Bitcoin Cash vs Bitcoin

Istorija tarp „Bitcoin“ ir „Bitcoin Cash“ yra ginčytina, tačiau čia mes norime pažvelgti į kiekvienos monetos pranašumus ir trūkumus. Mes išnagrinėsime kiekvieno vertę ir jų skirtingus požiūrius į mastelį. Mes taip pat atskleisime prekės ženklą ir decentralizavimo lygius. Galiausiai, mes surikiuosime varžybas ir artimiausiu metu pamatysime, kur yra monetos. Ar laimės viena moneta? Arba BTC ir BCH gali harmoningai egzistuoti konkurenciniame kriptovaliutos pasaulyje?

„Bitcoin’s Value“

Satoshi pranešimas, įterptas į pirmąjį „Bitcoin“ bloką, suteikia aiškią motyvaciją kurti decentralizuotą valiutą. „The Times 03/2009/2009 kancleris ties antrąja bankų gelbėjimo riba.“ Po bankų žlugimo 2008 m. Ir vėlesnės gelbėjimo mokesčių mokėtojų pinigais akivaizdu, kad Satoshi atsibodo vyriausybė ir bankų kontrolė valiutą.

Banko išmokos

Satoshi įterpia „The Times“ antraštę į genezės „Bitcoin“ bloką.

Į kriptovaliutos etosą giliai įeina tai, kad godžiųjų klaidos nėra gelbstimos. Yra priežastis, kodėl egzistuoja „Ethereum Classic“.

Pagrindinis „Bitcoin“ vertės pasiūlymas dabartine forma yra jo decentralizavimas, galimybė iš vyriausybės ir bankų paimti pinigų atsargas. Turėdamas mažus 1 megabaito blokų dydžius ir didžiulį kiekį maišos galios, skirtos Bitcoin tinklo apsaugai, BTC decentralizacijos ir atsparumo atakoms lygis yra vienas iš svarbiausių kriptovaliutų. Neatsitiktinai „Bitcoin“ taip pat nuosekliai išlaiko didžiausią rinkos viršutinę ribą. Įsigiję reikiamą aparatūrą, reikalingą „Bitcoin“ atakai, darant prielaidą, kad tiekimo yra pakankamai, jums reikės mažiausiai 7 milijardus dolerių.

Tačiau Satoshi nurodė Bitcoin kaip „elektroninius grynuosius pinigus“. Per 2017 m. „Bitcoin“ populiarumo padidėjimą buvo aišku, kad dabartine forma „Bitcoin“ negali veikti kaip grynieji. Operacijų laikas buvo lėtas ir brangus, pinigų pervedimas dažnai kainavo daugiau nei 20 dolerių. Paprasčiau tariant, naudojant dabartinę kodų bazę, pagrindinė „Bitcoin“ blokų grandinė nėra keičiama. Tačiau tikintieji „Bitcoin“ mielai lauks, kol bus galimas antrojo sluoksnio sprendimas, prieš kada nors aukodami bet kokią decentralizavimo sumą pagrindinėje blokų grandinėje.

„Bitcoin Cash“ vertė

„Bitcoin Cash“ sunkiai išsiplėtė iš „Bitcoin“, kad padidintų bloko dydį nuo 1 MB iki 8 MB, kad kiekviename bloke būtų galima atlikti daugiau operacijų. Jie mano, kad jų požiūris yra labiau suderintas su tikrąja Satoshi vizija. Verta paminėti, kad po to, kai Satoshi slapta pritaikė blokų dydžių 1 MB viršutinę ribą, jis pasakė: „Vėliau galime palaipsniui pakeisti, jei priartėsime prie jų poreikio“. Satoshi teigė, kad padidėjus interneto greičiui ir sumažėjus saugojimo kaštams, bloko dydis galiausiai gali būti padidintas neaukojant decentralizacijos.

Derindami didesnius blokų dydžius ir mažesnę paklausą „Bitcoin Cash“ tinkle, žmonės tikrai gali operacijas siųsti greičiau ir už žymiai mažesnius mokesčius. Tačiau, jei padidėtų „Bitcoin Cash“ paklausa, galų gale susidurtų su tomis pačiomis problemomis, kurias turėjo „Bitcoin“ 2017 m. Norėdami likti priekyje šios problemos, „Bitcoin Cash“ jau padidino blokų dydį nuo 8 MB iki 32 MB. Jei „Bitcoin Cash“ blokai nuolat bus pilni, planuojama dar kartą padidinti blokų dydžius.

„Bitcoin“ mastelio keitimas

„Bitcoin“ kūrėjai neužmerkia akių į savo mastelio problemą. „Segwit“ buvo įdiegtas siekiant efektyviai padvigubinti blokų dydį. Nuo 2018 m. Liepos mėn. Apie 40% mokėjimų mokama „Segwit“ ir jų skaičius vis didėja. Dabar „Bitcoin“ blokų grandinė gali apdoroti ne daugiau kaip 7 operacijas per sekundę, o to beveik nepakanka pasaulinei ekonomikai. Palyginimui, „Visa“ per sekundę gali apdoroti apie 24 000 operacijų. Tačiau „Bitcoin“ vartotojai labiausiai vertina decentralizaciją.

„Bitcoin“ šalininkai nori, kad kuo daugiau žmonių galėtų atsisiųsti visą „blockchain“, kad padėtų patikrinti mokėjimus. Apytiksliai kas 10 minučių pridedant 1 megabaito blokus, blokų grandinė jau viršija 200 gigabaitų. Jei blokai būtų didesni, žmonėms greitai pasidarytų sunkiau išsaugoti visą blokų grandinę savo kompiuteryje, o tai prarastų decentralizaciją. Kuo didesni blokai, tuo daugiau pralaidumo taip pat reikia norint išsiųsti ir patikrinti blokus.

Šiuo metu vykdomas mastelio sprendimas apima antrojo sluoksnio pastatymą ant pagrindinės blokinės grandinės, žinomos kaip „Žaibo tinklas“. Jei „Lightning Network“ bus tinkamai pritaikytas ir įdiegtas, būtų galima atlikti beveik momentines ir nemokamas „Bitcoin“ operacijas. Operacijos per sekundę taip pat visiškai nyktų „Visa“. „Žaibo tinklas“ yra nebaigtas darbas, tačiau jo dydis auga kiekvieną dieną. Kitas „Lightning“ siekio privalumas yra tas, kad jei jis neveikia, pagrindinė „Bitcoin“ blokų grandinė lieka nepakitusi. Ir jei žaibo tinklas sugenda, vis tiek bus žmonių, kurie laikys savo „Bitcoin“ ir tiesiog laukia kito bandymo keisti mastelį.

„Bitcoin Cash Scaling“

„Bitcoin Cash“ nusprendė neįdiegti „Segwit“, kuri yra būtina sąlyga norint naudotis „Lightning Network“. Vietoj to, jie visi didina blokų dydį, kad patenkintų paklausą. Kai „Bitcoin Cash“ persikėlė į 8 MB blokus, jis galėjo palaikyti 40–90 operacijų per sekundę. Kai „Bitcoin Cash“ blokai dabar yra 32 MB, jis gali palaikyti dar daugiau.

Esant dabartiniam paklausos lygiui, „Bitcoin Cash“ gali sumokėti daugumą mokėjimų maždaug per 10 minučių su vidutiniu dešimtadalio procento mokesčiu. Vidutinis Bitcoin mokestis šiuo metu yra apie 15 centų. Net turint 32 MB blokų dydį, operacijų greitis gerokai mažesnis nei reikalaujama pasaulinei paklausai. Tačiau „Bitcoin Unlimited“ kūrėjai jau išbando 1 GB blokų idėją ir yra atlikta „ potencialus iš 1 TB blokų.

Gali būti, kad vieną dieną technologijos pasieks tašką, kai šie blokų dydžiai nėra problema. Tačiau šiandien ne ta diena. Kas 10 minučių pridedant 1gb į „blockchain“, dydis greitai išaugtų virš daugumos asmeninių stalinių kompiuterių talpos. Tik maža tam skirta grupė, turinti didžiulį išteklių kiekį, galėtų dalyvauti patvirtinant „blockchain“. Esant dabartiniam technologijos lygiui, didėjantys blokų dydžiai mažina decentralizaciją mainais į greitesnes operacijas. Ar pagrindinė kriptovaliutų vertė yra decentralizacija, ar verta tai padaryti? Akivaizdu, kad rinkos šiuo metu taip nemano, o Bitcoin vertė gana nuolat viršija 10 kartų didesnę nei „Bitcoin Cash“ vertę.

„Bitcoin“ prekės ženklas

Žinoma, „Bitcoin“ yra pats žinomiausias kriptovaliutos vardas. Prekės ženklo atpažinimo svarba yra neįkainojama. Nematote populiarių kriptovaliutų su unikaliu pavadinimu, staiga pakeiskite jų prekės ženklą į bendrą būdvardį, naudojamą įvairiems produktams (atsiprašau „Nano“ gerbėjų). Daugybė šakių, naudojančių „Bitcoin“ pavadinimą, gali pasiekti dideles rinkos ribas, paprasčiausiai turėdami „Bitcoin“. Tai apima „Bitcoin Gold“, „Bitcoin Diamond“, „Private Private“ ir „BitcoinDark“.

Vienas iš svarbiausių „Bitcoin“ prekės ženklo aspektų yra paslaptingas kriptovaliutos išradėjas Satoshi Nakamoto. Satoshi dingimas yra viena didžiausių dovanų Bitcoin. Kuriant decentralizuotą valiutą figūra gali turėti per daug įtakos. „Litecoin“ išradėjas Charlie Lee, norėdamas išvengti šių galimų interesų konfliktų, pardavė savo „Litecoin“. Nepaisant to, kad jis ketino teigiamai vertinti „Litecoin“ ateitį, bendruomenės nariai jį nuolatos menkina. Taigi, kai „Bitcoin“ iš tikrųjų neturi figūros, tai tik sustiprina decentralizacijos jausmą, kaip minėta anksčiau, pagrindinę Bitcoin vertę.

„Bitcoin Cash“ prekės ženklas

Greta mitinio ir paslaptingo Satoshi mes turime spalvingą ir prieštaringai vertinamą „Bitcoin Cash“ lyderį „Bitcoin Jesus“ Roger Ver. Jo praeitis shenanigans buvo nuodugniai nagrinėjami, todėl mes sutelksime dėmesį į jo negailestingą ir agresyvią „Bitcoin Cash“ rinkodarą.

Roger Ver

„Bitcoin Jesus“ Rogeris Ver

Labai tikėtina, kad Rogerio „Bitcoin Cash“ prekės ženklas sukuria painiavą tiems, kurie yra nauji kriptovaliutoje. Pavyzdžiui, Rogerio valdoma „Bitcoin Cash“ svetainė yra www.bitcoin.com. „Bitcoin Cash Twitter“ rankena, kuri taip pat priklauso Rogeriui, yra @Bitcoin. „Bitcoin Cash“ logotipas yra tas pats, kas „Bitcoin“, tačiau pakreiptas šiek tiek kita kryptimi.

BTC vs BCH

Štai Rogerio „Bitcoin Cash on“ apibrėžimas bitcoin.com:

Kas yra „Bitcoin Cash“?

Be „Bitcoin Cash“, apibrėžto kaip „atnaujinta versija“, Rogeris nurodo originalų „Bitcoin“ kaip „Bitcoin Core“ – vardą, kurį retai naudoja bet kuri kita svetainė..

Vienu metu Bitcoin.com BCH netgi nurodė kaip Bitcoin, o ne „Bitcoin Cash“. Rogeris galiausiai pakeitė svetainę dėl teismo grasinimas.

Taigi kyla klausimas, ar žmonės netyčia perka „Bitcoin Cash“, kai norėjo pirkti „Bitcoin“? Neaišku ir anekdotų nepakanka atsakyti į klausimą, bet tai tikrai atrodo įmanoma, jei ne tikėtina. Tačiau, Rogerio tikslai yra aiškūs. Rogeris nori, kad Bitcoin veiktų kaip tinkama valiuta su mažais mokesčiais. Jis taip pat nori, kad pasaulis „Bitcoin Cash“ matytų kaip tikrąjį „Bitcoin“.

„Bitcoin Cash“ ir „Bitcoin“ – kas toliau?

Jei abu mastelio keitimo planai nepavyks, galite ir toliau matyti šiandieninę situaciją. Žmonės prekiauja monetomis mažiau perkrautuose tinkluose. Pagal šį scenarijų gali būti, kad BTC ir BCH toliau gali egzistuoti harmoningai. Perkeldami lėšas tarp biržų, žmonės dažnai prekiauja „Litecoin“ ar „Bitcoin Cash“. Abi monetos pasižymi pakankamu likvidumu ir gali greitai pervesti lėšas su mažais mokesčiais.

Ieškant decentralizuotos, tinkamos naudoti kriptovaliutos, be abejo, yra prasminga egzistuoti tiek „Bitcoin“, tiek „Bitcoin Cash“. Nėra jokios žalos ieškant skirtingų būdų, kaip efektyviai išplėsti tinklus. Lenktynės vyksta siekiant sužinoti, ar „Lightning Network“ ar didesni blokai bus keičiami. Tačiau tuo atveju, jei viena moneta masteliuojama prieš kitą, gali būti, kad laimėtojas paims viską ir mirs BTC arba BCH.