„Bitcoin“ yra pirmasis sėkmingas bandymas sukurti decentralizuotą ekonominę struktūrą pasaulyje. Jo esmė yra įsitikinimas, kad asmenys nusipelno suverenios valiutos. Daugelis „Bitcoin“ entuziastų mano, kad šie įsitikinimai yra už jūsų klientų (KYC) įstatymų ir federalinių institucijų ribų. Deja, šifravimo mainai ne visada dalijasi šiais įsitikinimais.

Kripto mainai per pastaruosius dvejus metus stebėjo stulbinamą augimą, kuris atkreipė vyriausybės pareigūnų dėmesį. Mainai ilgą laiką buvo centralizavimo taškas kriptografinėje erdvėje. Dėl šios centralizacijos mainai yra akivaizdus pasirinkimas reguliuotojams, norintiems primesti savo valią rinkai.

IRS tikslinės biržos

„Coinbase“ pastaruosius beveik dvejus metus kovojo su IRS dėl savo klientų asmeninės informacijos atskleidimo. Iš pradžių „Coinbase“ stovėjo aukštai ir atsisakė pateikti IRS bet kokią privačių klientų informaciją. Tačiau neilgai trukus „Coinbase“ buvo priversta laikytis. Dabar atrodo, kad šie reikalavimai apima KYC protokolų nustatymą.

Kas yra KYC?

KYC arba pažįsti savo klientą įstatymai yra kovos su pinigų plovimu reglamentai, kurie buvo sukurti po rugsėjo 11-osios išpuolių. Šių taisyklių nuostatos buvo sugrūstos į JAV PATRIOTO aktas. Šie reglamentai buvo sukurti siekiant užkirsti kelią pinigų plovimui naudoti teroristinėms organizacijoms finansuoti.

Šiandien KYC naudoja dauguma finansų įstaigų visame pasaulyje. Bankų sektoriuje įprasta prašyti kažko pateikti visą savo asmeninę informaciją, tačiau iki šiol šifravimo paslaugoms šios informacijos nereikėjo..

Matote, dar tada, kai BTC buvo verta tik 100 USD, nebuvo problemų su vaikinu, kuriam priklauso 5000 BTC, nemokėdamas jokių mokesčių. Šiandien vienas BTC yra vertas daugiau nei 6000 USD už tą patį vaikiną, o dabar jis turi 500 000,00 USD kriptografiją. Geriau patikėkite, kad mokesčių mokėtojas yra suinteresuotas, kad jis sumažintų šį kelią.

Jei kriptografija nėra teisiškai pinigai, kodėl tada KYC?

Tai amžių klausimas. Daugumoje šalių, įskaitant JAV, kriptovaliutos nėra laikomos teisėta atsiskaitymo priemone virtuali valiuta. Nepaisant „fiat“ ir „digital“ valiutos skirtumų, KYC įstatymai nepaprastai greitai įgyvendinami visoje rinkoje. Mainai yra akivaizdus reguliavimo institucijų taikinys, nes jie yra droselio taškai rinkoje.

„Coinbase“ parodo, kaip greitai mainai gali vykti nuo kovų siekiant apsaugoti jūsų privatumą, iki KYC procedūrų nustatymo. „Coinbase“ taip pat nėra vieniši, ir dauguma pagrindinių mainų ateityje siekia bent kažkokios KYC formos integruoti.

KYC: saugok savo šifravimą

Nors tai atgrasu matyti, jūs tikrai negalite kaltinti šių mainų dėl vyriausybės spaudimo lankstymo. Anksčiau vyriausybės naudojosi terorizmas kaip pagrindinį jų požiūrio argumentą. Todėl bet kokie mainai, atsisakantys įgyvendinti KYC protokolus, gali būti intensyviai tikrinami.

Tikroji problema kyla dėl vis didesnio skaičiaus prekybininkų kriptografija, kuriems neleidžiama naudotis savo lėšomis dėl nepranešto KYC diegimo. Pažvelkime atgal į „Coinbase“, kad paaiškintume šį dalyką aiškiau.

Iš pradžių „Coinbase“ tiesiog reikalavo jūsų asmeninės informacijos, tokios kaip vardas, gimimo data ir socialinio draudimo numeris, kad atidarytumėte sąskaitą. Tai buvo labai lengva procedūra ir milijonai kripto investuotojų užsiregistravo į platformą. Platforma leido „fiat“ prekybos poras, todėl tuo metu tai buvo viena patogiausių variantų. Dauguma vartotojų buvo pasirengę dalytis šiek tiek informacijos mainais už lengvai prieinamą platformą.

„Coinbase“ netrukus tapo didžiausia birža Šiaurės Amerikoje. Greitai eikite į šių metų pradžią ir dabar matote, kad „Coinbase“ reikalauja visiško KYC atitikties, prieš leisdami atsiimti savo lėšas. Šis protokolas buvo parengtas be perspėjimo ir leido „Coinbase“ konfiskuoti nemažą kiekį šifravimo. Tiksli suma nežinoma.

„Reddit“ veikla temoje

Greitas žvilgsnis per naujausius „Reddit“ įrašus atskleidžia daug investuotojų toje pačioje keblioje situacijoje. Viename įraše asmuo išsamiai paaiškina, kaip mainai „Bitstamp“ reikalavo tik vairuotojo pažymėjimo, kad galėtų užsiregistruoti ir įkelti savo sąskaitą lėšomis. Bet kai jis nuėjo trauktis, jį sustabdė įkyrių klausimų apie jo investicijų pobūdį gausa.

„Reddit“ veikla, susijusi su pagrobta kriptografija

„Reddit“ veikla, susijusi su pagrobta kriptografija

Čia yra tikroji problema. Biržos turėtų pranešti savo klientams, kai jie pradeda naujas pasitraukimo procedūras. Tai ypač pasakytina, kai protokolai yra tokie patys įkyrūs kaip šie. Toliau pateikiami tik keli klausimai, į kuriuos gali tekti atsakyti kitą kartą, kai norite atšaukti savo šifravimą.

  • Kokie yra jūsų ateities prekybos planai / ketinimai?
  • Koks yra jūsų banko adresas ir SWIFT kodas?
  • Ar planuojate daugiau atsiimti pinigų?
  • Kokia yra jūsų deponuotų BTC kilmė?
  • Pateikite patvirtintą kasybos įrangos kvitą ir technines specifikacijas.
  • Kam naudosite savo BTC?

Taigi, kas dabar?

Visada galite kreiptis į decentralizuotas biržas, jei norite tęsti savo kriptografinės prekybos siekius privačiai. Decentralizuoti mainai tampa vis populiaresni ir, skirtingai nei jų centralizuoti kolegos, jie vargu ar yra tinkami įsilaužėlių taikiniai. Dauguma decentralizuotų mainų platformų net tiesiogiai netvarko jūsų šifravimo. Vietoj to, visas procesas vyksta tiesiogiai „Peer-to-Peer“.

Horizonto nuostatai

Nors BTC valdyti nėra taip lengva, likusios monetos kriptografijos rinkoje turi faktinius įmonės atstovus ir vadovus, kurie negali ar nenori atsilaikyti prieš galias, susijusias su jūsų informacijos apsauga..

Kalbos apie reglamentus vis didėja, ir daugelis kripto ekspertų mano, kad tai yra būtinas žingsnis visapusiško priėmimo link. Bus įdomu pamatyti, kaip vystosi rinka, kai KYC įstatymai ir toliau kamuoja daugelį investuotojų į kosmosą. Kol kas laikyk tai tik dar viena priežastimi, kad niekada nepaliktum monetų sėdėti biržoje.