Decentralizuotas arba platinamas internetas (DWeb) plačiai suprantamas kaip natūrali interneto evoliucija, nes jis gali susigrąžinti centralizuotų subjektų, šiuo metu dominuojančių interneto aplinkoje, galią ir grąžinti ją mums – vartotojams.

Neseniai pasikeitus paradigmai, vartotojai reikalavo kontroliuoti savo duomenis, o neįtikėtinas atviro kodo pokyčių augimas paskatino įvairias technologijas, tokias kaip „Tor“, „BitTorrent“ ir „blockchain“, kurias daugelis laiko pagrindiniais „DWeb“ elementais..

Siekdami geriau suprasti dabartinę sparčiai populiarėjančių technologijų rinkinio būklę, mes „Fluence“ ėmėmės užduoties apklausti daugiau nei 600 asmenų, iš kurių du trečdaliai nurodė tiesioginį technologijų kontekstą, o 231 aktyviai dirbo su „DWeb“ projektais. Iš šių atsakymų mes išskyrėme keletą įdomių ir kartais blaivių įžvalgų bei nuomonių apie dabartines DWeb būsenas.

Redaktoriaus pastaba: Šis straipsnis yra svečias pranešimas iš Evgeny Ponomarev iš „Fluence Network“ ir „Polygrowth.io“. Straipsnyje dažnai minima a 2020 m. Decentralizuota interneto plėtros ataskaita pateikė „Fluence Network“.

Pagrindinės kliūtys išlieka

Kaip ir daugelio potencialiai trikdančių technologijų atveju, daug darbo reikia skirti kuriant įvairius kitus pirmtakus ir sinergines technologijas, kol visiškai paaiškės visos naujosios technologijos galimybės..

Šaltinis: „Fluence Decentralized Web Report 2020“

Šaltinis: „Fluence Decentralized Web Report 2020“

Neabejotinai taip yra su „DWeb“, kuris greičiausiai bus suformuotas iš daugybės papildomų technologijų, kurios, be kitų, gali apimti P2P ryšio protokolus, į privatumą orientuotus tinklus ir decentralizuotą DNS. Tačiau daugelis jų vis dar yra ankstyvoje kūrimo stadijoje, o kai kurie reikšmingi DWeb techniniai iššūkiai dar neišspręsti.

internetinis tyrimas

Daugiau nei pusė apklausos respondentų sutiko, kad norint pasiekti DWeb, reikės dalytis P2P failais, saugoti pagal turinį ir P2P ryšio protokolus. Ir atvirkščiai, šis skaičius sumažėja tik iki 40, 5% duomenų nuosavybės protokolams, pvz., “Solid”, ir iki 35%, jei tai yra “blockchain”.

Nepaisant to, panašus į mūsų rezultatus 2019 m. „Dapp“ tyrimas, beveik pusė (44%) „DWeb“ srities atstovų pabrėžia, kad dokumentacijos ir mokymosi išteklių trūkumas yra labiausiai varginantis „DWeb tech“ dalykas. Tai atidžiai sekė sunkumai, susiję su technologijos taikymu (42 proc.) Ir integravimu (40 proc.). Įdomu tai, kad nedidelė respondentų mažuma (11 proc.) Mano, kad technologija paprasčiausiai neveikia.

Nepaisant to, kai kuriems dabartiniams atvirojo kodo „DWeb“ projektams pavyko pastebimai pritraukti respondentus – iš jų IPFS ir „Ethereum“ naudoja atitinkamai 36% ir 25% respondentų, o „Dat“ (14%), „ActivityPub“ (13%), „WebTorrent“ (12%) ir „Libp2p“ (12%) taip pat išsiskiria kaip populiarios DWeb kūrimo platformos ir protokolai.

Apskritai, kaip ir daugelis naujų naujovių, daugiausia problemų, su kuriomis susiduria DWeb kūrėjai, yra techniniai iššūkiai kartu su paprastu išteklių ir informacijos fragmentavimu..

Įvaikinimo kliūtys

Nors techniniai iššūkiai yra reikšminga kliūtis plėtojant ir plėtojant DWeb, maždaug 70% respondentų mano, kad bendras vartotojų supratimo trūkumas yra dar viena reikšminga kliūtis. Palyginti, 49 proc. Mano, kad technologijų nebrandumas yra viena didžiausių kliūčių, o 42 proc. Technologijų milžinų pasipriešinimą įvardijo kaip vieną didžiausių kliūčių link DWeb.

decentralizuotas internetas

Toliau mąstydami, mes paklausėme projektų apie jų iššūkius siekiant masinio naudotojų įsisavinimo. 59% nurodė, kad nėra subrendę, 35,5% mano, kad sudėtinga įtraukti ir mokyti naujus vartotojus, o 24% mano, kad mažas bendras DWeb vartotojų skaičius yra reikšmingas veiksnys. Vienas respondentas sako taip:

„Didžiausia kliūtis įsisavinti yra tai, kad technologiją lengva naudoti. Šiuo metu netechnikams net sunku suprasti, kas yra „DWeb“, jau nekalbant apie technologijos naudojimą “.

Šie iššūkiai gali paaiškinti, kodėl daugeliui „DWeb“ produktų nepavyko pasiekti reikšmingo naudotojų, ir tik 2% iš 228 respondentų teigė, kad jų projektą kas mėnesį naudoja nuo 10 000 iki 100 000. Palyginimui, 35% dar nepaleido, o maždaug 21% – mažiau nei 100 vartotojų per mėnesį.

Nors naudojant naujas technologijas galima tikėtis augimo skausmo, iššūkiai, atsirandantys dėl sudėtingos vartotojų patirties ir didelės konkurencijos dėl labiau išplėtotų centralizuotų galimybių, pasirodė esančios reikšmingos kliūtys augimui..

„Blockchain“ perspektyvus, tačiau nėra „Silver Bullet“: ar „Blockchain“ internetas turi šūvį?

Nors visiems tinkamas DWeb kūrimo iššūkių sprendimas neabejotinai būtų sveikintinas dalykas, problemos yra tokios daugybinės, kad vargu ar taip bus.

Atvirkščiai, mūsų apklausa rodo, kad 75,5% respondentų mano, kad pirmiausia reikėtų spręsti suverenumo problemas, susijusias su dabartiniu žiniatinklio įgyvendinimu. Palyginimui, duomenų privatumas (59 proc.), Technologinis atsparumas ir atsparumas trikdžiams (56 proc.) Bei saugumo problemos (51 proc.) Taip pat buvo populiarūs pirmųjų kūrimo krypčių pasirinkimai..

Šie rezultatai tvirtai dera su populiarėjančiu pasakojimu apie vartotojus, kurie vis labiau siekia perimti savo privatumą ir saugumą į savo rankas, vengti duomenų minų ir centralizuotų mazgų, kurie yra daugelio didžiausių dabartinio interneto problemų sprendimas, pvz., cenzūra, slaptas duomenų gavimas ir piktnaudžiavimas privatumu.

Nors „blockchains“ yra bene universaliausia bendraamžių sistema dabartiniu metu ir dažnai įvardijama kaip duomenų privatumo, kišimosi ir centralizavimo problemų, kurias patiria daugelis sistemų, sprendimas, dauguma apklausos respondentų (58 proc.) Mano, kad ši technologija nėra sidabrinė kulka sprendžiant iššūkius, susijusius su DWeb.

decentralizuotas internetas

Tyrimo „blockchain“ nuomonė.

Nepaisant to, mes nustatėme, kad daugelis respondentų mano, kad „blockchain“ turi savo paskirtį, nes 54% sutiko, kad tai naudinga decentralizuotai valiutai, 36% teigė, kad tai naudinga decentralizuotoms tapatybės programoms, ir 33% mano, kad technologija turi įvairių naudojimo atvejų, susijusių su DWeb. 14% manė, kad „blockchain“ yra „laiko švaistymas“.

Tai mums sako, kad vis dar labai skiriasi „blockchain“ potencialas – technologija, kuri daugeliu aspektų vis dar nėra įrodyta, tačiau vis dar giriama kaip daugelio pramonės šakų ateitis. Dviejose mūsų gautose citatose puikiai apibendrinamos nepaprastai priešingos mūsų respondentų nuomonės.

„Įdomus sprendimas, bet nėra praktiškas dėl didžiulio energijos poreikio. Jis taip pat nėra mastelis! “ – sakė vienas respondentas. „Galbūt naudinga P2P sistemoms, kur žmonės gali skirti išteklių (pvz., Saugyklą) į baseiną arba mokėti už jo naudojimą“, – sakė kitas.

Reikia patikslinti verslo modelius

Mes nustatėme, kad DWeb supantys verslo modeliai tebėra viena didžiausių kliūčių kūrėjams, iš kurių daugelis stengėsi nustatyti perspektyvų būdą užsidirbti iš savo projektų.

decentralizuotas internetas

Decentralizuota žiniatinklio ataskaita

Apskritai tik 15% respondentų nurodė, kad jų projekte buvo mokamas produktas, o tik 1% patiria pajamų iš reklamos – smarkiai skiriasi nuo to, kurį mato centralizuoti pajamų gavimo metodai. Vietoj to, milžiniški 30 proc. Iš viso negauna pinigų iš savo projekto, o dar 22,5 proc. Planuoja išsiaiškinti, kaip monetarizuoti vėliau.

Atitinkamai daugiau nei pusė šių decentralizuoto interneto projektų yra finansuojami iš savęs, o beveik penktadalis – VC / Angel finansuojami.

Viskas, nors akivaizdu, kad labai reikalingos DWeb technologijos ir didelė laukianti parama, reikės išspręsti įvairias technines kliūtis, UX iššūkius ir kliūtis, kad tikrai konkuruotume su paprastumu ir funkcionalumu. kuriuos šiandien siūlo populiarūs centralizuoti modeliai. Nepaisant to, DWeb vizija tikrai verta siekti, o pagrindai yra lėtai, bet tikrai klojami šiandien.