„Blockchain“ technologija pradeda keisti tai, kaip žmonės perka ir parduoda turtą. Tai netgi sulaukė reikšmingo vyriausybių, norinčių patobulinti žemės registro sistemas, sprendimas. Kaip tiksliai tai gali pagerinti kitas nekilnojamojo turto sektoriaus sritis? Štai keletas būdų, kaip „blockchain“ daro įtaką nuomojamo turto valdymui, įskaitant kai kurių projektų, kurie trikdo šią pramonę, pavyzdžius.

2019 m. Nemažai „blockchain“ projektų atnešė naujovių tiek trumpalaikėms, tiek ilgalaikėms nuomos platformoms. Šiose keturiose srityse pateikiami keli būdai, kaip „blockchain“ galėtų pasiūlyti geresnį atsakymą tiek turto savininkams, tiek nuomininkams. Pirmosios trys temos jau turi realaus pasaulio „blockchain“ sprendimus, kuriuos teikia konkrečios platformos. Priešingai, paskutinė kategorija yra sritis, kurioje „blockchain“ teoriškai galėtų būti pritaikyta norint pakeisti nekilnojamojo turto nuomos industriją.

Dideli komisiniai mokesčiai

Nekilnojamasis turtas ir teisiniai mokesčiai gali brangiai kainuoti. Nors tai ypač aktualu perkant ir parduodant nekilnojamąjį turtą, daugelis agentų taiko didelius mokesčius ir už nuomojamus objektus. Pavyzdžiui, žiūrint į trumpalaikes viešnages „Airbnb“ objektuose, svetainė užima iki 20 procentų pelno, kurį galėjo skirti tiesiogiai nekilnojamojo turto savininkas arba perduoti klientui mažesnių išlaidų forma.

Turint „blockchain“ sprendimą nuomai ir trumpalaikėms viešnagėms, sandoris yra tikrai „peer-to-peer“. Nors teoriškai įmanoma, kad mokesčiai gali būti nustatomi didesnėmis kainomis nei tradicinės nuomos vietos, realybėje taip nėra. „Blockchain“ platformų tikslas paprastai yra automatizuoti nuomos procesą ir sumažinti eksploatacijos išlaidas.

Praktiškai yra keletas „blockchain“ platformų, leidžiančių vartotojams siųsti ir gauti kriptovaliutą už nuomos sandorius už nedidelį mokestį.. „LockTrip“ yra vienas iš to pavyzdžių. Decentralizuotas ir nemokamai naudojamas „LOC Travel Engine“ saugo visus viešbučius, kainas ir prieinamumą kaip atvirojo kodo raktų sprendimą bet kokioms trečiųjų šalių programoms, norinčioms prisijungti ir siūlyti mažmenines kelionių paslaugas už nulio procentą. Ši platforma teigia, kad jos kainos yra 20 procentų mažesnės nei kitose internetinėse viešbučių ir nuomos rezervavimo svetainėse. Jį netgi galima tinkamai įsivaikinti, jo turguje jau gyvena 100 000 viešbučių.

„iOS“ mobiliosios programos „LockTrip“ ekrano kopijos

„LockTrip“ prekyvietė leidžia vartotojams rasti namus ir viešbučius.

Kainos vertinimas

Norintiems pirkti ar parduoti turtą būtina tiksliai įvertinti kainą. Tačiau tai paprastai būna kur kas sudėtingiau, kai vertinama, kiek turtas apskritai vertas. Norintiems išsinuomoti nekilnojamąjį turtą internete, gali būti dar sunkiau tiksliai žinoti, kiek mokėti už trumpesnį laiką (t. Y. Dolerio sumą vienam mėnesiui). Taip, savininkai galėtų palyginti su kitomis interneto svetainėmis. Tačiau veiksniai (t. Y. Miestas, rajonas, kambarių skaičius, kiemo plotas ir kt.) Dažnai labai skiriasi. Palyginamų galimybių nebuvimas gali reikšti, kad savininkas bando išsinuomoti kainą, kuri yra arba per aukšta, arba per maža.

Tarp decentralizuotų, viešų blokų grandinių atsiranda sprendimų. Tačiau didieji bankai panašiam tikslui taip pat sukūrė privačius blokinius tinklus. Pagal 2018 m. balandžio mėn. straipsnis, Kinijos bankas jau naudoja „blockchain“ pagrindu veikiančią turto vertinimo platformą. Šis sprendimas saugo svarbią informaciją, pvz., Turto adresą, vertinimą ir maišos ataskaitas.

Kinijos banko IT skyriaus generalinis direktorius Rocky Cheng Chung-ngam pareiškė, kad 85 proc. Su hipoteka susijusių nekilnojamojo turto vertinimų banke jau apdoroja ši platforma. HSBC taip pat naudoja panašų sprendimą. Teoriškai šią koncepciją būtų galima pritaikyti, kad nekilnojamojo turto savininkai galėtų tiksliau įvertinti, kiek reikia mokėti ir nuomininkams.

„Blockchain“ nuomos saugumo indėliai

Daugeliui žmonių užstatiniai indėliai yra finansinė našta. Daugeliu atvejų nuomininkai turi sumokėti pirmojo ir praėjusio mėnesio nuomą iš anksto. Kai kuriais atvejais teisinė jurisdikcija reikalauja, kad nuomininkai pateiktų pajamų įrodymus ir kitus dokumentus. Tuo pačiu metu nuomotojai turi nustatyti bankines ir teisines procedūras kiekvienam nuomininkui valdyti.

Naudodami „blockchain“ nuomos sprendimą, nuomininkai gali sutelkti savo saugumo indėlius, leisdami sumokėti kitiems žmonėms, turintiems reikiamų lėšų. Šie asmenys turi galimybę uždirbti palūkanas. Tuo tarpu nuomininkas gali persikelti į naują nuomojamą būstą, nesijaudindamas dėl didelių mokesčių, susijusių su tradiciniu nuomos modeliu. Be to, savininkai gali sutaupyti laiko ir pinigų, nes sumažina pasitikėjimą tradicinėmis sutartimis ir finansavimo galimybėmis.

Rentberry yra vienas projekto, kuriame pateikiamas toks sprendimas, pavyzdys. Pasirinkę šią galimybę, nuomininkai turi sumokėti tik dešimt procentų kaip išskaitomą užstatą. Skolintojai paprastai gali uždirbti nuo trijų iki keturių procentų indėlio per metus. Tai veikia kaip įprastas užstatas. Jei nuomininkas pasibaigus nuomai nepastebi jokios žalos, pradinis išskaita grąžinama nuomininkui. Likusios lėšos grąžinamos skolintojams. Be to, „Rentberry“ teikia kitas novatoriškas funkcijas, pavyzdžiui, skaidrų nuomos aukcioną, kuris padės nustatyti kainų vertinimus.

„Rentberry“ nuomos aukcionas

„Rentberry“ siūlo ne tik gausius užstatus, bet ir skaidrų nekilnojamojo turto nuomos aukcioną.

„Blockchain“ nuomos kelių sąrašų paslaugos (MLS)

Kelių sąrašų paslaugos (MLS) atlikti svarbų vaidmenį nuomojant šiuolaikinį nekilnojamąjį turtą. Šios svetainės ir programos supaprastina procesą, padedantį nekilnojamojo turto savininkui pranešti potencialiems pirkėjams apie galimybes. Tačiau tai taip pat gali apsunkinti savininkų ir nuomininkų bendravimo procesą. Tai ypač pasakytina, kai savybių nebėra, bet jos vis tiek atrodo kaip prieinamos įvairiose MLS pagrįstose svetainėse.

Turint „blockchain“ sprendimą, visa ši informacija galėtų egzistuoti vienoje vietoje. Pavyzdžiui, jei nekilnojamojo turto nebėra, savininkas galėtų lengviau apie tai pranešti potencialiems nuomininkams. Kūrėjai netgi galėtų sukurti automatinius pranešimų procesus, pagrįstus tuo, kada vyksta „blockchain“ nuomos sandoriai.

Galbūt viena didžiausių kliūčių sėkmingam „blockchain“ konkurentui dabartiniams internetiniams MLS sprendimams yra „blockchain“ sąveikumo trūkumas arba visuotinai priimta platforma. Šiuo metu keli pagrindiniai „blockchain“ nuomos sprendimai konkuruoja tarpusavyje dėl ribotos nuomos rinkos dalies. Tačiau jei šie projektai sugeba dirbti kartu, būtų galima atnaujinti nuomos informaciją keliose svetainėse ar blokų grandinėse. Todėl tai gali pagerinti vartotojų įsisavinimą tarp nekilnojamojo turto savininkų ir nuomininkų.