Jei jus šiek tiek sujaudina milžiniškas dirbtinio intelekto ir „blockchain“ potencialas, jūs ne vienintelis. Kai 90-aisiais buvo klonuota avis Dolly, iškilo aktualus klausimas. Vien todėl, kad galime, ar tai reiškia, kad turėtume?

Vien todėl, kad dirbtinis intelektas ir „blockchain“ technologijos gali sustabdyti nusikaltimus dar jiems neįvykus, pakeisti žmogaus darbus robotais ir kiekvienam stratosferos dalykui priskirti tapatybę – ar tai reiškia, kad jie turėtų?

Ar AI ir „blockchain“ yra labai šaunios, ar šiek tiek šiurpios? Pažvelkime atidžiau.

Dirbtinis intelektas (AI)

AI ir „blockchain“ ir akivaizdžiai yra dvi labai skirtingos pamatinės technologijos. Dirbtinis intelektas naudoja mašininį mokymąsi, kad analizuotų sudėtingus duomenų modelius, nustatytų modelius ir juos atkurtų, galiausiai imituodamas žmogaus veiksmus. Sophia robotas? Teisingai. Ir taip … šiek tiek šiurpu.

„Hanson Robotics“ galėjo geriausiu atveju gydyti pasaulį AI doze. Bet ne viskas, kas susiję su dirbtiniu intelektu, yra tokia vizualiai nuostabi, neaprėpiamai brangi (arba psichiškai trikdanti) kaip Sofija.

Taigi, jei nerimaujate dėl robotų, sunaikinančių žmonių giminę, tikriausiai kol kas galite atsipalaiduoti. Turite pripažinti, kad ir kokie šiurpūs buvo spontaniški anekdotai ir nepriekaištinga veido išraiška, jie taip pat buvo gana šaunūs:

Dirbtinis intelektas nėra ir tai, kad robotai atgyja. Tiesą sakant, mes nuolat naudojame dirbtinį intelektą kasdienėse programose, galbūt net nesuprasdami. Pagalvokite apie „LinkedIn“ ir jo nuspėjamąjį tekstinį pokalbį „Siri“ arba „Alexa“, kad gautumėte šiek tiek subtilesnių AI pavyzdžių be paparacų.

„Blockchain“

Per daug nesigilinant į „blockchain“ ypatumus (jei norite, galite daugiau apie tai skaityti čia), pagrindinės jo savybės yra decentralizacija, skaidrumas, nekintamumas ir gebėjimas valdyti autonomiškai su išmaniosiomis sutartimis..

Naudodamiesi „blockchain“ technologija, galime greitai siųsti lėšas iš vienos šalies į kitą, nesijaudindami dėl konversijos mokesčių. Galime spėlioti apie būsimą „Bitcoin“ kainą, sekti elementus tiekimo grandinėje, saugiai saugoti viešuosius įrašus, naikinti skurdą, sunaikinti korupciją, prekiauti energijos kreditais, grąžinti muzikantams galią ir šimtus kitų nepaprastai įdomių dalykų..

Tačiau „blockchain“ turi keletą savybių, kurios gali suteikti ir žiemą. Pažangus valdymas gali būti sunkiai nukreiptas į galvą, mintis, kad kodas yra įstatymas, ir kad tam tikru momentu ateityje tikėtina, kad IoT technologija ir „blockchain“ sukurs savarankiškus dalykus, už kurių nebus gyvų žmonių..

„Kas nutinka, kai kažkas blogai? Kas yra atsakingas? “ interviu su mumis paklausė Maltos Steve’as Tendonas. „Šiems klausimams spręsti reikia naujų įstatymų.“

Kai dirbtinis intelektas ir „Blockchain“ veikia kartu

Yra keli būdai, kaip AI ir „blockchain“ gali veikti kartu, kad padėtų vienas kitam išnaudoti visą savo potencialą. Pavyzdžiui, mums dar toli iki pažangaus valdymo, kol kyla problemų dėl pažangių sutarčių. Būtent jie yra tokie pat geri, kaip kūrėjas, kuris juos užprogramavo, ir jie negali palikti vietos sąžiningumui ar žmogaus interpretacijai. Galbūt per mašininį mokymąsi ir dirbtinį intelektą pažangios sutartys gali išnaudoti visą savo potencialą ir egzistuoti autonomiškos visuomenės.

Daiktų internetas

Kai dirbtinis intelektas ir „Blockchain“ veikia kartu

Decentralizuotas „blockchain“ technologijos pobūdis taip pat reiškia, kad dirbtinio intelekto skaičiavimo galia gali būti paskirstyta mazgams, siekiant sumažinti išlaidas ir padaryti ją prieinamesnę visiems.

Bet, ko gero, pagrindinis bendras AI ir „blockchain“ siūlas yra duomenys. Sophia savo kalboje pasakė: „Pagalvok apie mane protingą įvesties-išvesties sistemą“. Geras dirbtinis intelektas yra toks pat geras, kaip į jį įvedami duomenys. Čia dviejų technologijų sujungimas gali būti labai naudingas (ir tikrai šaunus).

Užuot „Sophias“ armija, kuri yra prastai suprogramuota, o be vairuotojų automobiliai atsitrenkia į pėsčiuosius, „blockchain“ gali užtikrinti, kad pateikti duomenys yra kokybiški. Ir patikrinta per jos kriptografiją ir nekintamumą.

Kadangi dirbtinis intelektas priklauso nuo reikšmingų duomenų, „blockchain“ netrukus gali tapti didžiuliu įgalintoju, kad mašinos galėtų mokytis greičiau ir efektyviau. Ne tik Sofija, bet ir finansinės operacijos, sumanios sutartys, nuspėjamasis tekstas ir kt.

Keletas kasdienių pavyzdžių

Pažangios prekybos fondas ir AiX yra prekybos platformų, kurios kartu naudoja AI ir „blockchain“, pavyzdžiai. Pasitelkiant gilius pasikartojančius neuroninius tinklus prognozuoti kriptovaliutų kainų pokyčius. Pasitelkę naujausias dirbtinio intelekto technologijas, jie gali išsiaiškinti, ar kriptovaliutų kaina augs, ar mažės. Naudodamos intelektą intelektui ir prekybai naudodamos blokų grandinę, šios platformos gali pateikti naujausias technologijas saugioje platformoje.

„DeepBrain Chain“ yra „AI“ skaičiavimo platforma, paremta „blockchain“ technologija, siekiant integruoti skaičiavimo išteklius, kurie šiuo metu yra išsibarstę visame pasaulyje. Matote modelį? DUOMENYS.

giliųjų smegenų grandinę jis yong

„DeepBrain“ grandinė He Yong

Energetikos pramonėje, įmonės kaip ir „Electrify“ naudoja blokų grandinę dirbtiniam intelektui palaikyti ir savo tinklo operacijoms efektyvinti, sumažinant sąskaitas už energiją net 25 procentais. „Blockchain“ gali užtikrinti duomenų, kuriuos jie apdoroja naudodami dirbtinį intelektą, saugumą ir privatumą, taip pat pateikti pakankamai duomenų, kad būtų galima atlikti griežtą dirbtinį intelektą..

Finansų srityje dirbtinis intelektas ir „blockchain“ taip pat siekia pagerinti efektyvumą. AI gali automatizuoti pasikartojančias užduotis, o „blockchain“ gali apsaugoti duomenis. Toliau pateikiamas šaunių (ir šiurpių) projektų sąrašas.

„Takeaway“

Gali būti, kad ant mūsų rankų nėra „Bladerunner“ padėties ar Mažumos pranešimo, kuriame prieš darant nusikaltimą atsiduriame robotų nužudytuose ar už grotų. Bet vis dėlto robote yra kažkas šiek tiek grėsmingo, kuris atrodo kaip žmogaus pasakymas: „tu būk malonus man ir aš būsiu tau malonus“.