Prieš „Blockchain“ buvo žiniatinklis

Prieš „blockchain“ ir prieš „ERC-721“ buvo pasaulinis internetas (arba tiesiog žiniatinklis). Pirmieji komerciniai interneto naudojimo būdai atsirado devintojo dešimtmečio pabaigoje, o 1989 m. Timas Bernersas-Lee sukūrė internetą interneto viršuje. Žiniatinklis susideda iš „HyperText Transfer Protocol“ (HTTP), „HyperText Markup Language“ (HTML), universaliųjų išteklių identifikatorių (URI) ir interneto naršyklių. HTTP yra pagrindinis visų dalių sujungimo protokolas. HTML pateikia kalbą svetainėms, kuriose gali lankytis, kurti. URI identifikuoja išteklius, pvz., Svetaines, dokumentus ir vaizdus, ​​kuriuos žmonės gali naudoti. Naršyklės leidžia vartotojams aplankyti šiuos įvairius išteklius ir juos naudoti.

Pradinis žiniatinklio tikslas buvo sudaryti sąlygas tyrėjams dalytis dokumentais ir palengvinti laisvą keitimąsi idėjomis. Tai ne tik pavyko viršyti visų pagrįstų lūkesčių, bet ir per keletą trumpų metų pakeitė pasaulį.

Problemos su žiniatinkliu:

Interneto apribojimai tapo akivaizdūs. Nemokamai keičiantis idėjomis nebuvo atsižvelgta į skaitmeninę nuosavybę ir nuosavybės teises. Jei inžinierius sukuria naują programinės įrangos išradimą ir išleidžia jį į internetą, niekas protokole neapsaugo autoriaus – vartotojai jį atsisiunčia, vykdo, nukopijuoja; išradimas tinka tikslams, kurių kūrėjas niekada neketino ir kuriems gali nepritarti. Protokolas nenumato jokio mechanizmo, leidžiančio finansiškai kompensuoti autoriui už jo darbo naudojimą, o protokole nėra net mechanizmo, kuris neleistų kam nors paimti išradėjo programinės įrangos, uždėti savo vardą ir parduoti ją kaip savo.

Tobulėjant internetui, asmenys ir organizacijos, norintys užsiimti komercija, ieškojo būdų, kaip apsaugoti savo nuosavybės teises, tačiau pačiame protokole numatytos apsaugos trūkumas riboja galimybes.

„Blockchain“ pasaulis yra kitoks.

Padenkite savo turtą „Blockchain“

„Blockchain“ aplinkoje kažkas turi turtą turėdamas privatų raktą. Jie įrodo nuosavybės teisę pasirašydami tą turtą viešuoju skaitmeniniu parašu, sukurtu iš to privataus rakto. „Blockchains“ vykdo skaitmeninės valiutos operacijas nepatikimoje, decentralizuotoje aplinkoje, tačiau vartotojai taip pat vykdo turto vertę ne tik skaitmeninėje valiutoje. Bet kokios prekės ar paslaugos, galinčios būti atvaizduojamos programinėje įrangoje, gali būti naudojamos kaip skaitmeninis bloko grandinės elementas.

Turtas klasifikuojamas kaip keičiamas arba nepakeičiamas. Keičiamas turtas yra tas, kur kiekvienas vienetas yra lygus visiems kitiems jo klasės vienetams. JAV doleris yra keičiamas. Jei einate į parduotuvę ir perkate, prekybininkui nerūpi, ar sandoriui naudojate šį ar tą dolerį, nes visi doleriai yra vienodi. Nepakeičiamas turtas yra unikalus savo klasėje. Tarkime, kad einate į restoraną ir užsisakote vištienos sumuštinį, kuris kainuoja X sumą, o padavėjas atneša jums žuvies sumuštinį, kuris kainuoja tiksliai X sumą. Šie du dalykai yra nepakeičiami, nes nors jie yra vienodo pobūdžio (abu yra sumuštiniai) ir turi visiškai tą pačią vertę, jie visiškai nėra tas pats dalykas.

(Klasifikuokite Bitcoin kaip nepakeičiamą. Nors kiekvieno bitkoino vertė tam tikru metu yra tokia pati, kiekviename bitkoine yra žinoma istorija, o vienas bitkoinas, išleistas pinigų plovimui, prekybai narkotikais ar kitai neteisėtai veiklai praeityje, tampa ne toks pageidaujamas nei kitas bitkoinas su švaria istorija.)

ERC-20 ir žetonų standartai

„Ethereum“ tinkle egzistuoja ERC-20 žetonų standartas, skirtas sukurti keičiamą turtą. ERC akronimas reiškia „Ethereum Request for Comment“, o skaičius yra tiesiog identifikacinis indeksas. ERC-721 standartas buvo sukurtas sandoriams su nepakeičiamu turtu (erc721.org).

ERC žetonų standartas veikia panašiai kaip sąsajos programavimas, orientuotas į objektą. Sąsaja apibrėžia sutartį, kurios programuotojas privalo laikytis kurdamas objektus. Programuotojai sukuria kelis objektus iš vienos sąsajos, tačiau jie turi įgyvendinti kiekvieną tos sąsajos ypatybę ir metodą. Objektai gali įdiegti papildomas savybes ir metodus, išskyrus tuos, kurie apibrėžti sąsajoje. Pavyzdžiui, sąsajoje gali būti apibrėžta „transporto priemonė“, kurios savybės apibrėžiamos kaip „padangos“ ir „vairo mechanizmas“..

Iš šios sąsajos programuotojai kuria „triračių“, „motociklų“ ir „automobilių“ objektus. „Motociklų“ ir „automobilių“ objektai apima „degalų bako“ savybę, kurios „triračiams“ objektams nereikia. EMTT žetonų standartai veikia lygiai taip pat.

„CryptoKitties“ ir „ERC-721 aušra“

kriptokittyERC-721 standartą įvedė Dieteris Shirley apie Aksioma Zen. Pirminis standarto tikslas buvo sukurti „CryptoKitties“. „CryptoKitties“ yra unikalūs kolekciniai skaitmeniniai kačių kūriniai. Galite ne tik turėti unikalią „CryptoKitties“ kolekciją, bet ir veisti kates, kad sukurtumėte naujus „CryptoKitties“..

Tai atveria potencialių pajamų galimybes, kur galite sukurti naujas kates ir jas parduoti. Jei turite ypač pageidaujamą „CryptoKitty“, kurį kiti norėtų veisti su savimi, galėtumėte uždirbti pinigų, imdami mokesčius už žirgynus.

Laikui bėgant patys „CryptoKitties“ gali pasirodyti ne ką vertingesni už „hula“ žiedus ar Davy Crocketto kuokštus, kurie buvo didžiulės mados vaikystės dienomis. Tais laikais pažangiausia technologija buvo nespalvota televizija. Tikroji „CryptoKitties“ vertė gali pasirodyti ta, kad jie pateikia nepakeičiamo skaitmeninio turto nuosavybės koncepcijos įrodymą.

Ne toks slaptas kodas

ERC-721 prieigos rakto standarto kodas yra sutartis, apibrėžianti įvykius ir funkcijas. Čia pakanka bendrų kodo paaiškinimų, o svetainėje yra išsami techninė informacija ERC-721 svetainė.

Programuotojai turi įgyvendinti tris įvykius: „Transfer“ (), „Approval“ () ir „ApprovalForAll“ (). Perkėlimas suaktyvėja, kai pasikeičia nuosavybės teisė. Patvirtinimas įsijungia, kai patvirtinamas neužfiksuojamo žetono (NFT) adresas pasikeičia arba dar kartą patvirtinamas. „ApprovalForAll“ suveikia, kai operatorius įgalina arba išjungia savininką.

Programuotojai turi įgyvendinti šias funkcijas:

balansas () suskaičiuoti visus savininkui priskirtus neužfiksuojamus žetonus (NFT)

ownerOf () rasti NFT savininką

„safeTransferFrom“ () perduoti NFT nuosavybės teises iš vieno adreso į kitą adresą ir išmeta išimtis, jei parametrai turi problemų

perduoti iš () perduoti NFT nuosavybės teisę

patvirtinti () nustatyti arba patvirtinti patvirtintą NFT adresą

setApprovalForAll () įgalinti arba išjungti trečiosios šalies („operatoriaus“) patvirtinimą valdyti visą pranešimo siuntėjo turtą

getApproved () grąžina patvirtintą šio NFT adresą arba nulinį adresą, jei jo nėra

isApprovedForAll () grąžina „true“, jei operatorius yra patvirtintas savininko operatorius, kitaip pateikia „false“

palaiko sąsają () grąžina true, jei sutartis įdiegia galiojantį sąsajos ID, kitaip grąžina false

Paskutinės mintys: devyni kylančių technologijų gyvenimai

Jau nuo pat pradžios ERC-721 rodo kai kuriuos galimus apribojimus vien dėl skaitmeninių technologijų pobūdžio. Bet kuris skaitmeninis objektas tiesiog susistemina bitų rinkinį ir juos galima pakeisti. Tarkime, kad esate menininkas, sukūręs geriausią visų laikų skaitmeninį portretą. Jei kas nors nuspręstų nukopijuoti portretą ir ant jo nupiešti ūsus, ar galėtumėte to išvengti vien todėl, kad galite įrodyti nuosavybės teisę į pradinį turtą? Ar jums priklauso naujas turtas, gautas iš jūsų turto? Jei turtas buvo ne meno kūrinys, o vykdomojo kodo dalis, ar galėtumėte apriboti to kodo naudojimą?

Kai į sceną atsiranda nauja technologija, visos galimybės ir apribojimai nėra akivaizdūs. Todėl inžinieriai galvoja apie galimybes ir iššūkius, o jei smegenys nepajėgia audros, dažnai pakaks silpnų šlapdrijų ir retkarčiais trykštančių audinių. Šiuo metu galime pasakyti, kad ERC-721 yra apgalvotas požiūris ir suteikia šiek tiek vilties pašalinti kai kuriuos pradinius žiniatinklio protokolo trūkumus..