Charlie Shremas 2011 m. Pradžioje įkūrė „BitInstant“ – dabar nebeveikiančią platformą dolerių keitimui į bitkoinus. „BitInstant“ veikė iki 2013 m. Ir sukaupė daugiau nei 700 000 vietų, pritraukdama investicijas iš žinomų kriptovaliutų veikėjų, tokių kaip Rogeris Veras (125 000 USD) ir investuotojų grupės, kuriai vadovavo „Winklevoss Capital Management“ (1,5 mln. USD). Prieš uždarant „BitInstant“ buvo apdorojama beveik 30% visų bitkoino operacijų.
2014 m. Gruodžio mėn. Šremui buvo skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė netiesiogiai siunčiant 1 mln bitkoinais interneto juodosios rinkos platforma „Šilko kelias“. „Shrem“ iš esmės laikomas „Bitcoin“ pradininku dėl savo vaidmens perkeliant „Bitcoin“ į pagrindinę kryptį. Amžiuje, siautėjusiame su nekvalifikuotais „blockchain“ konsultantais, Shremas yra tikras sandoris ir yra plačiai vertinamas dėl savo įžvalgų kosmose.
Shrem taip pat yra „Bitcoin Foundation“ ir vyriausiasis vizionierius Kripto. IQ.
Mes gavome galimybę susisiekti su Shremu ir pasinaudoti jo išmintimi į 2018 m. Kriptovaliutų pasaulį, „Stablecoin“ maniją ir sunkų tikros decentralizacijos iššūkį..
Ar galėtumėte mums pateikti dviejų minučių filmo anonsą apie savo gyvenimą? Kaip jūs galų gale įsitraukėte į Bitcoin?
Aš įsitraukiau į Bitcoin 2011 m. Pradžioje. Tai buvo tinkama vieta tinkamu laiku skaityti apie bitkoiną IRC pokalbių kambaryje ir taip aš įsitraukiau. Tais laikais nebuvo tikro būdo pirkti ar parduoti bitkoinus. Beveik nebuvo jokio būdo, kol neįkūriau įmonės „BitInstant“ ir mes netapome viena didžiausių kompanijų kosmose. Vienas iš pirmųjų, palengvinantis bitkoinų pirkimą ir pardavimą žmonėms.
Kiek esate susijęs su „Morpheus“ tinklu?
Aš iš tikrųjų esu su jais susijęs. Tai vienas iš projektų, kuriam skiriu daug laiko ir išteklių bei kalbuosi su komanda. Kalbėjausi su komanda bent kartą per kelias dienas. Aš vakar kalbėjau su jais, laikydamas juos projekte, padėdamas jiems, pataręs, panašių dalykų. Man patinka daug projektuoti.
Kokia jūsų pozicija dėl „Ethereum Classic“, palyginti su „Ethereum“? Visos diskusijos po DAO įsilaužimo?
Tai tikrai paprasta. „Ethereum“ turi daug didesnę rinkos dalį, taigi, tai yra stipresnė grandinė. Tai labiau nekintama nei buvo tada, kai įvyko DAO. „Ethereum“ vis dar yra besiformuojančios ankstyvosios dienos, kai įvyko DAO, todėl daugelis kalnakasių sugebėjo pašalinti jo nekintamumą ir sugrąžinti grandinę. Štai iš kur atsirado „Ethereum Classic“. Aš esu didelis nekintamumo mėgėjas ir tai, kad „Ethereum“ nebėra, yra vienas dalykas, tačiau, kita vertus, „Ethereum“ yra stipresnė ir saugesnė grandinė nei „Ethereum Classic“, nes turi daug daugiau rinkos. Tai panašu į duot ir imk.
Nė viena kriptografija nėra visiškai decentralizuota. Daugybė kriptografijų eina link decentralizacijos, tuo keliu toliausiai eina Bitcoin. Kai kurios kriptos, pavyzdžiui, „Ripples“, sako: „Fuck the way. Mes net nenorime būti decentralizuoti “, iš tikrųjų to nesakydami. Tai tarsi pasiekti nušvitimą budizme. Jūs niekada to nepasiekiate. Jūs tiesiog visada einate link jos, kelionės.
Ar girdėjote apie decentralizuotą mainus, kurie dabar pradeda blokuoti Niujorko IP adresus?
„IDAX“, „IDEX“ ir „Forkdelta“, jie visi yra „EtherDelta“ šakutės, tiesiog gražiau atrodo. Aš suprantu kodėl, ir nekaltinu jų. Sunku.
Tai sunku, nes kai reklamuojate save kaip decentralizuotą, bandote užfiksuoti šią viliojimą: „Niekas negali mūsų uždaryti“, bet tada, jei sugebėsite pasilenkti pagal bet kurio žmogaus užgaidą, jis atsikratys tos pagrindinės vertės pasiūlymo: decentralizuotas. Kurios kriptovaliutos, jūsų manymu, yra toliausiai link decentralizacijos ar turi geriausią prognozę ten patekti?
Bitcoin, akivaizdu. Yra „Litecoin“, kuris buvo originali Bitcoin šakutė. Monero tikrai yra tame sąraše. Išskyrus tai, „Cardano“ tikrai yra tame sąraše, kurį turiu, aš tyčiojausi ir turiu problemų su EOS, tačiau jie dar ankstyvi ir supranta, kas tai yra. Tas deleguotas valstybės modelio įrodymas, jei jis yra gerai paskirstytas nuo pat pradžių, neabejotinai eina link decentralizacijos. Žvaigždės tikrai eina tuo keliu.
Likusi dalis jų arba remiasi „Ethereum“ viršumi, arba kuria šias nekokybiškas skirtingas valdymo eksperimentines idėjas, kurios ilgainiui tikrai neveiks. Kai kurie iš jų nėra visiškai, pavyzdžiui, OMG ir NEO. Su DASH palaikau labai karštus ir šaltus santykius. Vieną dieną man tai patinka. Vieną dieną aš to nedarau, todėl nesu tikras. Steemas man labai patinka. Aš tiesiog pereinu sąrašą ir įvardiju tuos, kurie man patinka.
Daugelį šių projektų jiems sunku išgauti iš pora tūkstančių skirtingų žetonų, kurie egzistuoja dabar.
Yra puiki svetainė, rodanti, kiek kainuos grandinės perėmimas, o dauguma šių tinklų yra tikrai pigūs. Tai crypto51.app.
2018 m. Spalio 26 d. Ekrano kopija iš https://www.crypto51.app/
Atlikime minties eksperimentą. Kaip manote, kaip pasaulis reaguotų į 1 000 000 USD bitcoiną ir kaip jie reaguos į 100 USD vertės Bitcoiną, jei kaina pasiektų tą ženklą, tarkime, per metus?
100 dolerių bitkoinas? Daugelis žmonių, kurie sako, kad ketina pirkti, iš tikrųjų nepirks. Tai bus įdomus pasaulis. Bitcoin ir kriptovaliuta vis dar yra eksperimentas. Žmonės pamiršta, kad tai eksperimentas. Eksperimentas yra viskas, kur mes mokomės eidami. Tai, kas dar nebuvo padaryta anksčiau, mes tai darome pirmieji.
Jei pažvelgsite į „eksperimento“ apibrėžimą: eksperimentas yra mokslinė procedūra, atliekama norint rasti atradimą, patikrinti hipotezę ar parodyti žinomą faktą. Štai kas yra Bitcoin. Atliekame atradimo arba hipotezės patikrinimo procedūrą. Eksperimentai nepavyksta, jie praeina, ir mes turime būti labai atsargūs su tuo dalyku. Kita eksperimento pusė ir toliau sekasi ir jai sekasi tikrai gerai, tada pamatysite milijoną dolerių kainuojantį bitcoiną, ir visi bus tikrai laimingi.
Dažnas „Bitcoin“ maksimalistų nusiteikimas yra tas, kad jei „Lightning Network“ ir kiti bandymai pakeisti mastelį būtų veiksmingi, didžioji dauguma altcoin naudojimo atvejų būtų sunaikinta. Ar tai reali galimybė?
Visiškai ne todėl, kad tai reiškia, jog kriptovaliuta yra tik mokslu ir technologijomis paremta. Tai gal kaip 50 proc., Bet kiti 50 proc. Yra socioekonomika. Tai žmogaus elgesys, tai, kaip mes elgiamės ir reaguojame į įvairius dalykus kriptografinėje bendruomenėje. Taip ir veikia. Yra priežastis, kodėl žmonės vis dar naudoja „Litecoin“. Yra priežastis, kodėl žmonės vis dar naudoja visus šiuos dalykus, nes daugybė žmonių kreipiasi į šias kitas kriptografijas. Žmonėms jie patinka.
Jaučiame tam tikrus ryšius su tam tikromis kriptomis, žmonėmis, kūrėjais. Yra tiek daug faktų, kurie išdėstyti vietoje. Žaibas yra monopolija. Įeina žaibas, kuris tikrai užims didžiulę rinkos dalį ir dar daug pažangos. Taigi, nekantrauju, kol tai tikrai pasieks.
Ką manote apie kriptovaliutas, kurios yra reklamuojamos kaip decentralizuotos, kai jos iš tikrųjų yra arčiau visiškai centralizuotos, arba įkūrėjų komanda turi daugumą žetonų …
Tai didelė problema. Daugybė kriptų tampa labiau centralizuota. Visas šis „Stablecoin“ dalykas yra tik centralizacija, įvilkta į gražią dovaną. Su tuo dalyku turite būti atsargūs. Stablecoins, vienintelė stabili moneta, kuri tikrai decentralizuota, yra Bitcoin. ir tada žiūrite kaip į „Maker DAI“. Išskyrus „Coinbase“, „Paxos“, „Circle“, „Dvynių doleris“. Visi jų stabilūs pinigai, visa tai yra tik centralizuoti pinigai, apsirengę „Ethereum“ blokų grandine.
Neseniai „Twitter“ paskelbėte vaizdo įrašą apie stablecoins, kur kalbėjote apie tai, kaip kiekviena kriptovaliuta yra kažkur skalėje tarp visiškai decentralizuoto ir centralizuoto. Ar galėtumėte šiek tiek plačiau papasakoti apie „stablecoin“ aspektą, kurį ką tik perėjote?
Kiekvienas stablecoinas, išskyrus „Maker DAI“, kurį aš žinau, visi jie remiasi teisine sistema, kad išlaikytų šifravimo raktą. Tai įtraukia nepatikimą tarpininką į blokų grandinę. Jūs remiatės teisine sistema, jūs pasitikite ta sandorio šalimi. Aš esu geras pavyzdys. Negaliu perduoti atitikties „Coinbase“, „Circle“ ar „Gemini“. Pririšimas man nieko nereiškia. Draugai, tu gali duoti man visus šiuos „Circle“ dolerius, tai nereiškia, kad yra šūdas. Aš negaliu juo naudotis. Negaliu jos išpirkti, nemoku išleisti, nieko negaliu padaryti. Tai nėra keičiama, nes negaliu atitikti reikalavimų.
Tai tikrai geras dalykas ir sunku. Kaip matote, kaip vystosi stablecoin kraštovaizdis? Manau, kad būtent „Tether“ priklauso didžioji rinkos dalis, bent jau žmonių mintyse, kurie prekiauja. Kaip manote, kaip atrodys ateitis, kai yra 10–15 stablecoinų, kurie laikomi maždaug vienodais?
Jie tikrai ima rinkos dalį iš „Tether“. Pažiūrėsime, kaip jie pasiseks. Manau, kad žmonės dabar dirba su labiau decentralizuotais stablecinais, kurie yra geresni, susieti su kitu turtu. Jie yra užtikrinami įkeistu turtu, kuriuo nesikliaujama kaip tarpininku.
Ką daryti, jei yra decentralizuotas stablecoinas, kuris išlieka ištikimas savo vertei, atsižvelgiant į bet kokį turtą, kuris visada yra santykinai stabilus, ar tai geriau panaudotų skaitmeninius pinigus, tarkime, „Bitcoin“?
Ne. Ką jūs galėtumėte padaryti, tai sukurti stabilų monetą, kurį palaiko tam tikras bitkoinų kiekis. Tai bus tikrai šaunu. Štai kas yra „Maker DAI“. DAI yra verta 1 USD, nes kiekviena DAI turi savo išmaniąją sutartį ir joje yra pakankamai eterio, kad būtų verta 150% viso turto. Jei turite 100 USD vertės DAI, tai ten yra 150 USD vertės eterio.
Kaip ši meškų rinka lyginama su praeities meškų rinkomis? Konkrečiai, nuo 2014 m. Kokie yra skirtumai tarp 2014 ir 2018 m?
2014 ar 2015 metais kilo klausimas, ar Bitcoin išliks? Nemanau, kad tai iš tikrųjų jau klausimas. Tada tai buvo baimė, kad visa tai neišgyvens. Priešingu atveju tai beveik tas pats.
Kaip manote, kaip kriptovaliuta taps labiau paplitusi? Kokios yra tam tikros kliūtys, kurias reikia įveikti visai pramonei, kol visi naudojasi bitkoinais sandoriams, ar tai yra net realybė, kurios galime tikėtis?
Šie dalykai progresuos, gerės ir mokysis. Tai eksperimentas, kuris laikui bėgant mokosi pats iš savęs.
Kurie projektai šiuo metu jus labiausiai jaudina?
Šiuo metu labiausiai džiaugiuosi „World Crypto Con“. Džiaugiuosi kitą savaitę Vegase vyksiančia konferencija.
Kalbant apie tai, kitą savaitę rengsite pagrindinį pranešimą „World Crypto Con“. Ar galėtumėte mums šiek tiek žvilgtelėti, apie ką kalbėsite?
Aš dar tikrai nežinau. Aš tarsi jį sparnuoju. Aš tik užlipsiu į sceną ir pradėsiu kalbėtis ir pažiūrėti, kas išeina iš mano burnos. Taip pat džiaugiuosi pokerio turnyru.
Skamba gerai, iki pasimatymo Čarli! Norėdami susisiekti su Čarliu, sekite jį toliau „Twitter“.
Norėdami pamatyti Charlie Shrem ir kitus pramonės lyderius, tokius kaip Charlie Lee ir Brockas Pierce’ą, taip pat daugybę kitų įdomių renginių, tokių kaip kriptografinių garsenybių pokerio turnyras ir šou su Steve’u Aoki, atvykite į „World Crypto Con“, vykstantį Las Vegase spalio 31 d. Lapkričio 2 d. Norėdami gauti 50% nuolaidą bilietams, naudokite kodą COINCENTRAL čia.
* Redaktoriaus pastaba: aukščiau pateiktas straipsnis yra remiamas straipsnis. „CoinCentral“ remia „World Crypto Con 2018“.