Kibernetinis saugumas yra didelis verslas. Didelėms įmonėms tai kasmet kainuoja daug pinigų (jau nekalbant apie kelis panikos priepuolius ir bemieges naktis). Tačiau įsilaužėliams išradingiaujant ir vis labiau skaitmeninant duomenis, logiška, kad kibernetinės grėsmės didės. Dirbtinis intelektas (AI) gali užkirsti kelią išpuoliams. „Blockchain“ gali padaryti mūsų sistemas saugesnes. Tačiau, be dabartinių silpnųjų vietų, turime dar vieną problemą – didžiulę talentų spragą kibernetinio saugumo ir dirbtinio intelekto srityje.

Jokių įžeidimų jau dirbantiems šiose srityse specialistams. Kepurė tau – tu darai puikų darbą, nesuklysk. Bet su EY ataskaita tai nustatė 56 proc vyresnių dirbtinio intelekto specialistų mano, kad talentų trūkumas yra didžiausia kliūtis diegiant intelektą, ir nedarbas kibernetinio saugumo srityje praktiškai nėra, tiesiog nėra pakankamai kvalifikuotų žmonių.

Tai palieka kibernetinio saugumo ir dirbtinio intelekto talentų spragą, dėl kurios įmonės atsiduria sunkioje padėtyje. Technologija yra, bet jie įstrigę savo vėžėse. Turintys norimų įgūdžių, žinoma, juokiasi iki pat banko, o tiek daug darbo pasiūlymų jie nežino, ką daryti. Tačiau įmonės graužia nagus, nes svarbių vietų beveik neįmanoma užimti, o galutinis vartotojas turi smarkiai sumažinti kainas.

„Šiais metais, būdami verslu, buvo strategija, kaip integruoti dirbtinį intelektą į savo veiklą“, – sakė „EY Global Innovation Technologies“ vadovas ir pasaulinis „Analytics“ vadovas Chrisas Mazzei, – jiems trukdė ekspertų trūkumas.

Taigi, kaip „blockchain“ gali padėti kibernetiniam saugumui?

Kibernetinio saugumo sprendimų decentralizavimas

Kai dauguma žmonių galvoja apie vartotojų kibernetinį saugumą, jie galvoja apie antivirusinę, užkardą, o gal apsaugą nuo išpirkos. Tačiau įmonės erdvėje yra daugybė įrankių, naudojamų apsaugoti įmones. Paprastas vartotojas, žinoma, neturi prieigos prie jų.

Pavyzdžiui, ar antivirusinė programa gali jums pasakyti, ar prisijungėte prie savo „Gmail“ JK, o paskui kažkas įvedė jūsų „Dropbox“ paskyrą Argentinoje? Ne. Tačiau įmonės kibernetinis saugumas gali. Herojiškas naudoja blokų grandinę kibernetinio saugumo sprendimams decentralizuoti ir demokratizuoti, kad jie būtų prieinami masėms.

„Mūsų misija yra apsaugoti pasaulio informaciją – visų asmenų – ne tik didžiausią verslą“, – sako „HEROIC“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Chadas Bennettas. “Kibernetinio saugumo ateitis yra decentralizuota ir demokratizuota, naudojant AI ir blokų grandinę.”

HEROIC ekosistema bus atvira tiek kūrėjams, tiek verslui, kad jie galėtų kurti savo intelektualius sprendimus. Kai tinklas auga, jis natūraliai tampa saugesnis.

Žaidimas „Bug Bounty Market“

klaidų bounty market

„HEROIC“ modelis leidžia bet kam visame pasaulyje prisijungti prie tinklo, kuris veikia kaip tiltas per talentų spragą kibernetinio saugumo ir dirbtinio intelekto srityje. Jie gali atrakinti svarbius žmonių ir vietų, kurios anksčiau nebuvo radare, įgūdžius. Tai yra prielaida „PolySwarm“, taip pat dar viena decentralizuota kibernetinio saugumo ekspertų ir entuziastų rinka kurti kenkėjiškų programų variklius.

Buvęs „McAfee Antivirus CIO“ vadovas Markas Tonnesenas yra patariamojoje taryboje. Jis sako: „„ Blockchain “gali būti atsakymas į amžiną saugumo talentų trūkumą“. „Polyswarm“ siekia pakviesti visus – net kibernetinius nusikaltėlius – prie stalo, kad jie galėtų rasti grėsmių sprendimo būdus. Jie naudos kriptovaliutą, norėdami sušvelninti baltų skrybėlių įsilaužėlių klaidų rinkimų rinkas, padarydami ją konkurencingą ir naudingą..

„DASH Bug Bounty“ programos direktorius Jimas Burschas dirbo virtualiu šerifu laukiniuose, laukiniuose vakaruose, kurie yra kriptovaliuta su jo „Bug bounty“Sukurta DASH programa. Programa siūlo pinigines paskatas įsilaužėliams nustatyti silpnąsias DASH skaitmeninės valiutos saugumo vietas. Tai leidžia patobulinimus atlikti greičiau, be tinkamų asmenų prieigos trūkumo. Bendra problema yra perpus mažesnė. Arba suskirstyti į minutės dalis su tūkstančiais žmonių.

Galite suskirstyti grėsmes į mikrotaukus, kad kolektyvas galėtų greičiau dirbti, kad pateiktų sprendimą. Dauguma kibernetinių nusikaltėlių sekasi pinigais. Taigi, kompensuokite jiems už puikų darbą ir staiga labai negilus talentų fondas tampa didžiuliu išteklių ežeru.

Scott Schober, „Hacked Again“ autorius ir prezidentas / generalinis direktorius BVS „Systems“ teigia: „Skatinamasis pagrindas, kad viskas vyktų, yra labai efektyvus. „Blockchain“ yra pagrindinė trikdanti ir žaidimą keičianti technologija, turėdama paskatų, ji keičia būdą, kaip užmegzti ryšius kur kas greičiau. “

Švietimo prieinamumas & Įgaliojimų patikrinimas

Yra daugybė sprendimų, kurie padėtų užpildyti kibernetinio saugumo talentų spragas, bet kaip su dirbtiniu intelektu? „Blockchain“ gali būti naudinga ir šioje srityje keliais būdais. Suteikti galimybę mokytis ir mokyti žmonėms reikalingų įgūdžių šiame naujame pasaulyje.

Ateities institutas ir „ACT Foundation“ išleido, pavyzdžiui, „Edublocks“, kurie iš esmės yra vienos valandos mokymai iš praktiškai bet kurio šaltinio, dalijamasi per „blockchain“.

„Blockchains“ taip pat gali padėti verbuotojams lengviau rasti tinkamus kandidatus. Dėl „blockchain“ galimybės patikrinti dokumentus ir užtikrinti, kad jų nebūtų galima sugadinti, verbuotojams nebereikės praleisti laiko tikrinant kredencialus.

Mario Milicevic, IEEE „MaxLinear Inc“ narys ir personalo komunikacijos sistemų inžinierius sako: „„ Blockchain “technologija remiasi kriptografija, kad patvirtintų, jog ankstesni grandinės sandoriai yra autentiški, prieš įtraukiant naują operaciją į naujausią bloką“.

Taigi IT įmonė, norinti samdyti dirbtinio intelekto darbuotojus, gali naudoti „blockchain“, kad išlaikytų pasitikėjimą, jog kandidatų „ženkleliai / pažymėjimai“ nebuvo pažeisti..

Išlaisvinti laiką

„Daugybė kibernetinio saugumo darbų yra labai nišiški, – sako Schober, – tai tapo labai plačia sritimi, tad kaip rasti tinkamą žmogų šiose siaurose disciplinose? Kai galite greitai suderinti žmones, kad užpildytumėte tas spragas, kibernetinio saugumo ir dirbtinio intelekto talentų spraga greičiau užsidaro pritaikant „blockchain“ išmaniuosius “.

Burschas mano, kad „blockchain“ yra pagrindinis ir programos lygmenyje. “Jei” blockchain “programose saugumas yra iš pat pradžių, tada reikia mažiau darbo iš atskirų, atsidavusių kibernetinio saugumo specialistų, kurie gali sutelkti dėmesį į sistemas, kurios kelia didesnę riziką.”

„Talentų spraga kibernetinio saugumo ir dirbtinio intelekto srityje“ gali būti uždaryta

Vykdant decentralizuotas iniciatyvas dalytis ištekliais su vartotojais, galimybė įsigyti talentų iš viso pasaulio ir klaidų apdovanojimų programos, kurios vienija įsilaužėlius į jų pačių kovą, atsiras daugiau ekspertų. Bent jau dėl kibernetinio saugumo.

Dirbtinis intelektas kelia daugiau iššūkių. Atrodo, kad kol kas „blockchain“ gali padėti atlaisvinti laiko mums reikalingiems įgūdžiams išmokti ir sutelkti dėmesį į kūrybiškesnes užduotis, kol robotai mus visus apgauna..