Decentralizuotas finansavimas tampa vienu iš 2019 m. Šifravimo žodžių. Be ažiotažo, „DeFi“ judėjimas siūlo tam tikrą intriguojantį potencialą. Ja siekiama sukurti tikrai decentralizuotą finansų sistemą, kuriai nereikia tradicinės bankų sistemos. Sistema, labiau suderinta su pirminiais „Bitcoin“ nesuvokiamo kūrėjo ketinimais nei visa, ką mes matėme anksčiau. Taigi, kas yra decentralizuotas finansavimas ir ką tai reiškia kriptografijos ateičiai?

Satoshi vizija (ne „Bitcoin Cash“)

Prieš pradėdami, atsižvelgdami į naujausias žinias, skirkime sekundę, kad galėtume išaiškinti terminą „Satoshi vizija“. Gerai prieš Craigą Wrightą karaliavo jo karas praktiškai su visa kriptoversione, siunčiant nutraukimo laiškus tiems, kurie išdrįso suabejoti jo teiginių „Aš esu Satoshi“ tikrumu, tikrasis Satoshi (kaip ir tas, kurį mes žinome, išrado Bitcoin) turėjo paprastą viziją. Tai nebuvo nieko bendro su „Bitcoin Cash“ šakutėmis, ir čia pat nurodyta pirmoje Baltasis Bitcoin popierius:

„Vien tik„ peer-to-peer “elektroninių grynųjų versija leistų mokėjimus internetu tiesiogiai siųsti iš vienos šalies į kitą, nepraleidžiant finansų įstaigos.“

Nors „Bitcoin“ iš esmės ir toliau atitinka šią viziją, „blockchain“ ir „crypto“ peizažas išsiskyrė. Ypač finansų sektorius greitai pastebėjo pagrindinių technologijų galimybes.

Nenuostabu, kad sektorius, kurio duona ir sviestas yra tarpininkas, bankai ir daugelis vyriausybių nebuvo linkę į pirminę Satoshi viziją. Tačiau „blockchain“ siūlo didžiulį potencialą finansų sektoriui. Taigi bankai ir finansinės institucijos kartu su vyriausybėmis ir didelėmis įmonėmis, tokiomis kaip IBM, pradėjo tirti, ką gali padaryti „blockchain“.

„IBM Blockchain“

IBM – turbūt didžiausias privatus „blockchain“ pasiūlymas rinkoje šiandien

Dabar egzistuoja konsorciumai, skirti ištirti „blockchain“ potencialą beveik visose pramonės šakose. Kartu su finansais „blockchain“ kelia bangas tiekimo grandinėje ir logistikos, draudimo, reklamos, aviacijos, kosmoso, sveikatos priežiūros ir tiek daug daugelyje kitų sektorių. Tačiau daugelis šių pokyčių įvyko privačiose paskirstytose knygose, kuriose nėra visiškai išnaudojami decentralizavimo pranašumai. Dėl šios priežasties daugelis šifravimo puristų neigia nukrypimą nuo pirminio Satoshi vizijos.

Įveskite decentralizuotą finansavimą.

Apie decentralizuotus finansus

The Pradėtas decentralizuotų finansų (#DeFi) judėjimas praėjusių metų pabaigoje, kaip penkiolikos „Ethereum“ paremtų projektų tinklas, kurio bendras tikslas yra sukurti atviresnę finansų sistemą. Pradiniai narių projektai buvo „MakerDAO“, „Origin Protocol“ ir „Paradigma“. Vėliau dalyviai buvo „Kyber Network“ ir „Compound“.

Tinklas taip pat įtvirtino kai kurias prisijungimo gaires. Šie aiškiai nurodykite kad dalyvaujant „#DeFi“, projektas kuria arba kuria decentralizuoto blokų grandinės paslaugą finansų sektoriuje, laikosi bendrų standartų ir siekia sąveikumo, ir turi atitikti pagrindinius „#DeFi“ principus. Principai kalba apie finansinę įtrauktį, prieinamumą ir skaidrumą.

Šiuo metu „#DeFi“ nariai yra decentralizuoti mainai, piniginės, stabilios monetos, prognozavimo rinkos, likvidumo protokolai ir daugelis kitų.

Ką „Ethereum“ reiškia #DeFi?

Dauguma pirmųjų decentralizuoto finansų judėjimo dalyvių yra pagrįsti „Ethereum“. Todėl „DeFi“ yra gana gera žinia Vitaliko kūdikiui.

Suskaidykime. „MakerDAO“ yra didžiausias „Ethereum“ projektas, susijęs su „#DeFi“, jei kaip priemonę naudojame suinteresuotą ETH. Rašymo metu, daugiau nei 2 milijonai ETH yra įtraukti į „Maker“.

ETH įsitraukė į „Maker“

ETH įsitraukė į „Maker“

Kitos didžiausios yra „Compound“ ir „Uniswap“, atitinkamai 55 ir 27 tūkst.

ETH užsiėmė „Compound“ ir „Uniswap“

ETH užsiėmė „Compound“ ir „Uniswap“

Jau nekalbant apie „Bancor“, kuris nėra grynas „Ethereum“ projektas, tačiau veikia kaip „Ethereum“ pagrindu veikiančių žetonų likvidumo tinklas. A naujausias tinklaraščio įrašas iš „Bancor“ paskelbė, kad savo tinkle dabar yra 12,8 mln. USD vertės „Ethereum“ ir „EOS“.

Kuo daugiau ETH įsitraukia į tokio pobūdžio decentralizuotus finansinius projektus, tuo mažiau ETH tampa. Padidėjęs ETH trūkumas skatina prekybininkų ir investuotojų paklausą, o tai padidina jos rinkos vertę. Todėl #DeFi judėjimo augimas suteikia puikių žinių tiems, kurie spekuliuoja ETH.

Ką „Blockchain“ reiškia decentralizuoti finansai?

Pradinė #DeFi projektų grupė daugiausia grindžiama „Ethereum“. Bet tai nereiškia, kad decentralizuota finansų ekosistema negali klestėti visose blokų grandinėse. Tiesą sakant, tai padarius, „blockchain“ ir finansų konvergencija sugrįš į pirminę Satoshi viziją.

Nuo to laiko, kai užsitęsusi meškų rinka virto kriptografine žiema, buvo gausybė kritikos ir šiandien nukreiptas į blokų grandinę ir kriptovaliutą. Deja (o galbūt, laimei, jei esate decentralizacijos puristas), tai taip pat verčia spėlioti, kad „blockchain“ kaip technologija turėjo savo momentą.

Net savęs „buvę tikintieji“ naudojo aukšto lygio platformas pasakyti savo poziciją „mes bandėme, tai neveikė“. Tai, kad JAV reguliavimo institucijos nepatvirtino „Bitcoin ETF“, nepadeda parduoti kripto idėjos kaip sėkmės finansų pasaulyje idėjos. Tai, kad reguliuojami ateities sandoriai, siūlantys „Bakkt“, taip pat nėra neapibrėžti.

Tai atrodo nepaprastai nesąžininga. „Bitcoin“ kaina, esanti žemiausioje 2018 m., Vis dar buvo keturis kartus didesnė nei prieš dvejus metus iki bumo. Be to, joks korporatyvinis „blockchain“ diegimas bet kokiam naudojimo atvejui neveikia daugiau nei metus ar dvejus. Vargu ar tiek laiko pakanka, kad tai paskelbtum sėkme ar nesėkme. Ypač atsižvelgiant į tai, kokiu greičiu šlifuoja įmonių pavaros.

Pasidarykime patys

Bet kokiu atveju decentralizuotas finansavimas nutolsta nuo išorinio blokų grandinės ir kriptovaliutų patvirtinimo poreikio. #DeFi nereikalauja, kad bankai ir finansinės institucijos įdiegtų šią technologiją.

Veikiau tai rodo, kad kriptografijos pasaulis klesti savaime, nereikia išorinio patvirtinimo ar reguliavimo. #DeFi kuria naujus kriptografijos priėmimo kanalus. Tai skatina naują finansinio verslumo bangą, kuri būtų užgniaužta tradicinės bankininkystės pasaulyje.

Be to, „#DeFi“ yra pagrįstas bendraamžiais, kurie keičiasi skaitmenine valiuta internete. Be akivaizdaus poreikio įsivesti kriptografiją iš „fiat“, tam nereikia tarpininkauti finansų įstaigoje. Tai taip arti Satoshi vizijos, tarsi žmogus pats sugalvotų. Ką, pagalvojus, jis tarsi padarė.

Kiekvienam, norinčiam išsamiau nagrinėti decentralizuoto finansavimo projektus, kai kurios maloniai sielos kuravo gana išsamus „GitHub“ sąrašas. Taip pat įjungtas „#DeFi“ Telegrama ir Reddit.

Paveikslėlis: „Pixabay“