Konkurencija dėl geresnio, decentralizuoto debesų saugojimo sprendimo, pagrįsto „blockchain“ technologija, sukūrimo yra didžiulė. Šiame straipsnyje mes akcentuojame „Siacoin“ (SC) ir „Sia“ projekto komandos pastangas pakeisti decentralizuotą debesų saugojimo kraštovaizdį. Mes taip pat išnagrinėsime, kaip šis projektas keičia kriptovaliutų kasybos pramonę su „Sia“ kasyba.

Kodėl „Cloudchain“ saugoma „Blockchain“?

Yra daugybė priežasčių, kodėl „blockchain“ sukuria debesies saugyklos sprendimą. Pastaraisiais metais duomenų privatumas tampa vis didesniu daugelio internautų rūpesčiu. Didžioji dalis technologijų kompanijų naudojo centralizuotus duomenis siekdamos pelno, o atskiri vartotojai negauna nė vieno iš šių pajamų. Decentralizuotų sprendimų tikslas – suteikti vartotojams geresnę privatumo kontrolę ir užkirsti kelią didelio masto duomenų gavybai.

Be to, centralizuoti debesies saugojimo sprendimai yra pažeidžiami didelio masto įsilaužimų. Decentralizuotos duomenų bazės gali pagerinti debesies saugyklos saugumą, naudodamos iš esmės saugesnius techninius projektus.

„Sia“ ir kiti populiarūs, decentralizuoti failų saugojimo sprendimai

Su visais šiais klausimais, susijusiais su dabartiniais failų saugojimo sprendimais, lengva suprasti, kodėl „Sia“ platforma gali pakeisti decentralizuoto debesies saugojimo ateitį. Tačiau taip pat būtina pažymėti, kad Sia nėra viena, kai kalbama apie šią specifinę erdvę.

„Storj“, „Filecoin“ ir „MaidSafeCoin“ yra tik keli iš daugelio „blockchain“ projektų, besivaržančių tapti failų saugojimo sprendimu. Daugeliu atveju šie projektai turi daug pagrindinių techninių panašumų. Pavyzdžiui, visa tai leidžia žmonėms visame pasaulyje naudoti neišnaudotą vietą standžiajame diske.

Iš esmės jų simbolinė ekonomika yra tokia pati. Vartotojai, kuriems reikalinga papildoma saugykla, gali sumokėti už „blockchain“ valdomas saugojimo paslaugas naudodamiesi platformos kriptovaliuta. Vartotojai, prisidedantys prie saugojimo vietos, gali uždirbti kriptovaliutų lėšų.

Dabar, kai suprantate šių skirtingų konkuruojančių projektų bendrumus, labai svarbu suprasti, kaip „Siacoin“ (SC) ruošiasi ateičiai ir kuo šis konkretus projektas yra unikalus, palyginti su kitais sprendimais.

Siacoinas (SC)

„Sia“ konkuruoja su centralizuotais ir decentralizuotais duomenų bazių saugojimo sprendimais.

Kainų palyginimas

Kaip minėta pirmiau, padidėjęs duomenų privatumas ir duomenų saugumas yra svarbūs vartotojų įsisavinimui. Be šių privalumų, kainos taškas yra dar vienas didelis veiksnys, į kurį dauguma vartotojų atsižvelgia rinkdamiesi duomenų saugojimo parinktį. Gera žinia „Siacoin“ (SC) yra ta, kad ji siūlo kur kas geresnę kainą nei centralizuotos debesų saugojimo įmonės.

Nuo 2018 m. Rugpjūčio 9 d, „Amazon S3“ už 1 TB debesies saugyklos ima 23 USD per mėnesį. Palyginimui, „Sia“ siūlo 1 TB vidutiniškai lygiavertį 2 USD per mėnesį, kurį galima sumokėti Siacoin (SC). Turėdamas 11,5 karto didesnį pranašumą prieš konkurentus, „Siacoin“ galėtų būti pasirengęs plačiai priimti vartotojus. Tačiau vartotojams, kurie svarsto galimybę pereiti, atkreipkite dėmesį, kad „Sia“ platforma vis dar kuriama (nuo 2018 m. Rugpjūčio mėn.). Anot projekto svetainės, Sia planuoja tapti tikra „Amazon S3“ konkurente 2020 m.

Pamirškite kitas kriptovaliutas

Vienas iš įdomiausių „Sia“ projekto aspektų yra tas, kad už visas paslaugas, naudojančias gimtąją platformą, mokama tik „Siacoin“ (SC). Tai skiriasi nuo daugelio kitų „blockchain“ projektų, kurie vartotojams siūlo įvairias mokėjimo galimybes. Pavyzdžiui, keli leidžia vartotojams taip pat siųsti ir gauti kitas kriptovaliutas ir (arba) „fiat“ valiutas kaip alternatyvą.

Ar tai efektyvi vartotojų įgijimo ir išlaikymo strategija, ar ne, dar reikia nustatyti. Abiejose strategijose yra potenciali rizika. Viena vertus, projektai, siūlantys alternatyvias atsiskaitymo galimybes, rizikuoja, kad vartotojai gali apeiti savo vietinių kriptovaliutų naudojimą. Kita vertus, ribota Sia vieno pasirinkimo mokėjimo parinktis gali apsunkinti naujų įvaikinimo skatinimą. Tačiau „Sia“ projekto komanda taip pat galėtų tai išspręsti pridėdama „Siacoin“ (SC) prie daugiau mainų, padidindama didesnio ilgalaikio likvidumo galimybes..

„Siacoin“ (SC) saugyklų tiekėjai platinami visame pasaulyje

„Sia“ saugyklų tiekėjai yra platinami visame pasaulyje.

„Sia Mining“: ASIC pozicija

Nors daugelis projektų yra įsipareigoję bet kokia kaina sustabdyti ASIC kasybą, atrodo, kad Sia laikosi kitokios pozicijos. Šiuo metu projektas iš tikrųjų leidžia ASIC kasybą. Davidas Vorickas, vienas iš projekto įkūrėjų, išleido a tinklaraščio įrašas šia tema 2018 m. gegužės mėn. Šiame įraše Vorickas išsamiai apibūdino kai kuriuos ASIC atsparumo iššūkius. Ankstesniame tinklaraščio įraše, pavadintame „ASIC pasirinkimas Sia“, Vorickas pateikė keletą įžvalgų, kodėl projektas nusprendė laikytis darbo įrodymo, būdų užkirsti kelią 51 proc. Išpuolių ir maišos normos monopolijoms, ir kitą informaciją.

Sia‘s Zachas Herbertas taip pat rašė, „ASIC kasyba reiškia, kad Sia yra apsaugota nuo 51% atakų, net jei kasyba yra gana centralizuota tarp nedaugelio baseinų ir gamintojų.“ Galų gale bus gyvybiškai svarbu pamatyti, kaip „Sia“ komanda ir toliau vertina „Sia“ kasybą ateityje. Nors kalnakasiai, norintys naudoti ASIC kasybos platformas, greičiausiai iš pradžių turės išleisti daugiau šių platformų, aukštyn yra ta, kad projektas atrodo gana palankus ASIC.

„Sia Mining“: ką turėtų žinoti potencialūs siacoino (SC) kalnakasiai

Taip pat svarbu atsižvelgti į centralizaciją ir saugumą. Vienas baseinas, SiaMining kelis kartus pasiekė daugiau nei 51 procentą maišos galios. Teigiama, kad „SiaMining“ yra oficialus „Sia“ kūrėjų telkinys. Tai smarkiai sumažina saugumo problemų potencialą. Vis dėlto kai kurie „Reddit“ vartotojai išreiškė susirūpinimą, kad tai sukuria teorinę pasitikėjimo būtinybę.

Kalnakasiams, norintiems užsidirbti Siacoin (SC), projekto projekto santykinai aiški pozicija dėl atsparumo ASIC yra perspektyvi. Kiti projektai staiga pakeitė „PoW“ sutarimo algoritmus, mažai įspėdami ir visai neįspėdami. Nors šie žingsniai sukėlė didesnę tinklo decentralizaciją, jie taip pat paliko kai kuriuos kalnakasius, kurie pirko ASIC platformas aukštai ir sausai. Taip yra dėl to, kad ASIC kasybos platformas sunku pritaikyti po to, kai projektai pakeičia savo sutarimo algoritmus.

„Sia Mining“

„SiaMining“ skelbia naujausią „Siacoin“ (SC) kasybos statistiką.

Atlikti etapai ir ateities planai

Projekto komanda išvardijo pagrindinius etapus ir ateities planus viešoji „Trello“ lenta. Nors projektas jau išleido daug svarbių atnaujinimų, darbuose yra daugybė papildomų funkcijų ir patobulinimų. Pavyzdžiui, projekte artimiausiu metu planuojama patobulinti „Sia-UI“ ir išplėsti API metaduomenis.

Ilgalaikiai tikslai apima mažas dalinio atsisiuntimo galimybes, dalijimąsi failais su ne „Sia“ vartotojais, „Sia testnet“ išleidimą ir kt. Be to, projektas orientuotas į įvairius kitus techninius atnaujinimus. Galų gale tai padarys platformą labiau keičiamą ir patogią naudoti.

Išvada

Nors „Sia“ platforma 2018 m. Vis dar vykdoma, akivaizdu, kad projekto komanda siekia tobulinti būsimas decentralizuoto debesies saugojimo galimybes. Jei projektas sugebės pasiūlyti didesnį duomenų saugumą ir duomenų privatumą už mažesnę kainą nei centralizuoti sprendimai, per ateinančius metus jis gali pritraukti daug vartotojų..

Klausimas tik toks, kaip suveiks decentralizuotų sprendimų peizažas. Kai kiti įžengia į kosmosą, bus įdomu sužinoti, kurie projektai gali įveikti kliūtis ir iš tikrųjų paveikti „blockchain“ pagrindu veikiančios duomenų saugyklos ateitį.