Papildomos mitybos pagalbos programa (SNAP), anksčiau vadinta „Maisto ženklų programa“, yra didžiausia JAV žemės ūkio departamento programa pagal gavėjų skaičių ir biudžetą.

SNAP dėka daugiau nei 40 milijonų (2018 m.) Mažas pajamas gaunančių amerikiečių gali gauti finansinę paramą maistui įsigyti, o vidutinis mėnesio išmokėjimas vienam kvalifikaciniam nariui yra 125 USD..

2018 m. SNAP JAV mokesčių mokėtojams kainavo daugiau nei 65 mlrd. USD. Tačiau nedidelė, bet valdoma šios didžiulės sumos dalis buvo panaudota nesąžiningai. Orbs, įmonė, sukūrusi hibridinę viešąją blokų grandinę, skirtą didelio masto vartotojų programoms, neseniai išleido tinklaraščio įrašą, kuriame pabrėžė, kaip dažnai piktnaudžiaujama SNAP.

SNAP valstybės veiklos ataskaitoje nustatyta, kad maždaug 592,7 mln SNAP naudos buvo „sukčiavimo doleriai“, o tai reiškia, kad jos greičiausiai buvo netinkamai naudojamos, prekiaujama grynaisiais, nepatvirtintais daiktais, pavyzdžiui, kontroliuojamomis medžiagomis. Kiti piktnaudžiavimai SNAP net įtraukia kai kuriuos mažmenininkus, kurie imtų iš EBT tam tikrą sumą mainais į diskontuotą grynųjų pinigų sumą arba paprasčiausiai perkainuotų EBT už nepatvirtintų daiktų pardavimą..

Nors sukčiavimas gali atrodyti nedidelis visų išlaidų procentas (apie 0,8%), 592,7 mln. USD vis dar yra reikšminga suma, kurią būtų galima geriau panaudoti norint suteikti daugiau naudos kvalifikuotiems SNAP dalyviams ar kitoms viešosioms programoms.

„Orbs“ pateikia „blockchain“ bylą kaip vientisą sprendimą pašalinti SNAP sukčiavimą ribotai pertvarkius didžiulę viešąją platformą.

Mes diskutavome su Netta Korin, įkūrėja Orbs.

Kaip SNAP naudinga sukčiavimui, reikalinga šeimoms, kurioms to reikia?

Dėl sukčiavimo sumažėja išmokų, kurias gauna kvalifikuoti gavėjai, kurie nepiktnaudžiauja sistema.

Labiausiai nuo sukčiavimo nukenčia tie, kurių išmokos surenkamos jų vardu, dauguma jų – vaikai ir neįgalieji.

Be to, paslaugų teikėjų gavėjai piktnaudžiaudami sistema teikia šaudmenis asmenims, lobuojantiems SNAP ir bendrąsias socialines išmokas; o tai savo ruožtu gali turėti įtakos pagalbos ir įsipareigojimų šeimoms, kurioms reikia pagalbos, sumažėjimui.

Ar galėtumėte paaiškinti, kaip daugėja SNAP naudos sukčiavimo atvejų?

SNAP sukčiavimas paprastai apibrėžiamas kaip išmokų keitimasis grynaisiais ar kitais netinkamais daiktais (prekyba žmonėmis) arba tikslingas informacijos apie SNAP taikymą pateikimas, siekiant gauti daugiau išmokų.

Nors bendras dalyvaujančių programos dalyvių procentas vis dar yra santykinai mažas (, 9%), jų mastas didėjo. Remiantis JAV žemės ūkio departamentas, išmokų sukčiavimas padidėjo stulbinančiai 61% 2016 m., palyginti su 367,1 mln. USD 2012 m.

Dėl padidėjusio sukčiavimo padidėjo administracinės pridėtinės išlaidos ir su vykdymo užtikrinimu susijusios išlaidos. Jei šios išlaidos būtų sumažintos iki minimumo, atsirastų didesnė nauda reikalavimus atitinkantiems asmenims.

Kaip blokinis grandinės lėtas SNAP gali pasinaudoti sukčiavimu arba visiškai jį sustabdyti?

SNAP dalyviai jau gauna savo išmokas naudodamiesi elektronine išmokų perdavimo (EBT) kortele, kuri de facto yra skaitmeninė piniginė. Siūlome perkelti EBT platformą į blokų grandinę, o ne palikti ją centralizuotą.

Pažymėtina, kad šis perkėlimas nesukels jokių neigiamų pokyčių kasdienėje vartotojų veikloje. Vartotojai taip pat turėtų galimybę naudoti savo EBT korteles kaip skaitmeninius ID, kuriuos teikia JAV vyriausybė, o tai iš esmės paverčia juos dvejopais tikslais.

Mūsų naujausias tinklaraščio įrašas pabrėžia, kaip įvairios federalinės paramos programos yra valdomos atskirai. Šis atskyrimas dažnai sukelia painiavą tarp pareiškėjų, kurie nežino apie savo teisę gauti paramą iš kitų programų, taip pat vengia registruotis dėl kliūčių.

Skaitmeninio ID platforma, pagrįsta duomenimis, surinktais iš tam tikrų programų, galėtų sumažinti pareiškėjų painiavą ir nusivylimą, padėdama jiems naršyti programose ir automatiškai jas suderinti su papildomomis programomis, jei jos atitinka kriterijus – bendras procesas taptų daug greitesnis, lengvesnis ir efektyvesnis..

Trumpai tariant, EBT platformos migracija į „blockchain“ teikia du pagrindinius pranašumus:

  • Tiesioginis – Atnaujinus į skaitmeninį tapatybės dokumentą, kuris veikia kaip raktas norint gauti papildomų privalumų, o ne „tiesiog“ skaitmeninę piniginę, skirtą SNAP pranašumams gauti, iškart padidės vidinė EBT kortelės vertė jos turėtojo akyse. Vėliau EBT kortelių turėtojai rečiau ją „perduos“ grynaisiais, o tai yra viena iš dažniausių SNAP sukčiavimo formų..
  • Netiesioginis – Jei dalyviai gali gauti paramą iš papildomų gerovės programų, jie gali lengvai ir efektyviai kreiptis, sumažindami biurokratiją iki minimumo.

Ar matote, kad tai įgyvendinama protingoje ateityje?

Taip. Mes matome vis daugiau vyriausybių, NVO ir įmonių, ieškančių „blockchain“ pagrįstų „Digital ID“ sprendimų. Dėl „Hexa“ fondo dėmesio socialinio poveikio blokų grandinei buvau pakviestas prisijungti prie WEF pasaulinės ateities tarybos dėl humanitarinių sistemų, kuri posėdžiavo lapkričio mėnesį Dubajuje..

Vienas iš Tarybos tikslų yra atrasti naujus technologinius sprendimus, siekiant padidinti pasaulinių humanitarinių pastangų efektyvumą. Didelė mūsų diskusijos dalis apėmė tai, kaip naudoti sprendimus, tokius kaip skaitmeninė tapatybė, siekiant didesnio programos efektyvumo.

Nors yra tam tikrų aspektų, į kuriuos reikia atkreipti ypatingą dėmesį, pavyzdžiui, privatumas ir reguliavimas ir pan., Bendra tendencija yra aiški: „Blockchain“ yra tvirtas sprendimas tvarkant asmens tapatybę ir šios organizacijos tai supranta. TPerėjimas prie „blockchain“ taip pat gali būti vykdomas palaipsniui, leidžiant agentūroms jį priimti mažais, lengvai valdomais žingsniais.

Naudodami SNAP, rekomenduojame pirmą žingsnį perkelti EBT korteles į „blockchain“ pagrindu veikiančią platformą; tada vėliau pridėsite „Digital ID“ sluoksnius. Mūsų siūlomas sprendimas daro būtent tai.

Kokios yra pagrindinės kliūtys, kurias turime įveikti, norėdami pamatyti „blockchain“ naudojimą viešajame sektoriuje?

Viešojo sektoriaus švietimas. Dėl „blockchain“ vis dar kyla painiavos, įskaitant tai, kam ji naudinga ir kam ji nėra naudinga, todėl mes daug laiko praleidome investuodami į koledžo studentų ir tarptautinės bendruomenės švietimą per savo narystę „Mousebelt Blockchain Education Alliance“ ir mūsų dalyvavimas Jungtinių Tautų socialinio poveikio hakatone, kuriame laimėjo „Orbs“ pagrindu sukurtas sprendimas!

Daugelis žmonių vis dar linkę supainioti blokų grandinę su kriptovaliutomis, todėl nuo jos atgrasomi. Kiti bando pateikti sprendimą „išspręsti viską“. Mes laikomės realistiško požiūrio – tai gali labai pakeisti tam tikrus naudojimo atvejus, tačiau tai ne visada geriausias sprendimas viskam.

Kalbant apie technologijas, vis dar yra kelias, tačiau jau turime pakankamai, kad galėtume pradėti ir paremti sėkmingus projektus dėl reikšmingų priežasčių. Mes nuolat diskutavome šia tema, kurią galite rasti ankstesniuose mūsų fondo leidiniuose, pavyzdžiui, ant „blockchain“ pagalba pabėgėlių krizei.

Mes praleidžiame daug laiko ir pastangų ugdydami pasaulio lyderius apie „blockchain“ technologijos pridėtinę vertę, kad galėtume užtikrinti patikimesnes, efektyvesnes ir skaidresnes sistemas kaip „Hexa Foundation“ dalį..

Galiausiai svarbu pažymėti, kad viešasis sektorius yra pasirengęs diegti „blockchain“ naujoves, nes daugumoje šalių proceso skaidrumas jau įpareigotas įstatymų.

Kokie kiti paprasto naudojimo atvejai gali būti panašūs į panašų „blockchain“ sprendimą?

„Blockchain“ gali būti naudojamas įvairiais būdais padidinti skaidrumą ir prieinamumą. Pavyzdžiui, migruojantys vyriausybės centralizuoti registrai. pvz. automobilių nuosavybė, nekilnojamasis turtas, prekių ženklai, sertifikatai, į „blockchain“ pagrįstus registrus. Be to, viešųjų pirkimų konkursai, kurie užtikrintų viešųjų pajamų panaudojimo skaidrumą, taip pat humanitarinės pagalbos paskirstymą pabėgėlių stovyklose užtikrinant, kad ją gautų galutinis vartotojas.

Ačiū, Netta!