Kriptovaliutos keitimo įsilaužimai kelia daug iššūkių investuotojams ir biržoms. Šie įvykiai ne tik reiškia didelius finansinius nuostolius dabartiniams investuotojams, bet ir gali atkalbėti potencialius naujus vartotojus naudotis kriptovaliutų biržomis. Nors yra daugybė techninių sprendimų, kuriuos gali įgyvendinti mainai, kriptovaliutų vartotojai taip pat siekia bitino draudimo kaip galimo atsarginio plano..
Šiame straipsnyje mes nagrinėjame įvairias kriptovaliutų draudimo galimybes ir kaip tai formuos rinkos ateitį.
Kodėl reikalingas draudimas: didėja didelio masto įsilaužimai
Naujausia įsilaužimų istorija rodo, kad kriptovaliutų mainai yra pažeidžiami įsilaužimų ir trečiųjų šalių kišimosi. Nuo 2011 iki 2018 m, buvo nemažai didelio masto įsilaužimų. Net jei šiomis dienomis pavogtų žetonų kiekis yra mažesnis, atrodo, kad iš įsilaužimų pavogtų lėšų vertė didėja, nes metams bėgant žetonų kainos išaugo.
Technologijos yra greičiausiai efektyviausias būdas sustabdyti šiuos įsilaužimus. Nors daugelis mainų siekia didesnio saugumo, pasitelkdami decentralizuotas duomenų bazes ir su laisvės atėmimu nesusijusias galimybes, centralizuoti mainai vis dar išlieka gana populiarūs, sudaro 99 proc. visų kriptovaliutos sandorių. Dėl šios centralizacijos kilo daug saugumo problemų.
Buvo nulaužtos net aparatinės piniginės ir pavogta iš praeities. Kadangi net ir saugiausi variantai gali prarasti kriptovaliutų fondus, daugelis vartotojų ir biržų svarsto Bitcoin draudimo galimybes.
Dabartinio kriptovaliutų draudimo gyvybingumas
Kriptovaliutų draudimas yra įdomi sąvoka dėl daugelio priežasčių. Pirma, kiekvienas draudimo paslaugų teikėjas turi atsižvelgti į draudimo teikimo riziką. Manoma, kad daug paprasčiau apskaičiuoti riziką kitoms, labiau tradicinėms draudimo formoms. Pavyzdžiui, draudžiant potvynius, gali būti nesunku numatyti įvykio tikimybę, atsižvelgiant į oro įpročius, geografiją, klimatą ir kitus veiksnius. Tai leidžia draudimo bendrovėms lengviau gauti pelną iš draudimo.
Priešingai, kriptovaliutų mainų ar net aparatinės piniginės saugumas yra daug dinamiškesnis. Keitimasis, kuris kažkada turėjo puikią reputaciją kaip nesugadintas, vieną dieną gali nukentėti nuo įsilaužimo, o tai gali sukelti šimtus milijonų dolerių nuostolių..
Net jei vartotojas yra apdraustas, gali būti sunku nustatyti, kaip geriausiai susigrąžinti prarastas lėšas. Pavyzdžiui, ar draudimo paslaugų teikėjas padengia nuostolius fiat valiuta, ta pačia kriptovaliuta, kuri buvo pavogta, ar iš viso kita kriptovaliuta?
Visi šie klausimo ženklai reiškia, kad daugelis potencialių draudikų gana skeptiškai vertino, kaip suteikti tinkamas Bitcoin draudimo apsaugos galimybes.
Draudikams buvo sunku įvertinti kriptovaliutų draudimo riziką.
Keitimasis: ar tikrai verta Bitcoin draudimas?
2018 m. Kriptovaliutų draudimas yra prieinamas „Catch-22“ mainams. Draudimo įmonėms kyla rimtų klausimų dėl mainų saugumo. Kadangi riziką sunku apskaičiuoti, tinkamos mainų draudimo galimybės yra gana prastos. Kita vertus, daugelis investuotojų taip pat skeptiškai vertina kriptovaliutų keitimo saugumą ir verčiau rinktųsi draudžiamą biržą. Ši problema toli gražu nėra teorinė ir atspindėta keliuose skirtinguose realaus pasaulio scenarijuose.
Bithumb Hack
„Bithumb“ draudė „Hyundai Marine“ & Priešgaisrinis draudimas ir „Heungkuk Fire“ & „Marine Insurance Co“ prieš įsilaužimą, įvykusį 2018 m. Birželio mėn. Nors dėl įsilaužimo buvo prarasta apie 31 mln. USD lėšų, draudimo apsauga suteikė tik 5,39 mln. USD. Tai reiškė, kad birža turėjo sumokėti likusius 25–26 milijonus dolerių naudodama savo lėšas.
Gera žinia tiems investuotojams, kurie neteko lėšų, buvo ta, kad jie lengvai galėjo gauti tai, kas buvo prarasta. Svarbiausia, kad mainai nereikalavo, kad vartotojai iš anksto sumokėtų papildomus mokesčius, kad gautų apsaugą. Nors pats įsilaužimas buvo blogas, tai tikriausiai buvo ideali situacija investuotojams. Kadangi „Bithumb“ yra populiari birža, turinti didelį pelną (424 mln. USD 2017 m.), Investuotojams nereikėjo tiek jaudintis dėl prarastos kriptografijos.
„Coincheck Hack“, būsimų įsilaužimų galimybė ir kriptovaliutų draudimas
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip didesnio masto įsilaužimai veikia draudimo polisus. Pavyzdžiui, įsilaužėliai, įsilaužę į „Coincheck“, pavogė NEM 545 milijonus dolerių. Šis įsilaužimas buvo maždaug 17 kartų didesnis nei „Bithumb“ įsilaužimas. Bet, Coincheckas pelnas nuo 2017 m. balandžio mėn. iki 2018 m. sausio mėn. buvo tik apie 490 mln.
Apie Coincheck draudimo polisą nėra viešai prieinamos informacijos; tačiau po šio įvykio bendrovė pradėjo grąžinti pinigus visiems vartotojams. Daugeliui investuotojų kyla klausimas, kaip dar mažesnė birža reaguos į didelį įsilaužimą? Yra galimybė, kad mainai negali padengti nuostolių iš draudimo ar ankstesnio pelno.
Nepaisant to, lengva suprasti, kaip turint draudimo polisą galima sumažinti finansinę įsilaužimo naštą. Kriptovaliutų keitykla, turinti draudimą, taip pat gali sušvelninti esamų vartotojų ir potencialių naujų vartotojų baimes.
„Bitcoin“ draudimo polisai yra brangūs ir paprastai neapima visų lėšų, prarastų įsilaužimų metu.
Ar investuotojams galima įgyvendinti individualią politiką?
Kaip minėta pirmiau, draudimas gali būti būtinos išlaidos kriptovaliutų mainams. Yra nemažai įmonių, siūlančių bitkoinų draudimą ir individualiems investuotojams. Jie apima „Great American Insurance Group“, „XL Catlin“, „Chubb“, „Mitsui Sumitomo Insurance“ ir kt. Kai kurie iš šių variantų yra nusistovėję. Kiti dar tik įgyvendina draudimo polisus arba tęsia teisingų klientų išlaidų vertinimą.
Deja, draudimo įmokos toli gražu nėra pigios. Daugumai individualių investuotojų šios galimybės beveik netinka. Net tiems instituciniams investuotojams, kurie turi lėšų išleisti, draudimas pirkti iš vieno iš pirmiau minėtų paslaugų teikėjų gali būti netinkamas pasirinkimas. Pavyzdžiui, XL Catlin politika pranešama, kad turi 200 000 USD priemoką už 10 mln. USD.
Gali būti, kad ateityje galėtume pamatyti daugiau praktinių variantų su mažesnėmis įmokomis atskiriems investuotojams. Yra keletas kompanijų, tokių kaip „Allianz“ kurie kalbėjo apie draudimo paslaugų išplėtimo galimybę atskiriems įsilaužimams ir šifravimo saugykloms padengti. Nepaisant to, atrodo, kad ši kriptovaliutų draudimo rinkos dalis yra palyginti neišsivysčiusi. Net su kriptografija susijusių įmonių ir ICO draudimo polisai yra formuojami kiekvienu atveju atskirai.
Bitcoin draudimo ateitis
Kalbant statistiškai, sunku pasakyti, ar kriptovaliutų draudimo polisai ateityje taps pramonės pagrindiniu ar net teisiniu reikalavimu. Iš vienos pusės, draudikai rodo nenorą prisiimti didelę riziką. Tai labai susiję su nenuspėjamumu, kada atsiras įsilaužimų ar kokia suma lėšų gali būti pavogta. Kita vertus, daugiau kriptovaliutų naudotojų gali dažniau prekiauti apdraustose biržose.
Ar ateityje vartotojai turės galimybę įsigyti draudimo polisus? Ar mainai ir toliau prisiims visą finansinę atsakomybę? Kokios rūšies draudimo polisai bus apsaugoti atskirus vartotojus nuo įsilaužimų ar vagysčių? Atsakymai į šiuos klausimus padės formuoti kriptovaliutų draudimo polisų ateitį.