Iranas ketina išleisti savo „Rial“ skaitmeninę valiutą, kurią kuria Informatikos paslaugų korporacija. Pasak agentūros generalinio direktoriaus Seyyedo Abotalebo Najafi, moneta rems Irano fiatą.

Esant dabartinei padėčiai, Vakarų Azijos tauta buvo užblokuota tarp Pasaulio tarpbankinių finansinių telekomunikacijų draugijos (SWIFT) pinigų sistemos ir šiuo metu varžosi ieškodama savo pasaulinio finansinio tinklo ryšio problemų sprendimo. Tai įvyko po Jungtinių Valstijų vyriausybės sankcijų, nukreiptų į savo finansines institucijas ir prekybos tinklus.

Šiuo metu kriptovaliutų priėmimas, atrodo, yra tinkamas būdas apeiti nustatytas sankcijas. Paskutinis sankcijų raundas buvo įvestas lapkričio 5 dieną per JAV iždo departamento Užsienio turto kontrolės biurą (OFAC) ir buvo skirtas daugiau nei 700 Irano piliečių, kompanijų, orlaivių ir laivų.

Sankcijos yra susijusios su šalies branduoline veikla, ir daugelis jų anksčiau buvo išdėstytos bendrajame visapusiškame veiksmų plane (JCPOA). Planas buvo sukurtas priversti šalį atsisakyti branduolinių ir balistinių raketų programų ir sutrukdyti režimo galimybėms finansuoti atsakomąsias priemones.

Pasak a išduotas pareiškimas Iždo sekretoriaus Steveno Mnuchino teigimu, bus daromas didžiausias spaudimas užkirsti kelią Irano režimui perkelti valiutos atsargas į nepasiekiamas užsienio investicijų rinkas.

Nacionalinės skaitmeninės valiutos plėtra

Teigiama, kad Iranas spartina savo nacionalinės kriptovaliutos, palaikomos savo nacionaline valiuta, „Rial“, paleidimą.. Pasak Ibenos, vietinį naujienų šaltinį, skaitmeninę monetą šalies Centrinio banko prašymu kuria Informatikos paslaugų korporacija. Skaitmeninę valiutą, matyt, paskirstys „vienas su vienu“ sistema.

Pranešama, kad sistema yra bandomajame etape ir vyksta bandymai, siekiant įvertinti jos galimybes sujungti bankus ir mažmenines finansines institucijas. Pasak „Informatics Services Corporation“ generalinio direktoriaus Seyyedo Abotalebo Najafi, skaitmeninės monetos tiesiogiai palaikys šalies valiutą. Likvidumas bus ribojamas blokuojant kiekvieną skaitmeninį įrenginį gavus jo ekvivalentą, taip sukuriant jo mažiau.

Jis taip pat pabrėžė, kad šalies bankų sistemai vis dar reikia kapitalinio remonto ir ji negali palengvinti sklandaus skaitmeninės platformos pritaikymo dabartinėje būsenoje.

Venesuelos nacionalinė šifravimo byla

Venesueloje yra viena didžiausių problemų pasaulyje ir panaši į Iraną; ji susidūrė su JAV įvestų sankcijų banga. Izoliacine politika siekiama pakirsti prezidento Nicolás Maduro vyriausybę, kuri buvo apkaltinta korupcijos ir represijų skatinimu. Kaip ir Iranas, Venesuela taip pat turi didelių naftos atsargų, todėl tai yra unikalus kriptovaliutų naudojimo sankcijoms apeiti atvejo tyrimas..

Iki šiol jos nacionalinė kriptovaliuta, pavadinta „Petro“, buvo šnipštas. Iš pradžių jis buvo įvardytas kaip parengto infliacijos atkūrimo plano, kuriuo siekiama šalį išbristi iš skurdo gelmių, kertinis akmuo, poveikis dar nematomas. Pasak a Reuters tyrimas, nedaugelis paprastų šalies piliečių teigia susidūrę su „Petro“ skaitmenine valiuta.

Keturis mėnesius tyrimų grupė nesėkmingai ieškojo skaitmeninės valiutos pėdsakų. Išvados parodė, kad nebuvo parduotuvių ar kriptografinių mainų platformų, prekiaujančių „Petro“ skaitmenine valiuta.

Vyriausybės pareigūnai taip pat pateikė prieštaringas sąskaitas apie monetos būklę. Kai kurie pabrėžia vis didėjantį jo naudojimą, nurodydami milijardus dolerių vertės sandorius, daugiausia susijusius su importu ir eksportu. Tačiau, pasak projekte dalyvavusio ministro Hugbelo Roa, platforma vis dar kuriama, todėl moneta niekada nebuvo naudojama.

Agentūra, kuriai buvo pavesta prižiūrėti projektą – „Kripto turto priežiūra“ yra neva paslaptis, o jos egzistavimas – mitas. Ši situacija išryškina sunkumus paleidus nacionalinę kriptovaliutą, kuri pakeis fiat. Yra tikimybė, kad Iranas gali sėkmingai paleisti savo kriptovaliutą, tačiau jos sėkmė, kurią įrodo Venesuelos bandymas, bus Herkulio užduotis.

Vaizdo kreditas: AP / Ebrahim Noroozi