Nors bitkoinų kasyba gali būti geras būdas užsidirbti kriptovaliutą, šiuo metu visame pasaulyje kyla daug nerimo dėl kriptovaliutos nuosavybės ir kasybos operacijų teisėtumo..

Šiame straipsnyje bandysime išsiaiškinti kai kuriuos susirūpinimus dėl kasybos taisyklių. Mes taip pat išnagrinėsime keletą naujausių kriptovaliutų kasybos reguliavimo atvejų ir apžvelgsime keletą klausimų, susijusių su šios pramonės ateitimi..

Malaizijos atvejų tyrimas

2018 m. Sausio mėn. Malaizijos pareigūnai užpuolė dvi rezidencijas vykdžiusias neteisėtas bitkoinų kasybos operacijas. Nors pati kriptovaliuta Malaizijoje jau buvo laikoma neteisėta, tai nebuvo oficialus mokestis, kurį vyriausybė naudojo uždarydama šias konkrečias kasybos operacijas. Vietoje to vietiniai pareigūnai reidą pateisino kitais kaltinimais. Pavyzdžiui, jie teigė, kad šie kalnakasiai neturėjo oficialaus verslo leidimo, taip pat nurodė keletą kitų priežasčių (galinčių sukelti gaisrą ir sunaudoti per daug energijos).

Malaizijos atvejį taip sunku suprasti yra tai, kad iš esmės bet kuri kitos šalies vyriausybė taip pat galėtų nurodyti panašias priežastis nutraukti kasybos operacijas net tose vietose, kur bitkoinų gavyba turėtų būti visiškai legali. Ar tai įvyks? Tikriausiai ne, bet tai yra galimybė apsvarstyti galimybę.

Ar kasyba teisėta mano šalyje?

Bendra taisyklė, susijusi su bitkoinų gavyba, išlieka gana paprasta. Jei sugebate turėti ir naudoti kriptovaliutą ten, kur gyvenate, taip pat turėtumėte sugebėti išminuoti kriptovaliutą toje vietoje. Jei kriptovaliutos turėjimas yra neteisėtas ten, kur gyvenate, kasyba taip pat greičiausiai yra neteisėta. Tačiau yra keletas šios taisyklės išimčių ir kriptovaliutos teisėtumas nėra toks aiškus. Viena iš tokių išimčių yra Islandija. Nors kriptovaliuta yra techniškai neteisėta nuosavybės teise / prekyba Islandijoje, visoje šalyje vis dar atliekama daugybė didelio masto gerai žinomų kasybos operacijų..

* Atkreipkite dėmesį, kad įstatymai visada gali keistis, todėl prieš investuojant į kasybos įrangą svarbu atlikti išsamų tyrimą. Jei dar nežinote, ar pačios kriptovaliutos nuosavybė yra teisėta ar neteisėta jūsų šalyje, čia yra visiškas tautų suskirstymas.

Bitkoinų kasybos ir energijos vartojimo rūpesčiai

Nepaisant to, kad kasyba sunaudoja apie 0,60% viso pasaulio energijos suvartojimo (daugiau nei bendras energijos suvartojimas Argentinoje), kriptovaliutų kasyba išlieka legali visame pasaulyje. Pavyzdžiui, ES nebuvo daug oficialių diskusijų dėl pačios kriptografijos uždraudimo. Tačiau buvo kalbėta apie kriptovaliutų kasimo uždraudimą dėl didelio energijos suvartojimo, susijusio su kasyba. Pareigūnai baiminasi, kad kasyba gali apsunkinti šalis, bandančias pasiekti anglies dvideginio išmetimo mažinimo tikslus Paryžiaus susitarimas kuris įsigalios 2020 m.

Savireguliacija per algoritmus

Dauguma vyriausybių draudžia nuosavybės teisę į kriptovaliutas, bijodamos, kad nacionalinės valiutos praras vertę ir vyriausybė praras savo atitinkamų finansų sistemų kontrolę (dar kitaip – decentralizacija)..

Priešingu spektro galu kriptovaliutų projektai taip pat supranta, kad reikia užkirsti kelią jų naujųjų valiutų centralizavimui. Patys projektai bando įsitikinti, kad niekas ar maža žmonių grupė negali perimti kriptovaliutos tiekimo vykdant dideles kasybos operacijas.

Kad būtų išvengta centralizavimo, daugelyje projektų naudojami „Proof-of-Work“ sutarimo algoritmai, tokie kaip SHA-256, kurie skirti kalnakasiams sustabdyti ASIC lustų naudojimą. Nors tai nėra taip ekstremalu, kaip apskritai uždrausti kasybą, tai riboja tai, kaip žmonės gali įsirengti ir gauti naudos iš kasybos. Gerai tai, kad toks savireguliavimas ne tik užtikrina skaitmeninių valiutų decentralizavimą, bet ir padeda užkirsti kelią tokiems įvykiams kaip didelio masto 51% atakų nuo atsitikimo.

Kasybos taisyklių ateitis

Kai kriptovaliuta tampa vis populiaresnė, greičiausiai ir toliau matysime kriptovaliutų kasimo ir taisyklių pokyčius. Kai į rinką pateks daugiau iškasamų kriptovaliutų ir kylant kainoms, padidės susidomėjimas bitkoinų gavyba. Štai keletas dalykų, kurie padės nustatyti kasybos taisyklių ateitį:

  1. Perėjimas prie „Proof-of-Stake“ (PoS) projektų gali tapti „teisėta ir neteisėta“ diskusija dėl kasybos neaktualia tema. Nors „PoW“ konsensuso algoritmai, besiremiantys kalnakasiais, vis dar yra svarbūs daugumai geriausių šifravimo projektų, mes matome daug judėjimo link „PoS“ konsensuso algoritmų, kurie, žinoma, pašalina kasybos poreikį patikrinti ir patvirtinti šifravimo operacijas. Ethereum’s Casper yra vienas iš to pavyzdžių.
  2. Kiti projektai, tokie kaip „Chia“, galėtų padėti sukurti energiją taupančias ir vėsesnes kasybos operacijas. Jei tokie projektai bus sėkmingi, vyriausybės mažiau rūpinsis šiuo metu per dideliu energijos suvartojimu kasyklose. Todėl tai gali labai padėti pagerinti kasybos reguliavimo perspektyvas, ypač ES.
  3. Kaip bus kasybos kenkėjiškos programos įtakos kriptovaliutų kasybos ateičiai? Didėjant susirūpinimui dėl šių tęstinių išpuolių, kas tiksliai turi įgaliojimus ar galimybes reguliuoti kasybą taip, kad būtų užkirstas kelias šiems išpuoliams, kartu užtikrinant, kad egzistuotų teisėtos kasybos operacijos kriptovaliutos ateičiai paremti?

Tai tik trumpas sąrašas veiklų, galinčių turėti įtakos kasybos ateičiai. Kaip minėta anksčiau, pramonė sparčiai vystosi ir tai, kas šiandien gali būti svarbu, rytoj gali būti nefaktorius.