Debesų kompiuterija leido daugeliui įmonių perduoti didžiąją dalį savo IT operacijų. Tai pašalins įmonių poreikį valdyti savo serverius, programinę įrangą ir duomenų bazes. Infrastruktūra yra pagrindinis poreikis, todėl šiais laikais daugelis organizacijų naudojasi debesų kompiuterija, kad perduotų visą savo IT infrastruktūrą. Tai vadinama infrastruktūra kaip paslauga arba IaaS.

Šiuo metu šiame sektoriuje dominuoja kelios didelės įmonės. Tačiau „blockchain“ suteikia naujų būdų tvarkyti infrastruktūrą kaip paslaugą, kuri gali būti trikdanti tai, kiek šiandien veikia didžiosios technologijų įmonės.

Kas yra infrastruktūra kaip paslauga (IaaS)?

Infrastruktūra kaip paslauga taip pat vadinama aparatūra kaip paslauga, kuri galbūt yra geresnis būdas ją paaiškinti. Kompiuterių tinklui valdyti įmonėms reikalinga reikalinga aparatūra, pavyzdžiui, serveriai, saugykla ar komponentai.

Anksčiau organizacijoms reikėjo valdyti vidinius duomenų centrus, kuriuose būtų tokia aparatinė įranga. Tačiau debesų kompiuterijos atsiradimas reiškia, kad organizacija gali perduoti savo infrastruktūros reikalavimus išorės teikėjui. Infrastruktūros, kaip paslaugos, teikėjas priima duomenų centrą ir leidžia savo klientams pasiekti infrastruktūrą nuotoliniu būdu. Paprastai tai apmokestinama pagal einamojo apmokėjimo modelį.

Įmonių, kurių darbo krūvis svyruoja, naudojimasis debesų IaaS teikėju gali būti kur kas ekonomiškesnis ir lankstesnis nei savarankiškai priglobta infrastruktūra. Apsvarstykite įmonę, kuri kuria naują programinę įrangą. Kol programinė įranga yra tobulinama, įmonei reikia papildomų skaičiavimo išteklių, kurie bus nereikalingi, kai tik jie bus paleisti ir paleisti. Taigi, kai reikia, ji naudoja infrastruktūrą kaip paslaugą reikalingiems ištekliams įsigyti.

Kai kurios žinomos technologijų kompanijos teikia „IaaS“, įskaitant „Amazon“ AWS, „Microsoft Azure“ ir IBM. Kiti teikėjai specializuojasi tik debesų kompiuterijoje, pavyzdžiui, „Digital Ocean“ ar „Cloudstack“.

Infrastruktūros kaip paslaugos iššūkiai

Nepaisant to, kad tai tampa vis populiaresniu modeliu, „IaaS“ vartotojams kyla tam tikrų iššūkių. Pralaidumas yra dažna problema. Infrastruktūros, kaip paslaugos, teikėjas išnuomoja tik savo aparatinę įrangą, kurią gali naudoti keli klientai. Todėl, jei vienam klientui staiga padidėja darbo krūvis, kuris sunaudoja daugiau išteklių, tai gali neigiamai paveikti kitus klientus. Panašiai aparatūros tiekėjo nutraukimas gali paveikti daugelį klientų arba visus klientus.

„IaaS“ vartotojas nebūtinai turi įžvalgos apie savo tiekėjo infrastruktūrą, todėl neįmanoma suprasti, kas slypi už staigaus sulėtėjimo ar nutrūkimo. Šis matomumo trūkumas taip pat reiškia, kad vartotojai negali stebėti ir valdyti sistemų taip, kaip jie naudotųsi savo vidiniu duomenų centru.

serverio

Serveriai gali sugesti, o naudojant „IaaS“ dažniausiai nėra aišku, kodėl. Viršelio leidimas iš „Pixabay“

Atsiskaitymas yra dar viena problema, nes IaaS teikėjai dažniausiai atsiskaito už viską labai detaliai, o tai reiškia, kad vartotojai gali būti nustebinti dėl faktinio jų naudojimo, kai gaunama sąskaita..

Kur ateina „Blockchain“?

Nors „blockchain“ dar niekaip neįsigilino į infrastruktūrą kaip paslaugą, vis tiek gali atsitikti. Pats savaime „blockchain“ yra bendros sistemos infrastruktūros forma, nes daugelis mašinų dirba kartu, kad „blockchain“ veiktų. Todėl gali būti, kad ateityje debesų kompiuterijos paslauga galėtų naudoti bet kurio skaičiaus centrinių procesorių ir GPU, veikiančių kaip decentralizuoto tinklo dalis, tuščiąja eiga..

Tai gali būti taikoma skirtingiems infrastruktūros elementams. Debesų kompiuterija gali pasitelkti pačią decentralizuotą skaičiavimo galią tuo pačiu būdu, kai centralizuotas duomenų centras išnuomoja pajėgumus šių dienų debesų kompiuterijos modeliuose. Atmintis ir duomenų saugojimas taip pat galėtų būti decentralizuoti panašiu būdu.

Taigi, įsivaizduokite decentralizuotą kompiuterių tinklą. Kai kurie tinklo nariai atliks tam tikras užduotis, atimdami skaičiavimo galią ir saugyklą iš kitų tinkle esančių asmenų. Tai nėra parazitiniai santykiai. Iš susitarimo galima gauti pinigų, todėl tos mašinos, naudojančios jėgą virš savo pajėgumų, skaitmeniniais ženklais moka tiems, kurie nuomoja savo nenaudojamus pajėgumus..

nuomos GPU galia

Galite užsidirbti pinigų išnuomodami savo atsarginę GPU galią. Viršelio leidimas iš „Pixabay“

Ar tai reikš, kad didelės IaaS technikos įmonės pasensta?

Viliojama įsivaizduoti decentralizuotus tinklus, „prilipusius prie vyro“ ir perimančius iš dabartinių centralizuotų modelių. Tačiau tokios decentralizuotos skaičiavimo ekosistemos iš tikrųjų galėtų pasinaudoti didelėms technologijų įmonėms, tokioms kaip AWS ar „Microsoft“.

Apsvarstykite, ar centralizuota infrastruktūra, kaip paslaugų teikėja, turi stengtis turėti pakankamai aparatūros, kad patenkintų kintančius klientų poreikius. Tuo pačiu metu jis turi turėti tokį pajėgumų perteklių, kuris per daug laiko praleidžia tuščiąja eiga.

Žinomas paslaugų teikėjas iš tikrųjų galėtų dalyvauti decentralizuotame infrastruktūros tinkle ir išsinuomoti perteklinius pajėgumus, kad išliktų pelningas. Jie taip pat gali pasinaudoti tuo tinklu mokėdami už papildomą infrastruktūrą, jei jų kliento poreikiai staiga viršija jų turimus pajėgumus. Tai abiem pusėms naudinga situacija.

Šioje erdvėje jau veikia keli „blockchain“ projektai. Nors nė vienas iš jų šiuo metu nereklamuoja kaip visa infrastruktūra kaip paslaugų teikėjas, tiek „Golem“, tiek „DeepBrainChain“ yra „IaaS“ elementų. Tai akivaizdžiau, kai atsižvelgiate į tai, kad abiem šiais projektais siekiama suteikti AI skaičiavimo galią, o AI kūrėjai šiuo metu yra vieni didžiausių IaaS ir debesų kompiuterijos teikėjų augimo variklių.

„Storj“ teikia panašią paslaugą, bet decentralizuotai standžiajame diske. „MaidSAFE“ yra galbūt vienas iš vienintelių „blockchain“ projektų, turinčių ambicijų pateikti kelis IaaS elementus, nes juo galiausiai siekiama aprėpti tiek decentralizuotą skaičiavimo galią, tiek saugojimą.

Išvada

Infrastruktūra kaip paslauga yra auganti rinka, todėl yra daug galimybių „blockchain“ projektams įsitraukti. Čia įvardyti projektai yra dar jauni, palyginti su didelėmis, įsteigtomis technologijų firmomis. Be to, „blockchain“ toliau kovoja su mastelio ir atsparumo problemomis. Todėl nenuostabu, kad nė vienas iš jų dar neįrodė reikšmingo AWS ar „Microsoft Azure“ konkurento. Tačiau vis tiek įmanoma, kad netrukus galėtume pamatyti perėjimą, kai infrastruktūra kaip paslauga iš dalies ar net visiškai priklauso nuo decentralizuotų tinklų.

Paveikslėlis sutinkamas su „Pixabay“