Kai „Airbnb“ ir „Uber“ išsiveržė į sceną, buvo daug kalbėta apie tai, kaip šios kompanijos sveikino naują dalijimosi bendraamžiais erą. Mes buvome priversti manyti, kad per ateinančius metus mes nebepirksime tokių dalykų kaip vejapjovės ar elektriniai įrankiai. Mes galėtume pasidalinti tokiais elementais bendruomenėse, naudodamiesi internetu, kad sujungtume tuos, kurie turi, su tais, kuriems to reikia. Tai būtų efektyviau ir sukurtų mažiau atliekų. Tačiau dalijimosi ekonomika iš tikrųjų taip nesivystė, ir dalinai dėl to kalta dalijimosi ekonomikos bendrovės.

Dabartinės dalijimosi ekonomikos problemos

Keli dideli žaidėjai dominuoja dalijimosi ekonomikoje. Praėjus dešimčiai metų nuo jų sukūrimo, tai daugiausia „Airbnb“ ir „Uber“, nors yra keletas kitų. Abi įmonės bėgant metams patyrė problemų ir sukūrė dar kelias.

Nėra tiesioginių ryšių ir didelių mokesčių

Sąvoka „dalijimosi ekonomika“ ir nauda, ​​kurią įmonės įvardija dalijimosi ekonomikoje, paneigia faktą, kad dalijamasi tikra dalimi. Tiesa, kad šios įmonės platformoms suteikia padorų vartotojo sąsają, kad galėtų sujungti žmones. Tačiau asmenys negali bendrauti vieni su kitais už platformos ribų, nepažeisdami paslaugų teikimo sąlygų.

Dalijančios ekonomikos bendrovės taip pat gauna sveiką pajamų dalį iš asmenų, skolinančių savo turtą. Šie mokesčiai leido greitai išplėsti „Uber“ ir „Airbnb“.

„Blockchain“ įgalina „peer-to-peer“ ryšį, todėl nebereikia tokio tarpininko kaip „Uber“ ar „Airbnb“. „Blockchain“ paslaugos sumažina ar net panaikina tarpininkų mokesčius. Tai leidžia tiems, kurie turi kuo pasidalinti, tiesiogiai susisiekti su norinčiais pasiskolinti. Šalys susitaria dėl kainos ir saugiai perveda ją kriptovaliuta.

Saugumas ir nusikalstamumas

Net jei jūs niekada asmeniškai nepatyrėte jokių problemų naudodamiesi „Airbnb“ ar „Uber“, yra tikimybė, kad galite pažinti ką nors turinčio istoriją. Nors dalijimosi bendrovės įdiegė saugumo priemones ir patikrinimus, vis tiek pasitaiko siaubingų incidentų. CNN pranešė Šių metų pradžioje 103 JAV „Uber“ vairuotojai iki šiol yra apkaltinti seksualiniu prievartavimu ar prievarta ir beveik trečdalis jų anksčiau yra teisti. Yra pranešimų apie panašius incidentus, kuriuos pateikė kitos pasidalijimo kompanijos, pvz Ola Indijoje ir Griebkite Malaizijoje. Tuo tarpu yra visos svetainės skirta „Airbnb“ siaubo istorijoms tiek iš svečių, tiek iš šeimininkų.

uber vairuotojas

Iš kur tu gali žinoti, kas tave vairuoja?

Norėdami būti sąžiningi dalijimosi ekonomikos bendrovių atžvilgiu, „Airbnb“ svetainė teisingai nurodo kad foniniai patikrinimai priklauso nuo viešųjų organizacijų duomenų, kurie dažnai yra fragmentiški ir blogai prižiūrimi.

Tapatybės patikrinimas ir fono tikrinimas yra efektyvesnis „blockchain“ platformoje. Visų pirma, jei vyriausybinės organizacijos stengsis įrašyti tokius dalykus kaip nusikalstamos veikos ir vairuotojų licencijavimas bei registravimas nekintamose blokų grandinėse, dalijimosi ekonomikos bendrovių patikrinimas būtų patikimesnis ir tvirtesnis..

„Blockchain“ pagrindu veikiančios dalijimosi ekonomikos bendrovės taip pat gali pasinaudoti užregistruodamos „blockchain“ foninius patikrinimus. Tai patikros patikimumą ir apsaugą nuo klastojimo.

Duomenų saugumas ir privatumas

2017 metų pabaigoje, „Bloomberg“ nutraukė istoriją kad „Uber“ daugiau nei metus slėpė didžiulį savo klientų duomenų pažeidimą. Piratai įsilaužė į saugos priemones aplink įmonės serverius ir pavogė maždaug 57 milijonų vartotojų duomenis. Vėliau bendrovė atleido savo vyriausiąjį saugumo pareigūną, kuris dalyvavo atliekant 100 000 USD sumenkinantį įsilaužėlių mokėjimą..

Kol „Uber“ yra toli gražu ne vienas būdamas tokio įsilaužimo objektas, pavyzdys sukuria dar vieną atvejį, kai dalijimosi ekonomikos įmonės turi būti decentralizuotos naudojant „blockchain“. Duomenų bazių decentralizavimas keliuose mazguose saugo duomenis, išvengiant daugelio centralizuotų serverių pažeidžiamumų.

Be to, jei tokia decentralizuotos sistemos ataka tikrai įvyktų, ją nuslėpti būtų kur kas sunkiau. Net jei 51 procentas „blockchain“ mazgų pasirodytų kenkėjiški, norint nuslėpti, 100 proc.

„Blockchain“ dalijimosi ekonomikos bendrovių ateities perspektyvos

Nepaisant visų šių problemų, dalijimosi ekonomikos augimo perspektyva atrodo šviesi. Viename tyrime teigiama kad tikimasi, kad rinka išaugs nuo maždaug 14 milijardų dolerių 2014 m. iki daugiau nei 335 milijardų dolerių iki 2025 m. „Blockchain“ startuoliai greitai pastebėjo galimybę nutraukti didelių dalijimosi ekonomikos bendrovių pramonės dominavimą. Du tokie „blockchain“ startuoliai yra „Origin“ ir „ShareRing“. Abi įžvelgia tinklo, kuris pasiūlys dalytis operacijomis įvairiausiomis prekėmis ir paslaugomis, galimybes.

Kilmė

Kilmė yra atvirojo kodo „Ethereum“ pagrindu sukurtas protokolas, skirtas kurti dalijimosi ekonomikos rinkas. Tai leidžia kūrėjams kurti pritaikytus „dApps“ skirtingiems prekių ir paslaugų dalijimosi tipams (pvz., Užduotims, dalijimuisi namuose, pasidalijimui važiavimu) arba skirtingoms vietovėms. „Origin“ platformoje pristatys savo „dApp“. Ši programa veikia kaip vartotojų rinka ir sujungia norinčius užsiimti verslu. Sistema naudoja pažangias sutartis, kad valdytų sandorius ir mokėjimus už prekes ir paslaugas.

„Origin Protocol“ pagrindinis puslapis

„Origin Protocol“ pagrindinis puslapis

Svetainėje pabrėžiama, kaip tarpininko trūkumas leidžia vartotojams sudaryti sandorius be didelių mokesčių. „Origin“ jau bendradarbiauja su įmonėmis, kurios naudosis platforma kurdamos savo dalijimosi rinkas. Bendrovė vykdo savo simbolinį pardavimą bendradarbiaudama su SEC registruotu „Coinlist Capital“. Vykdydamas reikalavimus atitinkantį ICO, jis gali atsiriboti nuo apgaulingų ICO, kurie kankino rinką, gausėjimo.

„ShareRing“

„ShareRing“ turi panašius tikslus kaip „Origin“, tačiau kuria savo „blockchain“, kad paleistų dvigubų žetonų sistemą. Dviejų ženklų mechanizmu siekiama sumažinti trintį įtraukiant naujus (ne kriptografinius) vartotojus į sistemą.

„ShareToken“ yra sistemos naudingumo ženklas. Tai yra paskata, skatinanti „blockchain“, taip pat moneta, kurią į sistemą pirko tie, kurie turi nuomojamų prekių. „SharePay“ yra kitas prieigos raktas ir yra susietas su „fiat“ verte. Vartotojai gali iškeisti „fiat“ į „SharePay“ naudodami „ShareRing“ platformą. Norintys išsinuomoti per „ShareRing“ gali „papildyti“ savo „SharePay“ likutį naudodami savo kreditinę kortelę.

„ShareRing“ pagrindinis puslapis

„ShareRing“ pagrindinis puslapis

„ShareRing“ šaknys yra Australijos kelionių organizavimo įmonėje „Keaz“. Neseniai ji pateko į automobilių blokų konsorciumą „MOBI“.

Monopolijos yra nestabilios

Dabartinėje dalijimosi ekonomikoje dominuoja monopolijos, o tokios rinkos yra subrendusios trikdžiams. „Blockchain“ atsiradimas pašalina tarpininkus, todėl nuovokūs startuoliai gali sukelti galvos skausmą tokiems kaip „Uber“ ir „Airbnb“. Didžiosios dalijimosi ekonomikos bendrovės, taip pat kitos internetinės prekybos vietos, privalo įsitikinti, kad jos neatsilieka nuo šių pokyčių, jei ketina išlikti savo žaidimo viršūnėje..