Nuo tada, kai Satoshi Nakamoto pirmą kartą išleido savo revoliucinį Bitcoin, daug kas pasikeitė kriptoparke Baltas popierius prieš devynerius metus. Šiandien kriptografinėje erdvėje „Bitcoin“ nėra vienas. Šiuo metu investuotojams prieinama daugiau nei keturi tūkstančiai altokinų. Dėl šios augančios veislės gali būti sunku atskirti, kokia yra geriausia Bitcoin alternatyva.
Altcoins – geriausia Bitcoin alternatyva tuštumui užpildyti
Bitcoin tarnauja daugeliui tikslų, o prieš nustatydami geriausią Bitcoin alternatyvą, turėsite nuspręsti, kokių savybių labiausiai norite savo kriptovaliuta. Iš pradžių „Bitcoin“ buvo sukurtas kaip elektroninių pinigų forma. Deja, blokų grandinės perkrovos padidino Bitcoin operacijų laiką ir mokesčius.
Pridėtos išlaidos riboja „Bitcoin“ galimybę veikti kaip elektroniniai pinigai dabartine būsena. Šios mastelio problemos privertė „Bitcoin“ kol kas patekti į vertės scenarijų saugyklą. „Lightning Network“ kūrėjai tikisi sušvelninti „Bitcoin“ blokų grandinės perkrovą naudodami ne grandinės protokolą, tačiau projektas vis dar yra beta versijos testavimo etape.
Tęsiant „Lightning Network“ plėtrą, daugelis ieško „Bitcoin“ alternatyvų, kad užpildytų tuštumą. Skirkime šiek tiek laiko, kad išnagrinėtume kai kuriuos kitus pagrindinius kriptomarketo žaidėjus ir sužinotume, kokias unikalias savybes jie teikia vartotojams.
Ethereum
Vis daugiau analitikų prognozuoja, kad „Ethereum“ tai padarys pranokti Bitcoin vieną dieną dėl rinkos kapitalizacijos. Roger Ver dar žinomas kaip „Bitcoin Jesus“ yra vienas iš vis didėjančių šifravimo specialistų, numatančių pokyčius. „Ethereum“ į rinką pateko 2015 metais kaip pirmoji kriptovaliuta, pasiūliusi išmaniąsias sutartis.
Išmaniosios sutartys yra pačių inicijuoti protokolai, kurie gyvena „blockchain“. Šiandien tarp kriptovaliutų yra sumanios sutartys, tačiau tai ne visada būdavo. „Ethereum“ buvo pirmoji antrosios kartos kriptovaliuta dėl jų pažangių sutarčių galimybių įvedimo.
„Ethereum“ iš esmės gali būti įskaityta ir už dabartinį pradinių monetų aukų (ICO) bumą. Altcoin ERC-20 žetonų protokolas kol kas yra plačiausiai naudojama šrifto kūrimo platforma kriptografinėje erdvėje. Ironiška, bet ERC-20 dizaineriai numatė protokolą naudoti įmonėse, tačiau, pripažinę didelę visuomenės paklausą dėl tokio protokolo, „Ethereum“ vadovai nusprendė jį paviešinti.
Visi šie veiksniai paskatino „Ethereum“ kilti kriptografijos rinkoje ir dabartinę poziciją kaip vieną iš geriausių bitkoinų alternatyvų.
„Bitcoin Cash“
„Bitcoin Cash“ (BCH) į rinką atėjo 2017 m. Rugpjūčio 1 d. „Bitcoin Cash“ buvo pirmoji „Bitcoin“ kietoji šakutė. Kriptovaliuta daugeliu aspektų yra panaši į „Bitcoin“, o pagrindinis skirtumas yra tas, kad BCH turėjo 8 MB blokų dydį, palyginti su „Bitcoin“ 1 MB blokais. Šių metų gegužę monetų blokų dydis vėl padidintas iki 32 MB.
„Bitcoin Cash“ yra viena plačiausiai pardavėjų pripažintų kriptovaliutų. Altcoinas sugebėjo išsilaikyti 5 svarbiausiose kriptovaliutose, susijusiose su rinkos kapitalizacija, nes jis pirmą kartą pateko į rinką. Kai kurie įtakingiausių šifravimo profesionalų pasisako už šį altcoiną, daugelis mano, kad BCH tikrai vykdo Satoshi Nakamoto „elektroninės tarpusavio pinigų sistemos“ viziją.
Ne visi šifravimo bendruomenės nariai sutinka su šia perspektyva. BCH ir „Bitcoin“ šalininkai dažnai kovojo skelbimų lentose ir socialinės žiniasklaidos platformose. Nepaisant prieštaringai vertinamos šios kriptovaliutos pradžios, „Bitcoin Cash“ sugebėjo išsilaikyti kriptomarketo viršuje. Šiandien daugelis kripto investuotojų mato BCH kaip vieną iš geriausių prieinamų Bitcoin alternatyvų.
EOS
EOS į rinką pateko surengusi visus metus trunkantį ICO, kuris sėkmingai surinko daugiau nei keturis milijardus JAV dolerių. Skirtingai nuo „Bitcoin“, EOS žetonai neatlieka jokios funkcijos. Vietoj to, EOS platforma veikia kaip operacinė sistema, leidžianti kurti, vykdyti ir talpinti komercinio masto decentralizuotas programas (dApps)..
Blokonas yra EOS kūrimo komanda. Projekto įkūrėjas, Danas Larimeris, taip pat yra Steemit ir „Bitshares“. Kūrėjai turi savo EOS žetonus, kad būtų tinkami naudoti EOS platformos išteklius, įskaitant padidintą mastelį, patogumą ir lankstumą, palyginti su anksčiau suprojektuotomis kriptomis, tokiomis kaip Ethereum.
EOS naudoja „Proof-of-Stake“ kasybos sistemą, kuri yra ekologiškesnė nei „Bitcoin“ naudojamas „Proof-of-Work“ protokolas. Monetų įrodymui nereikia intensyvios skaičiavimo galios. Daugelis mano, kad monetos, įrodančios akcijų paketą, yra kriptomarketo ateitis. Užuot aktyviai gavę monetas, monetų turėtojai gauna atlygį už savo kriptografijos įdėjimą į piniginę. Būtent šie pažangiausi pasiekimai padarė EOS vieną iš geriausių „Bitcoin“ alternatyvų rinkoje.
Žvaigždžių liumenų
„Stellar Lumens“ (XLM) į rinką atėjo 2014 m. Liepos 31 d. „Stellar“ yra atvira decentralizuota kriptovaliuta, kurios pagrindinis tikslas yra sukurti atvirą pasaulinį finansinį tinklą. „Stellar“ yra ypač tinkama milijardų dolerių perlaidų pramonei pritaikyti. Be to, „Stellar“ apima kredito inkarų naudojimą, kad sklandžiai palengvintų fondų mainus, nelaukiant trečiosios šalies patvirtinimo. Panašią sistemą „PayPal“ naudoja savo lėšų pervedimams paspartinti.
Pasaulio perlaidų statistika „Via Statista“
Žvaigždžių kūrimo komanda, kuriai vadovauja Jedas McCalebas ir Joyce Kim, ir toliau veržiasi kriptomarkete. Abu šie asmenys yra gerai žinomi kripto bendruomenėje, ir jie panaudojo savo patirtį kurdami unikalią Bitcoin alternatyvą. Prieš oficialų „Stellar“ išleidimą komanda sukūrė svetainę pavadinimu „Slaptasis Bitcoin projektas“, kad surastų suinteresuotų šalių, norinčių išbandyti „Stellar“ galimybes.
„Stellar“ ir toliau mato vis didesnį įvaikinimą. Jau dabar kai kurios ne pelno organizacijos, tokios kaip Praekelt fondas prisijungėte prie projekto. Šiuo metu „Stellar“ palaiko strateginę partnerystę su Filipinų, Indijos ir Vakarų Afrikos įmonėmis. Praėjusiais metais „Stellar“ išplėtė strateginę partnerystę IBM ir „KlickEX“. Visi šie veiksniai padarė „Žvaigždžių liumenus“ patrauklia Bitcoin alternatyva, į kurią reikia atsižvelgti.
Geriausios Bitcoin alternatyvos yra čia
Kriptomarketas ir toliau kuria naujas ir vis naujoviškesnes koncepcijas. Šie altcoinai peržengia kripto bendruomenės ribas ir pradeda naują decentralizacijos erą. Netrukus galite pamatyti dieną, kai viena iš šių „Bitcoin“ alternatyvų išstumia „Bitcoin“ iš aukščiausios vietos. Kol kas turėtumėte nepamiršti šių projektų, nes ateinančiais mėnesiais jie tikrai bus toliau plėtojami.