„Blockchain“ & IT infrastruktūra

„Blockchain“ technologijos pažanga tikrai turėjo didelę įtaką kriptovaliutų rinkai. Kadangi nauji žetonai pateikia alternatyvas senoms finansinėms sistemoms, daugelis žmonių galbūt nepastebi pačių projektų „blockchain“ technologijos galios. Pažvelkime į kai kuriuos didžiausius „blockchain“ projektus rinkoje šiandien ir kaip jie gali turėti įtakos IT infrastruktūros ateičiai.

Failų saugykla

Kai dauguma žmonių galvoja apie failų saugojimą tradiciniu požiūriu, atrodo, kad tai yra dvejetainė sistema. Arba turite pakankamai vietos, arba neturite. Vos prieš kelis dešimtmečius žmonės turėjo pasikliauti kompaktiniais ir diskeliais, kurie buvo lėti ir įdėjo labai mažai atminties. Žinoma, išoriniai standieji diskai tai patobulino. Pagaliau šiandien yra debesų saugojimo sprendimų, tokių kaip „Dropbox“, „OneDrive“, „iCloud“ ir kiti, kurie siūlo tam tikrą patobulinimą. Nors šie sprendimai yra geresni, jie vis dar toli gražu nėra optimalūs.

„Blockchain“ projektai, tokie kaip „Filecoin“ (FIL) ir „Storj“ (STORJ), gali būti sprendimai, kurie pakeis failų saugojimo ateitį. Visų pirma, šie sprendimai laikomi daug geresniais nei populiariausi šių dienų debesies saugojimo produktai, nes jie žada turėti didesnį pralaidumą ir mažiau netikėtų nutrūkimų. Be to, decentralizuotose failų saugojimo programose taip pat sprendžiamas privatumo klausimas. Kadangi tradiciniai debesies saugojimo produktai saugo duomenis centralizuotose duomenų bazėse, kyla pavojus, kad kiekvieno vartotojo failai bus nulaužti. Tiesą sakant, tai nutiko „Dropbox“ dar 2012 m kai buvo nulaužta 68 milijonai vartotojų. Labiausiai nerimą kelia tai, kad įmonė net nepranešė apie šią problemą iki 2016 m. Naudodamiesi decentralizuotais failų saugojimo sprendimais, įsilaužimus yra ypač sunku įvykdyti, o bet koks duomenų pažeidimas neturės įtakos beveik tiek pat vartotojų.

Kitas svarbus elementas, skatinantis decentralizuotą failų saugojimą, yra tai, kad kainos bus daug mažesnės nei dabartiniai sprendimai. Taip yra todėl, kad failai bus saugomi P2P tinkle, o ne per brangius duomenų bazių centrus. Tai greičiausiai bus padaryta naudojant kriptovaliutos mokėjimus kaip paskatas atskiriems vartotojams prisijungti prie tinklo.

Peržiūrėkite išsamų decentralizuotų failų saugojimo sprendimų vadovą.

Tinklų tinklai

Tinklo tinklas vos per keletą trumpų metų iš komerciškai naudojamos technologijos tapo vartotojo lygio technologija. Šiandieniniai produktai, tokie kaip „Eero“, „Luma“ ir „Google Wi-Fi“, padeda sumažinti bevielio interneto ryšio negyvąsias vietas ir padidina įrenginių ryšio lygį. Tinklų tinklai veikia pridedant mazgus prie „Wi-Fi“ tinklo, kad įrenginiai turėtų kelis galimus prisijungimo taškus, ne tik vieną jungties tašką, kurį siūlo tradiciniai maršrutizatoriai ir esama IT infrastruktūra..

Tokie projektai kaip Althea ir „SmartMesh“ (SMT) galima pritaikyti sprendžiant interneto ryšio problemas anksčiau neprijungtose, atokiose vietose, taip pat tose vietose, kuriose yra didelė tinklo perkrova (t. y. sporto stadionuose ir koncertų vietose). Pavyzdžiui, kai duomenys per „SmartMesh“ nereikia eiti per centralizuotus tinklus ir gali likti tinklo tinkle, ryšio sparta yra didesnė, o elektros energijos suvartojimas yra mažesnis. „Althea“ siūlo ne tik pasiūlyti belaidį internetą kavinėms ir oro uostams. Tai suteikia galimybę bendruomenėms kurti savo decentralizuotus interneto paslaugų teikėjus, kurie taip pat daro naršymą privačiu ir neutraliu pagal nutylėjimą. Decentralizuoti tinklinio tinklo projektai ne tik padarys internetą greitesnį ir plačiau prieinamą, bet ir paankstins naujesnių technologijų, tokių kaip interneto ir interneto, galimybes.

Skaičiavimas

Nors įprastų kompiuterių skaičiavimo galia kasmet didėja, vienos mašinos galimybės vis dar neatitinka superkompiuterio. Štai kodėl tokie projektai kaip „Golem“ (GNT) ir „iExec RLC“ (RLC) išpopuliarėjo.

Leidimas žmonėms pirkti ir parduoti skaičiavimo galią, reikalingą sudėtingesnėms užduotims atlikti, iš esmės leidžia visiems sukurti superkompiuterį, naudojant kelių kompiuterių galią visame tinkle. Kol kas „Golem“ daugiausia dėmesio skiria vieno naudojimo atvejui: CGI atvaizdavimui. Tačiau kai tokie projektai toliau tobulina savo technologijas, lengva suprasti, kaip ši koncepcija taip pat galėtų būti naudojama sprendžiant dabartinius skaičiavimo apribojimus. Pavyzdžiui, moksliniam modeliavimui, duomenų mokslui, mašininiam mokymuisi ir daugeliui kitų galimų programų gali būti naudinga decentralizuota skaičiavimas.

Decentralizuotas skaičiavimas leis įmonėms išplėsti savo IT infrastruktūrą suteikiant daugiau skaičiavimo galios mažesnėmis sąnaudomis. Užuot pirkę superkompiuterį kuris galėtų siekti milijonus ar net milijardus dolerių, įmonės vieną dieną galėtų gauti panašaus lygio skaičiavimo galią už nedidelę kainą. Geriausia šio modelio dalis yra lankstumas, kurį jis gali pasiūlyti tiems, kuriems reikia papildomos skaičiavimo galios. Užuot pirkę didelį kiekį specialios įrangos, vartotojai tiesiog mokėtų tinklui tik tada, kai reikia papildomų skaičiavimų.

Išvada

Failų saugojimas, tinklų tinklai ir skaičiavimas matys „blockchain“ technologijos pažangos pranašumus. Nors pirmiau minėti projektai jau davė daug žadančių rezultatų, labai gali būti dar daugiau projektų, kurie pakeis šiuos ir kitus svarbius IT sektorius. Ateinančiais metais IT infrastruktūros srityje greičiausiai padidės saugumas ir privatumas, taip pat sumažės išlaidos.