Perkeltų žmonių skaičius pasaulyje yra didžiausias. JT pabėgėlių agentūros duomenimis, jų yra daugiau nei 25 milijonai pabėgėlių pasaulyje. Be to, beveik 45 tūkstančiai žmonių kiekvieną dieną priversti palikti savo namus. Dabar pagalbos agentūros ir vyriausybės siekia blokų grandinės, kad humanitariniai projektai suteiktų pabėgėliams tapatybę ir pagalbą.

Humanitariniai skaitmeninės tapatybės projektai

Tapatybė yra viena iš pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria pabėgėliai. Ne tik asmenims, bet ir vyriausybėms, kovojančioms su pabėgėlių populiacijos valdymu. Iš tiesų pats tapatybės valdymas yra platesnė visuomenės problema.

Yra daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje daug besivystančių šalių, kurie yra „neregistruoti“ ir neturi tapatybės dokumentų. Šiai grupei priklauso visi pabėgėliai.

Neturėdami oficialios tapatybės, asmenys negali naudotis bankinėmis ar finansinėmis sistemomis, gauti adresą, gauti išsilavinimą ar sveikatos priežiūros paslaugas ar užsiregistruoti jokiose vyriausybinėse institucijose. Daugelyje šalių asmenys turi pateikti asmens tapatybės dokumentą, kad gautų iš anksto apmokėtą mobiliojo telefono SIM kortelę.

Pasas

Niekada nepriimkite to kaip savaime suprantamo dalyko.

Neturėdami identifikavimo priemonių, pabėgėliai ir prieglobsčio prašytojai sulaikomi atvykus į šalį. Vyriausybės dažnai elgiasi iš nepasitikėjimo pozicijos, nes žmonės neturi teisinių būdų įrodyti, kad yra tokie, kokie yra.

ID2020

ID2020 aljansas sušaukti siekiant JT darnaus vystymosi tikslo „suteikti teisinį tapatumą visiems, įskaitant gimimo registraciją, iki 2030 m.“ Ją sudaro vyriausybės, pagalbos organizacijos ir privačios įmonės, įskaitant „Accenture“ ir „Microsoft“.

Aljansas cituoja „blockchain“ atsiradimas kartu su biometrija yra priemonė, kuria ji gali pasiekti savo tikslus.

„Accenture“ ir „Microsoft“ kartu sukūrė „blockchain“ pagrindu pagrįstą tapatybės sistemą, apimančią pirštų atspaudų ir tinklainės nuskaitymą. „Accenture“ naudos šią sistemą priskirti skaitmeninę tapatybę kiekvienai jos 400 tūkst. ir daugiau pasaulinei darbo jėgai kaip koncepcijos įrodymą. Per ateinančius dvejus metus „ID2020“ aljansas siekia, kad šis sprendimas būtų įtrauktas į vyriausybes.

Biometrinis nuskaitymas

Biometriniai nuskaitymai, įskaitant rainelės atpažinimą ir pirštų atspaudus, naudojami skaitmeninei tapatybei nustatyti.

Tokia skaitmeninė tapatybė yra labai vertinga pabėgėliui, atvykstančiam į naują šalį. Tai paspartina vyriausybių procesą siekiant patikrinti jų tapatybę. Darant prielaidą, kad pabėgėliui suteikiamas prieglobstis arba atostogos pasilikti, tai reikštų, kad jie gali greičiau naudotis paslaugomis ir tapti produktyviais visuomenės nariais..

Suomija – pažangiausia skaitmeninė tapatybė prieglobsčio prašytojams

Jei jums reikia papildomų įrodymų, kad tai gali veikti iš tikrųjų, tada Suomija gali tai suteikti. Jau daugiau nei dvejus metus Suomijos vyriausybė prieglobsčio prašytojams teikia išankstinio mokėjimo „Mastercards“ korteles.

Kortelės veikia pagal „blockchain“ pagrįstą tapatybės sistemą, kuri veikia taip pat, kaip ir banko sąskaita. Sistemą sukūrė a Helsinkio startuolis, vadinamas MONI. Tokiu būdu prieglobsčio prašytojai galėjo daug lengviau integruotis į Suomijos visuomenę. Jie gali gauti atlyginimus ir apmokėti sąskaitas naudodamiesi savo MONI sąskaita, panašiai kaip įprasti piliečiai.

Skaitmeninė tapatybė yra kitų humanitarinių projektų, tokių kaip pagalbos paskirstymas ir prekybos vaikais mažinimas, startas.

Humanitariniai pagalbos skirstymo projektai

Labdaros ir pagalbos organizacijos visame pasaulyje stengiasi gauti lėšų ir pagalbos tiems, kuriems jos reikia. Žinoma, ši problema paūmėja tokiose krizinėse situacijose kaip pagalba nelaimės atveju.

Dažnai lėšos yra susietos su kelių bankų pavedimais, o numatyti gavėjai lieka nuskurdę. Korumpuoti tarpininkai taip pat gali atsiimti lėšų, skirtų humanitariniams projektams.

„Blockchain“ padeda pašalinti tarpininkus ir leidžia labdaros ir pagalbos grupėms tiesiogiai kreiptis į tuos, kuriems jos reikia.

Statybiniai blokai

Nuo 1962 m. Pasaulio maisto programa (WFP) stengėsi teikti pagalbą maistu kritinėse situacijose visame pasaulyje. Nors iš pradžių ji dalijo maisto paketus tiems, kuriems to reikia, nuo 2010 m. Ji duoda grynųjų pinigų maisto įsigijimui. Tai darydama WFP patiria nuostolių dėl banko mokesčių, sukčiavimo ir korupcijos. Organizacija skaičiuoja tai siekia apie 30 proc.

2017 m. Jie pradėjo kurti projektą pavadinimu Statybiniai blokai. Projektu siekiama panaudoti „blockchain“ turto stebėjimo savybes, kad būtų galima stebėti grynųjų pinigų paskirstymą pabėgėlių stovyklose gyvenantiems asmenims. Nuo sausio mėnesio projektas naudingas maždaug 100 000 Jordanijos pabėgėlių stovyklose gyvenančių žmonių.

Stovyklose esantys asmenys dabar gali nusipirkti maisto iš vietinio prekybos centro. Prie kasos skaitytuvas paima tinklainės spaudą. Šis spausdinimas patikrina jų skaitmeninę tapatybę „blockchain“, kuris sukuria operacijos įrašą.

Galiausiai WFP atsiskaito mokėjimus tiesiogiai su vietiniu prekybos centru fiat valiuta. WFP vertinimai tai sutaupys stulbinančius 98 procentus banko mokesčių. Šios santaupos yra tokios svarbios, nes gali padėti pamaitinti daugiau žmonių.

Humanitariniai projektai siekiant sumažinti prekybą vaikais

Moldova yra viena iš skurdžiausių Europos šalių. Todėl daugelis vaikų neturi dokumentų, todėl jie tampa lengvu prekybos žmonėmis grobiu. Gaujos naudoja netikrus popierius, kad išvežtų vaikus, dažniausiai mergaites, net trylikos metų, peržengiančius tarptautines sienas.

Jų pagrobėjai vėliau juos parduoda kaip sekso vergus tokiose šalyse kaip Turkija, Rusija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

2017 m. Pabaigoje JT pradėjo „blockchain“ pagrindu bandomąją iniciatyvą kovai su prekyba žmonėmis. Paskelbus apie projektą, Moldova buvo viena pirmųjų vyriausybėms pasidomėti.

Moldovos vėliava

Moldova naudoja „blockchain“ pagrindu sukurtas skaitmenines tapatybes, kad sumažintų prekybą vaikais.

Panašiai kaip „ID2020“, tai reiškia, kad vaikams suteikiama skaitmeninė tapatybė, pagrįsta biometriniais duomenimis, pašalinant popierių poreikį. Tokiu būdu ši tapatybė leidžia Moldovos valdžios institucijoms atlikti patikimesnius vaikų pasienio patikrinimus. Galų gale tuo siekiama sumažinti prekybos žmonėmis atvejus ir daugeliu atvejų išgelbėti aukų gyvybes.

„Blockchain for Society“

„Blockchain“ jau rodo didelį potencialą pagerinti sąlygas besivystančiose šalyse ir daugelyje kitų sričių. Taikant blokų grandinės naudojimą už kriptovaliutų ir finansų ribų, akivaizdu, kad gali būti galima gauti milžiniškos naudos visoje visuomenėje..