Išjungtas lenktynėms: 5 projektai, konkuruojantys kaip geriausia „Dapps“ platforma

Decentralizuotos programos („Dapps“) yra „blockchain“ kūrimo ateitis. Nuo tada, kai „Ethereum“ įvedė išmaniąsias sutartis dėl programų kūrimo grandinėje, kūrėjai išbandė galimas „blockchain“ programas ne finansų srityje. „Dapps“ yra nauja decentralizuotos programinės įrangos sritis. Jie gali pasinaudoti „blockchain“ saugumu, bendruomenės valdymu ir prieinamumu.

„Ethereum“ yra pirmoji, didžiausia ir geriausiai žinoma „Dapps“ platforma. Tačiau pastaraisiais metais į kosmosą žengė konkurentai, tikėdamiesi nuversti „Ethereum“ iš savo sosto. Čia apžvelgsime konkurentus „dapps“ erdvėje. Tikslas yra pateikti teisingą įvairių „dapps“ platformų apžvalgą. Pabaigoje pasidalinsime prognozėmis, kaip dappų lenktynės gali išjudinti. Bet mes dar pradedame kurti šias platformas, ir dar daug kas gali pasikeisti.

Ethereum: Dappų karalius

ethereum logotipasŠiuo metu „Ethereum“ yra neginčijamas išmaniųjų sutarčių, decentralizuotų programų ir decentralizuotų autonominių organizacijų (DAO) lyderis. Prieš dvejus su puse metų, „Ethereum“ pradėjo protingų sutarčių judėjimą, pristatyti virtualią mašiną, kuri galėtų apdoroti programavimo kalbą „blockchain“ viršuje. „Ethereum“ paskelbė, kad jie siekia tapti „decentralizuotu pasaulio kompiuteriu“. „Ethereum Virtual Machine“ (EVM) surenka ir paleidžia kodą decentralizuotoje „Ethereum“ blokų grandinėje. Kiekvienas gali jį naudoti kurdamas decentralizuotas pažangias sutartis.

Tai buvo „blockchain“ proveržis. „Bitcoin“ blokų grandinė nebuvo suderinama su kūrėjais, kūrusiais ant jo. Saugumo sumetimais Bitcoin kodas yra ne Tiuringas-pilnas, tai reiškia, kad jis nepalaiko tam tikrų pagrindinių funkcijų, reikalingų programuojant, pavyzdžiui, kilpos ir sąlyginiai teiginiai. EVM išsprendė šią problemą sukurdamas sluoksnį virš blokų grandinės. Kartu su EVM atsirado mažiau žinomos programavimo kalbos, pavadintos „Solidity“, kompiliatorius.

Kodėl solidumas?

Nors yra keletas kitų galimybių, „Solidity“ yra programavimo kalba, kurią turėsite žinoti, jei norite parašyti išmanią sutartį „Ethereum“. Per daug nesigilinant į technines detales, „Solidity“ yra kalba, tinkanti rašyti sumanias sutartis. Tai yra stipriai spausdinta, reikšmės duomenys yra koduojami į aiškiai apibrėžtus tipus. Tai taip pat praeina statinio tipo tikrinimas prieš paleidžiant patikrinti, ar nėra klaidų.

Kaip pamatysime vėliau, kitos „dapps“ platformos nusprendė išvengti „Solidity“. Jie mano, kad versti kūrėjus mokytis naujos kalbos yra nereikalinga kliūtis. Vietoj to jie įdiegia kompiliatorius, kurie leidžia kūrėjams dirbti tokiomis populiariomis kalbomis kaip „JavaScript“, „C #“ ir „Java“. „Ethereum“ generalinis direktorius Vitalikas Buterinas yra atvirai niekinantis platformų, naudojančių kitas kodavimo kalbas. „Ethereum“ pasirinko „Solidity“ ne dėl priežasties, o kitos kalbos, pasak Buterino, nėra tinkamos rašyti sutartis.

Vartotojo sąsajos kūrimas

Tvirtumas leidžia jums parašyti protingą sutartį. Tačiau išmaniosios sutartys yra tik viena „dapp“ dalis. Jie yra užkulisiniai laidų laidai. Jums taip pat reikalinga vartotojo sąsaja. Kiti konkurentai integruoja visapusiškus „dapps“ sprendimus, tiek „front-end“, tiek „back-end“. Tačiau „Ethereum“ turėsite naudoti trečiosios šalies paslaugą, kad sukurtumėte savo vartotojo sąsają.

Bent jau kol kas. „Ethereum“ yra nuolat tobulinamas ir ateityje gali atsirasti palaikymas „dapp“ vartotojo sąsajoms.

Ethereum silpnybė

„Ethereum“ yra pirmoji, didžiausia ir žinomiausia, todėl, lyginant su kitomis „dapps“ platformomis, ji patenka į savo lygą. Jei jis tęs savo dabartinę vystymosi ir partnerystės trajektoriją, bet kuriam konkurentui bus sunku neatsilikti.

Be abejo, „Ethereum“ tikrai turi mastelio problemų. Šiuo metu jis palaiko tik 15 operacijų per sekundę. Ji taip pat sunaudoja nemažai energijos ir skaičiavimo galios, naudodamasi dabartine darbo įrodymo sistema. Šie pagrindiniai klausimai bus sprendžiami būsimuose „Ethereum“ atnaujinimuose. „Ethereum“ paskelbė, kad ją įgyvendins Plazma spręsti mastelio problemą, kad operacijos būtų mažesnės ir greitesnės. Jau daugiau nei metus „Ethereum“ taip pat užsiminė apie savo sutarimo mechanizmo pakeitimą į akcijų paketo įrodymas.

Didesnė pamoka yra ta, kad stipri „Ethereum“ komanda ir kūrėjų bendruomenė greičiausiai įveiks šiuo metu kelyje esančias kliūtis. Iki šiol jo dominavimas pavertė jį vienu geriausiai išvystytų, labiausiai gerbiamų projektų „blockchain“ pasaulyje.

Kur eina Ethereum

„Ethereum“ labai daug dėmesio skiria vartotojo įsisavinimui. Savo viešajame blokų tinkle „Ethereum“ kūrėjams palengvina EVM naudojimą. Jie kuria pramonės standartus kuriant tam tikrų rūšių pažangias sutartis, pavyzdžiui, ERC-20 protokolą.

Tačiau „Ethereum“ taip pat sunkiai dirba kurdama savo privačią partnerystę. Įmonių „Ethereum“ aljansas turi daug pagrindinių bendrovių. Tai apima „Microsoft“, „UBS“, „Samsung“, „Mastercard“, „Intel“, „Accenture“, BP, J. P. Morganą ir „Deloitte“, tik keletą jų. „Ethereum“ tampa „blockchain“ kūrimo atvirojo kodo standartų šaltiniu.

Vitalikas tikisi visas „blockchain“ priėmimo spektras – viešos skaidrios blokų grandinės, privačios saugios blokų grandinės ir mišrūs sprendimai.

„Tikiuosi, kad ilgalaikėje perspektyvoje pamatysime visus įmanomus viešojo ir privataus sektorių derinius, įskaitant grynus konsorciumų tinklus, konsorciumų tinklus, prijungtus prie viešųjų tinklų per reles, konsorciumų grandines su apgaulės įrodymais, vykdomais viešosiose grandinėse (ty plazmos ir panašiose sistemose). ), grynai viešosios grandinės ir pan. Šiuo metu iššūkis yra padidinti viešųjų tinklų mastelį ir sugalvoti geresnius atsakymus į privatumo iššūkius “.

Ilgalaikis „Ethereum“ patenkins visų šių tipų „blockchain“ poreikius. „Ethereum“ turi neabejotinai didžiausią bet kurios platformos viešųjų „dapps“ kolekciją. Jie greičiausiai taip pat yra populiariausias privačių decentralizuotų sprendimų teikėjas. Ši institucinė ir korporacinė parama yra tikroji „Ethereum“ jėga.

„Lisk“: sukurkite paprastą, išsamų „Dapp“ paketą

lisk logotipas

Lisk ateina į metukų senumą, taigi tai vis dar gana nauja decentralizuotų programų platforma. Tiesą sakant, didžioji „Lisk“ produkto ir pretenzijų dalis dar nėra išleista arba neišbandyta, todėl sunku pateikti išsamų platformos įvertinimą.

Tai sakė, kūrėjas prieinamumas yra unikalus Lisk kampas. Jie nori kuo paprasčiau sukurti decentralizuotą programą. Jie tai daro naudodami gryną „Javascript“ aplinką, pradedant vartotojo sąsaja ir baigiant sąveika su „blockchain“. Priešingai nei Ethereum, patys dappai negyvena pagrindinėje blokų grandinėje. Vietoj to, kiekvienas „Dapp“ turi savo šoninę grandinę, kurią prižiūri „Dapp“ vartotojai. Ši sistema siūlo lankstumą ir izoliuoja „Lisk“ pagrindinį tinklą nuo vartotojo sukurtų „Dapps“ kodo problemų.

„Ar Lisk“ yra kūrėjo svajonė?

„Lisk“ nori, kad kūrėjai galėtų pradėti dirbti su „blockchain“. Galutinis tikslas yra pritraukti naujus kūrėjus dirbti prie decentralizuotų programinės įrangos sprendimų. „Lisk“ programinės įrangos kūrimo rinkinys (SDK) dar nepaleistas. Alfa versija SDK nustatyta į paleidimas vasario 20 d.

Išankstinė programinės įrangos ekspertų analizė kelia tam tikrų abejonių dėl „Lisk“ teiginių dėl naudojimo paprastumo. Pirma, „Lisk“ sistema numato keletas apsaugos kūrėjams. Su „Ethereum“ EVM atsisakys kaupti blogą kodą, apsaugodamas blokų grandinę nuo vartotojo sukurtų klaidų. „Lisk“ atveju taip nėra. Begalinės kilpos, neribotas atminties augimas, atminties stebėjimo palaikymas, nesaugi smėlio dėžė ir nedeterministinis elgesys – visa tai yra „Lisk“ problema.

Lisk teigia, kad kadangi visi dappai veikia šoninėje grandinėje, blogam kodui prireiks kietos šoninės grandinės šakės, tačiau tai neturės įtakos pagrindinei Lisk grandinei. Tai gali būti ir atvejis, tačiau kūrėjams vis tiek erzina švelniai tariant. Daugelis tam pritarė mokytis Solidumo yra trivialu naujiems kūrėjams, palyginti su visų spąstų, kurie gali atsirasti naudojant „Lisk“ javascript platformą, išmokimu.

Kam tinka „Lisk“?

Beje, Liskas vis dar naudingas konkrečias programas. Tačiau atrodo, kad „Lisk“ taikymo sritis yra ribota. Jis tikrai neturi techninio pagrindo konkuruoti su tokiu Galijotu kaip Ethereum. Galų gale tai dažniausiai bus mažesnis nišinės paskirties projektas, kūrėjai panardins pirštus į išmaniųjų sutarčių vandenį ir per dideli, kad galėtų visą laiką naudotis mainnetu..

QTUM: EVM sujungimas su „Bitcoin“ pagrindiniu kodu

QTUM (tariamas kvantas) yra Singapūre įsikūrusi „dapps“ platforma, sukurta naudojant „Bitcoin“ ir „Ethereum“ kodo derinį. Be to, kad naudoja daug Bitcoin saugumo, QTUM įgyvendina visuotinį konsensusą ir „Ethereum“ virtualią mašiną.

QTUM palaikymas EVM reiškia, kad „Ethereum“ programėles galima lengvai perkelti į QTUM. Nauji „QTUM“ pranešimai taip pat naudoja „Solidity“ plėtrai. Tai daro mažos perjungimo išlaidos nuo Ethereum iki QTUM, nes QTUM valdo tą patį atvirojo kodo EVM kodą. Ateityje QTUM tikisi palaikyti kitas virtualias mašinas, ne tik EVM.

Sukurta verslui: saugumas ir mastelis

QTUM komanda praleidžia daug laiko reklamuodama savo stabilią platformą, paremtą „Bitcoin“ pagrindu. Naudojant mūšyje patikrintą kodą, jie yra mažiau pažeidžiami atakų nei kodas, sukurtas nuo nulio. Be to, konsensuso įrodymas dėl akcijų paketo reiškia, kad operacijoms apdoroti jie sunaudoja mažiau energijos nei darbo įrodymo sistemos.

QTUM architektūros stabilumas yra jų „sukurta verslui“ rinkodaros strategijos dalis, skirta instituciniams išmaniųjų sutarčių ir „dapps“ naudojimams. Be to, jie prideda abstrakčią apskaitos sluoksnį prie ekosistemos. Tai sumažina maitinimo tinklo skaičiavimo apkrovą, gerinant mastelį.

„QTUM“ kitos šaunios funkcijos

QTUM taip pat pasiūlys paramą žmonėms suprantamiems susitarimams paversti protingomis „blockchain“ parengtomis sutartimis. Ar tai bus „QTUM“ kūrėjai, privatūs rangovai ar kokia kita sistema, kol kas neaišku.

Tai architektūra taip pat palaiko paprastas pinigines, įskaitant mobilias pinigines, skirtas saugoti ir atlikti operacijas QTUM. Tai daro QTUM vieną iš pirmųjų projektų, įžengusių į mobiliųjų išmaniųjų sutarčių sritį.

QTUM turi daug įdomių funkcijų ir naujų technologijų, kurias jie pateikia ant stalo. Tačiau galų gale vien tik funkcijos nelaimės „dapps“ lenktynių. Protingi „Ethereum“ kūrėjai ar bet kurie kiti „QTUM“ konkurentai stebės „QTUM“, norėdami sužinoti, kurios iš jo funkcijų pritraukia didžiausią dėmesį. Tada jie įdiegs šias funkcijas kaip savo platformos dalį.

QTUM ateities sėkmė

QTUM sėkmė priklauso nuo to, ar ją priima pagrindinės įmonės. Kadangi įmantrūs bruožai bus tobulinami nuolat tobulinant, QTUM turės užsitikrinti pagrindines partnerystes savo gimtojoje Pietryčių Azijos dalyje. Tai bus sunku Kinijoje, kur NEO turi vadovaujantį vaidmenį ir vyriausybės paramą savo „dapps“ platformai. Tačiau didėjantis QTUM žinomumas gali paskatinti svarbias ankstyvas partnerystes, kurios sukurs arba sužlugdys įmonę.

„Cardano“: naujasis „Nerd on Block“

kardano logotipas

„Cardano“ yra toks naujas, kad dar sunku pasakyti apie šią platformą. Tai Charleso Hoskinsono projektas, vienas iš „Ethereum“ įkūrėjų. „Cardano“ idėja kilo 2015 m.

Jie įsivaizdavo „dapps“ platformą, pagrįstą moksliniais, recenzuojamais tyrimais. Šis požiūris yra patrauklus požiūrio į priekį, mastelio ir saugumo požiūriu. Tačiau tai reiškia, kad projektas judės lėtai. Pirmoji „Cardano“ tinklo versija bus parengta tik 2019 m.

Pagrindinė „Cardano“ architektūra

Nors mes dar nežinome visų detalių, akivaizdu, kad „Cardano“ bus dviejų sluoksnių sprendimas. Vienas sluoksnis bus sąskaitos sluoksnis, panašiai kaip kitų kriptovaliutų, turinčių tik pagrindinę operacijų informaciją, knygos. Antrasis bus valdymo sluoksnis, tvarkantis visus metaduomenis, susijusius su išmaniosiomis sutartimis; kodėl, kaip ir kada yra išleidžiamos lėšos; dalyvio tapatybė ir sandorio elementai.

Atskyrimas sandorių duomenys ir metaduomenys sumažina reikalingą saugyklą ir padidina mastelį. „Cardano“ taip pat įgyvendins akcijų paketo įrodymą, kad sumažintų energijos suvartojimą.

„Cardano“ yra užprogramuotas „Haskell“ kalba verslo programos ir duomenų analizė. Tikėtina, kad būsimos „Cardano“ programos bus finansinės ar organizacinės.

„Cardano“ ilgasis žaidimas

„Cardano“ vis dar yra toli nuo plataus įsivaikinimo. Tačiau primygtinai reikalaujama, kad kolegos vertintų, kad „Cardano“ žais ilgą žaidimą. „Cardano“ kelias į dominavimą greičiausiai reikalaus, kad „Ethereum“ po kelerių metų padarytų didelį klaidą. Jei taip, „Cardano“ galėtų išplėsti rinkos dalį kaip patikimesnį ir patikimesnį variantą.

NEO: Kinijos atsakymas į Ethereum

neo logotipas

NEO (iš pradžių žinomas kaip „AntShares“) yra pirmasis atvirojo kodo „blockchain“ projektas, pasirodęs iš Kinijos. Tai genezės blokas, pradėtas 2016 m. Gruodžio mėn., Tačiau įkūrėjai Da Hongfei ir Erikas Zhangas daugelį metų dirbo su idėja prieš paleidžiant tinklą.

NEO „dapp“ platformoje yra palaikymas kuriant C # ir „Java“. Ateityje jis taip pat palaikys „Python“ ir „Go“. NEO taip pat naudoja „dBFT consensus“ – tai yra įrodymų paketo variantas, kuris siūlo dar greitesnį našumą. NEO yra sukurtas verslui, jo tinklas šiuo metu gali atlikti 1 000 operacijų per sekundę, o teoriškai – 10 000 per sekundę. Tai didelio masto varžovas, skirtas naudoti įmonėse.

NEO dėmesys skiriamas Kinijos ekonomikos skaitmeninimui. Jie tikisi teikti tapatybės paslaugas, produktų stebėjimą ir mokėjimo galimybes per savo „dapp“ bendruomenę.

NEO įsitvirtinimas Kinijoje

NEO jau priimta ant platformos su keliais pastatytais dapais. Jie taip pat dirbo su tokiomis pagrindinėmis kompanijomis kaip „Microsoft“ ir „Alibaba“ apie „blockchain“ sprendimus. NEO seserinė įmonė „Onchain“ kuria privačius „blockchain“ sprendimus didžiausioms bendrovėms visoje Kinijoje, suteikdama NEO aiškų pranašumą su Kinijos įmonėmis..

NEO įkūrėjas ir generalinis direktorius Da Hongfei yra žinomas dėl savo įtakos Kinijos vyriausybei. Jis padėjo vyriausybei vadovauti ankstyvosiomis kriptovaliutų dienomis ir surengė svarbiausius susitikimus per Kinijos ICO draudimą 2017 m. Dėl to NEO gavo statusą kaip iš esmės vyriausybės patvirtinta platforma.

Vyriausybės parama Kinijoje yra labai svarbi. Tai žymiai palengvina bendradarbiavimą su Kinijos įmonėmis. Oficialus pripažinimas taip pat reiškia, kad NEO yra „blockchain“ institucija Kinijoje. Ateinančiais metais, jei gali vėl įvesti vyriausybės reikalavimus atitinkančius ICO į Kiniją, tai gali būti lūžio taškas NEO.

Analizė & Išvada

„Ethereum“ vis dar yra aiškus „dapp“ paslaugų lyderis. Ji yra labiausiai įsisavinusi vartotojus, kurie kuria savo platformą. „Ethereum Enterprise Alliance“ priklauso keletas stipriausių kompanijų pasaulyje. Jame taip pat yra „Vitalik Buterin“ ir viena aštriausių verslo kūrėjų komandų. „Ethereum“ galėtų lengvai įgyvendinti geriausias konkurentų idėjas, palaukęs, kol konkurentai patikrins, kas veikia geriausiai. „Ethereum“ žaidžia kitu lėktuvu nei kitos „dapps“ platformos.

Nepaisant to, konkurencija yra puiki. Šios naujos platformos turi daug ką pasiūlyti, ir jos išbandys „Ethereum“ dominavimą naujomis technologijomis ir funkcijomis. Galų gale, tai priklausys nuo vartotojo priėmimo, o pasivyti „Ethereum“ teks monumentali užduotis.

NEO turi geriausią iššūkį iššūkiui „Ethereum“, kai vartotojas jį priima. Be abejo, tai yra tolimas kadras, tačiau NEO dominavimas Kinijos ekonomikoje ir vyriausybėje reiškia, kad jis netrukus gali pasirinkti svarbiausius partnerius Kinijoje. Vien tik Kinijos verslo partneriai nenuverstų „Ethereum“, tačiau pokalbį tai tikrai padarytų įdomesniu.

Tikėkitės, kad „Ethereum“ dominavimas tęsis, jei nebus didelės nesėkmės. Bet kaip vartotojai netrukus mėgausimės technologinės konkurencijos vaisiais. Konkurencija privers „Ethereum“ sparčiai diegti naujoves, kad kovotų su konkurentais, ir tai bus naudinga visai ekosistemai.