„Blockchain“ technologija kelia unikalias grėsmes teisėsaugos organizacijoms. Ši nauja technologija leidžia visiems pervesti lėšas tarptautiniu mastu ir daugeliu atvejų anonimiškai. Nusikaltėliai taip pat pripažįsta šį gebėjimą ir toliau ieško naujų būdų integruoti šias savybes į savo neteisėtą veiklą. Nors naujienos dažnai išryškina nešvarius kriptografijos vartotojų veiksmus, taip pat svarbu suprasti, kaip ši technologija sukuria unikalią galimybę sukurti „blockchain“ teisėsaugos strategijas.

Pirmosiomis šifravimo dienomis daugelis žmonių tikėjo, kad Bitcoin yra neatsekamas ir anonimiškas, ir nė nenujautė „Bitcoin“ parduodamas „PayPal“. Kripto investuotojai dabar žino, kad taip nėra. Šiandien rinkoje egzistuoja kelios „blockchain“ stebėjimo platformos. Šios platformos, pvz Grandinės analizė, suteikti bet kam priemonių tirti sandorius „blockchain“.

„Blockchain“ stebėjimo platformos padeda asmenims ir organizacijoms geriau stebėti „blockchain“ veiklą realiuoju laiku. Šie įrankiai yra naudingi stebint neįprastas operacijas, tačiau dėl savo civilinio pobūdžio jie negali atskleisti tam tikros kriptografinės piniginės savininko tapatybės.

Šis noras gauti daugiau informacijos apie „blockchain“ paskatino sukurti daugybę „blockchain“ teisėsaugos strategijų. Skirtingai nuo pirmtakų, šios platformos siekia suteikti teisėsaugai papildomų funkcijų. Žemiau pateikiamos kelios svarbiausios žiūrimos platformos.

Bitfury: krištolas

Populiari kriptovaliutų platforma „Bitfury“ savo „Crystal“ sistemą pradėjo šių metų sausio mėnesį. „Crystal“ yra „viskas viename“ „Bitcoin“ blokų grandinės analizės įrankis, specialiai sukurtas naudoti teisėsaugos organizacijose. Programa suteikia „blockchain“ teisėsaugos sistemą, kuri apima pažangią duomenų žemėlapių sudarymo ir grupavimo technologiją.

„Crystal“ realiuoju laiku stebi „Bitcoin“ blokų grandinę. Ši informacija rūšiuojama ir grupuojama pagal operacijų duomenis. Programa leidžia teisėsaugai pamatyti kenksmingus ar įtartinus sandorius tarp kelių „Bitcoin“ sąskaitų. Firma giriasi, kad jų produktas gali labai tiksliai nustatyti ir sekti nusikalstamą veiką blokų grandinėje.

Sistema leidžia grupuoti informaciją apie konkretų subjektą. „Blockchain“ bendruomenėje šią informaciją gali būti sunku nustatyti. Šis scenarijus įvyksta, kai asmuo naudoja kelias pinigines operacijoms siųsti. „Crystal“ atpažįsta šiuos modelius ir pagal veiklą automatiškai formuoja vartotojo tapatybę.

„Crystal“ per pagrindinį puslapį

„Crystal“ per pagrindinį puslapį

„Bitfury“ norėjo lengvai naudojamos sistemos, kurioje būtų patogi sąsaja. Be to, sistema kiekvienam sandoriui suteikia išsamų rizikos balą. Šie balai suteikia tyrėjams galimybę įvertinti sandorio pagrįstumą. Sistema teikia šią informaciją stebėdama tūkstančius įtartinų „Bitcoin“ adresų.

Pavyzdžiui, teisėsauga gauna pranešimą, kai siunčiamos lėšos eina, tarkime, su tamsiuoju žiniatinkliu susietu adresu. Sistema taip pat išnarplioja duomenis, kurie atskleidžia, kada lėšų paskirstymas apima kelis subjektus.

Leonovas

Kanados įmonė „Leonovus“ neseniai pristatė naujausią teisėsaugos priemonę: „Blockchain“ įrodymų saugykla. Atsižvelgdamas į didėjančią skaitmeninių įrodymų saugojimo paklausą, „Leonovus“ mano, kad jie turi sprendimą.

Šiandien teisėsaugos agentūros atsiduria unikaliame scenarijuje: didžioji dauguma įrodymų yra skaitmeniniai. Šiems skaitmeniniams įrodymams reikalingi saugūs saugojimo metodai. Viskas, nuo konfiskuotų kompiuterinių įrodymų, iki kūno kamerų filmuotos medžiagos, turi būti saugoma nepakeista būsena. Dabartinis šių duomenų saugojimo būdas palieka daug norimų rezultatų, nes teisės pareigūnai niekaip negali patikrinti, ar įrodymai nebuvo peržiūrėti, pakeisti ar sugadinti per tarpinį laikotarpį tarp arešto ir teismo.

Leonovo „Blockchain Evidence Locker“ unikaliai atlieka šią užduotį. Platforma naudoja „blockchain“, kad informacija būtų saugiai ir lengvai pasiekiama. Skaidrus sistemos pobūdis neleidžia jokiems įsibrovėliams keisti įrodymų. Be to, sistema laiko antspaudu visus įrodymus su tuo, kas peržiūrėjo informaciją ir kada.

Pagal dabartinę sistemą teisėsaugos pareigūnai reikalauja išlaikyti išsamią visų skaitmeninių įrodymų saugojimo grandinę. Šiuo metu šis procesas sunaudoja daug išteklių. „Blockchain Evidence Locker“ automatizuoja šį procesą naudodama išmaniųjų sutarčių technologijas. Dar viena puiki „Leonovus“ funkcija yra auditorių galimybė realiuoju laiku peržiūrėti ir patikrinti surinktus duomenis.

„Blockchain Evidence Locker“ turi daugybę teisėsaugos agentūrų, rodančių susidomėjimą platforma. Kompanija šį mėnesį paskelbė apie atlyginimą pagrįstą teismo procesą ir jau dabar kai kurios teisėsaugos agentūros visame pasaulyje užsiregistravo.

„Blockchain“ aljansas

Be programinės įrangos sprendimų, teisėsaugos agentūros ir toliau renka savo išteklius kovai su naujomis grėsmėmis, su kuriomis susiduria visame pasaulyje. Kelios „blockchain“ pagrindu veikiančios teisėsaugos grupės dalijasi informacija. „Blockchain“ aljansas Šiuo metu rodo daugiau nei 50 registruotų narių, iš kurių daugelis yra šios grupės.

Platforma į sceną pateko praėjusių metų spalį, po kai kurių aukšto lygio šifravimo atvejų. Firma teigia, kad tai yra „blockchain“ bendruomenės šaltinis suprasti vyriausybės agentūrų interesus ir rūpesčius. Aljansas siekia mokyti teisėsaugos institucijas, kaip geriausiai kovoti su didėjančiu kriptovaliutų naudojimu vykdant pasaulinę nusikalstamą veiklą..

Šios „blockchain“ teisėsaugos platformos kūrėjai mano, kad tiesioginis teisėsaugos pareigūnų mokymas yra pirmas žingsnis siekiant sušvelninti jų baimę ir nerimą dėl naujos technologijos. Šiandien platforma teikia atvirą ir naudingą dialogą tarp pramonės specialistų ir teisėsaugos pareigūnų.

Saugos žetonai

Apsaugos žetonai gali būti dar viena teisėsaugos pareigūnų apsvarstymo galimybė. Skirtingai nuo tradicinių žetonų, šiuose žetonuose yra KYC ir AML taisyklės. Tai pašalina anonimiškumą iš kriptografinės erdvės. Valdžios institucijos mano, kad toks požiūris gali sumažinti kriptografijos naudojimą neteisėtoje veikloje.

Nors šios monetos kriptografinėje erdvėje yra dar naujos, jos vis labiau pritaikomos. Ši evoliucija sukuria kriptovaliutas, kurios atitinka dabartinius finansinius nuostatus. Šios taisyklės reikalauja, kad vartotojai pateiktų reikiamą informaciją, įskaitant tikrąją tapatybę. Daugelis mano, kad šie žetonai yra labai svarbūs sumažinant neteisėtos veiklos kiekį erdvėje.

„Blockchain“ teisėsaugos strategijos

Kai kripto priėmimas tęsiasi savo keliu, neabejotinai padidės susidomėjimas „blockchain“ operacijų stebėjimo ir stebėjimo sritimis. Teisėsaugos institucijos ieško šių naujų kovos su pažengusiais nusikaltėliais priemonių. Statymai yra dideli, ypač kai atsižvelgiate į kriptovaliutos kiekį, kurį vyriausybės jau konfiskavo.