„Bakkt“ yra nauja „Intercontinental Exchange“ (ICE) įmonė, kuri valdo ir valdo Niujorko vertybinių popierių biržą. ICE turi didelę saugumo mainų patirtį ir jau turi daugybę mainų visame pasaulyje.

Instituciniai pinigai ateina! Bent jau tai girdėjome iš kriptovaliutų terpės didesnę šių metų dalį. 2018 m. Investuotojams sekėsi sunkiai ir nesunku suprasti, kodėl daugelis ieško katalizatoriaus, kad atgaivintų jaučius, kai einame į paskutinius metų mėnesius. Ar didieji žaidėjai išgelbės mus nuo šių ramių rinkų? Panašu, kad Bakktas taip mano.

Derliaus medžioklė

Bendra pinigų suma (rinkos viršutinė riba), plaukiojanti kriptovaliutų rinkose, nublanksta, palyginti su tomis, kurios yra uždarytos nuosavame kapitale, obligacijose, išvestinėse finansinėse priemonėse ir kitose tradicinėse finansinėse priemonėse. Kai palūkanų normos yra rekordiškai žemos, o kai kuriose šalyse – neigiamos, investuotojai ieško naujų būdų užsidirbti.

„Bakkt“ skaičiavimais, skaitmeninio turto rinka gali būti verta 270 milijardų dolerių. Daugelis ankstyvųjų šifravimo investuotojų pranešė, kad grąža tam tikrais atvejais viršija 10 ar net 100 kartų. Nepastovumas kitose rinkose tebėra mažas, o akcijų kainos yra beveik visų laikų didžiausios. Panašu, kad paskelbus apie federaliniu būdu reguliuojamą ir patikimą biržą, „Bakkt“ gali pritraukti stambius investuotojus į kriptovaliutas ieškodama pajamingumo.

Kas yra Bakktas?

Neseniai paskelbtas pranešimas spaudai per Verslo viela toliau paaiškino projekto tikslą:

„… [Bakkt] ketina panaudoti„ Microsoft “debesies sprendimus, kad sukurtų atvirą ir reguliuojamą pasaulinę skaitmeninio turto ekosistemą.“

Kartu su „Microsoft“ projektas jau užsitikrino partnerystę su tokiais kaip „Starbucks“, BCG ir kitais dideliais vardais. Vienas iš pirmųjų pilotų bus leisti vartotojams nusipirkti dienos ryto kofeino dozę „Starbucks“ su „Bitcoin“.

Tikimasi, kad pagrindinis „Bakkt“ pasiūlymas bus ateities sandorių biržos ir kliringo namai vienai dienai, „Bitcoin“ sutartys dėl fizinio pristatymo. Gana linksmas terminas, atsižvelgiant į grynai Bitcoin pobūdį. Nepaisant to, tai vis dar yra gera žinia visai rinkai, nes prekyba apims realų kriptovaliutos pirkimą ir pardavimą. Palyginimui, biržoje prekiaujami fondai iš tikrųjų neprekiauja Bitcoin, o atsiskaito JAV doleriais.

Bakkto patirtis

„Bakkt“ siekia išplėsti savo turimą patirtį „blockchain“ arenoje

„Bakkt“ taip pat pateiks sandėliavimo sprendimą. Nors tuo metu jie nepateikė jokios informacijos, tikėtina, kad artimiausiais mėnesiais jie stebės kitas kriptovaliutų mainus ir siūlys sandėliavimo patalpas. Rugpjūčio mėnesio pranešime spaudai pažymėta, kad ateities ir sandėliavimo platformą bus galima įsigyti vos šį mėnesį (2018 m. Lapkričio mėn.).

Tarp „Bakkt“ ekosistemos investuotojų yra tokie kaip „Pantera Capital“, „Susquehanna International“ ir labai garsus „Galaxy Digital“ įkūrėjas Mike’as Novogratzas, kuris jau turi akcijų iš keleto kriptovaliutų pyragų..

Patekimo į rinką kliūtys

Nepaisant projekto optimizmo, vis dar yra nemažai kliūčių, su kuriomis susiduria instituciniai investuotojai, norintys įsitraukti į kriptografiją.

Globos tarnybos & Reglamentas

Didelio kiekio kriptografinio turto įsigijimas ir užtikrinimas vis dar kelia nerimą daugeliui būsimų pirkėjų. Tikriausiai nėra nė vieno mėnesio, kuris praeis be žinių apie kažkur išryškintą įsilaužimą ar saugumo trūkumą. Savo pinigų valdymas gali sukelti stresą. Pensijų ar pensijų fondų pinigų valdymas yra visai kitas reikalas.

„Bakkt“ ekosistema planuoja teikti institucinio lygio globos paslaugas nuo pat pradžios. Be to, nors kiti projektai ir mainai patyrė reguliavimo problemų, „Bakkt“ dirbs su CFTC ir kitomis reguliavimo institucijomis, kad užtikrintų institucijoms, jog visos galimos investicijos atitiks reikalavimus prieš prasidedant prekybai.

Likvidumas

Nėra jokios garantijos, kad sutartys bus lengvai parduodamos nuo pat pradžių. Tačiau turint omenyje didelę ICE mainų patirtį, jie turėtų sugebėti pritraukti daugybę pajėgių rinkos formuotojų, kad kamuolys suktųsi.

Kritika

ICE pagrindinis dėmesys projektui skiriamas reguliavimo, reikalingo dideliems žaidėjams saugiai investuoti, numatymui. Tačiau kriptovaliuta buvo sukurta taip, kad būtų pakeista viso pasaulio vertės keitimas. Vis dėlto Bakktas ketina sukurti atvira, tačiau reguliuojama pasaulio skaitmeninio turto ekosistema.

Panašu, kad šis teiginys prieštarauja pats sau ir neaišku, kaip įmonė planuoja tvarkyti reguliavimą kitose šalyse, kuriose neturi įgaliojimų. Be to, lieka klausimų, kuo Bakktas skiriasi nuo kitų nusistovėjusių mainų. „Coinbase“ ir „Gemini“ turi žymiai daugiau patirties kriptografinėje erdvėje ir apima institucines prekybos paslaugas.

Pabaigoje: Bakkt

Ar tikrai instituciniai pirkėjai atves kitą kriptovaliutų bulių rinkos bangą? Nepaisant daugybės tiek prekybininkų, tiek tweeterių, tiek vilties dalyvių prognozių, to pasakyti beveik neįmanoma. Nepaisant to, tai vis dar yra gera žinia kriptografijai. Didesnis skaitmeninių valiutų poveikis gali būti tik geras dalykas.

ICE valdo didžiausią vertybinių popierių biržą pasaulyje. Šios naujos platformos įvedimas rodo, kad pagrindinė adaptacija gali būti visai šalia. „Bakkt“ kriptografijos investicijų srityje nepasiūlo nieko ypač naujo. Tačiau jie yra labai patikimas vardas ir kelios didelės kompanijos. Vien to gali būti viskas, ko reikia, kad svarstyklės būtų nukreiptos į rinką dėl kito pinigų srauto.