Fizinis „Blockchain“ turtas: kodėl varginti?

„Blockchain“ yra tikrai naudinga registruojant, kontroliuojant ir perduodant turtą. Jo decentralizuota knyga reiškia, kad kiekvienas gali atlikti sandorius patikimame tinkle, tuo pačiu įsitikinęs, kad turimas turtas yra saugus. Tačiau iki šiol „blockchain“ daugiausia apsiribojo skaitmeniniu turtu. Neseniai naujos bendrovės pasiūlė fizinį turtą įdėti ir į „blockchain“.

Tai gali būti sunki mintis apgaubti savo mintis. Šiuo metu fizinio turto, pvz., Automobilio, naftos ar žemės, nuosavybė yra prekybos teisiniais dokumentais klausimas. Šie dokumentai gali būti painūs ir gali būti sunku nustatyti tikrąjį turto savininką. Fizinio turto įdėjimas į blokų grandinę reikštų jų žymėjimą, kad jie galėtų tapti išmaniųjų sutarčių dalimi. Parduoti valtį ar unciją aukso gali būti taip paprasta, kaip perduoti skaitmeninį ženklą naujam savininkui.

„Tokenization“ tendencija

Realaus pasaulio turto ženklinimas per pastaruosius metus sukėlė daug viešumo. Raktas norint suprasti šią tendenciją yra pažvelgti į ją teisiniu požiūriu. Faktiniai fiziniai objektai nesikeičia tik todėl, kad jie yra blokų grandinėje. Tačiau žymint fizinį turtą „blockchain“, tampa aiškiau, kas ką turi. Tai sukuria pagrindinį tiesos šaltinį tokiems dalykams kaip prekyba žaliavomis, aukcionai ar nekilnojamojo turto plėtra.

traktorius lauke

Paimkime, pavyzdžiui, „blockchain“ žemės ūkį, kuriame kiekvieną dieną tarp tiekėjų prekiaujama ir perduodama tonomis kukurūzų, kviečių ir kitų prekių. Šie perdavimai dažnai sudaro sudėtingas sutartis dėl kokybės, atsakomybės ir pristatymo laiko. Naudojant tokenizavimą, visos šios sutartys galėjo būti tvarkomos „blockchain“ sistemoje naudojant vieną realiojo laiko duomenų apie visų kviečių, kukurūzų ir kt. Būklę šaltinį..

Valgomieji ir unikalūs

Teisine ir technine prasme turtas ir jų žetonai gali būti keičiami arba unikalūs.

Pajutumas yra žetonų ir turto, kuris gali lengvai pakeisti vienas kitą, savybė. Svaras sidabro yra lygus kitam svarui sidabro (jei jis yra tos pačios kokybės), ir jie gali būti atitinkamai suskirstyti ir prekiauti.

Unikalaus turto negalima lengvai skirstyti arba paskelbti lygiaverčiu. Laivas yra unikalus turtas, nes jo negalima iškart pakeisti kitu laivu. Nors galėtumėte suskirstyti unikalų žetoną (kaip ir turėdami trečdalį duoto laivo), nebūtinai galite prekiauti padaliniais taip, kaip galėtumėte pakeisti turtą. Galbūt vienas iš geriausių unikalaus „blockchain“ turto pavyzdžių yra „CryptoKitties“, kai kiekviena tokenizuota katė turi savo vertę ir unikalias savybes.

„Blockchain“ gali egzistuoti tiek pakeičiamas, tiek unikalus turtas. „Ethereum“ turi pagrindinį keičiamo turto standartą – ERC-20, netrukus taps ERC-223 – ir kitą nepakeičiamo (unikalaus) turto standartą – ERC-721.

Nuosavybė ir ribotos teisės

Kitas būdas, kaip „blockchain“ galėtų supaprastinti teisių valdymą, yra patikslinti nuosavybės teises, palyginti su ribotomis teisėmis. Pavyzdžiui, nuomotojas galėtų turėti nuosavybės dalį, tačiau ją išnuomoti nuomininkui. Tas nuomininkas neturi tų pačių teisių ar pareigų, kaip turėtų turėdamas turtą. Gali būti, kad ribotos teisės gali būti įtrauktos į sumanią sutartį.

Ribotos teisės taikomos tokioms idėjoms kaip transliacijos paslaugos ar meno muziejai, kurie nuomojasi paveikslus iš privačių kolekcininkų.

Šios rūšies sutartys būtų sudėtingesnės, tačiau jas būtų paprasčiau valdyti ir suprasti „blockchain“, nei dažnai yra popieriniame formate..

Minusas: negrįžtamas, net teisme

Tikrasis iššūkis norint įdėti fizinį turtą į blokų grandinę yra „blockchain“ operacijų pastovumas. Pavyzdžiui, įsivaizduokite, ar jūsų namo aktas buvo „blockchain“ ir jūsų hipotekos teikėjas netyčia išsiuntė jūsų namą neteisingu gavėjo adresu. Nebūtų galimybės jo atgauti. Dar blogiau, jei tas adresas kažkam priklauso, jie dabar turėtų jūsų namą!

Net teismo byla negalėjo susigrąžinti jūsų namo. Vienintelis būdas būtų tinklas susitarti dėl „blockchain“ šakutės. Kasdien įvykus klaidoms, tai greitai taptų nepatvirtinta. Šios grįžtamumo problemos sprendimas yra raktas į fizinio turto sėkmę blokų grandinėje.

Išvada

Fizinis turtas blokų grandinėje galėtų supaprastinti daugelį tiekimo grandinės, logistikos ir sutarčių valdymo klausimų. Tačiau ši technologija turi trūkumų, kurie gali būti sudėtingi naudoti. Kad tokia sistema galėtų veikti, mums reikia patikimų operacijų būdų, kaip patikrinti tapatybę, išvengti klaidų ir spręsti ginčus.