Kas yra Satoshi Nakamoto? Šio asmens ar asmenų grupės tapatybė gali būti šimtmečio klausimas. Šis nepagaunamas personažas sukūrė pirmąją sėkmingą pasaulyje kriptovaliutą Bitcoin. Nepaisant milžiniškų tiek privačių, tiek vyriausybinių organizacijų pastangų, Nakamoto pavyko išlikti anonimu. Kai ruošiatės mokytis, aukšto lygio vyriausybinės agentūros iš viso pasaulio dalyvavo ieškant paslaptingo Bitcoin kūrėjo. Paimkime sekundę ir panagrinėkime kai kurias technikas ir vyriausybės programas, nukreiptas į šio finansinio genijaus demaskavimą.

Naujausi tyrimai

Neseniai atlikta pagrindinės plokštės tyrimo ataskaita Danielis Oberhauzas pabrėžia šių Nakamoto vyriausybės programų mastą. Savo sausio mėnesio ataskaitoje tyrėjas CŽV ir FTB pateikė Informacijos laisvės įstatymo prašymą. Savo peticijoje jis klausia agentūrų, ar jos žino Satoshi Nakamoto tapatybę ir, jei ne, kokios programos yra susijusios su šia užduotimi.

Įdomu tai, kad CŽV pateikė prašymą kartu su vadinamuoju Glomaro atsakas, kurioje agentūra tiesiog sako: „Mes negalime nei patvirtinti, nei paneigti prašomų dokumentų egzistavimo“. CŽV dažnai naudoja „Glomar“ atsaką apibūdindama operacijas, kurios yra aukščiausio nacionalinio saugumo lygio.

CŽV slapta programa, leidžianti susigrąžinti Rusijos branduolinį branduolį per nepadarytą

CŽV, naudojant „Glomar Explorer“ slaptoje programoje, nepašalinus

Kodėl JAV vyriausybė rūpinasi Satoshi Nakamoto?

Yra daugybė priežasčių, kodėl JAV vyriausybė bandytų susekti Nakamoto. Pranešama, kad Nakamoto valdo daugiau nei milijoną Bitcoin. Kai „Bitcoin“ 2017 m. Pasiekė rekordinę sumą – maždaug 20 000 USD, nepagaunamas kūrėjas sėdi ant sveikos kriptografinės laimės. Todėl pasaulinis vyriausybės susidomėjimas Nakamoto labai išaugo.

Obamos administracija tiria

Dabar atrodo, kad Obamos administracija buvo susirūpinusi dėl tikrųjų Nakamoto ketinimų. Obamos administracijos metu Bitcoin patyrė rekordinį augimą. Šis augimas paskatino vyriausybės ekspertus padaryti išvadą, kad ginklavimas „Bitcoin“ gali sužlugdyti JAV kontrolę pasaulio ekonomiką, leisdamas šalims visiškai apeiti JAV dolerį. Šie rūpesčiai taip pat sukėlė baimę, kad „Bitcoin“ kūrėjas gyveno priešiškoje valstybėje, tokioje kaip Kinija ar Šiaurės Korėja.

Bent jau tam tikra dalimi vyriausybės rūpesčiai pasiteisino, nors ir nenaudojant Bitcoin. Venesuela pradėjo veikti nacionalinė kriptovaliuta, žinoma kaip „Petro“. Šis manevras buvo atliktas siekiant kovoti su didėjančia infliacija dėl triuškinančių ekonominių sankcijų, kurias JAV įvedė šaliai. Rusija, kita šalis, kuriai taikomos JAV sankcijos, paskelbė apie planus ateinančiais mėnesiais sukurti ir nacionalinę kriptovaliutą, vadinamą kriptografiniu rubliu..

NSA

Tinklaraštininkas vardu Aleksandro Mūza paskelbė įdomių išvadų, kurios, atrodo, leidžia manyti, kad Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) gali žinoti, kas yra tikrasis Satoshi Nakamoto. Pasak „Muse“ šaltinių, agentūra pasitelkė pažangią rašymo pavyzdžio technologiją, kad susektų sunkiai pasiekiamą „Bitcoin“ kūrėją.

Dienoraščio įrašų serijoje Muse aprašo, kaip NSA naudojo techniką, vadinamą stilometrija. Stilometrija nagrinėja asmens rašymo stilių, kad išsirinktų pažįstamą terminologiją ir sakinių struktūrą. Visi rašo tam tikru būdu, net ir Nakamoto. Nakamoto savo ankstyvosiomis dienomis paliko įrašų ir tinklaraščių, susijusių su „Bitcoin“, pėdsaką. Dabar atrodo, kad šie džiūvėsėliai galėjo paskatinti jį atrasti.

Vyriausybės programos: PRISM

Dabar „Muse“ mano, kad NSA sugebėjo paimti šiuos ankstyvuosius raštus ir palyginti juos su trilijonais kitų internetinių įrašų. Savo pranešime jis teigia, kad NSA surinko visus ankstyvuosius Nakamoto raštus ir nusiuntė juos per dvi pagrindines vyriausybės šnipų programas. Pirma, NSA naudojo PRISM protokolą. PRISM yra tai, ką federaliniai agentai naudoja per „Google“ ir „Yahoo“ paskyras. Programa suteikia šioms organizacijoms galimybę peržiūrėti visą per platformas atsiųstą informaciją. Tai federališkai patvirtinta ir teismo palaikoma.

Ši slapta programa paaiškėjo dabar liūdnai pagarsėjusio pranešėjo pastangomis Edvardas Snoudenas. „Washington Post“ buvo pirmoji naujienų agentūra pertrauka „PRISM“ istorija kartu su daugeliu kitų viliojančių vietinių šnipų programų.

Edwardas Snowdenas per „YouTube“

Edwardas Snowdenas per „YouTube“

Vyriausybės programos: MUZIKINIS

Paleidusi Nakamoto kūrinius per PRISM, Muse mano, kad tada NSA pasinaudojo jų slapta RAUMENYS baigti jų paiešką. MUSCULAR leidžia NSA nukopijuoti visus duomenis, siunčiamus šalies šviesolaidiniais kabeliais. Tyrinėjanti tinklaraštininkė cituoja neįvardytą šaltinį, kuris patvirtino, kad visas procesas užtruko mažiau nei mėnesį.

Žinoma, Muse istorija neatskleidžia, kas yra Satoshi Nakamoto. Jis paaiškina, kad jo šaltinis patvirtina, kad NSA ir CŽV žino tikrąją Nakamoto tapatybę, tačiau informacijos neviešina. Gali praeiti metai, kol visa ši informacija taps viešai prieinama. Šiuo metu CŽV ir NSA išslaptinti dokumentus paprašius, visuomenei po dešimties metų. CŽV automatiškai paskelbia ataskaitas po dvidešimt penkerių metų.

Gerai, kas yra Satoshi?

Kaip galite įsivaizduoti, „Muse“ tyrimo pastangos kartu su „Daniel Oberhaus“ gautu atsakymu „Glomar“ padėjo įtikinti, kad galbūt JAV vyriausybė žino, kas gali būti „Bitcoin“ kūrėjas. Jei šios organizacijos naudojasi šia informacija, jos neatskleidžia šio fakto visuomenei.

NSA rezultatai neaiškūs

Galima pagalvoti, kad jei NSA baigtų paiešką ir atrastų, kad „Bitcoin“ kūrėjas buvo iš priešiškos šalies, tada jie tą informaciją perduos esamoms galioms, bet ne plačiajai visuomenei. Šiuo metu kriptovaliutos populiarėja JAV ir visame pasaulyje, o analitikai prognozuoja ateities augimą ateinančiais metais. Nors šifravimo rinka plečiasi, plečiasi ir Bitcoin kūrėjo smalsumas. Šis didėjantis smalsumas taip pat paskatino vis daugiau Bitcoin sąmokslo teorijų ir kriptografinėje erdvėje.