabilumą ir bendra apyvarta rečiau nei market makers. Todėl jie mažiau rūpinasi prekybos sąnaudomis.

Tiesos ženklas

Yra idėja, kad kadangi kriptovaliutos iš prigimties yra nešimo priemonės, jos gali būti stabilesnės. Galų gale galite siųsti žetonus tiesiogiai kitam asmeniui be jokio tarpininko, brokerio ar agento. Tačiau, nors tai ir tiesa, derybų šalys vis tiek turi susitarti dėl kainos. Jiems reikia rinkos, kad galėtų susitikti ir nustatyti geriausią kainą šiuo metu. Neturėdami visiškai veikiančios ekosistemos, STO ir kiti žetonai gyvena monokultūrose, dėl kurių kartais įvyksta nevienodi sandoriai, ypač kai dalyvauja kripto naujokai. Siekis pašalinti tarpininkus taip pat neįtraukė kitų naudingų šalių, padedančių rinkoms veikti.

Taigi įsitraukia kriptografiniai mainai. Tačiau problema ta, kad mainai yra nulaužiami. Iš tikrųjų yra gana nulaužtų kriptografinių mainų istorija, o tai reiškia, kad tokia pat patikima kaip ir knyga, ji nėra neklystanti. Tačiau tai yra faktinis sąrašas. Ir pats sąrašas nepadaro jūsų likvidžiu. Dažnai, a kripto banginis rems projektą, kad tik nepakiltų kaina, pirkdamas kriptografiją, kai tik kaina kris. Kitu metu sumanūs veikėjai padidins sandorių apimtį ar net generuos netikrus prekybos duomenis prekiaudami tarp kelių sąskaitų. Ši apgaulinga veikla yra žinoma kaip fantominė prekyba ir gali suteikti likvidumo išvaizdą, kai iš tikrųjų veiklą palaiko kortelių namelis.

Kelias į likvidumą

Jei visi šie keliai veda į nepastovumą, tai kokias galimybes turite? Atrodo, kad alternatyva yra apeiti kripto įtraukimą į sąrašus tradicinėje biržoje, o tai yra brangu ir dėl to galite patekti į aukšto dažnio prekybą. Apsvarstykite visas su IPO proceso vykdymu susijusias išlaidas: draudimo, teisinius, apskaitos, spausdinimo, SEC registracijos mokesčius ir rinkų įtraukimo į rinką mokesčius. Iki šiol draudimo išlaidos sudaro didžiausią tiesioginių išlaidų, susijusių su viešu paskelbimu, dalį. Remiantis 315 įmonių viešosios registracijos pareiškimais, bendrovės moka vidutinį draudėjo mokestį, lygų 4–7% bendrųjų pajamų, pridėjus papildomas 3–5 milijonų dolerių siūlymo išlaidas tiesiogiai priskirtini IPO.

Tai sukuria daug aukštesnę įėjimo juostą. Tuo pačiu metu tai užtikrina saugumą ir stabilumą, o kalbant apie finansus, tai yra svarbiausias elementas. Jei šifravimo žetonai galėtų pasinaudoti kai kuriomis rinkos apsaugomis, kurias naudoja tradiciniai vertybiniai popieriai, galima pasiekti panašų stabilumo lygį.

Tai galų gale gali būti vienintelis būdas iš tikrųjų pasiekti visų norimą kriptografijos pramonės likvidumą. Nereguliuojamas skaitmeninis vandenynas galėjo būti svajonė, tačiau, kaip ir bet kuri kita internetinio gyvenimo forma, keli blogi obuoliai sugadino jį mums visiems. Taigi atėjo laikas išvesti pramonę iš debesų ir pradėti galvoti apie realybę.

Jei STO ir žetonų rinkos galėtų pritaikyti kai kurias rinkos apsaugos priemones, kurias naudoja tradiciniai vertybiniai popieriai, galėtume pamatyti šiek tiek daugiau stabilumo ir likvidumo.