Šiame straipsnyje apžvelgiame Pasaulio banko „blockchain“ iniciatyvą ir didėjantį „blockchain“ obligacijų populiarumą. Nors tai yra gana nauja koncepcija, bet kokio dydžio bankai ir vyriausybės pradeda išleisti „blockchain“ pagrindu sudarytas obligacijas ir mini obligacijas. Panagrinėkime šiuos naudojimo atvejus ir pabandykime suprasti, kaip šie pokyčiai gali paveikti vyriausybės lėšų rinkimo ateitį.

Kodėl „Blockchain“ obligacijos?

Pirmosios vyriausybės obligacijos buvo išleistas Nyderlanduose 1517 m. Nuo to laiko ši lėšų rinkimo forma vaidino neatskiriamą vaidmenį renkant viešojo sektoriaus lėšas visame pasaulyje. Tradicinės vyriausybės obligacijos buvo ryšys tarp vyriausybių ir piliečių. Praeities obligacijos paprastai buvo nurodytos konkrečios šalies valiuta. Tačiau tai jau pradėjo keistis atsiradus „blockchain“ obligacijoms.

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių vyriausybės visais lygiais gali norėti naudoti „blockchain“ obligacijas tradicinėms obligacijoms. Pavyzdžiui, naudojant „blockchains“ gali būti pašalintos trečiųjų šalių firmų ir finansinių institucijų poreikis. Kitaip tariant, „blockchain“ technologija gali tiesiogiai sujungti emitentus (vyriausybes) ir gavėjus (piliečius). Dabar panagrinėkime keletą svarbių atvejų tyrimų.

Pasaulio banko „Blockchain“ obligacijos

2018 m. Rugpjūčio mėn, Pasaulio bankas paskelbė savo planus paleisti pirmąją pasaulyje „blockchain“ obligaciją. Tačiau kriptovaliuta nebus naudojama kaip mokėjimo forma. Tikėtina, kad taip yra dėl to, kad dar nėra plačiai pritaikytos, vyriausybės išleistos skaitmeninės valiutos.

Deja, dauguma šių variantų laikomi „Ponzi“ schemomis. Todėl bus naudojama „fiat“ valiuta. 2018 m. Rugpjūčio 10 d. Pasaulio bankas paskyrė Australijos Sandraugos banką (CBA) vieninteliu dvejų metų obligacijų organizatoriumi. Organizacija siekia surinkti 50 milijonų AUD (atitinkančių 36 milijonus USD).

Pasaulio banko iždo operacijų kapitalo rinkų vadovas Paulas Snaithas sakė, kad institucija bendradarbiauja su „Microsoft“ siekiant patenkinti techninius reikalavimus, reikalingus jų programinei įrangai ir platformai sukurti. Nors Pasaulio banko „blockchain“ obligacijos investuotojams yra perspektyvus žingsnis į priekį, svarbu pažymėti, kad visi, įsigiję obligacijas, vis tiek eis tradiciniu keliu.

Pavyzdžiui, kiekvienas pirkėjas vis tiek turi atlikti oficialų registracijos procesą. Be to, visi gryni pinigai bus perduodami atskirai nuo blokų grandinės įprastais obligacijų kanalais.

Pasaulio banko grupės logotipas

Pasaulio banko „Blockchain“: Pasaulio bankas planuoja tapti pirmuoju „blockchain“ obligacijų emitentu.

BNP „Paribas“ obligacijos

Pasaulio banko „blockchain“ pastangos tapti pirmuoju pasauliniu „blockchain“ obligacijų išleidėju yra nemažas pasiekimas, tačiau tai nėra vienintelė didelė finansų įstaiga, dirbanti pagal tokią iniciatyvą. BNP Paribas, didžiausias Prancūzijos bankas ir 8-as pagal dydį bankas pasaulyje, taip pat turi panašią programą darbuose. 2016 m. Šis bankas pradėjo kurti ir išbandyti „blockchain“ platformą, leidžiančią privačioms įmonėms išleisti mini obligacijas.

Banko saugojimo tarnyba „BNP Paribas Securities Services“ aktyviai kuria sprendimą, galintį tvarkyti visų mažmeninių obligacijų emisijas ir nuosavybės pasikeitimus. Bankas taip pat bendradarbiavo su trimis Prancūzijos įmonėmis siekdamas galimo tikslo – įgyvendinti realiame pasaulyje. Tarp jų buvo dvi atsinaujinančios energijos įmonės, taip pat investicinė platforma „SmartAngels“, kuri dirbo kurdama pirmąją bandomąją platformą.

Remiantis 2018 m. Vasario straipsniu, Johnas Palychata, „BNP Paribas Securities Services“ skaitmeninės transformacijos skyriaus blokų grandinės vadovas, sakė, kad reikia daugiau patobulinimų integruoti „blockchain“ į esamą rinkos praktiką ir suinteresuotąsias šalis. Palychata taip pat nurodė būtinybę atlikti reguliavimo pakeitimus, kad plačiai paplitusi praktika taptų realybe.

Nebuvo daug atnaujinimų, susijusių su „BNP Paribas“ realaus pasaulio „blockchain“ mini obligacijų įdiegimo galimybe. Nepaisant to, „BNP Paribas“ taip pat pateikia „blockchain“ naujoves kitose finansų srityse, pavyzdžiui, turto valdyme. 2018 m. Sausio mėn, Paskelbta „BNP Paribas Asset Management“ kad ji panaudojo „BNP Paribas Securities Services“ „blockchain“ technologiją, kad sėkmingai išbandytų „blockchain“ pagrįstą fondų paskirstymą Liuksemburge.

BNP „Paribas“ logotipas

„BNP Paribas“ bando „blockchain“ mini obligacijų platformą.

Berklis, Kalifornija: Pirmoji „Blockchain Bond“ savivaldybė?

Kalbant apie obligacijų išleidimą, dauguma žmonių pirmiausia galvoja apie tarptautines institucijas, tokias kaip Pasaulio bankas, arba apie didelius bankus, tokius kaip „BNP Paribas“. Tačiau vietos valdžios institucijos taip pat turi įgaliojimus ir galimybes išleisti obligacijas. Dabar vietos ir valstijų vyriausybės visame pasaulyje pradeda diegti įvairius „blockchain“ sprendimus.

2018 m. Gegužės mėn. Berklio miesto (Kalifornija) miesto taryba balsavo už judėjimą pirmyn dėl projekto, kuris taptų pirmąja savivaldybe, siūlančia „blockchain“ obligacijas. Šią iniciatyvą įdomu tai, kad ji sumažintų investavimo ribą visiems investuotojams. Paprastai minimali investicija į savivaldybių obligacijas yra 5000 USD. Priešingai, Berkeley programa leistų žmonėms pirkti obligacijas už daug mažesnes sumas (t. Y. 10 arba 25 USD), kad būtų remiami bendruomenės projektai.

Ši koncepcija panaši į tai, kaip kriptovaliutų projektai sumažino ar net panaikino minimalią lėšų sumą, reikalingą dalyvauti ICO. Be to, miestas planuoja obligacijas išleisti doleriais. Taip pat yra galimybė, kad miestas galėtų sukurti savo žetoną, siūlydamas piliečiams dvi valiutos galimybes.

Berkeley vicemeras Benas Bartlettas pasakojo „Bloomberg“ kad Volstryto apėjimas yra vienas iš motyvuojančių miesto veiksnių. Jei ši iniciatyva bus sėkminga, ji galėtų nustatyti modelį, kai vyriausybės nebėra priklausomos nuo tradicinių skolinio kapitalo rinkų siūlomų paslaugų. Kalbant apie Berkely miestą, kai kurios galimos iniciatyvos apima muno obligacijų remiamą ICO, kad būstas būtų prieinamas. Miestas jau turi bendradarbiavo su technologijų paleidimu paskambino „Kaimynui“, kad ši vizija taptų tikrove.

Pastato nuotrauka UC Berkeley miestelyje

San Francisko įlankos rajone įsikūręs Berklis yra universiteto miestas, žinomas dėl savo techninių naujovių.

Tendencijos ir išsinešimai

„Blockchain“ obligacijos ir mažosios obligacijos gali pakeisti obligacijų finansavimo ateitį. Vyriausybės ir bankai nebuvo greitai panaudoję kriptovaliutas išleisdami obligacijas ar mokėdami, tačiau tai gali būti galimybė ateityje.

Dar nenustatyta, ar vyriausybės ir finansinės institucijos yra tvirtai „blockchain, bet ne bitcoin“ stovykloje. Nepaisant to, ar naudojamas „fiat“ ar „crypto“, „blockchain“ obligacijos sukuria dar vieną potencialų decentralizuotų technologijų naudojimo atvejį. Svarbiausia, kad jie yra didelis žingsnis į priekį priimant „blockchain“ technologiją.