Blokų grandinės ir jų kriptovaliutos energingai eina keliu, panašiu į kitus svarbesnius technologinius šuolius, kurie buvo prieš tai. Kaip ir automobiliai, elektra ar pasaulinis internetas, „blockchain tech“ technologijos ir bendruomenės auga ir diegiamos kur kas anksčiau nei galiojantys reglamentai ar socialinės apsaugos tinklai..

Viena vertus, reguliavimas ir vartotojų saugumas „blockchain“ technologijos ir kriptovaliutų erdvėje tampa vis svarbesni ir to pageidauja dalyviai.

Tačiau panašu, kad bendruomenė sulaiko kvapą, ką gali duoti geras reguliavimas ir kaip tokios organizacijos kaip vyriausybės ar SRO (Savireguliavimo organizacija) galės paveikti pokyčius, neslopindamos pažangos. Reguliavimo institucijoms bus svarbu pabandyti išsiaiškinti konkuruojančias idėjas, susijusias su tokiomis temomis kaip apmokestinimas, kriptografiniai mainai ir kaip turėtų būti elgiamasi su ICO.

Šių kelių priežiūra ir saugumas padės išvengti praeities nelaimių, tokių kaip „Mt Gox“ ar „Bitconnect“, tačiau net jei šiai pramonei labai reikalinga atskaitinga priežiūra, labai svarbu, kad reglamentai nepadarytų daugiau žalos pažangai nei naudos žmonėms..

„Dabar mes esame tuo metu, kai mums reikia daugiau aiškumo ir taisyklių, ir mums reikia daugiau tikrumo. Palankus metas pradėti peržiūrėti reguliavimo institucijų požiūrį „palaukite ir pamatykite“.

Ryanas Zagone, „Ripple“ reguliavimo santykių direktorius

Koks reguliavimas gali suteikti kripto ekonomikai

Dauguma reguliavimo poreikio yra susiję su kriptovaliutų prekyba ir monetizavimu, ir tai neturėtų stebinti.

Teisiniai apibrėžimai ir reguliavimo sistemos padėtų ištaisyti dabartinį netikrumo lygį, susijusį su kriptografijos rinkomis. Neapibrėžtumas ir nepastovumas šiuo metu gerai veikia spekuliantus ir dienos prekybininkus, tačiau per daug nenumato didelių įstaigų, kurios sėdi nuošalyje..

Mokesčių gairės, ICO (Initial Coin Offering) reguliavimas, kriptografinių mainų priežiūra ir teisiniai pastoliai, skirti instituciniams investuotojams įtraukti į kriptografines rinkas, yra keletas būdų, kaip reguliavimas gali padėti išvalyti šią pramonę ir padaryti ją dar derlingesne sritimi naujovėms ir saugios investicijos.

Mokesčiai

Investicijos į kriptovaliutas kelia rimtą galvos skausmą visiems, norintiems pasilikti gerose mokesčių rinkėjų knygose. Tokie klausimai, kaip jurisdikcija surenka mokesčius, kurios monetos ir žetonai yra apmokestinami, ir kokia veikla yra apmokestinami įvykiai, šiuo metu supa didelius ir mažus investuotojus.

Mokesčiai gali pasirodyti kaip keistas teigiamas dalykas, kurį reikia išryškinti iš būsimų reguliavimo pranašumų, nes tai paprastai reiškia mažiau pinigų mūsų kišenėse; tačiau mokesčiai yra gyvybiškai svarbi ekonomikos dalis ir norint, kad dideli žaidėjai galėtų užtikrintai prisijungti, reikės sugriežtinti mokesčius.

Iš pažiūros atrodo, kad dauguma kriptografinių investicijų, skirtų trumpalaikiam naudojimui ar ilgesniam laikymui, bus apmokestinamos pagal kapitalo prieaugį ir nuostolius. Kadangi kriptografinis turtas ir valiuta dabartine forma dažniausiai naudojami kaip vertės atsargos, o ne aktyvios likvidžios valiutos, kapitalo prieaugio ir nuostolių perspektyva yra tinkama.

Tačiau šifravimui randant naujų naudojimo atvejų ir monetų greitis padidėja aplink rinkos vyriausybės departamentus, tokius kaip CRA, IRS ir HMRC, reikės išlyginti savo apibrėžimus, kad atitiktų tai, kaip nauja turto klasė naudojama realiame pasaulyje.

ICO priežiūra

ICO (Initial Coin Offering) kaip investicinė technologija buvo naudojama milijardų dolerių vertės surinkimui per labai trumpą laiką. Pamišimo dėl dalyvavimo ICO rinkoje pikas reiškė, kad daugybė projektų buvo greitai finansuojami ir dažnai investuotojų ir žmonių, kurie turėjo per mažai informacijos ir per daug optimizmo..

Tačiau pastaruoju metu ICO pramonė, atrodo, labiau akcentuoja investuotojų apsaugą ir įstatymų laikymąsi. Net be griežtų taisyklių, susijusių su ICO ir „blockchain“ finansavimu, labiau į ateitį orientuoti projektai imasi iniciatyvos.

Pavyzdžiui, pastebimas skirtumas tarp investuotojų įtraukimo į išankstinio priėmimo projektus. KYC (Pažink savo klientą) ir kiti standartai vis dažniau naudojami rinkai bręstant ir bandant atsiriboti nuo praeities sukčių ir manipuliacijų rinka.

Pirminės monetų aukos gali būti puiki priemonė, kuria investuotojai gali parodyti savo pasitikėjimą ankstyvaisiais projekto etapais. Tačiau reikia sukurti daugiau apsaugos priemonių, kad būtų galima geriau susipažinti su teisėtais projektais ir dalyviai galėtų saugiau investuoti.

Mainai ir globa

Pagrindinė kripto mainų problema yra jų klientų monetų saugumas ir tiksliau jų klientų privatūs raktai. Išskyrus decentralizuotus mainus, šifravimo centrai saugo savo klientų asmeninius raktus, kad gautų saujelę naudos tiek kliento, tiek mainų pusėje. Privačių biržos sąskaitos raktų turėjimas padeda padidinti monetų likvidumą, pagerinti piniginės operacijas, taip pat įgalina biržas sukurti greitesnę prekybą naudojant tokias strategijas kaip, kad dauguma sandorių būtų laikomi ne pagrindinėje monetų blokinėje grandinėje ar knygoje, kol to prireiks..

Nepaisant to, ar yra naudos, kaip tvarkomi privatūs raktai, neužtrunka rasti įtikinamų pavyzdžių kodėl kripto mainai, turintys privačius raktus, yra rimta rizika. Apsikeitimo taisyklės gali padėti nustatyti prevencijos ir reagavimo į keitimosi pažeidžiamumą matavimus, kurie gali padėti privatiems raktams.

Pavyzdžiui, norint sukurti saugos standartus, gali būti naudojami pradiniai saugumo matavimai ir trečiųjų šalių auditas. Be prevencinių priemonių, reikia didinti atskaitomybę dėl įsilaužimų ir pažeidimų, kurie turi įtakos klientų turimoms šioms biržoms..

Pastaruoju metu reikia pakeisti šią reguliavimo spragą, kur įvyko mainai, dideli ir maži, paveikti vagysčių bandymai padengti savo klientų nuostolius. Kol kas laisvosios rinkos spaudimas sukuria spragą šiam klausimui, tačiau daugiau institucionalizuotų sprendimų poreikis greitai neišnyksta.

Šalia kriptografinių biržų neužtikrintumo kriptovaliutų saugojimas pagrindiniams investuotojams ir toliau kenkia jų pasitikėjimui ir riboja jų patekimą į kriptotipų rinkas. Kriptovaliutų saugojimo atveju rinka nelaukia reguliavimo pagalbos, o reglamentas laukia rinkos.

Didelė kliūtis dideliems instituciniams investuotojams, įskaitant rizikos draudimo fondus, sąjungas, stipendijas, kad būtų galima paminėti keletą, yra akredituotų ir gerbiamų saugotojų trūkumas..

Šių didelių fondų valdytojai nėra suinteresuoti patys laikyti savo turto, tiesą sakant, pagal naujausią reguliavimą reikalaujama, kad trečioji šalis laikytų savo portfelio turtą ir jį apskaitytų..

Tai paprasčiausias patikrinimas ir likutis, siekiant apsaugoti fondą ir fondo geradarius. Institucinės investicijos, perkeliamos į kriptografijos rinkas, niekuo nesiskirtų ir, tikėtina, būtų dar labiau reikalingos atsižvelgiant į techninę kliūtį, susijusią su saugiu ir saugiu didžiulės kriptografinės vertės saugojimu.

Yra keletas projektų ir kompanijų, kurios ateina į kriptografijos saugojimo vietą, pavyzdžiui, „Coinbase“ su savo neseniai paskelbtu pranešimu jų globos sprendimas, todėl bus įdomu sužinoti, kaip šis judėjimas gali pagyvinti rinką, tačiau daugumai investuotojų masinių fondų saugojimas greičiausiai bus kažkas mažai kalbėta, kai bus įdiegti sprendimai.

Kripto mainų ir kriptografijos saugotojų priežiūra ir nurodymai vaidins svarbų vaidmenį 2018 m. Ir toliau, nes šis turtas ir toliau bręsta ir pradeda pritraukti didelius žaidėjus.

Instituciniai investuotojai yra pasirengę pradėti skirti asignavimus, tačiau rinka turi būti labiau atskaitinga ir suteikti būtinas priemones, tokias kaip saugojimas, kad galėtų šias dideles investicijas perkelti į šią turto klasę..

SEC (vertybiniai popieriai) ir CFTC (biržos prekės)

Lygiagrečiai su santykiniu Bitcoin ir kriptovaliutų populiarumu, reguliavimo institucijos stengėsi išnagrinėti savo jurisdikciją ir didžiąją dalį problemos galima sumažinti iki to, kaip klasifikuojamas kriptografinis turtas.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas tam, kaip pagrindiniai reguliavimo departamentai nustatys ir vėliau apdoros kriptografinius išteklius JAV, nes SEC arba CFTC sprendimai dažnai gali turėti tarptautinės įtakos ir sukurti precedentą būsimiems tarpvalstybiniams įstatymams..

2013 m. JAV iždo departamento filialas „FinCEN“ („The Financial Crimes Enforcement Network“) išleido ankstyvą reguliavimo gaires, kurios išleido išankstinį reglamentavimą, kuriame veikla virtualiomis valiutomis plačiai buvo įvardijama kaip pinigų persiuntimas..

Neseniai SEC (Vertybinių popierių ir biržos komisija) ir CFTC (JAV biržos biržos prekių ateities sandorių komisija) įvertino savo gaires ir nuomones tiek savo, tiek kitos šalies jurisdikcijai..

Dėl SEC ir CFTC santykių ir jų sutampančios priežiūros „blockchain“ aplinką sunku valdyti, ypač kalbant apie novatorius ir pionierius, kuriančius ir įsivaizduojančius šioje erdvėje.

Lėtas ir padidėjęs komandos, pradedančios naują „blockchain“ projektą, lėtėjimas ir padidėjęs dėmesys jau buvo akivaizdus, ​​nes naujos organizacijos stengiasi išlaikyti save už SEC saugumo apibrėžimo ribų. Rūpestis yra tas, kad jei komandos moneta ar žetonas bus pažymėtas saugumu, jiems bus gana sunku gauti apimtį, nes mainams bus labai apribota jų išvardijimas.

Be SEK, CFTC taip pat pradeda daryti spaudimą savo jurisdikcijoje ir neseniai sustiprino jų reikalavimą dėl kriptovaliutų mažėjimo “laikantis bendro „prekės“ apibrėžimo.„CFTC, kuriame nurodoma, kad kriptovaliutos, tokios kaip„ Bitcoin “, yra prekės, leidžia joms turėti teisinę pirmenybę siekiant persekioti blogus veikėjus erdvėje..

Apskritai tai atrodo geras žingsnis „blockchain“ bendruomenei, nes tai yra žingsnis link didesnio reguliavimo aiškumo. Turėdami CFTC galimybę valdyti ir prižiūrėti kriptovaliutų rinkas, galite sukurti daugiau saugumo ir atskaitomybės tiek investuotojams, tiek novatoriams..

Tiek SEC, tiek CFTC šioje erdvėje turi atlikti tam tikrą vaidmenį, kad apsaugotų visus dalyvius, tačiau akivaizdu, kad jiems reikia judėti atsargiai, nes nė viena šalis nenori būti ta, kuri sustabdytų naujoves.

CFTC vadovas J. Christopheris Giancarlo pakartojo šį jautrumo jausmą ir buvo cituojamas posakis „Negalima pakenkti“ buvo neabejotinai teisingas požiūris į interneto plėtrą. Panašiai manau, kad „nedaryti žalos“ yra teisingas visuotinis požiūris į paskirstytos knygos technologiją “.

Paskutinės mintys

Žengiant į priekį, reguliavimo institucijų, tokių kaip Christopheris Giancarlo, lyderiams bus labai svarbu rasti tinkamą pusiausvyrą, kur jie galėtų pateikti svarbias vartotojų saugos priemones, nepakenkdami pramonės augimui ir naujovėms..

Tačiau iš to, kas akivaizdu iki šiol, atrodo, kad daugelio tautinių valstybių lėtas požiūris „nedaryti žalos“, atrodo, yra dividendų mokėjimas, palyginti su priešingu griežtų draudimų požiūriu..