Monetos, konkuruojančios kaip pagrindinė „Crypto“ privatumo galimybė

Nors asmeninė informacija nėra susieta su „Bitcoin“ adresais, tereikia šiek tiek šnipinėti, kad kažkas galėtų jus susieti su jūsų pirkiniais. Net jei neperkate draudžiamų medžiagų, galite nenorėti, kad jūsų likutis ir išlaidų istorija būtų atvirai prieinama kitoms partijoms.

Ačiū dievui už privatumo monetas. Keletas žmonių suprato šį Bitcoin trūkumą ir sukūrė monetas, kad jūsų veikla būtų anonimiška. Šiame straipsnyje mes analizuosime kai kurias iš šių monetų ir apibūdinsime, kodėl ar kodėl ne jie turėtų būti geriausias pasirinkimas.

Brūkšnys

brūkšnio logotipas

Šiuo metu „Bitcoin“ šakutė, „Dash“ (sutrumpintai reiškia „Digital Cash“) pirmauja pakuotėje su a rinkos viršutinė riba viršija 6 mlrd. Rėmėjai dažniausiai giria monetą už beveik momentines operacijas, kai naudojasi jos funkcija „InstantSend“. Nors labiau žinomas dėl greičio, monetas taip pat galite siųsti anonimiškai per „Dash’s“ „PrivateSend“.

„PrivateSend“ procesas yra toks:

  1. Platforma suskirsto jūsų operacijų duomenis į konkrečius nominalus (0,01, 0,1, 1 ir 10 DASH).
  2. Jūsų piniginė siunčia užklausą pagrindiniams kodams, kad norite sumaišyti monetas.
  3. Tada masternodai sumaišo tuos pačius skirtingų žmonių monetų nominalus.
  4. Po to jie siunčia monetas atgal į kiekvieno asmens piniginę. Kiekviena piniginė gauna monetas kitu adresu, vadinamu „pakeisti adresą“..
  5. 2–4 žingsniai kartojami kelis kartus su kiekvienu nominalu.

Per šį maišymo procesą „Dash“ iš esmės daro jūsų monetas nesiskiriančias nuo kitų tinklo monetų. Tai tarsi smėlio grūdo slėpimas paplūdimyje.

„Dash“ gali turėti ne pačią patikimiausią privatizavimo funkciją, tačiau kitoms monetoms gali būti sunku įveikti jos naudojimo paprastumą ir dabartinį populiarumą..

Argumentai “už”

  • „Dash“ daugiausiai dėmesio skiria savo masiniam priėmimui. Moneta yra prieinama visame pasaulyje esančiuose bankomatuose ir paprastai yra sekanti kriptovaliuta, priimta parduotuvėse po „Bitcoin“, „Litecoin“ ir „Ethereum“..
  • Kaip monetos šakutė, moneta apima didžiąją dalį technologijos, dėl kurios Bitcoinas yra toks puikus.

Minusai

  • Yra keletas ginčų dėl „Dash“ kūrėjo, netgi „Duffield“ monetų tiekimo. Priešininkai teigia, kad jis nesąžiningai įskiepijo maždaug milijoną monetų, suteikdamas jam neproporcingai didelę kontrolę.
  • Kai kurie žmonės taip pat teigia, kad kadangi „PrivateSend“ funkcija yra neprivaloma, brūkšnys nėra iš tikrųjų privatus. Galbūt galite atsekti tariamai anoniminius sandorius, jei jie susiję su neprivačiais.

Monero

monero logotipas

Monero dažnai įvardijamas kaip privatumo šifravimo karalius. Moneta pakeitė „Bitcoin“ kaip valiutą perkant tamsius internetinius puslapius. „Monero“ yra maždaug 4,8 mlrd. USD, o rinkos svyravimų metu yra gana stabili.

Pagal numatytuosius nustatymus „Monero“ yra kriptografiškai privati ​​ir apima keletą anonimiškumo funkcijų. Naudojama moneta slapti adresai operacijoms pašalinti jų ryšį su „blockchain“. Tai apsaugo nuo bet kokių sąsajų, kurias gali turėti sandoris su jūsų pinigine, ir slepia jūsų operacijų informaciją nuo kitų žmonių.

„Monero“ naudoja ne slaptus adresus Skambinti konfidencialiomis operacijomis (RingCT) – protokolas, panašus į žiedų parašus, kuriuos naudoja kitos privatumo monetos. Naudodamasis RingCT, tinklas gali patikrinti išsamią operacijos informaciją neatskleisdamas su jomis susijusios sumos.

„Monero“ komanda nuolat prideda naujų privatumo funkcijų, tokių kaip Tails OS integracija ir Kovri, perdangos tinklas, kuris užgožia jūsų IP adresą.

Argumentai “už”

  • Tamsių interneto vartotojų populiarumas yra tvirtas rodiklis, rodantis, kad Monero privatumas yra aukščiausio lygio.
  • Monero nereikalingi privatumo apsaugos sluoksniai leidžia monetą iš tikrųjų pakeisti. Tai reiškia, kad visos „Monero“ monetos yra keičiamos ir, atsižvelgiant į jų istoriją, jų vertė nesumažės.

Minusai

  • Monero yra mažiau draugiškas pradedantiesiems nei kitos turimos monetos. Tai gali užgniaužti masinį įsivaikinimą.
  • Vystytis su „Monero“ yra gana sunku. Dėl to daugelis piniginių to nepalaiko ir yra ribotas skaičius prekybininkų, kurie tai priima.

Zcashas

zcash logotipas

Iš šiame sąraše esančių monetų vienintelis naudoja „Zcash“ nulinės žinios glaustas neinteraktyvus žinių įrodymų argumentas (zk-SNARKs). Šis privatumo metodas naudojamas įrodyti, kad jūsų siunčiama informacija apie sandorius yra teisinga, neatskleidžiant faktinės operacijos informacijos. Iš esmės „zk-SNARK“ šifruoja visus operacijų duomenis.

Kaip ir „Dash“, privatumas yra tik „Zcash“ naudotojų galimybė. Be to, komanda teigia, kad Zcashas:

  • Šifruoti duomenis daugybiniam parašui
  • Apsaugokite IP adresus
  • Apsaugokite nuo operacijų su viešosiomis kriptovaliutomis

Šių privatumo funkcijų trūkumas privertė kai kuriuos bendruomenės narius nurašyti „Zcash“ kaip tinkamą anoniminę monetą. Be to, moneta palaiko žymūs patarėjai, tokie kaip Gavinas Andresenas („Bitcoin Foundation“ vyriausiasis mokslininkas) ir Vitalikas Buterinas („Ethereum Creator“)..

Argumentai “už”

  • „zk-SNARKs“ yra geras, lengvas privatumo ir anonimiškumo sprendimas. Net Ethereum bus juos įgyvendinant netrukus.
  • „Zcash“ komandoje dirba informatikos ir kriptografijos specialistai iš gerbiamų pasaulio universitetų.

Minusai

  • Pasirenkamas privatumas gali pakenkti visam tinklui.
  • „Zerocoin Electric Coin Company“ valdo „Zcash“. Tai suteikia centralizacijos lygį, kuris daugeliui žmonių nėra patogus.

„Bytecoin“

bytecoin logotipas

„Bytecoin“ buvo sukurtas 2012 m., Todėl tapo viena seniausių kriptovaliutų. Iš tiesų, „Monero“ atsirado kaip „Bytecoin“ šakutė.

„Bytecoin“ naudoja „CryptoNote“ išsaugoti anonimiškumą. Šis protokolas apima vienkartinių slaptų adresų ir žiedinių parašų derinį, kad visi sandoriai būtų privatūs.

Moneta turi suskirstytų kūrėjų stovyklų istoriją, daugybę šakių ir neaiškią pradžią, tačiau panašu, kad tai neseniai pasikeitė. Dabartinė kūrėjų komanda iš naujo sutelkia dėmesį į skaidrumą ir bendravimą su bendruomene ir sukūrė tikslinį planą.

Argumentai “už”

  • „Bytecoin“ naudoja „CryptoNote“ protokolą – patikrintą privatumo priemonę.
  • „Bytecoin“ yra seniausia šio sąrašo moneta, kurią dar reikia įrodyti.

Minusai

  • Nors moneta turi didelę rinkos viršutinę ribą (~ 1 mlrd. USD), panašu, kad moneta yra gana nežinoma. Jo prekės ženklo keitimo gali būti per mažai, per vėlu.
  • „Blockchain“ bendruomenė nesutaria, ar kūrėjai iš anksto išminavo pirmąsias monetas. Jei tai tiesa, ekosistemoje gali atsirasti centralizuota galia.

Išvada

Tai yra griežta šių privatumo monetų lenktynės – kiekviena turi savo pranašumų ir trūkumų sąrašą. Aiškus nugalėtojas vis dar nėra paaiškėjęs, o naujų konkurentų, atrodo, atsiranda kiekvieną dieną. „Verge“ ir „PIVX“ pastaruoju metu įgijo nemažai populiarumo, o „Aeon“ ir „NAV Coin“ taip pat pamažu įgauna garą.

Tik laikas (ir griežti atsekamumo testai) skirs tikrai privačias monetas nuo tų, kurios tik tvirtina, kad apsaugo jūsų anonimiškumą.