Ar kada pagalvojai apie tai, kaip „blockchain“ gali paveikti deimantų pramonę? Tikriausiai ne, tiesa? Tačiau dabar „blockchain“ technologija gali patobulinti deimantų stebėjimą nuo kasyklos iki juvelyrikos parduotuvės.

Tačiau yra deimantų problema. Kaip ir bet kurioje kitoje populiarioje pramonėje, deimantų rinka nėra visiškai švari. Kai kuriais deimantais, vadinamais konfliktiniais deimantais, nelegaliai prekiaujama finansuoti karus užsienyje. Jūs to galite nežinoti dėl didelės deimantų paklausos. Beveik 50 proc deimantų paklausos kyla iš JAV – ir tai nenuostabu. Juk tai sužadėtuvių ir vestuvių brangakmenis. Dėl savo atsparumo deimantas yra idealus pramoniniam naudojimui.

Vis dėlto deimantų kasyba gali būti smurtinis reikalas. 2006-ųjų hitas „Blood Diamond“, kuriame vaidino Leonardo DiCaprio, pristatė pasaulio scenas su deimantų kasyba Afrikoje..

Nepaisant to, deimantų pramonės suinteresuotosios šalys teisėtai nori sustabdyti prekybą konfliktiniais deimantais, o „blockchain“ gali būti sprendimas.

Kas yra konfliktinis deimantas?

Tiems, kurie nežino, konflikto deimantas yra nepjaustytas deimantas, kasamas ginkluoto konflikto zonoje. Tada prekiaujama deimantu, o lėšos naudojamos kovoms finansuoti. Šie kraujo deimantai dažniausiai siejami su konfliktais Centrinėje ir Vakarų Afrikoje.

CNN duomenimis, apie 4 procentai pasaulio deimantų populiacijos atvyko iš Siera Leonės per jos pilietinį karą (1991-2002). Ir tai tik iš vienos šalies! CBS straipsnyje ekspertai teigė, kad kraujo deimantai galėtų kompensuoti 15 proc deimantų prekybos.

Nepaisant šios statistikos, yra priemonių, kuriomis bandoma užgniaužti nelegalią pramonę. Pagrindinis veikėjas yra Kimberley procesas. Ši sertifikavimo schema sujungia vietos valdžios institucijas ir tarptautines organizacijas, kad išspręstų problemą. Jų sprendimas: Užtikrinkite, kad kiekviena deimantų siunta iš šių sričių būtų sertifikuota.

Ar tai veikia?

„Kimberly“ procesas teigia, kad taip yra ir teigia, kad sėkmės procentas yra 99,8 proc.

Tačiau turint tiek tarpininkų ir tiek daug žingsnių tarp deimantų kasimo ir pardavimo, sukčiavimas vis dar labai tikėtinas. Daugelis mano, kad šis procesas gali būti efektyvesnis, įskaitant deimantų milžinę „De Beers“.

„Diamond Blockchain“

„De Beers“ grupė, kuriai priklauso daugiau kaip 30 procentų deimantų rinkos, neseniai paskelbė apie savo ketinimus vykdyti „blockchain“ technologiją. Teisingai. Vienas iš pramonės lyderių nori panaudoti blokų grandinę, kad pažabotų deimantus nuo konfliktų.

Iš to, ką žinojome apie „blockchain“, tai turėtų veikti. Kataloguojant deimantus „blockchain“ bus sukurtas skaidrumas. Tik keli pasirinkti asmenys turės prieigą prie knygos, kad kiekvienas proceso dalyvis tinkamai atliktų savo darbą. Jums nebereikia pasitikėti vyriausybėmis, kasyklomis, siuntų komanda. Jei deimantas yra sertifikuotas „blockchain“, tai teisėta.

De Beersas planuoja sekti deimantus nuo pradinio kasimo iki galutinio pardavimo. Tokiu būdu galite atsekti kiekvieną deimanto judesį skaitmeninėje knygoje.

Jų „blockchain“ verslas, Tracr, Nepaisant to, kad ją įkūrė „De Beers“, bendrovė pabrėžia, kad ji neturi prieigos prie duomenų, nebent duomenų savininkas jomis dalijasi. Naudodamiesi „Kimberly“ procesu kaip vadovu, jie investavo į deimantų biurus, gamintojus, greiderius, mažmenininkus ir kitas suinteresuotąsias šalis, kad projektas taptų realybe..

„Diamond Blockchain“: ekrano kopija iš „Tracr“ svetainės, kurioje išvardytos tiekimo grandinės problemos

Ekrano kopija iš „Tracr“ pagrindinio puslapio. Šiuos tiekimo grandinės pažeidžiamumus išnaudoja prekyba konfliktiniais deimantais.

Tačiau jie nėra vieninteliai, kurie naudoja blokų grandinę konfliktų deimantams naikinti.

2015 m. „Everledger“ buvo naudojamas saugiai sekti deimantus. 2017 m. Jis grįžo su nauju „Diamond Time-Lapse“ planu (DDLP). Ši nauja iniciatyva realiuoju laiku stebi visą procesą, pradedant kasyba ir baigiant sertifikavimu.

Tačiau Everledgeris taip pat nėra visiškai nesusijęs. Šią technologiją sukūrė „Dharmanandan Diamonds“, DDPL pasitikėjimas ir „De Beers“ akiračio savininkas. Kitaip tariant, „Everledger“ kūrėjai yra „De Beers“ įgalioti neapdorotų deimantų pirkėjai.

Ar „De Beers“ yra sprendimas?

IBM prisijungė prie deimantų paieškos prekybos 2018 m. balandžio mėn., bendradarbiaudamas su įvairiomis juvelyrikos firmomis, ir jie nebuvo vieni. Tiesą sakant, Kanados NVO „Impact“, paliko Kimberly procesą apskritai, teigdamas, kad „De Beers“ sprendimas buvo nepatenkinamas.

Jei tai tiesa, deimantų pramonėje gali būti daugiau vietos „blockchain“ technologijų plėtrai.

Santrauka

Sakymas, kad konfliktiniai deimantai yra problema, yra nepakankamas. Lėšos iš šių neteisėtai parduodamų brangakmenių finansuoja smurtą ir terorą. „Blockchain“ siūlo nuostabų sprendimą.

Iki šiol matėme, kaip pramonės lyderiai naująsias technologijas priima išskėstomis rankomis, tačiau technologijai dar yra kur augti, ir procesas vis dar gali vystytis.

Tačiau vienas dalykas yra tikras: šios iniciatyvos verčia mus galvoti apie tai, kaip užkirsti kelią prekybai kraujo deimantais ir atverti kelią į taiką.