ICO tapo „blockchain“ pradedančiųjų metodu sutelkti savo naujas įmones. Tačiau 2017 m. Sausio mėn. Vitalikas Buterinas paskelbė savo idėją apie naują ICO tobulinantį modelį – DAICO. Akronimas yra DAO ir ICO susitraukimas, reiškiantis „Decentralizuotas autonominis pradinis monetų siūlymas“.
Kas yra DAICO ir kaip jis veikia?
Koncepcija DAO buvo maždaug kurį laiką. Idėja yra tokia, kad jūs galite sukurti organizaciją remdamiesi decentralizuotu balsavimu. DAO struktūra yra vienoda, be hierarchijos, kuri būdinga tradicinei organizacijai.
DAO remiasi pažangiomis sutartimis, kuriomis valdomi sprendimai pagal jos narių balsus. A ankstesnis straipsnis, „CoinCentral“ redaktorius Stevenas Buchko aptarė, kaip tokia organizacija galiausiai galėtų išsivystyti, kad galėtų veikti visiškai savarankiškai, net nereikalaujant žmogaus įsikišimo..
Kai jis pristatė DAICO koncepciją, Vitalikas Buterinas paaiškino kaip DAO savybes galima panaudoti patobulinant dabartinį ICO modelį. DAICO prasideda kaip protinga sutartis, kurią sukūrė komanda, norinti finansuoti konkretų projektą. Iš pradžių sutartis nustatoma įnašo režimu. Asmenys, norintys investuoti į projektą, gali investuoti ETH mainais už paties projekto ženklus.
Investavimo sąlygas gali nustatyti komanda. Pavyzdžiui, jie gali uždėti dangtelius ar KYC priemones. Įmokos laikotarpio pabaigoje daugiau investuoti negalima. Nustatomi žetonų balansai, o vėliau galima prekiauti projekto žetonais.
Investuotojų projekto finansavimo kontrolė
Pasibaigus finansavimo laikotarpiui, išmanioji sutartis pereina į „bakstelėjimo“ režimą. Bakstelėjimas nustato sumą, kurią projekto komanda gali atsiimti iš lėšų per bet kurį laikotarpį. Tai skiriasi nuo įprasto ICO modelio, kai projekto komanda turi prieigą prie visų lėšų, surinktų iš „get-go“. Tai efektyviai sukuria projekto komandos biudžetą.
Tiesioginis veiksmo smūgis.
Pažangioje sutartyje taip pat yra mechanizmas, pagal kurį investuotojai gali balsuoti, ar pakelti čiaupą, t. Y. Padidinti biudžetą, atsižvelgiant į kūrėjų komandos prašymą. Be to, investuotojai gali balsuoti už išmaniąją sutartį, kuria siekiama sunaikinti save, o tai automatiškai grąžins visas investuotas ETH žetonus.
DAICO privalumai
Perduodama projekto finansavimo kontrolę investuotojams, DAICO koncepcija siūlo potencialiai mažesnės rizikos investavimo scenarijų, palyginti su įprastu ICO modeliu. Leidimas naudotis didžiuliu investuotų lėšų fondu nuo pat pirmos dienos sukuria sukčių projekto riziką, kai komanda tiesiog pjauna ir dirba surinktomis lėšomis..
Net jei komanda yra teisėta, ji gali priimti abejotinus sprendimus dėl išlaidų. Naudojant „DAICO“ modelį, jei investuotojai nėra patenkinti projekto pažanga arba mano, kad komanda švaisto lėšas, jie turi galimybę balsuoti už lėšų grąžinimą.
„DAICO“ verčia komandas būti skaidrias investuotojams apie projekto pažangą, į kurią jie įdėjo savo pasitikėjimą ir pinigus. Nors kai kurie ICO dabar demonstruoja kad rinka bręsta, sukčiai ICO praneša vis dar per daug paplitęs.
Skirdama finansavimą kūrėjų komandai, taip pat sumažėja rizika, kad komanda praras motyvaciją iš tikrųjų kurti produktą, kai ICO šurmulys ir jaudulys išnyks..
Atsižvelgiant į tai, kad pati kriptovaliutų dvasia yra orientuota į decentralizaciją, decentralizuotas DAICO balsavimo mechanizmas siūlo tam tikrą gražią logiką, palyginti su įprastu ICO. DAICO idėjos kelia klausimą: turėtų visos lėšos, investuotos į „blockchain“ projektą, nedelsiant bus prieinamos centralizuotai komandai, kad būtų galima išleisti kaip jiems patinka?
DAICO iššūkiai
Panašu, kad DAICO siūlo daug privalumų, palyginti su įprastu ICO. Tačiau vis dar yra iššūkių. DAO koncepcija galėjo egzistuoti kurį laiką, tačiau vis dar yra tik keli DAO pavyzdžiai, kurie dabar veikia ir veikia. Kalbant apie rinkėjų skaičių, nė vienas atrodo ne itin didelis.
Tai svarbu, nes decentralizuotas masto balsavimas vis dar kelia iššūkių užtikrinant visišką rinkėjų bendruomenės dalyvavimą. Rinkėjai taip pat turi suprasti visas aplinkybes, už kurias jie gali balsuoti. Neturėtume nuvertinti kelerių metų bendruomenės valdymo iššūkių vykdydami projektą, kurio pagrindas – decentralizuotas balsavimas.
Atvejo analizė DAICO – bedugnė
Bedugnė yra pirmasis DAICO. Pats projektas yra „blockchain“ pagrindu sukurta vaizdo žaidimų platinimo platforma. Vaizdo žaidimo pateikimas į rinką šiuo metu yra susijęs su didžiulėmis pridėtinėmis rinkodaros ir reklamos išlaidomis. „Abyss“ platforma pasiūlys motyvacinę persiuntimo sistemą. Jo vartotojams bus naudinga kreiptis į referentus ir dalyvauti žaidimų veikloje.
Tokia sistema žymiai sumažins kūrėjų, pateikiančių savo žaidimą į rinką, pridėtines išlaidas. Tai reikš, kad populiariausi žaidimai automatiškai įgyja geresnį matomumą tinkle.
Tačiau nenukrypstant nuo paties projekto nuopelnų, tai, kad „The Abyss“, vykdoma kaip pirmoji DAICO, paverčia jį labai įdomiu žiūrimu projektu. Su projekto „DAICO“ taisyklėmis galite susipažinti projekto svetainėje. Jie daugiausia siekia sukurti tvirtą kovos su sukčiavimu sistemą.
Pavyzdžiui, balsuoti dėl projekto finansavimo gali tik žetonų turėtojai, nepriklausantys projekto kūrimo komandai. Ženklus turintys projekto komandos nariai negali balsuoti. Yra protokolai, užkertantys kelią didelių žetonų turėtojų piktnaudžiavimui, pavyzdžiui, mainams. Kiekvieno nario balsų svorį riboja žetonų viršutinė riba. Tokiomis priemonėmis siekiama apsaugoti nuo 51% atakos.
„Abyss“ žetonų išpardavimas baigėsi gegužės pabaigoje. Jis surinko daugiau nei 15 mln. USD, o komanda dabar siekia pradėti naudoti pirmąją platformos versiją 2019 m. Pradžioje.
Jei pasirodys šis koncepcijos įrodymas, bus įdomu pamatyti, kaip vystosi DAICO. Galbūt ateityje modelį matysime kaip dažnesnį „blockchain“ pradedančiųjų sutelktinio finansavimo mechanizmą.