„Blockchain“ jau nustatė savo naudojimo atvejus dėl daugybės vertų priežasčių. Pagalba pabėgėliams ir skurdo mažinimas besivystančiose šalyse. Dabar „blockchain“ taip pat įrodo savo vertę pažeidžiamiems žmonėms, esantiems arčiau namų. Keli miestai dabar vykdo „blockchain“ pagrindu sukurtas iniciatyvas, kad benamiai galėtų greičiau ir lengviau naudotis jiems reikalingomis paslaugomis.

Benamystės skalė

Tiek daug kiek 3,5 mln. JAV žmonių kasmet patiria benamį, su daugiau 550 000 miega šiurkščiai bet kurią naktį. Daugiau nei pusė benamystę patiriančių asmenų yra šeimos su vaikais. Daugelis jų yra didesniuose miestuose, 1 iš 5 benamių yra Niujorke arba Los Andžele. JK dalykai yra dar niūresni, jų yra daugiau nei 300 000 benamių, bet kur kas mažesniam šalies gyventojui nei JAV.

Žmonės lieka benamiais dėl įvairių priežasčių, įskaitant tragiškus gyvenimo aplinkybių pokyčius, pavyzdžiui, šeimos nario ar darbo netekimą. Psichinės ligos ir priklausomybė taip pat dažnai yra atsakingi. Tarp jaunesnių žmonių dažnai šeimos ginčai gali priversti išeiti iš namų niekur nedingdami. Nors vieni atsiduria gatvėse, kiti gali miegoti grubiai mašinose arba judėti iš vienos vietos į kitą miegodami su draugais.

Asmens tapatybės reikalingumas

Neturėdami praktiškai jokių asmeninio saugumo priemonių, benamiai gali stengtis apsaugoti savo daiktus. Jų tapatybę ir socialinės apsaugos statusą patvirtinantys dokumentai gali greitai sugadinti, pamesti ar pavogti. Neturėdami galiojančių asmens tapatybės dokumentų benamiai negali naudotis kasdienėmis paslaugomis, kurios mums paprastai yra savaime suprantamos.

Vienas JAV tyrimas parodė, kad benamių, neturinčių asmens tapatybės, daugiau nei 53 proc. buvo atsisakyta naudotis maisto ženklais, o daugiau nei 51 proc..

Be to, net jei benamis, pametęs asmens tapatybę, eina gauti pakeitimo, siaubinga ironija yra ta, kad paprastai reikia pateikti tam tikrą asmens tapatybės dokumentą, kad gautų pakaitalą. Taigi jie įstrigo biurokratiniame „Catch-22“. Paslaugos, kurios gali padėti jiems išlipti iš gatvių, jiems yra nepasiekiamos.

Kaip „Blockchain“ gali padėti benamiams

„MyPass“ projektas Ostine, Teksase

„Blockchain“ atskleidžia savo galimybes suverenios tapatybės srityje. Asmens tapatybės dokumentus galima patikrinti ir skaitmeniniu būdu išsaugoti „blockchain“, o tai paneigia asmenų poreikį nešiotis fizinius asmens tapatybės dokumentus. Naujas projektas Ostine, Teksase, dabar tai kelia „blockchain“ naudojimo atvejis, kad veiktų tarnaujant miesto benamiams.

„MyPass“ saugo skaitmenintus dokumentus benamiams. Sistemoje saugomi asmens dokumentai, tačiau gali būti saugomi ir medicininiai įrašai, o tai reiškia, kad kažkas gali gydytis iš skirtingų klinikų. Asmeniui suteikiamas saugus prisijungimas, kad jis galėtų pasiekti savo dokumentų saugyklą iš bet kurio kompiuterio, išmaniojo telefono ar SMS žinute. Taigi, jei jie naudojasi klinika, jie gali naudoti klinikoje esantį kompiuterį ir įvesti savo duomenis. Tada jie gali pateikti bet kokius gydymui reikalingus dokumentus arba ligos istorijos įrodymus.

Ostino miestas, TX

Ostinas, Teksasas, yra vienas iš pirmųjų miestų, naudojančių „blockchain“, kad padėtų benamiams

Nors tai dar tik bandomojoje stadijoje, yra daug vilčių, kad ją bus galima pakartoti didesniu mastu. Projektas gavo finansavimą iš „Bloomberg Philanthropies Mayors Challenge“. Daugybė labdaros ir kitų organizacijų Ostine bando išspręsti kai kurias pradines problemas, pavyzdžiui, kaip tvarkyti pamestus prisijungimo duomenis. Tačiau atsižvelgiant į projekto galimybes padėti benamiams Ostine, tai nėra reikšmingos kliūtys, kurias reikia įveikti.

„Fummi“ projektas Niujorke

Niujorkas taip pat bandė panašų projektą bendradarbiaudamas su organizacija „Blockchain for Change“. 2017 m. Organizacija išdalino išmaniuosius telefonus iki trijų tūkstančių benamių Niujorke. Į telefonus jau buvo įdėta programėlė „Fummi“.

Bendradarbiaudama su kitais paslaugų teikėjais, grupė sukūrė telefono gavėjų skaitmenines tapatybes. Turėdami skaitmeninį įrašą, asmenys taip pat turėjo prieigą prie paskyros, kad gautų skaitmenines valiutų monetas. Telefonuose buvo iš anksto įdėtas monetų likutis. Gavėjai galėtų uždirbti daugiau monetų vykdydami tokias veiklas kaip naujų vartotojų nukreipimas ir paslaugų pirkimas per platformą.

Išmanusis telefonas

Išmanieji telefonai ir „blockchain“ gali būti galingas benamių pagalbos šaltinis

Toliau

Šie du projektai šiuo metu yra vieninteliai dokumentuoti „blockchain“ pavyzdžiai, naudojami benamiams padėti. Nepaisant to, „blockchain“ bendruomenės nariai spėlioja apie tolesnius veiksmus. Skaitmeninė tapatybė atrodo natūrali pažanga, daugiausia dėl to, kad Pasaulio maisto programa ją sėkmingai pritaikė maitindama pabėgėlius.

Benamių tapatybės registravimas „blockchain“ turi ir kitų naudos paslaugų teikėjams, kurie jiems padeda. Nuolatinis bendras įrašas padidina paslaugų teikėjų, tokių kaip prieglaudos, efektyvumą. Turėdami dalijamą skaitmeninį įrašą, jiems nebereikia leisti laiko ir išteklių kaskart įlaipinant kiekvieną kartą, kai jie juda.

Visų pirma, naudojant saugias skaitmenines pinigines paskirstant lėšas benamiams, sukuriama saugesnė alternatyva nei grynieji pinigai. Turėdami grynuosius pinigus benamiai tampa lengvu vagystės auka. Skaitmeninių valiutų išlaidos taip pat yra atsekamos, kad benamių labdaros organizacijos galėtų parodyti, kur išleidžiamos lėšos.

Benamiai yra vieni pažeidžiamiausių visuomenės sluoksnių. Jei „blockchain“ gali padėti benamiams geriau ir greičiau gauti prieglobstį, medicinos ir finansines paslaugas, kurių jiems taip reikia, tai tuo geriau pasauliui.