Išjungtas lenktynėms: 4 monetos, konkuruojančios „Crypto“ populiariausioje vietoje

Iki šiol rinkoje yra gerokai daugiau nei 1000 kriptovaliutų, bandančių pakeisti kiekvieną pramonės šaką bananai finansuoti. Tačiau kelios monetos nuolat buvo pirmaujančios lenktynėse, kad būtų įvardijama pasaulyje pirma kriptovaliuta.

Šiame straipsnyje mes analizuosime kai kuriuos konkurentus ir apibūdinsime, kodėl jie gali būti pirmieji.

kriptovaliutų rinkos dominavimas

Bitcoin / Litecoin

bitkoino logotipas

Pirmasis mūsų konkurentas yra komandos draugų pora. „Bitcoin“ ilgą laiką buvo pirmaujanti kriptovaliuta, tačiau tendencijos pradėjo rodyti, kad taip gali nebūti ilgai. Šio rašymo metu Bitcoin dominavimas yra visų laikų žemiausia – tik 35% rinkos. Tai yra žymiai mažesnė nei 85% rinkos dominavimas, kurį ji turėjo praėjusiais metais.

Padidėjęs susidomėjimas altcoinais ir suskaidyta Bitcoin bendruomenė yra tik kelios priežastys, lemiančios galimą karaliaus kriptografijos kritimą. Pastaruoju metu dideli mokesčiai ir lėtas operacijų laikas privertė daugelį šifravimo entuziastų ieškoti kitų monetų kasdieniniam naudojimui.

„Litecoin“ su pagalbininku. Nors „Bitcoin“ šakutė, kūrėjas Charlie Lee pareiškė, kad „Litecoin“ geriausiai veikia kaip sandorio papildymas „Bitcoin“ naudojimui kaip vertės saugykla. Kai „Bitcoin“ įgyvendina „Lightning Network“ ir dvi monetos tampa keičiamos naudojant „Atomic Swaps“, gali būti, kad „Bitcoin“ mastelio klausimai praeityje.

Jei duetas laiku įgyvendins šiuos antrojo sluoksnio sprendimus, kitiems konkurentams bus sunku įveikti dabartinio čempiono turimą „Bitcoin“ prekės ženklo ir pirmokų pranašumą..

Argumentai “už”

  • Bitcoinas turi įrodytą patirtį. Per daugelį metų jis išgyveno daugybę išpuolių ir pasirodė esąs saugus „blockchain“ sprendimas.
  • Bitcoin yra vienintelė kriptovaliuta daugeliui žmonių. Jei neatlikote tam tikrų tyrimų, tikriausiai net nežinote, kad yra kitų galimybių.

Minusai

  • Bendruomenės ginčai ir nuolatinės kietos šakės pamažu mažina Bitcoin patikimumą.
  • Jei mastelio keitimo sprendimai bus neveiksmingi arba per lėti, kad juos būtų galima įgyvendinti, žmonės toliau šokinėja laivu prie kitų monetų. Vis daugiau alternatyvių monetų patenka į dėmesio centrą, o investuotojai supranta, kad gali būti kažkas geresnio.

„Bitcoin Cash“

„Bitcoin Cash“ logotipas

„Bitcoin Cash“ yra „Bitcoin“ šakutė su paprastu pakeitimu – bloko dydžio padidėjimas nuo 1 MB iki 8 MB. Rėmėjai teigia, kad šis mastelio sprendimas yra artimesnis tikrajai Satoshi Nakamoto Bitcoin vizijai. Didesni blokai gali turėti daugiau operacijų, kurios paprastai lemia mažesnius mokesčius ir greitesnius operacijų laikus, net kai tinklas plečiasi.

Šiuo metu sėdint 4 vietoje pagal rinkos viršutinę ribą, nuo šakės buvo porą kartų, kad atrodė, jog „Bitcoin Cash“ gali aplenkti Bitcoin. Artimiausias bandymas „apversti“ įvyko 2017 m. Lapkričio mėn. Tuo metu „Bitcoin Cash“ pasiekė ~ 35% „Bitcoin“ kainos pagal kelias naujienas:

  • „SegWit 2x“ šakės atšaukimas
  • Kasybos galia keičiama iš „Bitcoin“ į „Bitcoin Cash“
  • Daugiau įmonių prideda „Bitcoin Cash“ palaikymą

Jei „Bitcoin“ vis dar turi mastelio problemų net ir įgyvendinus „Lightning Network“, gali būti, kad žmonės pereis prie kitos didelės monetos su „Bitcoin“ pavadinimu. Perjungdami jie gauna mūšyje patikrintą „Bitcoin“ tinklo saugumą, taip pat potencialiai mažus mokesčius ir greitas operacijas, reikalingas kasdienėms operacijoms..

Argumentai “už”

  • Daugybė technologijų, kurios daro „Bitcoin“ tokį puikų ir saugų, yra ta pati „Bitcoin Cash“.
  • Kalnakasių palaikymas yra labai svarbus palaikant tinklo saugumą. Jei „Bitcoin Cash“ taps žymiai pelningesnė, kasybos maišos galios perkėlimas nuo „Bitcoin“ gali būti pagrindinis katalizatorius dviejose valiutose, kurios keičiasi vietomis.

Minusai

  • Didesni blokų dydžiai lemia didesnę centralizaciją aplink tinklą valdančiuose didelio masto kasybos ūkiuose.
  • Kai kurie žmonės didesnius blokų dydžius laiko linijiniu eksponentinės problemos sprendimu. Tinklui plečiantis, „Bitcoin Cash“ gali tekti nuolat didinti bloko dydį.

Ethereum

ethereum logotipas

Daugelis žmonių teigia, kad „Ethereum“ turi geriausią rezultatą aplenkti „Bitcoin“ kaip aukščiausios rinkos kapitalo monetą. Vietoj kasdienių operacijų „Ethereum“ pagrindinė vertė yra mokėjimo būdas naudoti „Ethereum“ tinklą tokioms funkcijoms kaip išmaniosios sutartys. Tiek „Ethereum“, tiek „Bitcoin“ gali lengvai gyventi harmoningai.

„Ethereum“ šiuo metu yra antra pagal dydį moneta, apimanti apie 18% rinkos. Kelios populiarios monetos, vadinamos ERC20 žetonais, yra sukurtos naudojant jos tinklą. Tai gali būti „OmiseGo“, „Augur“ ir „FunFair“.

Yra svarių įrodymų, patvirtinančių „Ethereum“ rinkos perėmimą. Šiuo metu „Ethereum“ tinkle kiekvieną dieną vyksta daugiau nei 1 mln. Tai daugiau nei 4 kartus viršija Bitcoin operacijų sumą.

Be to, atrodo, kad „Ethereum“ turi daug vieningesnę bendruomenę, turinčią aiškią strategiją, kaip spręsti mastelio problemas. Monetos kūrėjas Vitalikas Buterinas pradėjo diegti tokius sprendimus kaip dalijimasis ir perėjimas prie „Proof-of-Stake“ konsensuso algoritmo, kad būtų galima tęsti ir tobulinti „Ethereum“ architektūrą.

Argumentai “už”

  • „Ethereum“ turi tvirtą vadovavimą ir suderintą viziją turinčią bendruomenę. Be to, „Ethereum Enterprise Alliance“ apima keletą sunkių smūgių mėgėjų, suinteresuotų pamatyti, kaip moneta pasiseka.
  • Tinklas jau apdoroja daugiau operacijų nei „Bitcoin“, daug daugiau.

Minusai

  • „Ethereum“ mastelio sprendimai vis dar nėra įrodyti. Tinklo srauto padidėjimas, kaip matyti iš „CryptoKitties“, vis dar sukelia didelių spūsčių.
  • Protingas sutartis sunku saugiai parašyti. DAO „Hack“ ir „Parity“ piniginės klaida įrodo, kad net jei „Ethereum“ tinklas yra saugus, ant jo pastatyti DApps gali būti ne.

Ripelis

pulsacijos logotipas

„Ripple“ gali būti pati prieštaringiausia moneta kriptografijos bendruomenėje. Ši moneta yra mėgstamiausia bankų ir kitų finansinių institucijų, tačiau oponentai teigia, kad jos centralizuotas pobūdis yra visiškai priešingas tam, ką reiškia kriptovaliuta. Nesvarbu, kurioje pusėje esate, akivaizdu, kad „Ripple“ vis dar yra tvirtas varžovas šiose varžybose.

Sausio pradžioje „Ripple“ kaina astronomiškai pakilo iki visų laikų aukščiausios vertės, viršijančios 3,20 USD, kad trumpam aplenktų „Ethereum“ kaip antrą pagal dydį monetą. Nuolatiniai pranešimai apie partnerystę su tokiais bankais ir tokiomis įmonėmis kaip „MoneyGram“ verčia daugelį manyti, kad „Ripple“ galų gale gali atsidurti pirmojoje.

Argumentai “už”

  • „Ripple“ palaiko keli pagrindiniai bankai ir tai yra pirmenybė teikiama finansų pramonei.
  • Ripple operacijų mokesčiai ir laikai yra žymiai geresni nei Bitcoin.

Minusai

  • Bendrovėms nereikia naudoti „Ripple“ prieigos rakto (XRP), kai naudojama „Ripple“ mokėjimo technologija. Technologijos populiarumas gali išaugti be tokio ženklo.
  • „Ripple“ kompanija turi daugumą XRP žetonų. Tai suteikia neproporcingai didelę kontrolę tik keliems žmonėms.

Išvada

Slystant Bitcoin dominavimui, visiškai įmanoma, kad iki kitų metų šio laiko mes rinkos viršuje galime pamatyti naują veidą. Vis dėlto čia minimos monetos yra tik kelios valiutos, galinčios nustatyti dominavimą rinkoje.

Kadangi kriptovaliutų rinka vis dar yra gana jauna, nežinoma moneta šiandien gali būti rytoj kitas didelis dalykas. Atsižvelgiant į rinkos tempą, nebūtų staigmena pamatyti ilgalaikį čempioną, kuris dar net nebuvo sukurtas.